Autor Wątek: Propozycja Zostań Komendantem Głównym  (Przeczytany 8293 razy)

Offline donhihotpsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Propozycja Zostań Komendantem Głównym
« dnia: Luty 19, 2005, 09:13:48 »
To najwyższa głupota by powoływać na stanowisko Komendanta Głównego PSP Komendantów ze szkół Pożarniczych to jest chore. Z przykrością muszę stwierdzić, że oni nadają się tylko na musztrowanie kadetów i wpajanie im niepraktycznych procedur ratowniczo-gaśniczych, bo i tak nie ma pełnych obsad na wozach

Proponuję drogę przywileju otrzymania zaszczytnego awansu na Komendanta Głównego

1.   Ukończenie Szkoły Głównej przydział do JRG dwa lata jazda na rotach oraz wykonywanie wszystkich funkcji strażaka. Jak się sprawdzi D-ca JRG mianuje go czasowo na rok tzw.  p.o. dowódcy sekcji
2.   Facet w tym czasie awansuje na kpt. i przechodzi automatycznie na etat  d-cy. Sekcji lub idzie w odstawkę do biura. Po dwóch latach może p.o. d-cy zamiany niekoniecznie.
3.   Może zostać lub nie Dowódcą Zmiany w zależności od etatów.
4.    Po tym czasie musi opuścić JRG na dwa lata i przejść do pracy w biurze. Wiadomo muszą go dojrzeć i Komendanci KP lub KM.
5.   Gdy facet chce awansować musi w tym czasie pomyśleć o dodatkowych studiach o kierunkach odpowiednio przydatnych w PSP.
6.   Gdy Komendant KP lub KM stwierdzi, że gość nadaje się na odpowiednie funkcje  może mianować go na zastępcę D-cy Oddziału. Facet w tym czasie dochrapie się stopnia st.kpt. i może już myśleć, że kariera stoi przed nim otworem.
7.   Potem zostaje mianowany na Dowódcę JRG lub Oficera Operacyjnego no i stopień wiadomo, mł.bryg lub Naczelnika w biurze.
8.   Tylko z danej Komendy Powiatowej lub Miejskiej może być wybrany Komendant Powiatowy lub Miejski. I tylko D-cy JRG, Naczelnicy wydziałów, Oficerowie Operacyjni, Zastępcy Komendanta miejskiego lub Powiatowego z tego rejonu mogą głosować na nich w tajnym głosowaniu. I przedstawić do zaakceptowania burmistrzowi lub prezydentowi danego miasta lub powiatu.
9.   Komendantem Wojewódzkim może pozostać tylko jeden z Komendantów Powiatowych lub Miejskich tylko tego samego województwa Wybierać go mogą w tajnym głosowaniu tylko Komendanci KP lub KM tego województwa i przedstawić propozycję do zaakceptowania Wojewodzie.
10.   Komendantem Głównym Powinien zostać tylko jeden z pośród Komendantów Wojewódzkich  lub zastępców Komendanta Głównego w tajnym głosowaniu i w głosowaniu mają prawo brać udział tylko Komendanci Wojewódzcy lub zastępcy Komendanta Głównego.
11.   Stopień generalski powinien przysługiwać tylko Komendantowi Głównemu.

Co Panowie na to. Może macie inne propozycje.
Chciałbym kiedyś dożyć takich czasów by na widok wyższego rangą oficera z PSP czuć się bezpieczniej
 

BROKS

  • Gość
Propozycja Zostań Komendantem Głównym
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 19, 2005, 10:08:17 »
Ogólnie to przyjemnie się to czyta jak każdą bajkę...ja lubię bajki :D Niestety struktury w PSP te na górze to masa układów kumpelsko-politycznych. I stołki Komendantów Głównych dostają osoby wcale nie wykazujące się wiedzą i osiągnięciami oraz nieskazitelną opinią....negatywny przykład nadbryg. Świeczkowskiego, który przymykał oko na przekręty na swoim podwórku, a niedawno został powołany na Zastępce Komendanta Głównego. Komendanci wojewódzcy to też funkcje które są nierzadko zarezerwowane dla osób przychylnych danej opcji politycznej. Co do sposobu wyborów Komendantów każdego szczebla jestem za postępowaniem konkursowym. Brałbym pod uwagę wykształcenie, doświadczenie zawodowe, dotychczasowe osiągnięcia i zasługi dla pożarnictwa oraz sposób bycia czyli wysoką kulturę osobistą co ma przełożenie na kontakty z ludźmi zarówno w PSP jak i z zewnątrz. Nie może być bowiem tak że Komendantem zostaje CHAM bez odpowiednio wysokich kwalifikacji a tak niestety się zdarza. To tylko moje marzenia i chyba długo by na coś takiego czekać. Póki co Komendantami zostają zazwyczaj ludzie których ktoś wyciągnął za uszy i poparł (polecił) na dane stanowisko!!!  

