Autor Wątek: Odzież specjalna - Padł kolejny niechlubny rekord cenowy...  (Przeczytany 8292 razy)

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odzież specjalna - Padł kolejny niechlubny rekord cenowy...
« dnia: Wrzesień 24, 2008, 09:51:27 »
w nawiązaniu do powyższego informuję, iż w Szkole w Częstochowie odbył się przetarg na odzież specjalną.... kadeci na dzień dobry otrzymają super "rewelacyjne" ubrania specjalne... Niechlubna firma Milena zaoferowała ubranie za !!!! Uwaga !!! 926,00 zł !!! Nadmieniam, iż do przetargu startowały 3 wykwintne firmy - Subor oraz WUS (został odrzucony)... Subor zaoferował troszkę wyższą cenę bo aż 969,00 zł...
Więc teraz niech nikt nie mówi, że CNBOP dba o jakość produkowanych w Polsce wyrobów... żadna inna firma oprócz w/w do przetargu się nie zgłosiła...

Wnioski proszę wyciągać samemu ....

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Odzież specjalna - Padł kolejny niechlubny rekord cenowy...
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 24, 2008, 10:34:09 »
A ile powinno kosztować dobre (średnie) ubrania?

Powiedzmy tak - jeśli ktoś ma dostęp do danych niech napisze ile materiału zewnętrznego, ile izolacji termicznej, ile membrany i odblasków potrzeba na ubranie tak przeciętnie. Jaki są koszty jednostkowe tych surowców? Może akurat spadek cen dolara i silny złoty daje taki efekty cenowe. Jakie mogą być koszty pozostałych rzeczy? Obawiam się, że będą trudności żeby się dowiedzieć... więc może orientacyjnie ile powinno kosztować realnie niezłe, bezpieczne ubranie?

I druga sprawa z czego są wykonywane ubrania (jakieś chińskie podróbki markowych materiałów?), że mają tak niskie ceny i jaki są narażenia dla osób je użytkujących. Jaka będzie orientacyjna trwałość tych ubrań.

Jak sprawdzić czy ubranie które kupujemy jest dokładnie takie samo jak ubranie które zostało poddane certyfikacji i uzyskało pozytywną opinię?

Chciałbym wiedzieć jaki wymagania stawiać ubraniom w czasie zakupów dla mojego OSP, czego trzeba od nich wymagać i potem oczekiwać.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Odzież specjalna - Padł kolejny niechlubny rekord cenowy...
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 24, 2008, 11:18:05 »
A ile powinno kosztować dobre (średnie) ubrania?

Powiedzmy tak - jeśli ktoś ma dostęp do danych niech napisze ile materiału zewnętrznego, ile izolacji termicznej, ile membrany i odblasków potrzeba na ubranie tak przeciętnie. Jaki są koszty jednostkowe tych surowców? Może akurat spadek cen dolara i silny złoty daje taki efekty cenowe. Jakie mogą być koszty pozostałych rzeczy? Obawiam się, że będą trudności żeby się dowiedzieć... więc może orientacyjnie ile powinno kosztować realnie niezłe, bezpieczne ubranie?

I druga sprawa z czego są wykonywane ubrania (jakieś chińskie podróbki markowych materiałów?), że mają tak niskie ceny i jaki są narażenia dla osób je użytkujących. Jaka będzie orientacyjna trwałość tych ubrań.

Jak sprawdzić czy ubranie które kupujemy jest dokładnie takie samo jak ubranie które zostało poddane certyfikacji i uzyskało pozytywną opinię?

Chciałbym wiedzieć jaki wymagania stawiać ubraniom w czasie zakupów dla mojego OSP, czego trzeba od nich wymagać i potem oczekiwać.


Sylwek USD/EUR spadł o około 14% (jeżeli się mylę proszę mnie poprawić) ale to nie wiele w porównaniu z tym o ile wzrosły wynagrodzenia, wzrosły koszty energii, ogólna inflacja krajowa i europejska ... Jeżeli np. DEVA oferuje odzież za 1800 pln, to nie może być żaden przypadek...
To jeżeli chodzi o pierwsze pytania...

Co do drugiego to raczej nie obawiałbym się chińskich podróbek, no chyba że producent idzie na żywioł ... Większym problemem jest jakość tkanin z jakich produkuje dany producent... Tak jak we wszystkich wyrobach jest jakośc pierwsza i druga... Ja już wielokrotnie spotkałem się z sytuacją, że np. odzież koszarowa na 100% była wykonana z 2 a może i 3 jakości materiałów...

Co do pozostałych pytań powiem tylko, że poniekąd cena jest pewnym wyznacznikiem jakości... Jeżeli firmy oferują tak niskie ceny, to albo sprzedają swoje wyroby "po kosztach" (przyp.) albo surowce wykorzystane do ich produkcji pochodzą z najniższej półki... Jeżeli chodzi o wybór dostawcy: na forum wielokrotnie poruszano problem odzieży i jest bardzo wiele negatywnych opinii na temat ubrań produkowanych przez daną grupę producentów... zatem to także nie może być przypadek.

Kolejna rzecz to taka, że Szkoła miała już problemy z wygraną firmą w latach poprzednich a także szkoła w Poznaniu (http://stare-www.uzp.gov.pl/odwolania/wyroki/pdf/2006/0-2126-06.pdf)...


Offline salfk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Odzież specjalna - Padł kolejny niechlubny rekord cenowy...
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 24, 2008, 11:48:02 »
Z kolei ubrania Rosenbauera to koszt około 2000 zł.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Odzież specjalna - Padł kolejny niechlubny rekord cenowy...
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 24, 2008, 11:49:18 »
Czyli po mału wracamy do epoki UPSów...
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline pytacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Odzież specjalna - Padł kolejny niechlubny rekord cenowy...
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 24, 2008, 12:16:24 »
Kolejna rzecz to taka, że Szkoła miała już problemy z wygraną firmą w latach poprzednich a także szkoła w Poznaniu (http://stare-www.uzp.gov.pl/odwolania/wyroki/pdf/2006/0-2126-06.pdf)...



 :cooo:To te szkoły już pod MON należą - tak wynika z odwołania do którego dałeś linka  :pomysl:



Dop. moderatora: Poprawione znaki formatowania cytatów./ Sylwek
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2008, 12:18:58 wysłana przez Sylwek »

Offline wolszczanin

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
    • OSP Nowy Targ
Odp: Odzież specjalna - Padł kolejny niechlubny rekord cenowy...
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 24, 2008, 12:24:35 »
nasz waleczny nie podał ale za to ja napiszę Safe Life ma po 1800 zł netto

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Odzież specjalna - Padł kolejny niechlubny rekord cenowy...
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 24, 2008, 13:44:08 »
Kolejna rzecz to taka, że Szkoła miała już problemy z wygraną firmą w latach poprzednich a także szkoła w Poznaniu (http://stare-www.uzp.gov.pl/odwolania/wyroki/pdf/2006/0-2126-06.pdf)...



 :cooo:To te szkoły już pod MON należą - tak wynika z odwołania do którego dałeś linka  :pomysl:



Dop. moderatora: Poprawione znaki formatowania cytatów./ Sylwek

Nie... przeczytaj dokładnie załącznik... chodziło o przetarg dla wojska i o rzetelnośc wykonanych dostaw dla PSP jako referencje...

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
Odp: Odzież specjalna - Padł kolejny niechlubny rekord cenowy...
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 24, 2008, 23:54:44 »
Jeżeli ubranie posiada certyfikat WE i świadectwo CNBOP to znaczy, że może być sprzedawane bo spełnia wszystkie wymagania.
Na pewno nie są to ubrania w 100% aramidowe ale jak kupujący takich nie wymagał to sprzedający są OK.
Nalezy tez pamietać , że w tekstyliach tak jak wszędzie jest  postęp i aramidowe produkty o starszej technologii szybko tanieją mimo  że parametry mają odpowiednie.
A DEVA swoje ceny wysokie utrzymuje mimo, jak najnowszych technologii nie stosuje, więc chyba liczy na duży zysk,  a nasi producenci walczą o utrzymanie się na rynku - nie zawyżając cen. 
         

