Autor Wątek: Pomóżcie, chcą nas wyrzucić z remizy!!!  (Przeczytany 8251 razy)

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Pomóżcie, chcą nas wyrzucić z remizy!!!
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 13, 2008, 19:49:19 »
widzisz, a ty dalej jak \\\"nakręcona\\\"....
Sama nie wiesz o czym piszesz. A jeszcze na dodatek oczekujesz rady.

Napisz od początku do końca, sensownie, jaka jest sytuacja, jakie są powody niechęci władz gminy i wsi do OSP....
Bo wg ciebie jedyną wina strażaków jest to \\\"że nie chcą remontu dachu\\\" - to jest jakaś paranoja.  Takich strażaków \\\"pseudo-gospodarzy\\\" remizy, którzy nie chcą dopuścić do remontu dachu,  to na miejscu wójta pierwszy bym wywalił na pysk.
A może remont jest niezbędny? Może konstrukcja (pomimo tego że pokrycie wygląda b.dobrze) jest w katastrofalnym stanie? Czy członkowie OSP to rzeczoznawcy z zakresu budownictwa że mogą ocenić to lepiej niż służby wójta?

Jak na razie to tylko wszelkie argumenty nie po twojej myśli traktujesz jako atak i wrogość  - jak nie \\\"zbastujesz\\\" w reakcjach może się to nieprzyjemnie dla ciebie skończyć - i nie traktuj tego jako groźby - moderatorzy mają instrumenty aby dyscyplinować takich użytkowników. Dyskutuj kulturalnie i kompetentnie.

a tak na marginesie - jeżeli na zebrania wójta przychodzą znajomi sołtysa to może też coś znaczy że nie chcą przyjść znajomi strażaków.....



Offline salfk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Pomóżcie, chcą nas wyrzucić z remizy!!!
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 13, 2008, 19:50:54 »
Moje pytanie z trochę innej beczki. Czy przypadkiem ktoś z Zarządu OSP nie popadł w prywatny konflikt z wójtem? Bo jeśli tak, to prywatne sprawy wiele osób przenosi w miejsca, gdzie czuje, że ma władze. Znam z własnego podwórka taką sytuację (wójt - komendant gminny). Inna sprawa to czy wiesz może jakie są plany co do budynku, jeśli was wykurzą? Może tu jest ukryta przyczyna całego sporu.

Offline małgoś

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Pomóżcie, chcą nas wyrzucić z remizy!!!
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 13, 2008, 20:18:55 »
Moje pytanie z trochę innej beczki. Czy przypadkiem ktoś z Zarządu OSP nie popadł w prywatny konflikt z wójtem? Bo jeśli tak, to prywatne sprawy wiele osób przenosi w miejsca, gdzie czuje, że ma władze. Znam z własnego podwórka taką sytuację (wójt - komendant gminny). Inna sprawa to czy wiesz może jakie są plany co do budynku, jeśli was wykurzą? Może tu jest ukryta przyczyna całego sporu.
Znam nawet takie sytuacje ale w tym przypadku wiem że prywatnego konfliktu nie ma. Masz rację, to by wiele wyjaśniło, jeśli mają jakieś plany ale tego nie wiem.

Offline salfk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Pomóżcie, chcą nas wyrzucić z remizy!!!
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 13, 2008, 22:53:29 »
No więc jest możliwość, że sołtys chce przejąć budynek. W takiej sytuacji zostaje na razie skulić uszy pod siebie i czekać, aż zaczną robić ten remont. Może coś się wyjaśni, ale wyrzucić was nie wyrzucą. Zostaje jeszcze jedno ale. Zapytajcie kogoś po prawie administracyjnym, lub ogólnie prawnika, czy rada sołecka może wyłożyć kasę na remont budynku nie będącego pod bezpośrednim jej administrowaniem. U nas jak sąsiednia jednostka chciała kasę na remont to właśnie tym się wykręcili.