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Propozycja Zostań Komendantem Głównym
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 19, 2005, 10:10:30 »
A dlaczego akurat żeby zostac KG musi ukończyć SGSP????
Nie rozumiem tego. Wiadomo że jest to jedynie słuszna uczelnia ale bez przesady

straz98

  • Gość
Propozycja Zostań Komendantem Głównym
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 19, 2005, 12:32:33 »
Zaczyna mnie już denerwować dziwienie się, że SGSP jest najwłaściwszą uczelnią w PSP. A według mnie jest ona nią choćby z tego samego powodu co fakt iż uprawnienia budowlane może otrzymać ten kto ma ukończoną szkołę w danej specjalności budowlanej a nie ukończył wyższą szkołę tańca góralskiego, tak modne obecnie WSTG:( A że coniektórym łatwiej jest zrobić wydział zamiejscowy uczelni x otwarty dla strażaków i policjantów co za bardzo uczyć się nie chcą to niech się potem nie dziwią. No i ulżyłem sobie..

BROKS

  • Gość
Propozycja Zostań Komendantem Głównym
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 19, 2005, 18:36:48 »
Właśnie proszę się odp...olić od SGSP!!!Jeśli ktoś uważa, że lepiej zrobić komendantem głównym aspiranta, który zamiast skończyć SGSP jeździł na zjazdy (pikniki) do jakiejś "Wyższej Szkoły Tańca Góralskiego" to niech się puknie w czoło!!!! Potem taki figurant zostaje dumnym oficerem choć nie chwali się swoją uczelnią i niejako się jej wstydzi!!! No bo i chwalić nie ma się czym.....!!!    

Offline pucek9

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 186
Propozycja Zostań Komendantem Głównym
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 19, 2005, 19:53:08 »
Zgadzam sie z wami ale nie zaopminajcie o tym, że szkoły cywilne to nie tylko "wyzsze szkoły jazdy na wrotkach";-) ale także poważne uczelnie reprezentujące jakiś poziom, bo chyba nikt nie powie, że oficerem nie powinien zostać absolwent SA, który skończył Chemie i  materiały wybuchowe na WAT (Wojskowej Akedemi Technicznej), porównajcie takiego gościa który przeszedł przez wszystkie szczeble od ratownika do np. d-cy JRG (specjalizującej się w chemii) z absolwenetm SGSP, który po Szkole "odbebnił" swoje na podziale i osiadł w biurze, który z nich wg was jest strażakiem z krwii i kości? Choć przyznaję że to głównie SGSP powinna kształcić kadry pożarnicze, choć specjaliści z innych dziedzin są też potrzebni w PSP.Ale należy bezwzględnie skończyć z dawaniem stopni oficerskim ludziom, którzy skończyli tylko szkołe dla "papierka" (nieważne co nieważne gdzie ważne  że jest dyplom), uważam, że trzeba dawać stopnie ludziom, których wiedza faktycznie przyda sie w pracy, a co do KG bo odbiegłem trochę od tematu to uważam, że posiadanie dyplomu uczelni cywilnej nie jest niczym złym pod warunkiem skończenia wcześniej SGSP, ale KG powinien wręcz posiadać jakieś przygotowanie poza SGSP ponieważ jego obowiązki nie ograniczają sie do spraw wyłącznie związanych z tematyką pożarniczą ale jest on również w penym sensie politkiem to właśnie od jego działania w dużej mierze zależy sytuacja PSP, jej budżet......

Offline gabiba

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
    • http://
Propozycja Zostań Komendantem Głównym
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 20, 2005, 19:13:06 »
Mnie powoli już wkurza gadanie nt.  temat szkół pożarniczych, a szczególnie "wyższości" SGSP.  Np. dlaczego może awansować "daleko" i szybciej  osoba po cywilnych studiach i szkoleniu ciążowym (strażak wie o co mi chodzi) a osoba kończąca SCHP czy SA (dzienne) i studia cywilne np. o kierunku pedagogicznym (i pracuje w szkolenictwie w pożarnictwiw)  ma zamkniętą drogę, mówi jej sie że jest gorsza od "CIAZOWYCH". Czyżby przez 9 m-cy w SGSP więcej nauczyli niż przez 2 lata w SA. Bzdura.
2 wątek:
dlaczego nie skorzystać z zasady: biura obsadzają osoby CYWILNE (tylko) a podział bojowy i pokrewne stanowiska mundurowi. Poza tym na sudiach cywilnych o wiele lepiej przygotuja np. ksiegową niz na SGSP.
3 wątek:
Całe szkolonictwo w pożarnictwie to dno - było- jest - i będzie i nie ważne że jest nowy komendant - który. jak ktoś  już napisał "kierował" akcjami z warszawki i znam przypadki, że później "rozliczał" innych d-ów akcji NIE mając pojęcia co faktycznie w miejscu akcji sie działo. Pozdrawiam :ph34r:  
cogito ergo sum

Offline pucek9

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 186
Propozycja Zostań Komendantem Głównym
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 20, 2005, 20:45:04 »
Zgadzam się i popieram w 100% ta koncepcja, z wyjatkiem tego ze szkoly byly, sa i bede dnem. Zgadzam sie ze nie jest ciekawie w Szkolnictwie w PSP ale nie powinnismy a wrecz nie mozna mowic ze nie bedzie lepiej, rzeba robic wszystko aby to zmienic.

Offline gabiba

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
    • http://
Propozycja Zostań Komendantem Głównym
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 20, 2005, 20:54:33 »
Wyjaśnienie do "całe szkolnictwo to dno"
mam tu na mysli wciąz i stale NIC (oprócz likwidacji i  tworzenie kolosa np. CS i SP Bydgoszcz) nie dające reformy szkolne  strazackiego szkolnictwa. A może zrezygnowac ze szkół a korzystac z  cywilów (jest ich baaaardzo duzy wybór z różnymi  kwalifikacjami i kompetencjami) a pozniej na kursach doskonalacych w zalezności od potrzeb dokształcac i nastepnie doskonalić???
POzdrawiam  :rolleyes:  
cogito ergo sum

Offline donhihotpsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Propozycja Zostań Komendantem Głównym
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 20, 2005, 21:35:23 »
Panowie to że na bazie ukończonych Szkół pożrniczych powinna rozwijać się kariera w PSP to oczywiste lecz poparta ukończeniem innych kierunków z cywila przydatnych w zawodzie dowódcy każdego szczebla w PSP. Natomiast kariera D-cy w JRG, Komendanta Powiatowego, czy Miejskiego, Komendanta Wojewódzkiego, Komenanta Głównego i wszystkich pionów w biurze czy w szkołach pożarniczych powinna być oparta nie na układach lecz na przydatności czy doświadczeniu i wykształceniu kandydata. Nie da się do końca wyeliminować układów ALE stworzyć taki czynnik by każdy bez względu kim by nie był musi ponieść odpowiedzialność za swoje czyny. nawet jak prawo mówi do 15 lat od dnia kiedy powstał problem. Musi być kontrola z poza Straży niezależna lub może ktoś ma inne pomysły. Nasi jak widzą że coś im grozi lub nie są w stanie podołać zadaniu uciekają na sławną emeryturę która jest dla nich bezpiecznym azylem. Tracimy nie tylko My na dole ale i nasza kochana OJCZYZNA. Dla mnie to zdrda narodu to są zdrajcy ojczyzny którzy myślą o karierach nie dając z siebie nic poza wyrwniem kasy i przywilejów. Szanowani przez naród Ci pożarnicy którzy uczciwie czy w biurze czy w podziale pracują na nasze dobre imie Pożarnika Polskiego. Wiem że jest nas dużo dla tego jest jeszcze nadzieja na dobre czasy. Panie i Panowie Strażacy Podnieśmy wkońcu głowy. Uszanujmy stopnie i funkcje lecz niszczmy w samym zarodku bandytyzm pseudo pożarników. Pamiętajmy że nie wszyscy mogą pracować w JRG ale i oni pracujący w biurach w szkołach mają wielki wkład w nasze bezpieczeństwo i zbezpieczenie naszej pracy w Jednostkach. Cwaniactwo trzeba tępić. To Ci co nami będą dowodzić nie pozwolą w przyszłości byśmy z głodu musieli komuś innemu zabierać pracę by przeżyć.

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Propozycja Zostań Komendantem Głównym
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 21, 2005, 09:22:59 »
Absolwenci SGSP!!!
Czy wiecie na jakim miejscu znajduje się Wasza uczelnia w rankingu szkół wyższych w naszym kraju ? Proszę pochwalcie się, jaką dobrą uczelnię ukończyliście.

straz98

  • Gość
Propozycja Zostań Komendantem Głównym
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 21, 2005, 14:14:38 »
azotox , aż mi cię szkoda, to pewnie absolwent filozofi po najbardziej renomowanym uniwersytecie będzie oczywiście lepszym pożarnikiem niż człowiek po SGSP.  SGSP nie daje pewności wyszkolenia dobrego oficera ale daje taką możliwość i zasada ta dotyczy wszystkich zawodów. No cóż ale z kompleksami trudna sprawa jeszcze tylko specjalista po psychologi pomoże.

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Propozycja Zostań Komendantem Głównym
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 21, 2005, 14:26:57 »
"SGSP nie daje pewności wyszkolenia dobrego oficera ale daje taką możliwość" - złota czcionka  :D  

BROKS

  • Gość
Propozycja Zostań Komendantem Głównym
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 21, 2005, 14:46:31 »
No pewnie AZOTOX że SGSP daje taką możliwość!!!Każda uczelnia cywilna daje szansę zostania kimś np. lekarzem!!!Ale czy się będzie dobrym specem w danej dziedzinie to zależy czy człek będzie do tego nadal dążył po studiach!!!Dobry lekarz to lekarz z dużą wiedzą i bogatym doświadczeniem a nie młodzian świeżo po studiach podobnie oficer pożarnictwa!!!Można skończyć akademię medyczną i pozostać na lata specjalistą w "wypisywaniu recept"  :lol: !!!!

Offline Seba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 209
    • http://
Propozycja Zostań Komendantem Głównym
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 21, 2005, 14:55:22 »
najlepiej na Komendanta nich powołają kogoś z członów aktualnie rządzącej partii (tak jak powołują Ministrów) albo z konkursu niech to będzie mistrz marketingu albo zarządzania :) wg takiego myślenia wcale nie trzeba być strażakiem żeby być Komendantem :( /płacz/  

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Propozycja Zostań Komendantem Głównym
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 21, 2005, 15:08:13 »
Jeśli kogoś uraziłem, to sorry. Trochę sobie żarty stroję. Drażni mnie gloryfikacja jedynej słusznej uczelni. Może warto doprecyzować lepsza jest dzienna, czy zaoczna, albo oby dwie takie same dobre - chodziaż słyszałem, że ostatnio na zaocznych przed sesją liczy się najbardziej wpłata za semestr. Jaka aspirantka lepsza Kraków, Poznań czy Częstochowa zaoczna, wieczorowa czy dzienna.
Jak skomentować, że podobno większość miejsc na dziennych jest zaklepana już przed egzaminami. Myślę, że powinniśmy na nasze środowisko patrzeć racjonalnie. Mówić otwarcie co jest złe a co dobre, stereotypy prowadzą nas na bezdroża.

Offline pucek9

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 186
Propozycja Zostań Komendantem Głównym
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 21, 2005, 16:07:39 »
popieram dlatego postanowilem przeprowadzić ankiete ktora aspirantka jest najlepsza zapraszam bo jak narazie to frekwencja jest :-((( http://www.strazak.pl/forum/index.php?showtopic=1089
 

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Propozycja Zostań Komendantem Głównym
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 21, 2005, 18:03:01 »
Sorry Pucek, nie rozumiemy się.

Offline KUCHAR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Propozycja Zostań Komendantem Głównym
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 21, 2005, 18:14:23 »
jestem przekonany, że połowa z zabierających głos ws. szkolnictwa poż. i innych DOSTAŁA SIĘ DO PSP DZIĘKI PLECOM.
Chciało by się powiedzieć "trochę pokory Panowie"
chcecie dobrze kształcących szkół a sami załatwiacie sobie w nich miejsca poprzez dobrych wujków (winny jest ten, kto bierze i ten, co daje)
Jasne, że poziom w szkołach jest marny skoro połowa przyjętych nie zdała egzaminów
chętnie bym się wypisał z takiej straży
Nie będzie dobrze dopuki nie pojawią się odważni, którzy rozp. "towarzycho" i przeprowadzą odważne (czyt. niewygodne) zmiany na całej linii
(w stylu likwidacja KW i przejście pod samorządy)
 

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Propozycja Zostań Komendantem Głównym
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 21, 2005, 18:41:28 »
Przejście pod samorządy = koniec PSP.