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Odzież specjalna - Padł kolejny niechlubny rekord cenowy...
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 25, 2008, 07:27:32 »

Nalezy tez pamietać , że w tekstyliach tak jak wszędzie jest  postęp i aramidowe produkty o starszej technologii szybko tanieją mimo  że parametry mają odpowiednie.

         

JAKIE ZNASZ PRODUKTY ARAMIDOWE O STARSZEJ TECHNOLOGII ??? Proszę wyjaśnij a potem pisz !!! Zacznijmy od tego czy znasz jakiekolwiek produkty aramidowe?

Co do walki na ryknu to chyba Ci się coś pomieszało. Jeżeli chcą o niego walczyć to niech to robią własnym kosztem a nie zdrowiem i życiem uzytkowników. Wyobrażasz sobie podobną walkę w aparatach albo np. drabinach? Bo ja nie.

Jeżeli Twoim zdanie nie są to w 100% wyroby aramidowe to jakie? Bawełna?




Offline wolszczanin

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
    • OSP Nowy Targ
Odp: Odzież specjalna - Padł kolejny niechlubny rekord cenowy...
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 25, 2008, 09:04:30 »
rozmawiałem wczoraj z przedstawicielem firmy SL i stwierdził on, że koszt ubrań startujących do przetargu jest niższy niż koszt wytworzenia dobrego produktu w ich firmie (zaznaczam że ja mam cenę niższą tych ubrań niż katalogowa SL)

co do jakości ubrań startujących do przetargu to żeby nie okazało się tak jak z "niezniszczalnymi" butami HEIX, w których nici pękają a dodatkowo nie spełnają wymogu niepalności.


Moje prywatne zdanie co do tych ubrań z przetargu i butów jest takie, że co innego poszło na badania w CNBOP a co innego dla strażaków - ale to jest tylko moje prywatne zdanie, bo nikogo za rękę nie złapałem i nikomu nic nie udowodniłem, natomiast jeżeli się mylę co do tego faktu świadczy to o jakości badań w CNBOP, co jest dla mnie równie smutne i żałosne :( :milcz: :wall: :zamknij:

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
Odp: Odzież specjalna - Padł kolejny niechlubny rekord cenowy...
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 25, 2008, 10:22:32 »
Cytuj

JAKIE ZNASZ PRODUKTY ARAMIDOWE O STARSZEJ TECHNOLOGII ??? Proszę wyjaśnij a potem pisz !!! Zacznijmy od tego czy znasz jakiekolwiek produkty aramidowe?

Co do walki na ryknu to chyba Ci się coś pomieszało. Jeżeli chcą o niego walczyć to niech to robią własnym kosztem a nie zdrowiem i życiem uzytkowników. Wyobrażasz sobie podobną walkę w aparatach albo np. drabinach? Bo ja nie.

Jeżeli Twoim zdanie nie są to w 100% wyroby aramidowe to jakie? Bawełna?




Nie znam się na włókiennictwie ale na poczatku na ubrania specjalne stosowany był Nomex potem Nomex III, Nomex Delta T , Nomex TA -
wiec chyba te nomexy czymś się różnią?

A wyroby nie w 100% aramidowe to nie bawełna która po kilka praniach pozbawiona impregnatu paliła się na strażakach (UPS) tylko np. nomex z viskozą (najsłabsza wersja to 50/50%, ale moga być lepsze proporcje z przewagą nomexu. Nawet te o składzie 50/50% nie tracą parametrów po praniu i z biegiem czasu potrwierdzają to badania na zgodność z PN-EN 469 tak przynajmniej twierdzą Ci którzy sprzedają te ubrania.
A co do aparatów (o drabinach nie mam informacji) to mogę powiedzieć, że jak weszła firma FENZY z aparatami na pewno gorszej jakości niż Drager i Auer to te fimy musiał obniżyć ceny o około 10-15%, a nie słyszałem aby ktoś zginął lub choćby zatruł się stosując aparty firmy FENZY.
Tak więc momex z viskozą też mam nadzieję sprawdzi się na naszym rynku powodując obniżenie: 1) cen ubrań specjalnych 2) parametrów technicznych ale w rozsądnych dopuszczalnych normą 469 granicach, nie tak jak impregnowana bawełna.   

Dop. moderatora: Poprawione znaczniki cytatów./ Sylwek

   
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2008, 11:04:06 wysłana przez Sylwek »

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Odzież specjalna - Padł kolejny niechlubny rekord cenowy...
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 25, 2008, 11:02:50 »
no wolszczanin poruszył ciekawy problem i ja się dołączam do pytania - jaka jest kontrola wyrobu dostarczanego do klienta? Czy zdarza się, że jest tak że co jakiś czas wyrywkowo wpada jakaś komisja wyłapuje z linii albo z partii dostarczanej losowo produkt i go bada czy jest zgodny z pierwowzorem? Czy zdarza się że klient po rozstrzygnięciu przetargu kwestionuje jakość wyrobu i jakie ma możliwości sprawdzenia (kto ponosi koszty sprawdzenia)? Co CNBOP robi dalej ze swoimi certyfikatami, czy kontroluje na ile producenci trzymają standard czy tylko bierze kasę za zbadanie jakiegoś produktu, wystawia certyfikat i dalej się nie przejmuje?

Stara rosyjska zasada: dowieriaj, no prowieriaj - ufaj, ale sprawdzaj albo maksimum zaufania i maksimum kontroli :).

Niestety mu, użytkownicy nie mamy możliwości sprawdzenia wyrobów które otrzymujemy do czasu akcji i ekstremalnych warunków albo podczas użytkowania gdzie coś nam się rozpada na d..., (pomijam "test zapalniczką") dlatego ja osobiście na ile mam coś do powiedzenia (nie zawsze mam) staram się trzymać marki - akurat w OSP jak do tej pory przy małych ilościach mam ten komfort, że nie wchodzimy w kwoty podlegające pod przetargi - mogę wybrać dostawcę, producenta i wyrób na zasadzie zapytania o ofertę... a pytam tych którzy mi się sprawdzili.


PS:
Historia z przed prawie 20 lat z pracy mojego ojca: prywatna firma produkowała kotły gazowe które podlegały ścisłej certyfikacji i badaniom. Wyglądało to tak, że firma dostarczała swój wyrób kocioł albo dwa, które był podłączany w instytucji certyfikującej i pracował przez rok czy pół roku (nie pamiętam dokładnie). Przez ten czas był obserwowany jak się zachowuje - jakakolwiek wada oznaczała wielkie problemy dla firmy włącznie z wstrzymaniem produkcji. W praktyce firma która produkowała kilkanaście kotłów tygodniowo przed terminem wysyłki kotła testowego wstrzymywała produkcję i przez ponad tydzień i cała załoga dopieszczała egzemplarz do testów... bywały też sytuacje, że kotły były sprzedawane na certyfikat firmy szwagra właściciela.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Odzież specjalna - Padł kolejny niechlubny rekord cenowy...
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 25, 2008, 11:44:34 »
Cytuj

JAKIE ZNASZ PRODUKTY ARAMIDOWE O STARSZEJ TECHNOLOGII ??? Proszę wyjaśnij a potem pisz !!! Zacznijmy od tego czy znasz jakiekolwiek produkty aramidowe?

Co do walki na ryknu to chyba Ci się coś pomieszało. Jeżeli chcą o niego walczyć to niech to robią własnym kosztem a nie zdrowiem i życiem uzytkowników. Wyobrażasz sobie podobną walkę w aparatach albo np. drabinach? Bo ja nie.

Jeżeli Twoim zdanie nie są to w 100% wyroby aramidowe to jakie? Bawełna?




Nie znam się na włókiennictwie ale na poczatku na ubrania specjalne stosowany był Nomex potem Nomex III, Nomex Delta T , Nomex TA -
wiec chyba te nomexy czymś się różnią?

