Autor Wątek: Kasowanie nadgodzin!!  (Przeczytany 7784 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.386
Kasowanie nadgodzin!!
« dnia: Październik 14, 2008, 16:18:26 »
Czy zgodne z prawem jest postepowanie, takie że mimo iz wystepuja nagodziny zaległe  każe nam sie odbierac bieżace co powoduje iż zaległe sie kumuluja i nic z tego nie wynika a według bióra wszystko jest oki???
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Kasowanie nadgodzin!!
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 14, 2008, 20:47:52 »
Co to jest "bióro" ??

Przesada! Choć daje po oczach  :rolleyes:.
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2008, 21:20:24 wysłana przez Ajax »

Offline keram998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Kasowanie nadgodzin!!
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 14, 2008, 21:07:07 »
W naszej jednostce oddawane są w pierwszej kolejności godziny nadpracowane w poprzednim okresie rozliczeniowym tzn. na początku lipca, sierpnia zostają oddane godziny z pierwszego półrocza. Wtedy w karcie ECS widnieje zapis w rubryce czas faktyczny  o16 o08 co daje 24 godziny z poprzedniego okresu.Jednak wtedy narastają godziny z obecnego okresu. A jak jest u Was ?

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Kasowanie nadgodzin!!
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 14, 2008, 21:13:20 »
Kolego Eqinox postaraj się chociaż pisać po "naszemu" bo troszkę wstyd... Wystarczy tylko troszkę się przyłożyć...

PW!!! Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2008, 21:21:38 wysłana przez Ajax »
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline kowal15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Kasowanie nadgodzin!!
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 14, 2008, 21:15:12 »
koledzy jak ktoś wie jak wypelniać ewidencje czasu służby strażaka to wie także że jest tam rubryka w którą wpisujemy nadgodziny z ubieglego okresu rozliczeniowego   :krzyk: chyba że te panie w kadrach nie umieja czytać to trzeba im to pokazać  :krzyk:
a w wytycznych KG do tej tabelki nic nie ma na temat kasowania nadgodzin a jest natomiast o wpisywaniu i odbieraniu nadgodzin z ubiegłego okresu rozliczeniowego.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.386
Odp: Kasowanie nadgodzin!!
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 14, 2008, 22:08:54 »
Bióro czy biuro pies to jeb..ł. nie można wpisać w rozliczniu odbioru (o16 o8) ma być literka W. mimo iż mam nadpracowane ponad 240 godzin z poprzedniego okresu których nie mogę odebrać mam odbierać bieżące :karabin: Sory za to biuro ale są ludzie dla których jedyna praca w której nic by nie zepsuli to kopanie dołów!!

Przepraszam za wyrażenia ale od rana chodzę wściekły!!!
Sory panowie!!!

   scaliłem - lang
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2008, 22:28:55 wysłana przez lang »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Kasowanie nadgodzin!!
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 14, 2008, 22:40:45 »
... nie można wpisać w rozliczniu odbioru (o16 o8) ma być literka W. mimo iż mam nadpracowane ponad 240 godzin z poprzedniego okresu których nie mogę odebrać mam odbierać bieżące ...
   scaliłem - lang

A literka "W" co oznacza? bo teoretycznie nie powinna działać (chyba, że macie ECS przerobionego po swojemu).
Z praktyką wpisywania godzin z bieżącego okresu rozliczeniowego na siłę byle nie ruszyć poprzednich godzin już się spotkałem... wytłumaczenia nie ma... teoretycznie też nie ma to znaczenia bo suma godzin pozostanie ta sama... Chyba, że ktoś na siłę będzie próbował "wyzerować" problem wtedy te zaległe mogą gdzieś odejść...

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Kasowanie nadgodzin!!
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 15, 2008, 07:12:18 »
koledzy jak ktoś wie jak wypelniać ewidencje czasu służby strażaka to wie także że jest tam rubryka w którą wpisujemy nadgodziny z ubieglego okresu rozliczeniowego   :krzyk: chyba że te panie w kadrach nie umieja czytać to trzeba im to pokazać  :krzyk:
a w wytycznych KG do tej tabelki nic nie ma na temat kasowania nadgodzin a jest natomiast o wpisywaniu i odbieraniu nadgodzin z ubiegłego okresu rozliczeniowego.