BROKS

  • Gość
Propozycja Zostań Komendantem Głównym
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 21, 2005, 19:03:19 »
Kurde jak ja żałuję że nie mam dobrego wujka coby mnie chronił i popychał ku górze!!!! :lol: Dzięki temu może bym już nie dymał n-tej zimy bez awansu w grupie  :(  No kurde nic nie poradzę że nie jestem  lizusem, donosicielem i karierowiczem co idzie do celu po trupach!!!!Dodatkowo ten cięty język owocujący uwagami do ogólnego bajzlu w PSP na swoim podwórku negatywnie procentuje!!!!No ale lata mi to koło pióra czy głośne mówienie prawdy się komuś podoba czy nie!!!!!!! Nawet gdybym miał dobrego wujka to i tak nie chciałbym się zakamuflować w biurze komendy....bo czy to byłaby jeszcze straż pożarna????....8 godz w ciepłym pokoiku!!!!

Offline pucek9

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 186
Propozycja Zostań Komendantem Głównym
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 21, 2005, 20:19:34 »
Do Kuchara
Cytuj
jestem przekonany, że połowa z zabierających głos ws. szkolnictwa poż. i innych DOSTAŁA SIĘ DO PSP DZIĘKI PLECOM.
Chciało by się powiedzieć "trochę pokory Panowie
wy chyba macie jakas psychoze myslicei ze do szkol mozna dostac sie tylko za pomoca GARBOW ale wierzcie mi wiekszosc dostaje sie normalnie (zwłaszacza teraz po kontrolach) i wieszcie mi naprawde mozna dostac sie i awansowac w PSP gdy ktos tego chce i jest wystarczajaco dobry wystarczy chciec.  

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Propozycja Zostań Komendantem Głównym
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 21, 2005, 20:35:57 »
Przepraszam, ale zawsze cholera mnie bierze kiedy tylko ktos zaczyna szydzić z SGSP, a jakież to mądre uczelnie wykształcą lepiej kadry pożarnicze w zakresie fizykochemii spalania i wybuchów, TSZ-ów, środków gasniczych itp. byc może finansei bankowośc, być może zarządzanie i marketing, a być może wszechnice rolnicze???!!! jak stwierdzil mój szanowny poprzednik

Cytuj
SGSP nie daje pewności wyszkolenia dobrego oficera ale daje taką możliwość

i tak własnie jest. Nie twierdzę, że każdy absolwent SGSP jest Asem, ale myslę, że ma o wiele lepsze przygotowanie do dowodzenia niż aspirant po marketingu (nota bene: sam ukończyłem SChP i SGSP więc chyba wiem co piszę?). Szkolnictwo w PSP bez wątpienia powinno przejść gruntowną reformę i mam ndzieję, że nie będzie ona polegać na budowaniu nowego wspaniałego centrum? Chociaż marzy mi się z drugiej strony uczelnia na kszałt i podobieństwo Moretown w Anglii z porządnym poligonem gdzie łączyć by można było teorię z praktyką, marzy mi się, że zajęcia z taktyki będą mialy porównywalną ilość godzin do matmy czy chemii i wykładać tam będą prawdziwi doświadczeni dowódcy...traciło Martinem Lutherem Kingiem?:)) - lub Natalka Kukulską? .."bo fantazja jest od tego, żeby bawić się na całego.." nie mniej jednak uważam, że pomimo tych niedostatków SGSP daje o wiele lepsze przygotowanie do bycia dobrym oficerem niż uczelnie cywilne. zastanowić się oczywiście należy, czy nie warto by było mianować na stopnie oficerskie osoby, kótr ukończyły prawdziwie przedatne studia w pożarnictwie z naciskiem na "prawdziwie przydatne" jak chemia, fizyka i inne uczelnie techniczne. Mozemy sie kłócić do woli o wyższość uczelni SGSP na cywilnymi, ale tak naprawdę panowie po studiach typu administracja, finanse czy nie zrobiliście ich tylko po to aby utrzymać lub dostać stanowisko d-cy JRG i stopeń oficerski? na codzień być może tego nie widać, ale są rózne przypadki. np. dzieki układom osobowym kolega będący wczesniej kierowcą na zmianie po ukończeniu studiów ywilnych został z-cą d-cy JRG?! Chociaż wzceśniej nie wyjeżdżał nawet do zdarzeń bo obsadzał np. cysternę (tylko), a teraz trzeba prosić kolegów po SGSP aby zporządzili analizę, policzyli zużycie srodka lub opracowali za pana "oficera" założenia do ćwiczeń itp. ech, daleko do normalności, ale cóż mamy takich szefów na jakich zasłuzylismy, a co nas nie zabije to podobno nas wzmocni?:))
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline pucek9