A wyroby nie w 100% aramidowe to nie bawełna która po kilka praniach pozbawiona impregnatu paliła się na strażakach (UPS) tylko np. nomex z viskozą (najsłabsza wersja to 50/50%, ale moga być lepsze proporcje z przewagą nomexu. Nawet te o składzie 50/50% nie tracą parametrów po praniu i z biegiem czasu potrwierdzają to badania na zgodność z PN-EN 469 tak przynajmniej twierdzą Ci którzy sprzedają te ubrania.
A co do aparatów (o drabinach nie mam informacji) to mogę powiedzieć, że jak weszła firma FENZY z aparatami na pewno gorszej jakości niż Drager i Auer to te fimy musiał obniżyć ceny o około 10-15%, a nie słyszałem aby ktoś zginął lub choćby zatruł się stosując aparty firmy FENZY.
Tak więc momex z viskozą też mam nadzieję sprawdzi się na naszym rynku powodując obniżenie: 1) cen ubrań specjalnych 2) parametrów technicznych ale w rozsądnych dopuszczalnych normą 469 granicach, nie tak jak impregnowana bawełna.   

Dop. moderatora: Poprawione znaczniki cytatów./ Sylwek

   

@Strażak Biurkowy

Nie było tkaniny o nazwie Nomex... BYł i nadal jest Nomex III (99% Nomex/1% włókno antystatyczne) - na rynku jest kilka różnych kompozycji tej tkaniny np. 95% Nomex, 5% Kevlar lub 98% Nomex 2% Kevlar, Nomex Delta C (Comfort) - 93% Nomex/5% Kevlar/2% P140 (antystatyczne włókno), Nomex Delta T (75% Nomex/23% Kevlar/2% P140 ... i różnią się od siebie grubością w stosunku do parametrów fizyko-mechanicznych... np:

Nomex Delta T o gramaturze 195 g/m2 spełnia podobne parametry jak Nomex Delta C ale ten ma gramaturę ok. 215 g/m2 lub Nomex III ale o gramaturze ok. 240 g/m2. Wszystko zależy od tego  co chce uzytkownik ... natomiast co do starej i nowej technologii, to w tym przypadku DuPont nie rozgranicza żadnego produktu jak stara technologia i nie obniża cen... Przy tego typu produktach poprostu jest on wycofywany z produkcji (można to porównać do produkcji samochodów - stare modele są niedostępne - nikt nie obniża ich cen !!!!)

Nie spotkałem natomiast żadnego producenta, który stosuje 50%Nomex/50% Viskoza FR (!!!) jako tkaninę zewnętrzą, choćby z tego względu, iż:

-gramatura musiałaby wynosić około 280-300 g/m2 (waga ubrania będzie bardzo wysoka) aby spełnić kilka parametrów wymaganych w normie EN 469 !

- jest to tkanina, która jest wykorzystywana w odzieży specjalnej w niskich gramaturach zazwyczaj tylko jako podszewka (np. 120 g/m2)

- lub jest wykorzystywana do produkcji odzieży do pracy w czynnikach gorących ale gramatura min. wynosi ok. 240 g/m2.

- lub jest wykorzystwyana w krajach europy zachodniej do produkcji odzieży koszarowej ... (Polska stosuje mierną bawełnę)

Jeżeli chodzi o 10-15% cenę to ok. ale np. 1800 czy 2000 zł do 925 zł to 100% różnicy w cenie !!!!

@Sylwek

Pytanie o sprawdzenie... taka sytuacja była właśnie z firmą Milena ... firma przekombinowała i m.in. szkoła w Częstochowie podała producenta do sądu za wykryte nieprawidłowości - tylko jak widać polskie prawo jest ślepe, bo choćby wygrany przetarg i ponowna dostawa do tej szkoły :) :maska:

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: Odzież specjalna - Padł kolejny niechlubny rekord cenowy...
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 04, 2008, 11:44:45 »
witam kolegów . dyskusja na temat ubrań specjalnych przewija się juz od co najmniej 3 lat w różnych wątkach. przerabialismy juz milenę i sprawy w sadzie gdzie wykazano ( po przetargu w szkołach aspirantów) ,ze ich ubrania sa bee i nie moga byc użwane, przerabialismy firmę cmd która robiła jakiestam machloje w szkole głównej, przerabialismy firmę go -west która notorycznie nie miała certyfikatów a stawała do przetargów by móc protestować i bawić się w szpiegostwo branzowe, jeszcze wczesniej była firma k-2 która notorycznie nie miała odpowiednich dokumentów w przetargach - to jeden aspekt ten... do 1000 złotych za ubranie.
mamy druga stronę ubran droższych , które spełniaja normę 496/2005/2008 czyli brzeziny, arlen, horpol, deva i cena tych ubranek to od 1600 -1900 zł, posiadają tez nieszczesne swiadectwo dopuszczenia. i co .???? wszystko jest proste do momentu przetargu , potem sa jaja w wielu komendach ustawia sie odpowiednie parametry ubran by wygrały te dobre i nietanie ale firmy tak działaja , protestują, na przecinki , kropki i inne ,,pierdoły,, że trudno jest rozstrzygnac przetarg ( odwołania , straszenia sądami, prokuraorem ,kio, nik,kg itd)  - do czego zmierzam. ano do tego ,ze nie dziwie sie chopakom z czestochowy,ze poszli na łatwizne  bo zapewne przetarg zrobili bez kryteriów, cena 100% i świadectwo dopuszenia. no bo po co sie potem motać a tak sprawa jasna i  - wygrywa badziew. kto straci? tylko strażacy w tym wypadku kadeci , ale co tAM KADET TO NIE STARŻAK BO ON DO POZARU MAŁO JEZDZI I  W SUMIE MOZE NIC MU NIE BEDZIE PODCZAS AKCJI. W SUMIE PO CO SZKOŁA MA POKAZYWAC ,ŻE SA DOBRE UBRAMIA (oczywiście ironizuje). taka jest prawda. w szczecinie, katowicach, łodzi i chyba w poznaniu komendanci zdecydowali sie na dobre drogi ubrania i co  maja ponoć problemy bo ,,drogo kupuja złe ubrania,, szkoda gadać. u mnie w jednostce sa takie ubrania z devy od roku , zapytajcie czy chłopaki chcieliby inne, napewno nie. wiem od kwatermistrza ,ze wojewódzka robi przetarg na ubrania ale jest zamieszanie jakies i moga wygrac ubrania te tanie - to tak jakbysmy spadli od razu z ekstraklasy do okregówki.

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Odzież specjalna - Padł kolejny niechlubny rekord cenowy...
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 06, 2008, 02:23:12 »
chciałbym nosić ubrania które przynajmniej leżały obok nomexu

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
Odp: Odzież specjalna - Padł kolejny niechlubny rekord cenowy...
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 06, 2008, 12:18:04 »
CMD chwali się, że do KW PSP sprzedała ok. 1000 ubrań, może ktoś z Warszawy wypowie się na temat jakości tych ubrań - po dwóch latach stosowania jakieś wnioski powinno dać sie sformułować.   

Offline Gacek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Odzież specjalna - Padł kolejny niechlubny rekord cenowy...
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 07, 2008, 20:35:24 »
CMD chwali się, że do KW PSP sprzedała ok. 1000 ubrań, może ktoś z Warszawy wypowie się na temat jakości tych ubrań - po dwóch latach stosowania jakieś wnioski powinno dać sie sformułować.   

Witam wszystkich

CMD się chwali że sprzedała ubrania do KW bez świadectwa dopuszczenia a u nas w jednostce nawet głupiej prądownicy nie możemy kupić!!! Są straże które chwalą się ubraniami bez żadnego certyfikatu, super jakościowo nawet tańsze, bo świadectwo kosztuje....A my musimy mieć ubrania byle jakie, byle co, ale aby MIAŁO PAPIER!

"Nasi kochani opiekunowie" trochę winy muszę na nich zwalić... Bo pozwalają na to aby ubrania ktore są tak napradę warte 500zł kosztowały 1500 :(

A te bez Świadectwa można juz kupić za naprawdę dobrą cenę
Jest przetarg w Poznaniu na dostawę 190kpl. ubrań specjalnych 60% parametry techniczne a 40% cena bedą brane pod uwagę. Jestem ciekawy kto wygra ten przetarg :)

Pozdowienia dla wszystkich

Offline maszerano

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Odzież specjalna - Padł kolejny niechlubny rekord cenowy...
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 08, 2008, 19:10:38 »
w USA nowe ubranie specjalne + buty specjalne to ok 3-4 tys (chyba dolarów)

