Służba > Forum zawodowców

Apel Do Wszystkich StraŻaków Psp

<< < (2/22) > >>

Geddeon:
Oby jak najwięcej maili poszło... niech wiedzą że co o tym myślimy.

Quelle:
*****Pragnę wyrazić po raz pierwszy przekonanie, że przedstawiciele związków zawodowych w temacie czasu służby i sposobu jego rozliczania nie będą mogli zrobić nic więcej, jeżeli nie otrzymają poparcia od wszystkich strażaków, których dotkną nowe sposoby wyliczania efektywnego czasu „DYŻUROWANIA” na służbie.****

Z tym twierdzeniem p.Przewodniczącego nie zgadzam się.Może pomyśleć o jakiejś formie poparcia poprzez uruchomienie struktur ZZ i przeprowadzenie np.referendum wśród strażaków popierającego lub negującego(zależnie od formy i zawartych pytań w kartach referendalnych)?
Uwaga:Internet nie jest jeszcze tak powszechny wśród strażaków i myślę,że członkom komisji nie ,,zapchamy" skrzynek.  
Wysłałem i paru kolegów też. ;)  

donhihotpsp:
Od 1991 r upłynęło ładnych parę lat i jest coraz denniej. Czy z Solidarnością jest tak źle że musicie prosić o wsparcie. Dopiero ostatnio zakarżyliście do sądu że jest coś nie tak z naszymi godzinami pracy i o matko wygraliście. To jest dopiero malutka kropelka wody. A co ze szkodliwym może też da coś się zrobić. Należało  się wcześniej prawem polskim zainteresować a nie polityką i własnymi stołkami. Panowie Związkowcy nie mówimy nie, ale pokażcie gdzie jest sprawiedliwość i wspólny język Biuro a Podział. Cały czas słyszę jak biuro to nie pożarnicy tylko JRG to tam pracują pożarnicy. Od początku pracuję w podziale bojowym do dzisiejszego dnia nie widzę żadnej róznicy panienka w biurze a strażak w podziale. Tak jest i należy się z tym pogodzić muszą wszyscy zrozumieć że ja wyrabiam więcej godzin i mi się należy więcej pieniążków pracuję w cięższych i bardzo niebezpiecznych wrunkach to i szkodliwe większe. Ale należy to tłumaczyć w pełnej zgodzie a nie wrogości. Przez te lata powstała taka przepaść, a to jest wasza zasługa w 100%, że nas skłóciliście i to nieźle. A to nic dobrego nie wróży na przyszłość.

Geddeon:
Ja pier..lę... :o oczom nie wierzę.... :blink:

--- Cytuj ---Czy z Solidarnością jest tak źle że musicie prosić o wsparcie.
--- Koniec cytatu ---
[size=8]To jest w interesie wszystkich strazaków, ale Ty tego chyba nigdy nie zrozumiesz....[/size]
--- Cytuj ---Ale należy to tłumaczyć w pełnej zgodzie a nie wrogości. Przez te lata powstała taka przepaść, a to jest wasza zasługa w 100%, że nas skłóciliście i to nieźle.
--- Koniec cytatu ---
Jesteś chłopie rewelacyjny..... związek cię skłócił z biurowymi. Widać odrazu czyja jest wina sporów i waśni  strażaków biurowych i zmianowych.
--- Cytuj ---Panowie Związkowcy nie mówimy nie, ale pokażcie gdzie jest sprawiedliwość i wspólny język Biuro a Podział.
--- Koniec cytatu ---
A za chwilę:

--- Cytuj ---Od początku pracuję w podziale bojowym do dzisiejszego dnia nie widzę żadnej róznicy panienka w biurze a strażak w podziale. Tak jest i należy się z tym pogodzić muszą wszyscy zrozumieć że ja wyrabiam więcej godzin i mi się należy więcej pieniążków pracuję w cięższych i bardzo niebezpiecznych warunkach to i szkodliwe większe.
--- Koniec cytatu ---
No to powiedz o co Ci chodzi,czy to nie jest już próba poróżnienia??? czy w ten sposób chcesz znaleźć wspólny język...? Zaraz biurowi się wk....ą i powiedzą że oni chcą na podział bo mają w d...e papierkową robotę. Ale to wszystko wina ZZ !! :lol: Brawo!!!!
Ty dzielisz strażaków na związkowców i nie zrzeszonych - ale to szczegól.....nie istotny taki podział jest dopuszczalny.