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 186
Propozycja Zostań Komendantem Głównym
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 21, 2005, 21:50:48 »
Wy mnie chyba nie rozumiecie ( i to chyba moja wina bo nieprezyjnie wyrażam swoje opinie) drogi robardzie w 100% zgadzam sie z Tobą
Cytuj
może finansei bankowośc, być może zarządzanie i marketing, a być może wszechnice rolnicze???!!!
to jest poroniony pomysł aby oficerami zostawali ludzi ktorzy robia studia dla "papierka', i kierunki te nie maja nic wspolnego z tym czym sie zajmuja,
zgadzam sie z toba ze trzon kadry powinni tworzyc ludzie po SGSP, i to oni głównie powinni być oficerami, ale w PSP sa tez potrzebni specjalisci z roznych dziedzin jak np. wczesniej wspomniani chemicy bo nie powiesz mi ze oficer po sgsp poradzi sobie lepiej z chemia niz aspirant, ktory skonczyl chemie na np. WAT'cie (oczywiscie to ogolne stwierdzenie bo bywaja lepsi i gorsi) i ja nie chce tutaj faworyzowac nikogo bo z drugiej strony mozna kwestie spojrzec tez w ten sposob ze w Inowroclawiu (bodajze) jest taki kierunek jak historia pozarnictwa i kierunek ten jest b przydatny w PSP ale TYLKO dla pracownikow muzeum pozarnictwa i zadnego innego strazaka po co strazakowi na podziale wiedza nt. historii pozarnictwa jesli np. nie zna podstaw taktyki gasniczej. wg mnie wina lezy glownie po stronie KP bo to oni sa I etapem drogi sluzbowej raportu strazak po studiach o przyznanie stopnia oficerskiego i do ich obowiazkow nalezy ocenic czy osoba po danym kierunku bedzie przydatna w jego KP jako oficer. Bo ja rozumiem ze SA da sie stopien czlowiekowi po filologi angielskiej i zrobi z niego wykladowce ale nie rozumiem tego ze KP XXXXXXXXXXX ktora nie prowadzi zadnej wspolpracy miedzynarodowej daje sie taki stopien strazakowi na podziale lub w prewencji co jego zadania sluzbowe maja wspolnego z studiami??
Taka jest moja opinia na ten temat jesli sie myle powiedzcie w czym przyjme krytyke i jesli bedzie sluszna sie z nia zgodze.
Pozdrawiam
 

Offline donhihotpsp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Propozycja Zostań Komendantem Głównym
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 21, 2005, 22:10:19 »
Panowie i po naszej Szkole Głównej są wspaniali fachowcy. Nie podniecajmy się na każdej Uczelni odsetek wspaniałych jest niewielki może 3 lub 5% całośći z jednego rocznika. Nasza Szkoła Główna ma takie same wyniki i nie odbiega proporcjami od znanych szkół. Tylko w cywilu słaby nie ma przebicia natomiast u nas czy jest fachowcem czy nie piastuje stanowisko oficera i nie grozi im na razie nic za to co zrobią. Psując przy okazji opinię tym Oficerom co potrfią coś z tymi wiadomościami jakimi uzyskali zrobić. Skończyłem SA raczej ze słabym wynikiem lecz staram się jak mogę by być dobrym wychowawcą młodzieży w PSP i nie zrobić plamy. Jedna jaskółka nie czyni wiosny policja w Magdalence zrobiła plamę a tak dokładnie 3 dowodzących. Jak wkońcu i któryś z naszych ważniaków piepsznie plamę oby nie z takimi ofiarami to przestaną co nie którzy bawić się w żołnierzyków i oddadzą stery fachowcom. Magdalenka udowadnia że robota w policji lub nasza to nie żarty to jest ciągła wojna z klęskami i nieszczęściami. Ludzie ratujący innych też mogą zginąć bardzo szybko.  Mimo to jestem za tym by tylko po Szkole Głównej Pożarniczej dowodzili nami na wyższych stołkach Od D-cy JRG do komendanta Głównego apsolwenci tej uczelni. Oczywiście powinni posiadać dodatkowe wykształcenie z cywila np. wyższe ekonomiczne, organizacyjne, prawnicze itd. itd.