Autor Wątek: ubrania ubrania ubrania  (Przeczytany 103587 razy)

Offline katopo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #200 dnia: Grudzień 15, 2009, 12:49:33 »
właśnie cena w naszych realiach często odgrywa wielką rolę. dać 800zł a dać 1400zł to wielka różnice zwłaszcza dla OSP bo podejrzewam że PSP już ma lepiej i kupują dobre jakościowo ubrania.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #201 dnia: Grudzień 15, 2009, 12:53:14 »
właśnie cena w naszych realiach często odgrywa wielką rolę. dać 800zł a dać 1400zł to wielka różnice zwłaszcza dla OSP bo podejrzewam że PSP już ma lepiej i kupują dobre jakościowo ubrania.

Twoje życie jest warte tylko 600 zł?

Offline katopo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #202 dnia: Grudzień 15, 2009, 13:48:57 »
życie ma wg. mnie najwyższą wartość ale po rozmowie ze sprzedawcą tych ubrań ludzie podobno bardzo dużo ich zamawiają. A to dlatego że jak na nomexy stać ich na 4 sztuki to te SX-2 kupią 6 sztuk. Nie mówię że to dobrze ale są takie Straże (niestety w tym moja) gdzie ludzie jadą na akcję w koszarówkach to chyba lepiej żeby już jechali w tych SX-2

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #203 dnia: Grudzień 15, 2009, 14:28:54 »
życie ma wg. mnie najwyższą wartość ale po rozmowie ze sprzedawcą tych ubrań ludzie podobno bardzo dużo ich zamawiają. A to dlatego że jak na nomexy stać ich na 4 sztuki to te SX-2 kupią 6 sztuk. Nie mówię że to dobrze ale są takie Straże (niestety w tym moja) gdzie ludzie jadą na akcję w koszarówkach to chyba lepiej żeby już jechali w tych SX-2

A cena Cię nie dziwi? Norma europejska jest źle opisana, to dlatego są takie wałki.

Offline katopo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #204 dnia: Grudzień 15, 2009, 17:33:49 »
gdyby cena była normalna i firma typu WUS na pewno miał większe zaufanie do produktu. zresztą poczytałem o tej bawełnie i nie ma za dobrych referencji

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #205 dnia: Grudzień 15, 2009, 18:01:19 »
Jeśli WUS produkuje dobre ubrania... ;-)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline katopo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #206 dnia: Grudzień 15, 2009, 21:44:54 »
to jakie firmy wg. Ciebie oferują dobre ubrania?

Offline wolszczanin

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
    • OSP Nowy Targ
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #207 dnia: Grudzień 16, 2009, 08:01:31 »
wystarczy poszukać na forum, ale śmiało powiem że DEVA (choć ciężko ich namówić do współpracy z OSP), na pewno Safe Life (mamy od nich ubrania specjalne i koszarówki, które sobie chwalimy) inne firmy może podsunąć BRAVEHEART :D

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #208 dnia: Grudzień 16, 2009, 08:59:08 »
wystarczy poszukać na forum, ale śmiało powiem że DEVA (choć ciężko ich namówić do współpracy z OSP), na pewno Safe Life (mamy od nich ubrania specjalne i koszarówki, które sobie chwalimy) inne firmy może podsunąć BRAVEHEART :D

Nie mnie oceniać kto dobry a kto zły, bo zbyt dużo ZŁOŚLIWYCH ludzi jest na tym świecie ale wymieńmy wszystkich polskich producentów/dystrybutorów (kolejność alfabetyczna):

ARLEN
CMD (produkcja we Włoszech)
DEVA (produckja w Czechach)
GO-WEST
HORPOL (dystrybucja S-Garda z Niemiec)
MILENA PLUS
SAFE LIFE
SCANTEX
SUBOR
WUS

Raczej nikogo nie pominąłem...


Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #209 dnia: Grudzień 16, 2009, 09:09:26 »
Dodajmy jeszcze, że ubranie może nie najlepsze ale wykonane z niezłych materiałów może kosztować z dotacją ZOSP RP tyle, ile ubranie z bawełny. Dotychczas były to ubrania wyłącznie WUS ale już niektóre odziały zaczynają zmieniać politykę i po prostu przekazują dotacje na konto jednostek a te, same muszą zrealizować zakup, byle zgodnie z przepisami prawa.

dodane 18.12.2009
o takich: http://www.zosprp.pl/?q=node/458 najlepiej się dowiadywać w swoim oddziale u mnie jest to: http://www.zosprp.lublin.pl/zosprp.php?show=druki
w kwestii ubrania wygląda to tak:
9.   Ubranie specjalne(WUS-4/S/T,  WUS-4/S/G)*    750,-      
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2009, 15:36:02 wysłana przez Sylwek »

Offline pytacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #210 dnia: Grudzień 18, 2009, 15:26:35 »
Dodajmy jeszcze, że ubranie może nie najlepsze ale wykonane z niezłych materiałów może kosztować z dotacją ZOSP RP tyle, ile ubranie z bawełny.
O jakiej dotacji mowa??

Offline boinc

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #211 dnia: Styczeń 26, 2010, 10:50:46 »
Na stronie CNBOP znalazłem coś takiego o cofnięciu świadectwa na ubranie specjalne firmy GO-WEST.
http://www.cnbop.pl/certyfikaty/swiadectwa/sd_cofniete.pdf

Czy tu chodzi o to tanie ubranie za ok 800 zł co się pojawiło ok połowy 2009 roku?
Od 26 lipca 2011 na forum reprezentuję prywatne poglądy.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #212 dnia: Styczeń 26, 2010, 11:47:56 »
Swoją drogą, to fajna nazwa handlowa :) Łatwa do zapamiętania :)
Nawet jeśli to jest to ubranie, to na rynku jest już nowy substytut SX coś tam...

Offline katopo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #213 dnia: Styczeń 26, 2010, 12:09:19 »
nam pod koniec roku gminna zasponsorowała 6 ubrań SX-2 z firmy Scantex jak tylko uda mi się je dostać we własne ręce to podzielę się opinią o nich

ok, dzięki, czekamy z niecierpliwością
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2010, 11:13:39 wysłana przez Sylwek »

Offline Maciax

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #214 dnia: Luty 04, 2010, 09:42:09 »
Witam wszystkich. Przeczytałem kilkanaście wypowiedzi dotyczących mundurów specjalnych, jednak często i gęsto wypowiadający się zbaczają z tematu głównego i kłócą się o jakieś drobne różnice w poglądach. Chciałbym, żeby każdy wypowiedział się o mundurach specjalnych, których używa bądź, które testował. Zależy mi na zakupie ubrań specjalnych przyjaznych strażakom, bezpiecznych i spełniających wszystkie wymagania. Cena jest drugorzędna... Czy ktoś może mi pomóc podając producentów oraz nazwy modeli? Trafił się sponsor :D na zakup i chciałbym dobrze wydać te pieniądze, tak aby ubrania służyły w dobrej sprawie i pomagały w zwiększaniu skuteczności ratowników. Nie ukrywam, że najbardziej zależy mi na opiniach właśnie tych ostatnich. Pozdrawiam.
Marcin

Offline pytacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #215 dnia: Luty 04, 2010, 09:44:18 »
Na stronie CNBOP znalazłem coś takiego o cofnięciu świadectwa na ubranie specjalne firmy GO-WEST.
http://www.cnbop.pl/certyfikaty/swiadectwa/sd_cofniete.pdf

Czy tu chodzi o to tanie ubranie za ok 800 zł co się pojawiło ok połowy 2009 roku?

a co jeżeli ktoś zakupił te ubrania? :huh:

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #216 dnia: Luty 04, 2010, 20:04:16 »


a co jeżeli ktoś zakupił te ubrania? :huh:

No to ma pecha... takie są skutki kupowania tanich rzeczy !

