Autor Wątek: premie uznaniowe  (Przeczytany 1462 razy)

Offline strażak16

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
premie uznaniowe
« dnia: Październik 15, 2008, 17:31:49 »
czy ktoś potrafi mi odpowiedzieć i wskazać gdzie mogę znaleźć coś na ten temat.
w szczególności chodzi mi o to po jakim okresie zatrudnienia można ją otrzymać,
podobno nie należy w pierwszym roku służby i tu kolejne pytanie: chodzi o rok przepracowany, czy kalendarzowy tzn. co z osobami, które nie mają przepracowanych 12-tu miesięcy, ale rozpoczęły pracę w roku poprzednim (np. listopad lub grudzień 2008)? :huh:

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: premie uznaniowe
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 15, 2008, 17:38:40 »
w PSP nie ma "premii uznaniowej". Coś Ci się pokręciło albo starsi koledzy Ci wygadują takie rzeczy
Jest tylko dodatek służbowy i dodatek motywacyjny
Dodatek służbowy można otrzymać już w pierwszym miesiącu służby
Dodatek motywacyjny teoretycznie chyba też PO pierwszym miesiącu.....

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: premie uznaniowe
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 15, 2008, 17:49:18 »
czy ktoś potrafi mi odpowiedzieć i wskazać gdzie mogę znaleźć coś na ten temat.
w szczególności chodzi mi o to po jakim okresie zatrudnienia można ją otrzymać,
podobno nie należy w pierwszym roku służby i tu kolejne pytanie: chodzi o rok przepracowany, czy kalendarzowy tzn. co z osobami, które nie mają przepracowanych 12-tu miesięcy, ale rozpoczęły pracę w roku poprzednim (np. listopad lub grudzień 2008)? :huh:
jeśli chodzi o "rok przepracowany" to się tyczy tzw. 13-tki czasami zwanej nagrodą roczną (wg mnie niesłusznie). Dostaniesz ją w całości jeśli przepracowałeś pełen rok (np od listopada 2007 do listopada 2008r). Jesli masz mniej, to dostaniesz odpowiednio mniej (nie możesz jednak krócej pracować niż 6 miesięcy). Przelicza się to 8,7%*1 miesiąc wypłaty =  kwota nagrody. 13-tka wypłacana jest do marca.
Co do nagród na koniec roku, to często w komendach zostaje się jakaś kasa, którą trzeba (lub nie trzeba) wydać. Kupuje się sprzęt na koniec roku, albo wypłaca sie nagrody (np w dodatku służbowym - kwota jednorazowa).
Co do z dostępnością do niej to zależy od d-ctwa - jeśli Cię zauważyli (udzielasz się w sporcie, szkoleniu, reprezentowaniu KP), to może masz szansę dostać - ale za wiele to bym nie liczył....
Jak chcesz więcej sobie poczytać to klepnij w google trzynastkę i będziesz wiedział. Reguluje to jakieś rozporządzenie (nie pamiętam dokładnie którego ministra).
A takze przeczytaj ustawę o PSP - nie ma dużo czytania a tam tez pisze o kasie.
pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline Fenix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: premie uznaniowe
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 16, 2008, 14:43:59 »
kolega chyba ma na myśli "ewentualny" podział nagród pod koniec roku  :gwiazdki: