Służba > Forum zawodowców

"normalna" StraŻ PoŻarna!

(1/13) > >>

BROKS:
Jak myślicie kiedy u nas STRAŻ POŻARNA będzie wyglądała jak w USA....czy kiedykolwiek tak będzie????!!!!!

Tam strażak jak pełni służbę to:
1. Dowództwo nie zaczyna p**** od samego rana jakie roboty gospodarcze czekają.... :angry: Oczywiście w jednostce co ma 200-300 wyjazdów na rok to można se czas umilać dodatkowo pracami gospodarczymi no ale co jak ma 1500-2000 wyjazdów????
2. Ćwiczy ze sprzętem i powtarza te ćwiczenia czasem do znudzenia mimo że wie jak to się robi ale ćwiczy po to żeby nie wyjść z formy...tak jak sportowiec!!!
3. Dba o sprawność fizyczną...u nas "różnie" z tym bywa!!!!
4. Jak się wykazuje i dostaje nagrody oraz medale to za akcje i dobrze przeprowadzone ćwiczenia.....a nie za położoną terakotę, pomalowane ściany, tynkowanie, szpachlowanie itd., potem u nas taki "budowlaniec" jest wielce zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej!!!!
5. Ma duży dostęp do materiałów dydaktycznych bo je dostaje - nowe książki, czasopisma i filmy o temtyce ratowniczej....u nas głównie Przegląd Pożarniczy musi robić za szeroko pojętą bieżącą literaturę "fachową" i prawda taka że jak się mocno nie postarasz i sam interesujących ciebie materiałów nie poszukasz to ci nikt nie poda na tacy!!!!
6. Tam nie ma takiej biurokracji w jednostkach bo one są od działań ratowniczych...u nas papiery potrafią pochłonąć kilku kolesi ze zmiany którzy między wyjazdami do akcji siedzą przy komputerach i tworzą jakieś fikcje, które nie są im potrzebne...!!!
 ITD., ITP....
To tylko kilka przykładów...mam kuzyna w USA i jego kumpel jest strażakiem i miałem okazję go poznać jak tam byłem. Jak słuchał moich opowieści to myślał że go próbuje "nabić w butelkę"....jak się dowiedział jak u mnie wygląda STRAŻ POŻARNA to nie mógł uwierzyć!!! Oczywiście w USA też są jednostki "mocno wyjazdowe" i takie "ciche przytułki" ale on jeździ sporo i w swojej robocie nie zajmuje się sprawami poza dobrze rozumianym pożarnictwem!!! Powyższe uwagi oparłem o jego relację co nie znaczy że wszędzie w USA w straży pożarnej jest tak samo!!! No i w Polsce nie wszędzie są te same patologie!!!!

bulon:
musza wymrzec trzy pokolenia strazakow i oficerow i moze wtedy ...

donhihotpsp:
Już jest w podziale bojowym. Coś drgnęło między D-cami a załogą tylko te finanse gdyby oni rozpoczęli to i inni komendanci musieli by też działać a Związki Zawodowe myślały by tylko o tym co do tej pory robią o głupotach i prowizorkach. <_<  :rolleyes:  

bartek6:
broks popieram twój post- ja dodał bym jeszcze aby przestrzegano zwłaszcza godzinowego rozkładu czasu służby

fireman:
@bulon nie koniecznie musisz spisywać na straty pokolenia ludzi ale masz wiele racji wg mnie oczywiście w tym co naklikałeś :). Myslę, że w 1992 roku oraz w 1999 roku popełniono straszne błędy raz prezy tworzeniu PSP a drugi raz przy tworzeniu struktur PSP w powiecie. Ważne stanowiska z punktu widzenia działań operacyjnych zajęły głąby tak głąby, które np przez ostatnie 5 lat byli rzecznikami prasowymi lub naczelnikami służb ogólnoorganizacyjnych np w KW i znaczki na koperty przyklejali lub przygotowywali bardzo ważną pocztę na temat konkursów "Młodzież zapobiega pożarom". Jka już trafili na stołki to zaczęła się operacja na otwartym organiźmie, czyli zrobimy to tak, a tak Jak nie wyjdzie spróbujemy inaczej. Żadko w której komendzie na jej czele lub czele JRG stoi fachowiec znający się na rzeczy, a takich najbardziej nam w PSP potrzeba.
Dziś na razie bardziej liczy się egzekwowanie od strażaka prac gospodarczych niż tego czy uczestniczył w szkoleniu.
W rocznym sprawdzianie wiedzy teoretycznej proponuję zadawać pytania z zakresu technologii kładzenia terakoty i glkazury, o gładziach i szpachlach nie wspomnę. Warto strażaka zapytać czy a jeżeli tak to pod jakim kontem należy trzymać pędzel w ręce podczas malowania ścian.
Jako warunek przyjęcia do straży proponuję przedstawienie udokumentowane ukończenie kursu dekoratora wnętrz. :)
@bulon to nie pokolenia muszą wymrzeć to trzeba głupów od władzy odsuwać dla naszego i ich dobra bo kiedyś sobie i innym "podwładnym" mogą zrobić krzywdę.

@donhihotpsp możesz wyjaśnić o co chodziło w twoim ostatnim poście??

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej