Autor Wątek: Likwidacja niektórych powiatów ,czy coś z tego wyniknie ?  (Przeczytany 1296 razy)

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Likwidacja niektórych powiatów ,czy coś z tego wyniknie ?
« dnia: Październik 15, 2008, 19:31:16 »
Przeczytacie :  http://wiadomosci.onet.pl/1844551,11,item.html
może to tylko czcze gadanie , a może rzeczywiście zlikwidują małe biedne powiaty i powiaty grodzkie , co o tym myślicie  :pyt:
Zapraszam do wymiany zdań i poglądów. :pomysl:
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: czy coś z tego wyniknie ?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 15, 2008, 20:49:38 »
Temat likwidacji niektórych powiatów istnieje od samego zarania przeprowadzonej reformy administracyjnej z roku 1999. Już od samego początku słyszało się o tym że niektóre powiaty nie mają racji bytu ani rozsądnego wytłumaczenia sensu istnienia. Powstały li tylko dzięki układom i koneksjom politycznym lokalnych "kacyków" po to tylko żeby zapewnić im stanowiska na poziomie kadry kierowniczej starostw powiatowych.

Ja osobiście uważam podobnie bo jak uzasadnić sens istnienia powiatu na terenie którego nie ma nawet poważniejszego zakładu wytwarzającego dochód narodowy.

Z tego może coś wyjść....
Drużyna  Kaczora Donalda potrzebuje sukcesu....

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: czy coś z tego wyniknie ?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 15, 2008, 21:48:45 »
Chyba najbardziej logiczne było by utworzenie dużych powiatów na bazie starych województw.
Łatwiej było by starać sie o pieniadze na sprzęt u sponsorów.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: czy coś z tego wyniknie ?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 16, 2008, 07:17:39 »
według mnie najmniejsze powiaty powinny liczyć nie mniej niż 80-90 tyś. mieszkańców .Tutaj zupełnie się zgadzam z tym co napisał  Mario68.
Co prawda już druga ekipa  rządzących ,snuje plany poprawienia reformy administracyjnej na poziomie powiatów i województw.Stworzenia dużych, silnych, zasobnych finansowo  ośrodków władzy samorządowej, ale to chyba zostanie w formie tylko planów , nie odważą się rządzący aby nie stracić poparcia wśród wyborców. Chyba to jest na razie "sondowanie rynku".
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein