Autor Wątek: Rzeczoznawca ds. zabezpieczeń ppoż  (Przeczytany 8702 razy)

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.358
Rzeczoznawca ds. zabezpieczeń ppoż
« dnia: Październik 21, 2008, 15:03:44 »
Mam pytanie jakie są wymagania na tą posade?? w :google: nic nie zalazłem poza ogłoszeniami i wykazami rzeczozanawców.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Rzeczoznawca ds. zabezpieczeń ppoż
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 21, 2008, 15:16:15 »
Cytuj
Zgodnie § 8 ust. 1 rozporządzenia funkcję rzeczoznawcy może sprawować osoba, która ukończyła studia wyższe, a ponadto:
1) odbyła co najmniej pięcioletnią praktykę zawodową w jednostkach ochrony przeciwpożarowej lub wykonując czynności z zakresu ochrony przeciwpożarowej w rozumieniu ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej albo jako projektant w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane;
2) ma odpowiednie przygotowanie zawodowe do sprawowania tej funkcji.


+ zdany egzamin państwowy uprawniający do używania tytułu "Rzeczoznawca ds. zabezpieczeń ppoż".
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2008, 15:19:52 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.358
Odp: Rzeczoznawca ds. zabezpieczeń ppoż
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 21, 2008, 16:46:57 »
Dziekuje bardzo!!! Tak z czystej ciekawosci zapytałem.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Rzeczoznawca ds. zabezpieczeń ppoż
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 21, 2008, 16:53:43 »
Spoko, nie ma sprawy :-)
Więcej info na: http://www.straz.gov.pl/?p=/prewencja/&n=705
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Rzeczoznawca ds. zabezpieczeń ppoż
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 21, 2008, 18:38:55 »
Witam!
Eqinox_mł_asp Wpisz sobie /z łaski swojej/ w opcję Forum <Szukaj> słowo rzeczoznawca . Ja wpisałem i wiele m.in. ciekawych rzeczy się dowiedziałem!  -_-
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline ATEX

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zjawisko detonacji
Odp: Rzeczoznawca ds. zabezpieczeń ppoż
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 11, 2008, 11:34:28 »
Witam Państwa serdecznie,
Zakładając ten wątek forum mam nadzieję na to, że posłuży on wszystkim zainteresowanym przystąpieniem do egzaminu na rzeczoznawcę ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych, na szeroką wymianę poglądów i spostrzeżeń związanych z tym egzaminem. Być może okaże się to dobry sposób na wyjaśnienie lub wspólne znajdywanie odpowiedzi na pytania, które zadawane są potencjalnym kandydatom na rzeczoznawców oraz pomoże wielu, którzy chcieliby się profesjonalnie zajmować tematyką zabezpieczeń przeciwpożarowych.

Zapraszam zatem do dyskusji...

Jedno z pytań egzaminacyjnych dotyczyło: maksymalnej liczby osób na miejscach stojących w obiektach widowiskowych na 10 m2? Czy któś zajmował się już tym tematem?
« Ostatnia zmiana: Listopad 11, 2008, 12:28:34 wysłana przez straz98 »

Offline waski336

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Rzeczoznawca ds. zabezpieczeń ppoż
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 12, 2008, 10:29:48 »
Bardzo dobry temat. Skąd w ogóle wziąć pytania egzaminacyjne z poprzednich lat? Są jakieś publikacje? Może gdzieś na stronie?


« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2008, 10:35:56 wysłana przez waski336 »

Offline ATEX

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zjawisko detonacji
Odp: Rzeczoznawca ds. zabezpieczeń ppoż
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 12, 2008, 10:40:11 »
Dziękuję.

Chodziło mi o to, żeby ludzie, którzy zdawali lub zamierzają zdawać ten egzamin mogli się podzielić swoimi spostrzeżeniami. Może któś kto jest świeżo po ostatnim egzaminie pamięta jakieś pytania i może się nimi z nami podzielić...?

Pozdrawiam.

Offline spb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Rzeczoznawca ds. zabezpieczeń ppoż
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 19, 2008, 09:40:15 »
Temat bardzo ciekawy, tylko pojawia się jedno pytanie czy na forum zaglądają i wypowiadają się rzeczoznawcy ?

osobiście wątpie w to, choć mogę się mylić...ale dyskusje można prowadzić  -_-

czy może ktoś wypowiedzieć jak dotrzeć wogóle do egzaminu, czyli co należy spełnić ?


Offline salfk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Rzeczoznawca ds. zabezpieczeń ppoż
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 19, 2008, 13:29:29 »
Z tego co pamiętam, co było mówione na studiach, to w celu uzyskania informacji, zapisania się na egzamin itp. to trzeba kierować do biura rozpoznawania zagrożeń KG PSP. Oni się tym zajmują. Słyszałem, że mają w sprzedaży książkę przygotowującą do egzaminu (500 stron prawie niezrozumiałego tekstu). A z innych wymagań, to studia wyższe i co najmniej 5 lat stażu pracy w ochronie przeciwpożarowej (może być cywilne stanowisko inspektora itp. w prywatnej firmie).