Mam prośbę możesz mi podesłać wytyczne KG odnośnie wybierania wcześniejszych nadgodzin ..Co do nadgodzin  w naszej JRG   - to systematycznie  co pół roku  piszemy raporty  o zwrot nadgodzin.. Bo nasz  01 nam nie przeszkadza w nich wybieraniu ale także nie robi nic  aby nam to jeszcze bardziej ułatwić co według prawa to chyba jego obowiązek ..

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.386
Odp: Kasowanie nadgodzin!!
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 15, 2008, 07:12:18 »
Chyba, że ktoś na siłę będzie próbował "wyzerować" problem wtedy te zaległe mogą gdzieś odejść...
[/quote]
Własnie o to chodzi!!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: Kasowanie nadgodzin!!
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 16, 2008, 09:20:18 »
Co pół roku KG zbiera sprawozdania z nadgodzinami... i swoje wytyczne mają w d... u nas też tak robiliśmy jak pisał @keram998 niestety wtedy zwiększają się teraźniejsze nadgodziny... i matematykę w KG coś strzela... nie zgadza im się ilość nadgodzin za pół roku (dla nich jest po prostu za dużo!) Nie rozumieją tego, że są to praktycznie wszystkie nadgodziny za cały czasookres tj. od wejścia w życie liczenia ich. Wolą mieć mniejsze w półroczu i dostawać nagrody, bo przecież nikt nie każe im sprawdzić tych skumulowanych zaległych.

I nie obchodzi ich to, że za te skumulowane ktoś kiedyś będzie musiał zapłacić!!

Dlatego też nie każą oddawać tych zaległych, by mieć mniejsze cyferki w sprawozdaniu.
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()

Offline kowal15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Kasowanie nadgodzin!!
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 16, 2008, 21:59:53 »
koledzy skoro kasują wam nadgodziny to piszcie do 01 raporty z naliczeniem nadgodzin za cały ten okres i do SĄDU MAMY TAKIE PRAWO cwaniaków Komendantów trzeba tępić! jak chwasty bo szybko plewią ziemię i zarażają innych!

w wytycznych do ECS jest wszystko jasno napisane i niech komendanci nie utrudniają sobie życia i nam a zajmą się bardziej konkretną pracą .

Offline Viton

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kasowanie nadgodzin!!
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 22, 2008, 11:04:01 »
No to ja mam pokrewne pytanie - ostatnio wyszło u nas na jaw, że osoba wypełniająca ecs tak wypełniła rubryki, że według programu będąc na urlopie odbiera się nadgodziny...jak dokładnie powinna wyglądać rubryka strażaka będącego na urlopie??
Pozdrawiam,

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Kasowanie nadgodzin!!
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 22, 2008, 11:19:16 »
No to ja mam pokrewne pytanie - ostatnio wyszło u nas na jaw, że osoba wypełniająca ecs tak wypełniła rubryki, że według programu będąc na urlopie odbiera się nadgodziny...jak dokładnie powinna wyglądać rubryka strażaka będącego na urlopie??
Pozdrawiam,


literka 'u' w rubryce Stan faktyczny jeżeli w danym dniu osoba miała zaplanowaną służbę (bądź godziny pracy) lub literkę "u" ale z odpowiednią liczbą godzin urlopu(np u16, u08, u05...) jeżeli w danym dniu miał mieć czas wolny (WS)

Offline Viton

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kasowanie nadgodzin!!
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 22, 2008, 11:34:41 »
No i jeszcze jedna informacja - całe zamieszanie wynikło z faktu, że gość miał zaplanowany urlop i w górnej rubryce (harmonogram) było wpisane "u" "u" zamiast "16" "8".Potem w stanie faktycznym znowu wpisano "u" "u" i w końcu wychodzi na to, że program wyliczył, że w czasie zaplanowanego urlopu odbierane były wolne służby...
Pytanie - czy w zaistniałej sytuacji jest sens wpisywać w harmonogramie zaplanowane urlopy i długotrwałe zwolnienia?? A może w przypadku realizacji urlopu istnieje możliwość zmiany harmonogramu na "16""8" zamiast "u""u"??
Pozdr

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Kasowanie nadgodzin!!
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 22, 2008, 11:43:22 »
Problem jest taki, że harmonogramy (przynajmniej teoretycznie) trafiają do KW i KM i nie można ich zmieniać. Planowanie więc w harmonogramie urlopów i długotrwałych zwolnień (chociaż zwolnienia o których wiadomo, że trwać będą znacznie dłużej łatwo jest tam wpisać) poprzez wpisywanie literek u i c jest trudne i może dostarczyć dodatkowych problemów gdy ktoś w danym okresie na ten urlop fizycznie nie będzie mógł pójść...
Ja planuję harmonogram "cyfrowo" i później uzupełniam zgodnie ze stanem faktycznym przez co nie ma problemów z pomyłkami, złym zliczeniem itp...