Offline CVY

  • str.
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
  • KP PSP
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #217 dnia: Luty 04, 2010, 21:21:01 »
Moja jednostka korzysta tylko i wyłącznie z ubrań WUSa i hełmów z Kalisza.
Szczerze powiedziawszy nie narzekamy, cena może i jest wysoka, ale na to już pieniądze daje gmina. Moja gmina nie jest bogata, ale zarząd OSP dawno, dawno temu dał stanowczo do zrozumienia, że takie ubrania muszą być i MUSZĄ spełniać wszelkie normy. No i jak narazie nasze szafki powoli, ale konkretnie się zapełniają.

ps. jedyne co odradzam z WUS to koszarówki... są naprawdę kiepskie :/
...a co do ubrań specjalnych, to może i są drogie, ale są naprawdę dobre i konkretne

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #218 dnia: Luty 08, 2010, 13:14:47 »
tak z czystej ciekawości czy wy wiecie o tym: http://www.4safe.pl/?sp=informacje/news/more&n=12903

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #219 dnia: Luty 08, 2010, 13:58:03 »
tak z czystej ciekawości czy wy wiecie o tym: http://www.4safe.pl/?sp=informacje/news/more&n=12903

Jakoś od 2 lat nic się nie dzieje...

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #220 dnia: Luty 10, 2010, 21:30:56 »
A tak co do ubrań z SCANTEX'u to ja użytkuję bojówkę tej firmy i ogólnie nie mogę narzekać. Wykonanie solidne, podoba mi się zakończenie rękawów ( fajnie współgra z rękawicami). Jest tylko jedna wada - ciężko zapiąć suwak (A to wbrew pozorom ważna rzecz). Nie tylko ja mam z tym problem, bo i kilku chłopaków ode mnie z OSP. 

Pozdrawiam.

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #221 dnia: Luty 10, 2010, 22:16:09 »
witam forumowiczow
mamy w bialymstoku w kw pzretwrg min. na ubrania, specyfikacja ma premiowac technike zobaczymy efekty
o ubraniu arlen-coio z czujkami , ktos z kretow badaczy zapomnial ze to sie pierze :))

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #222 dnia: Luty 11, 2010, 08:29:53 »
witam forumowiczow
mamy w bialymstoku w kw pzretwrg min. na ubrania, specyfikacja ma premiowac technike zobaczymy efekty
o ubraniu arlen-coio z czujkami , ktos z kretow badaczy zapomnial ze to sie pierze :))

To, że prać trzeba, nie ulega wątpliwości. Tylko pytanie co będzie prane oprócz kieszeni podatników?
Na jakiej zasadzie i kto będzie posiadał prawo do produkcji ubrań z czujnikami skoro jak na razie w grę wchodzi tylko Arlen?
Ponadto słyszałem kiedyś, że instytuty mają być niezależne, a tu proszę zaprosili do współpracy Arlen ? Niby dlaczego?
Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi tylko o pieniądze.

Acha i pamiętajmy - elektronika często zawodzi. Po co elektronika w ubraniu, która pokaże Ci, że jesteś w bezpiecznym miejscu, a Ty ku..wa czujesz, że Ci się zaczynają klejnoty smażyć.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #223 dnia: Luty 11, 2010, 08:45:06 »
Kolejny wynalazek, którym podjarali się (dosłownie) decydenci w tych sprawach, pójdzie w to kupa kasy, projekt za jakiś czas pójdzie w zapomnienie. Niech zajmą się poprawą jakości obecnych ubrań dopuszczanych do sprzedaży, poprawę trzeba zacząć od samego dołu, zamiast uderzać w cuda wynalazki, które (z uwagi na koszty) i tak nie trafią raczej ostatecznie na PB.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: ubrania ubrania ubrania
« Odpowiedź #224 dnia: Luty 11, 2010, 09:38:36 »
Na razie czekamy na to:

http://bip.mswia.gov.pl/portal/bip/178/18222/

Jestem ciekaw Waszych opinii na temat nowego rozporządzenia o sprzęcie w zakresie ubrań (także samochodów ale to w innym wątku). Wczoraj poczytałem trochę i wygląda dużo lepiej od obecnego. Przede wszystkim jest mniejsze objętościowo ale to dzięki powoływaniu norm zamiast ich przepisywania, co ma pewnie ma dać automatyczne aktualizowanie wymagań po wprowadzeniu nowej wersji normy. Nie ma ściśle określonych wzorców, dzięki czemu może zostać otwarta droga do wprowadzania nowinek technicznych i konstrukcyjnych. Przypuszczalnie KG PSP narzuci dla PSP sztywne wymagania co do kolorków i kroju ale nie będzie to już wymaganie dla wszystkich.
Nie znam się na sprzęcie na tyle, żeby projekt dokładnie ocenić dlatego proponuję porozmawiać...