Autor Wątek: badania okresowe  (Przeczytany 5396 razy)

Offline Ruto39

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
badania okresowe
« dnia: Październik 20, 2008, 21:01:15 »
Mam pytanie do kolegów ze stanowisk kierowania jak u was jest z badaniami okresowymi. Czy przechodzicie badania jak pracownicy biurowi czy jak podziałowcy

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: badania okresowe
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 20, 2008, 21:47:34 »
Nie ma takiego pojęcia - pracownicy biurowi, PB.
Badania profilaktyczne przeprowadza się:
1) dla strażaków pełniących służbę w zmianowym rozkładzie czasu służby - raz w roku, w zakresie określonym w załączniku nr 1 do rozporządzenia, zróżnicowanym dla strażaków do 40 roku życia i powyżej 40 roku życia;
2) dla strażaków pełniących służbę w codziennym rozkładzie czasu służby:
a) co 3 lata - dla strażaków do 50 roku życia,
b) co 2 lata - dla strażaków powyżej 50 roku życia - w zakresie określonym w załączniku nr 2 do rozporządzenia,
z zastrzeżeniem ust. 3.
Czyli system zmianowy.

Offline Ruto39

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: badania okresowe
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 21, 2008, 10:27:05 »
Dziękuję za odpowiedź, ale swoją drogą to troszeczkę dziwne. Dajmy na to pracujesz na stanowisku kierowania nie przechodzisz próby wysiłkowej i jesteś do odstrzału, chociaż wyjazd do akcji raczej nie grozi, więc komendant przenosi ciebie do pracy biurowej gdzie nagle możesz nawet być codziennie dysponowany do działań z racji bycia w grupie operacyjnej lub w dyspozycji komendanta ba możesz być nawet dowódcą JRG i dowodzić działaniami.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: badania okresowe
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 21, 2008, 16:15:54 »
Cytuj
Dziękuję za odpowiedź, ale swoją drogą to troszeczkę dziwne. ...
To jest resort > gdzie się zaczyna służba, tam kończy się logika.  :rofl:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: badania okresowe
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 21, 2008, 19:05:29 »
Hm...
Nie rozumiem  :huh:
Cytuj
Dajmy na to pracujesz na stanowisku kierowania nie przechodzisz próby wysiłkowej i jesteś do odstrzału,
To znaczy co? Odpady tzw. tylko TU trafiają!
Cytuj
chociaż wyjazd do akcji raczej nie grozi,
Bywało, że przechodziłem na powrót z SK na podział jako d-ca zmiany. Sytuacje sporadyczne, ale jednak. Obecnie już nie, bo nie przysługuje mi (ponoć) nawet ubranie koszarowe, a tym bardziej "bojowe" - więc jak "Bóg Kubie...."
Cytuj
więc komendant przenosi ciebie do pracy biurowej
Nie musi wcale przenosić. Zwykle i tak w SK odwalamy wiele pracy tzw. biura. Za sł. operac. prowadzimy ewidencję nr. spr. uzupełnimy często na bieżąco dokumentację /WOO, nr tel. itd.../ za organiz.-szkolen. odbieramy, wysyłamy faksy, prowadzimy książkę, przyjmujemy @, odbieramy i łączymy /szukamy/ tel. Jeszcze trochę by, wymieniać - poza podstawowymi obowiązkami, ale nie to jest tematem wątku!
Cytuj
gdzie nagle możesz nawet być codziennie dysponowany do działań z racji bycia w grupie operacyjnej lub w dyspozycji komendanta ba możesz być nawet dowódcą JRG i dowodzić działaniami.
Jeżeli K-dt przeniesie Cię, powinien również skierować Cię na dodatkowe (okresowe) badania lekarskie.
Z tym codziennie w dyspozycji to chyba sam wiesz. :wacko: Nt. dowodzenia nawet się nie wypowiadam!  ^_^
Pozdr.

Ps. Swoją drogą piotr998 ma rację!!!
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: badania okresowe
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 21, 2008, 19:24:15 »
Dziękuję za odpowiedź, ale swoją drogą to troszeczkę dziwne. Dajmy na to pracujesz na stanowisku kierowania nie przechodzisz próby wysiłkowej i jesteś do odstrzału, chociaż wyjazd do akcji raczej nie grozi, więc komendant przenosi ciebie do pracy biurowej gdzie nagle możesz nawet być codziennie dysponowany do działań z racji bycia w grupie operacyjnej lub w dyspozycji komendanta ba możesz być nawet dowódcą JRG i dowodzić działaniami.
U nas strażacy z systemu codziennego biorący udział w akcjach rat.-gaś. (D-ca JRG, Z-ca D-cy JRG i część osób z grupy operacyjnej przechodzi badania tak jak system zmianowy.
Oczywiście dobrowolnie.
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2008, 21:04:20 wysłana przez grzela »

Offline Ruto39

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: badania okresowe
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 21, 2008, 21:29:51 »
ale na jakiej podstawie skoro rozporządzenie rozróżnia tylko system zmianowy i codzienny. To chyba ich tylko dobra wola

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: badania okresowe
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 22, 2008, 22:43:20 »
Kolejny absurd jest taki: pracowałem do tej pory jako biurowiec na badania jeździłem co dwa lata ze względu na zapis w skierowaniu: kierowanie działaniem ratowniczym (oficer operacyjny). W sumie i na podziale jest to samo.A w związku ze zmianą stanowiska od 1 stycznia musiałem się udać na badania - system zmianowy!!! Nadawałem się do kierowania działaniem całą noc, a tu trzeba jeszcze raz się badać - brak logiki! Na szczęście nie musiałem śmigać po wszystkich specjalistach (badania krew i mocz) orzecznik i na rok dopuszczenie do służby. Pozdrawiam!