Offline Viton

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Kasowanie nadgodzin!!
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 22, 2008, 11:48:54 »
Dzięki Panie T.:)
W sumie to mogliśmy pogadać na zmianie służby...:)
Pozdr

Offline kowal15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Kasowanie nadgodzin!!
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 22, 2008, 18:10:47 »
koledzy w ECS gdy bierzemy urlop to w rubryce stan faktyczny wpisujemy "u" a w rubryce Służba wg harmonogramu wpisujemy "16 8" , 

pozatem mam pytanie gdzie lub w których komendach Komendanci zerują nadgodziny na koniec roku kalendarzowego ???

Offline keram998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Kasowanie nadgodzin!!
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 22, 2008, 19:26:38 »
Niestety u nas zerują !!! na koniec każdego okresu rozliczeniowego!!!

Offline kowal15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Kasowanie nadgodzin!!
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 22, 2008, 19:48:38 »
gdybyś mógł napisać gdzie zerują w jakiej KM lub jakim woj.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Kasowanie nadgodzin!!
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 22, 2008, 19:57:36 »
Na czym polega u ciebie zerowanie godzin nadliczbowych na koniec okresu rozliczeniowego:
- możliwość wybrania wolnego (WZS) do "0",
- wpisania do harmonogramu cyfry "0" pomimo generowanych godzin nadliczbowych.

Offline kowal15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Kasowanie nadgodzin!!
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 22, 2008, 20:08:00 »

właśnie w ten sposób niektórzy KM rozumują  :gwiazdki:  nie wiadomo dla czego, myślę że chcą się przypodobać swoim zwierzchnikom, ale nadgodziny i tak zostają tylko są wyzerowane na początek okresu (zwyczajny debilizm, taki tok myślenia i tacy ludzie kierują naszymi komendami??? )

Offline keram998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Kasowanie nadgodzin!!
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 22, 2008, 20:34:54 »
Po prostu jeżeli ktoś nie miał możliwości wykorzystania nadgodzin w obecnym okresie to niestety nie są one przepisywane na następny okres! czyli są zerowane.
W naszej jednostce jest przyjęte że odbiór może nastąpić w przypadku gdy w harmonogramie półrocznym jst zaplanowana służba któregoś ze strazaków ponad stan na zmianie na być 6 a zaplanowanych jest 7 lub więcej. natomiast nie można oddać w wolnym które jest traktowane jako wolne w bieżącym grafiku!
niema oddawania godzin z poprzedniego okresu kosztem wolnego z obecnego okresu
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2008, 20:44:40 wysłana przez keram998 »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Kasowanie nadgodzin!!
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 22, 2008, 20:51:02 »
Ustawa o PSP Art. 35.
1. Czas służby strażaka nie może przekraczać przeciętnie 40 godzin tygodniowo w
przyjętym okresie rozliczeniowym, nieprzekraczającym 6 miesięcy.

Okres rozliczeniowy trwa 6 miesięcy (pół roku) i godziny nadliczbowe nie są przepisywane na następny okres, bo nie mogą. Zaczyna się nowy okres rozliczeniowy od zera.
Godziny nadliczbowe z poprzednich okresów są generowane przez strażaków i nie przepadają.
http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/12121,strazacy_zadaja_zaplaty_za_miliony_nadgodzin.html

Offline kowal15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Kasowanie nadgodzin!!
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 22, 2008, 20:54:59 »
i ten tok myślenia zapedzi lub już zapędził cię w ślepy zaułek !
ponieważ nie jesteś w stanie wykorzystać nadgodzin z bieżącego okresu a z poprzedniego zerujesz !!!
a po trzech latach pamiętaj one przepadają!!! :krzyk: i co potem?
dlatego należy nadgodziny przepisywać i wybierać w pierwszej kolejności zaległe a potem bieżące!!


a gdyby ci komendant nie wypłacił w grudniu tobie wypłaty a w styczniu dostał byś nową "styczniową wypłatę" a grudniową by tobie wyzerował to co byś powiedział ? że jest wszystko ok.

Offline kowal15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Kasowanie nadgodzin!!
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 22, 2008, 20:58:53 »
grzela
 to powiedz po co jest rubryka w ECS o nazwie  nadgodziny z poprzedniego okresu