--- Cytuj ---Cały czas słyszę jak biuro to nie pożarnicy tylko JRG to tam pracują pożarnicy.
--- Koniec cytatu ---
i co ??? Związkowcy tak mieszają, nie?? Poczytaj sobie posty na tym forum i zobacz kto się wypowiada najwiącej w tej kwesti... a potem napisz.
Poza tym albo masz rozdwojenie jaźni albo wypowiadasz sie w imieniu strażaków nie zrzeszonych w żadnym ze związków.
--- Cytuj ---Panowie Związkowcy nie mówimy nie,..
--- Koniec cytatu ---
Jesli to pierwsze to rozumiem a jeśli to drugie to kto Ci dał takie uprawnienia..??? człowieku jestem w ZZ długi czas ale nigdy nie przyszło mi do głowy napisać "my związkowcy" albo "wy nie zrzeszeni"....Myślę że lepiej jest wypowiadać się za siebie i głosić swoje poglądy i spostrzeżenia.
Apel do wszystkich strazaków
Zobacz raz jeszcze o co w tym wszystkim chodzi. I nie próbuj dopisywać teraz do tego swoich "pomysłów" w imieniu wszystkich.  Jeśli uważasz że wszystko jest OK i należy podzielić służbę na podziale /zmianową/ na efektywną i nie efektywną to napisz do posłów, że Ty w imieniu strażaków nie zrzeszonych popierasz prace 240 godzin za taką pensję jaka jest, tylko Ci głupi związkowcy (już nie strażacy)chcą coś namieszać.
 
--- Cytuj ---Dopiero ostatnio zakarżyliście do sądu że jest coś nie tak z naszymi godzinami pracy i o matko wygraliście.
--- Koniec cytatu ---
Brawo...uważasz że to nie było słuszne???? Wiesz co by było gdyby np. za nadpracowane godziny (powyżej 160 tygodniowo) zostały wypłacone pieniądze ???
Pierwszy pobiegłbyś do kasy po nie! - nieprawdaż?
Wiesz co jest najdziwniejsze??
Że przewodniczący Solidarności jest pracownikiem biurowym(obecnie na etacie związkowym)....wygląda na to że pisząc taki apel skłóca związkowców z podziału ze sobą.
Naprawdę ciekawe co może ludziom przyjść do głowy.....
Prosta inicjatywa w interesie wszystkich strażaków staje sie argumentem do kolejnych ciekawych poróżnień biuro-podział...ale mamy już winnego :Związki zawodowe...
Pozdrawiam i zaznaczam że jestem strażakiem, związkowcem ale tego posta napisałem tylko w swoim imieniu (a raczej nick-u).
Cytat z apelu:
[size=8]Problem będzie dotyczył tak strażaków pełniących służbę w systemie zmianowym jak też w systemie codziennym. Podobnie dyżury domowe dotkną wszystkich strażaków (do tej pory tylko strażaków z systemu codziennego).[/size]

Fireman5 napisał:

--- Cytuj ---Myślę, że powinniście zawiesić Wasze "wojny" i wesprzeć inicjatywę NSZZ "SOLIDARNOŚĆ"
--- Koniec cytatu ---
[size=8]Coraz częściej zastanawiam się czy jest sens wychodzić z jakimikolwiek inicjatywami......[/size]








 

Seba:
jak ja mam cos napisać to tylko do ludzi którzy rękom i nogami będą bronić 24/48 z 10 wolną służbą !! czyli jak jest dziś ! nie mam pola ani nigdzie nie dorabiam do pensiny ale przyzwyczaiłem się i jest mi dobrze z tym co mam nie chce chodzić na żadne 8-ki czy 12 -stki czy co tam wymyśla ... qrwa nie można tak napisać przepisów żeby strażak mógł pracować jak dotychczas ? można tylko trochę dobrej woli musi byc i w KG i MSW i ZZ !

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej