Autor Wątek: 2 % poparcia społecznego...?!?!  (Przeczytany 2947 razy)

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
2 % poparcia społecznego...?!?!
« dnia: Październik 06, 2008, 19:58:34 »
Czy czytaliście artykuł w dzisiejszym Dzienniku?
Wg autora strażacy mają aktualnie najniższe, dwuprocentowe, poparcie społeczne...
Skąd nagle ten spadek? Może miało być 2 % nas nie popiera i nie lubi??

MichuSAA

  • Gość
Odp: 2 % poparcia społecznego...?!?!
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 06, 2008, 20:21:39 »
Nie słyszałem o tym, ale wątpie żebyśmy mieli tylko 2% poparcia. To chyba niemożliwe. Albo ten ich sondaż jakiś niewypał. To wychodzi na to jak by każdy nas nienawidził, co jest chyba niemożliwe.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: 2 % poparcia społecznego...?!?!
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 06, 2008, 20:23:22 »
wiesz, na podstawie tak skąpych informacji trudno wypowiedzieć się o temacie (ja "niestety" czytam Gazetkę Wybiórczą i Rycerza Niepokalanej  :rofl: )

Może jakis cytat, info skąd on to wytrzasnął (może wyssał z palca te niby-badania)....

2% poparcia to nie ma nawet mój Prezydent RP

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: 2 % poparcia społecznego...?!?!
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 06, 2008, 20:59:53 »
zawsze w rankingach zaufania społecznego strażacy byli w ścisłej czołówce z ponad 90% zaufaniem, więc nie wiem o co chodzi z tym rzekomym niskim poparciem.
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

MichuSAA

  • Gość
Odp: 2 % poparcia społecznego...?!?!
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 06, 2008, 21:17:13 »
Ja szukałem tego w necie i albo:
1) słabo szukałem i nie znalazłem,
2) lub nie ma, nie było, nie będzie
:)

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: 2 % poparcia społecznego...?!?!
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 06, 2008, 21:21:59 »
Ech...
Daj spokój, szkoda czasu na czytanie i ewent. odpowiedzi na takie bzdury!!! Coś się po prostu gościowi /pismakowi/ notatki, zestawienia pomyliły i tyle.  :wacko: Oni zwykle nawet nie rozróżniają węża ogrodowego od pożarniczego, hełm to kask, aparat powietrzny to tlenowy, itp....  :rofl: Spoko.  :gitara: Mamy przecież rzecznika w KG.  :wacko:
Pozdr.
Ps.
Na przyszłość deejayslonio jak już to wklej linka.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: 2 % poparcia społecznego...?!?!
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 06, 2008, 21:36:32 »
linka może jeszcze nie być - bo to zapewne było w papierowym wydaniu.
Za parę dni będzie może w archiwum internetowym gazety.
Też szukałem :)

Offline mieszko

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 237
Odp: 2 % poparcia społecznego...?!?!
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 07, 2008, 05:23:38 »
Też nie wieże nawet jak sami byśmy głosowali to strażaków w polsce jest w sumie ok 800000 + ich rodziny matka żona dziewczyna to myśle że będzie z 3000000 najskromniej co daje nam już ok 7,5% poparcia. He he takie to tylko skromne wyliczenia

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: 2 % poparcia społecznego...?!?!
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 07, 2008, 10:54:08 »
A ja myślę, że to celowo zmanipulowane wyniki, a zrobiono to dlatego, żeby nikt nie poparł PSPowców w wojnie o czas pracy do emerytury!  :milcz:  :kask:
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: 2 % poparcia społecznego...?!?!
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 07, 2008, 13:26:52 »
linka może jeszcze nie być - bo to zapewne było w papierowym wydaniu.
istnieją skanery :)
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: 2 % poparcia społecznego...?!?!
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 07, 2008, 15:15:20 »
Gazeta pojawiła się wczoraj u nas w JRG.
Skanować w JRG nie mogłem ale jeżeli jeszcze ją znajdę to ręczę, że zeskanuję.
Chodzi na pewno o strażaków bo zdjęcie do artykułu jest z akcji PSP

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: 2 % poparcia społecznego...?!?!
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 07, 2008, 17:05:48 »
Może chodziło o 2% spadek popularności, a może autor sondażu zebrał 50 osób mieszkających pod jednostką wyjeżdżającą non-stop po nocach na gwizdkach i tylko jedna z tych osób ma twardy sen  :rofl:

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: 2 % poparcia społecznego...?!?!
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 07, 2008, 21:29:18 »
Może chodzi o poparcie partii Prawo i Usprawiedliwienie!  ^_^

Ale poważnie. Poczytajcie to:

Cytuj
Ze średnią 3,6 punktów, straż pożarna jawi się jako organizacją uważana za najbardziej godną zaufania. Tuż za strażakami plasują się pocztowcy i policjanci z wynikiem odpowiednio 2,9 i 2,8. Kolejne grupy na liście to organizacje ekologiczne, sędziowie i organizacje dobroczynne. W badaniu Indeks Zaufania przeprowadzonym przez GfK Custom Research urzędnicy służb cywilnych, bankowcy i związkowcy zajmują ostatnie miejsce. Indeks Zaufania GfK opiera się na 4-punktowej skali, gdzie 1 oznacza “bardzo niegodny zaufania” a 4 “bardzo godny zaufania”

Cytuj
Pierwsza trójka: strażacy, pocztowcy i policjanci

94 proc. badanych twierdziło, że ufa strażakom, a dwie trzecie przyznało, że uważa straż pożarną za organizację “bardzo godną zaufania”. Czyni to ze strażaków grupę najbardziej godną zaufania we wszystkich krajach objętych badaniem. Na drugim miejscu uplasowali się pocztowcy. Według uśrednionych wyników ze wszystkich krajów objętych badaniem, trzy czwarte populacji, zwłaszcza w Europie Środkowej i Wschodniej, ufa dostawcom usług pocztowych. Natomiast w Europie Zachodniej poczta zajmuje trzecie miejsce, zaraz po policji. Łącznie 72 proc. respondentów z Europy Zachodniej darzy zaufaniem stróżów prawa, o 2 proc. więcej niż w przypadku pocztowców. Jedynym wyjątkiem są Grecy, spośród których tylko 40 proc. ufa policji, a większość raczej nie ufa policji.  Choć wizerunek stróżów prawa w Europie Środkowej i Wschodniej jest nieco gorszy niż w Zachodniej, jest jednak nadal pozytywny, ponieważ co drugi respondent z tego regionu uważa tę grupę zawodową za godną zaufania.
Również ogólny wynik organizacji ekologicznych jest dość dobry, ponieważ ok. 60 proc. respondentów deklarowało zaufanie do tej grupy. Wyjątki stanowią tu Węgry, z wynikiem poniżej 50 proc., Grecja i Wielka Brytania z ok. 50-procentowym poziomem zaufania. Natomiast Turcy, Polacy i Rumuni darzą te organizacje najwyższym zaufaniem ze wszystkich krajów uczestniczących w badaniu.

Cytuj
Brak zaufania do związkowców

Choć inne grupy zawodowe zazwyczaj cieszą się zaufaniem, z dziewięciu kategorii objętych badaniem najniżej w rankingu zaufania plasują się związki zawodowe. Łącznie 58 proc. Europejczyków i Amerykanów nie ufa organizacjom związkowym, a jedna czwarta tej liczby uważa, że związkowcom nie powinno się ufać. Najbardziej krytyczni są Bułgarzy, Włosi, Węgrzy i Grecy, z których ponad 70 proc. skreśliło związki z listy organizacji godnych zaufania. Są też takie kraje, w których związki zawodowe cieszą się uznaniem większości. Na przykład w Holandii 71 proc. respondentów darzy zaufaniem związkowców, natomiast w Szwajcarii, Szwecji, Turcji, Belgii, Hiszpanii i Polsce związkom ufa ok. połowy populacji.

Więcej na temat "Straż pożarna na czele listy organizacji godnych zaufania" znajdziecie TU.
Zwracam uwagę na fakt że są to wyniki badania GfK Trust Index przeprowadzonego jesienią 2007 roku w 19 krajach przez GfK Custom Research. Więc w miarę świeże.

Tak więc albo kolega deejayslonio coś źle przeczytał albo Dziennik może poszczycić się fachowością i rzetelnością.

A może to kolejny spisek mający na celu zdyskredytowania całej formacji hahah! :gwiazdki: :szalony:


Straż pożarna na czele listy organizacji godnych zaufania i nikt nam nie wmówi, że białe jest....
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: 2 % poparcia społecznego...?!?!
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 08, 2008, 09:03:44 »
ja przeczytałem dobrze bo po przeczytaniu tego artykułu przez d-ctwo jrg sprawa została poruszona, przekazana do KM i rzecznik miał to załatwiać...