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Pomóżcie, chcą nas wyrzucić z remizy!!!
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 14, 2008, 22:59:47 »
Dziwi mnie ta cała sprawa...
Jednostka w KSRG ma ok. 30 wyjazdów - nie dużo ale jednak zawsze coś - czyli działa prężnie. W takim razie budynek jest jednostce niezbędny. Oczywiście najważniejsze teraz to udać się do Urzędu Gminy (powinien to zrobić prezes OSP) i ustalić dokładnie kto jest właścicielem remizy.

- zazwyczaj właścicielem budynku remizy jest gmina i OSP ma umowę użyczenia - czyli w tym momencie OSP jako jedyna ma prawo do zarządzania budynkiem
- może być tak że OSP jest właścicielem i tym bardziej ma prawo decydowania o własnym budynku

OSP jako stowarzyszenie (zobacz statut) ma swoją siedzibę - tam jest pewnie podany adres remizy.

Po pierwsze OSP musi pokazać swoją siłę. Skoro potrafi zebrać się do wyjazdu alarmowego to na pewno potrafi też przyjść na zebranie i głośno i wyraźnie wyrazić swoje zdanie.
Tak sobie myślę... niechby ktoś spróbował moją jednostkę wyrzucać ze strażnicy... Myślę, że 40-50 chłopa szybko wyjaśniłoby takiemu delikfentowi co o tym myślą...

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Pomóżcie, chcą nas wyrzucić z remizy!!!
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 15, 2008, 08:29:27 »
Czy przypadkiem źródła sporu nie należy doszukiwać się w tym:
... Muszę dodać, że w.w. dach jest w dobrym stanie, nie przecieka i nie jest nigdzie uszkodzony a poza tym jesteśmy w trakcie przygowywania projektu o dofinansowanie z UE na rozbudowę remizy. Projekt pochłonął mnóstwo czasu i prywatnych pieniędzy druhów z naszej OSP a pan sołtys związuje nam ręce takim działaniem, bo po wymianie dachu remizy nie rozbudujemy.
Członkowie OSP planują rozbudowę strażnicy przy dofinansowaniu z UE - dofinansowaniu do środków które posiada OSP czy też liczą na środki samorządu. Wójt, sołtys i rada sołecka prawdopodobnie chcą uniknąć kosztów rozbudowy strażnicy, ograniczając wydatki do remontu dachu. A cała reszta to emocjonalna otoczka.
Oczywiście mogę się mylić, lecz tak to mi wygląda. -_-
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline małgoś

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Pomóżcie, chcą nas wyrzucić z remizy!!!
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 17, 2008, 09:28:45 »
@998 nie mogę dać ci odpowiedzi bo nie usłyszeliśmy tego od rady soł., że chcą uniknąć kosztów a gdybać nie będę. Wiem, że remont ma być zrobiony bez jakichkolwiek rachuków.
A wy emocje byście stłumili w takiej sytuacji?
Wyobraźcie sobie, że przychodzi obcy człowiek do waszego domu i mówi, że bez waszej zgody wymieni wam dach, nie macie nic do powiedzenia a jak się nie zgodzicie to grozi, że was wyrzuci, choć wiecie że niedawno dach remontowaliście ale nie macie w domu np. ogrzewania. Czy nie próbujecie przekonać tego człowieka, żeby zainwestował te pieniądze w to ogrzewanie i powstrzymać go od niepotrzebnego remontu dachu? Czy zgadzacie się mieć nowiutki dach i nadal siedzieć w zimnym, zagrzybionym domu?
Wasz dach jest taki, że wymieniając konstrukcję trzeba zerwać także sufity, a ten człowiek ma na to wszystko np. 30 tyś. Sprowadzacie dekarza, który mówi wam to co już wiecie, że wymiana konieczna nie jest a w 30 tyś tego się zrobić nie da bo sama robocizna wyniesie 20 tyś. Nadal zgadzacie się na remont i sami zaczynacie szukać kto wam dołoży drugie 30 tyś kiedy pieniądze tego człowieka się skończą? Na przykładzie domu to abstrakcyjnie wygląda ale remiza dla wielu strażaków to drugi dom.

Offline Ogureczek1988

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Pomóżcie, chcą nas wyrzucić z remizy!!!
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 13, 2008, 08:34:41 »
Stawcie sie na sesje rady gminy i sołectwa przedstawcie swoje argumenty