Autor Wątek: Wymiana węży w Lukasie  (Przeczytany 3480 razy)

Offline Artur Kom.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 382
    • OSP STARY BRUS
Wymiana węży w Lukasie
« dnia: Październik 25, 2008, 21:54:50 »
Witam!
Mam pytanie do czytających to forum. Napiszcie jak to jest z wymianą węży w Lukasie czy innym sprzęcie hydraulicznym. Chodzi oto czy jeżeli sprzęt jest mało używany to po okresie używalności czyli 10 lat konieczna jest taka wymiana. Byłem ze sprzętem na przeglądzie i pocieszył mnie konserwator że za rok wymiana przewodów a koszt takiej wymiany to chyba parę złoty kosztuje.
Pozdrawiam
Komendant Gminny
Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam do odwiedzenia naszej strony: http://www.stary-brus.osp.org.pl/
oraz bloga http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Wymiana węży w Lukasie
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 25, 2008, 22:05:53 »
niestety wymiana jest konieczna. Z informacji od serwisanta lukasa: węże takie mają przepracować 10 lat bez żadnego uszczerbku wewnątrz lub na zewnątrz (nie licząc mechanicznych uszkodzeń). Później mogą powstawać zmiany wewnątrz struktury gumy (kontakt z olejem) i może ona być już niebezpieczna.
Węże można używać do hydrauliki siłowej ale nie na ciśnienia ratownicze. Czyli mówiąc w skrócie do żadnej pompy hydraulicznej używanej w PSP czy OSP nie mogą (nie powinny) być podłączone.
pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline salfk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Wymiana węży w Lukasie
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 26, 2008, 00:53:30 »
Mój serwisant polecił wymianę na jednozłączkowe. Po przeliczeniu wyszło, że na komplecie sprzętu różnica wynosi niecałe 300 zł. Podczas, gdzy całośc sporo ponad 1000 zł. Rożnica chyba niewielka, a ułatwienie znaczne.

Młodzik

  • Gość
Odp: Wymiana węży w Lukasie
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 27, 2008, 16:56:17 »
pewnie, tez bym bral jednozlaczkowe, aktualnie mamy taki zestawik (z takimi polaczeniami) i bardzo chlopaki chwalą :)

pozdrawiam

Offline zimny_marian

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: Wymiana węży w Lukasie
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 27, 2008, 19:51:13 »
Węże mają swój termin przydatności po którym tracą swoje parametry. Możesz ich nie wymieniać ale zrobisz to na własna odpowiedzialność. Nie muszę chyba Ci przypominać że sprzęt hydrauliczny pracuje na wysokich ciśnieniach.

Offline kubus_osp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
  • OSP Międzyborów
    • OSP  Międzyborów
Odp: Wymiana węży w Lukasie
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 27, 2008, 22:50:14 »
dokładnie, np. WEBER - 630bar, także lepiej wymienić, żeby się komuś krzywda nie stała.

Offline naczelnik darek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Wymiana węży w Lukasie
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 26, 2009, 22:08:43 »
Witam kolegów i mam pytanie ile kosztuje przegląd lukasa lks 35 en i jaki jest koszt węży 5 m

Offline fireman90

  • Jajakobyły...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Wymiana węży w Lukasie
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 27, 2009, 00:25:58 »
ile kosztuje przegląd lukasa lks 35 en i jaki jest koszt węży 5 m
Z tego co wiem, w Opolu przegląd 250 zł netto + ew. dojazd serwisanta 96 gr/km. Więcej będę wiedział jak zrobimy przegląd naszego. Ale możesz zasięgnąć więcej informacji tu : http://akronbrass.atol.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=4&Itemid=47

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Wymiana węży w Lukasie
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 27, 2009, 20:11:31 »
Witam kolegów i mam pytanie ile kosztuje przegląd lukasa lks 35 en i jaki jest koszt węży 5 m

Żeby trochę zaoszczędzić na dojeździe możesz się dogadać i przywieźć narzędzia na przegląd jak serwis odwiedzi PSP. 

Co do serwisanta Lukasa to chyba powinieneś poszukać tego który ma Twój region http://www.firemax.pl/straz_autoryzowani_partnerzy.html

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: Wymiana węży w Lukasie
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 27, 2009, 23:59:38 »
Koszt przeglądu serwisowego to około 300 zł  dokładnie nie pamiętam . Dochodzi jeszcze koszt dojazdu . Najlepiej zebrać wszystkie urządzenia z powiatu w jednym miejscu np KP i podzielić się wtedy kosztami dojazdu pomiędzy jednostkami.
U mnie serwisuje " Limanowa"

Offline norbertkazik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 177
Odp: Wymiana węży w Lukasie
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 31, 2009, 12:42:34 »
Zgadzam się z kolegami wymiana konieczna bo w momencie gdy sprzęt zawodzi na akcji  i ginie człowiek a sprzęt nie jest w pełni sprawny to bądź pewien że zapuka do ciebie prokurator in założy kajdanki na rączki.Wiem wymiana jest droga ale konieczna.
Bóg stworzył mnie po to abym pomagał bliźnim nawet za cenę własnego życia