Autor Wątek: GLBA Żuk  (Przeczytany 1747 razy)

Offline Antonio998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 283
  • By inni mogli żyć.
GLBA Żuk
« dnia: Październik 12, 2008, 10:00:42 »
Witam.
Poszukuję wszelkich informacji na temat Żuka z autopompą zamontowaną z przodu samochodu i czterystu litrowym zbiornikiem wody.
Chodzi mi o zdjęcia przedziału załogi, informacje na temat samej pompy, schematy instalacji elektrycznej, a także wszystkie inne informacje, które byłyby pomocne w odtworzeniu jego oryginalnego stanu. Samochód aktualnie ma wymontowany zbiornik i odłączony napęd pompy.
Z góry dziękuję za każdą okazaną pomoc.
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2008, 16:36:14 wysłana przez Antonio998 »
"Ten jest większy między ludźmi kto umie służyć i kto poświęca siebie dla dobra innych"

Offline salfk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: GBA Żuk
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 12, 2008, 10:32:10 »
Z tego co wiem to takie cudo stoi w muzeum w Mysłowicach w całkiem niezłym stanie.

Offline fireman90

  • Jajakobyły...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: GBA Żuk
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 12, 2008, 14:17:57 »
W sprawie schematów i instrukcji możesz poszukać kontaktu tu http://oldtimercentrum.w.interia.pl/Zestawienie.html
Instrukcje napraw i obsług wszelkich typów Żuk-a można czasem kupić na allegro.
Kilka zdjęć (głównie przodu) zanajdziesz po wpisaniu hasła GLBA Żuk w wyszukiwarkę.

Offline Antonio998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 283
  • By inni mogli żyć.
Odp: GLBA Żuk
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 12, 2008, 16:49:22 »
Dzięki za informacje, w podanym linku znalazłem coś takiego:
1265. Instrukcja obsługi samochodu Żuk /Furgon, towos, skrzyniowy, pick -up, gaśniczy, skrzyniowy z długą kabiną, gaśniczy z motopompą lub autopompą/ - 1985r. 150 stron
Do Mysłowic też zadzwonię, a jutro postaram się wrzucić jakieś zdjęcia.
"Ten jest większy między ludźmi kto umie służyć i kto poświęca siebie dla dobra innych"

Offline salfk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: GLBA Żuk
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 13, 2008, 22:59:06 »
Dodam jeszcze, że w piątek była pielgrzymka strażaków ochotników do Łagiewnik i kolega widział właśnie takiego Żuka w całkiem niezłym stanie. Niestety nie zapamiętał z jakiej jednostki.