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Odzież specjalna - Padł kolejny niechlubny rekord cenowy...
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 09, 2008, 08:34:17 »
kolego bravehart
jako producent odziezy nie powinienes zabierac na ten temat zdania bo uprawisz kryptoreklame
czy mamy ci przypomniec jak pracowales w MILENIE i zachwalaes te produkty :))
odnosnie rekordow cenowych to jezeli jedynem parametrem jest cena to nie oszukujmy sie ze jakosc ubrania jest jaka jest ale nikt nie zarzuci producentom jednej rzeczy tj niezgodnosci z certyfikatem WE poniewaz jest to oficjalnie karane ( w polsce kara do 100.000 PLN) natomist zgodnosc ubrania dostarczanego do klienta z ubraniem dostarczonym do CNBOP to inna bajka
ale nikt w tym kraju jeszcze nie jest zainteresowany sprwdzaniem rzetelnosci towarow dostarczanych do was uzytkownikow
robilismy pokazy w szkole w czestochowie (inny sprzet) i byl kurs ludzi z calej polski
ubrani byli od sasa do lasa i osoba z zewnatrz znajaca sie na odziezy stwierdzila ze zadne ubranie nie spelnia wymagan CNBOP :)))
o wygladzie ubran niektorych producentow po 2 latach uzytkowania nie wspomne
pozdrawiam
i ten co z wiatrakami walczyl niech bedzie w waszej pamieci
mp

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Odzież specjalna - Padł kolejny niechlubny rekord cenowy...
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 09, 2008, 09:51:47 »

odnosnie rekordow cenowych to jezeli jedynem parametrem jest cena to nie oszukujmy sie ze jakosc ubrania jest jaka jest ale nikt nie zarzuci producentom jednej rzeczy tj niezgodnosci z certyfikatem WE poniewaz jest to oficjalnie karane ( w polsce kara do 100.000 PLN) natomist zgodnosc ubrania dostarczanego do klienta z ubraniem dostarczonym do CNBOP to inna bajka
ale nikt w tym kraju jeszcze nie jest zainteresowany sprwdzaniem rzetelnosci towarow dostarczanych do was uzytkownikow
robilismy pokazy w szkole w czestochowie (inny sprzet) i byl kurs ludzi z calej polski
ubrani byli od sasa do lasa i osoba z zewnatrz znajaca sie na odziezy stwierdzila ze zadne ubranie nie spelnia wymagan CNBOP :)))
o wygladzie ubran niektorych producentow po 2 latach uzytkowania nie wspomne
pozdrawiam
i ten co z wiatrakami walczyl niech bedzie w waszej pamieci
mp


Co do kwestii takiej, iż żadne ubranie nie spełnia wymagań CNBOP, to pytanie jest po co taki instytut istnieje? A skoro ubranie nie spełnia norm, to dlaczego nie wyciąga się żadnych konsekwencji w stosunku do producenta?

Offline mariuszp

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 747
Odp: Odzież specjalna - Padł kolejny niechlubny rekord cenowy...
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 10, 2008, 08:42:39 »
czytaj watek wyzej ciekawe co bedzie


Dop. moderatora:Zgaduję, że chodzi o ten wątek: http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,11197.0.html wyżej niżej to zalezy od tego kiedy jest ostatni post - warto dodawać linka/Sylwek
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2008, 10:11:11 wysłana przez Sylwek »

Offline pytacz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Odzież specjalna - Padł kolejny niechlubny rekord cenowy...
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 10, 2008, 10:14:50 »

Offline domik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Byle do przodu................
Odp: Odzież specjalna - Padł kolejny niechlubny rekord cenowy...
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 12, 2008, 17:03:04 »
Czy ktoś zna odpowiedź na jedno pytanie - dlaczego jeżeli Komendy kupując ubrania po 920,00 zł (oszczędzając na każdym ubraniu około 600 zł) nie zrobiła badań przy odbiorez na EN-469 w jakimś konkretnym laboratorium (koszt to około 4000 -5000 zł na podstawowe parametry - I WSZYSTKO BYŁO BY BARDZO JASNE ..................(bardzo dobry przykład KM w Łodzi jakieś 2 lata temu ) tylko czemu nikt ne wyciągnoł konsekwencji z tamtej sytuacji????????