Autor Wątek: "najdzielniejsi"  (Przeczytany 9996 razy)

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 671
"najdzielniejsi"
« dnia: Luty 17, 2005, 11:35:49 »
Wg gazeta.pl:
Cytuj
"Najdzielniejsi" - to tytuł filmu o pracy łódzkich strażaków. Program właśnie powstaje, ale już walczy o niego kilka ogólnopolskich telewizji.
Na pomysł nakręcenia filmu wpadł Mirosław Pietrzak z Centrum Filmowego "Holly Film Studio" w Łodzi. - W telewizji można oglądać wiele programów, dokumentujących pracę policjantów czy pracowników pogotowia - argumentuje. - A przecież największym autorytetem cieszą się właśnie strażacy. Ponieważ jesteśmy łodzianami, postanowiliśmy pokazać, jak pracują nasi strażacy. A ich działania nie ograniczają się wyłącznie do gaszenia pożarów.
Film pod tytułem "Najdzielniejsi" będzie miał 24 odcinki. Każdy po 30 minut. Będzie dokumentował codzienną pracę strażaków. Jak zapewnia Pietrzak, biją się o niego już ogólnopolskie stacje telewizyjne. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, największe szanse ma na razie TVN.
- Film będzie dynamiczny, tak by nie zanudził widzów, ale przemycimy też elementy edukacyjne - mówi Pietrzak. - Dlatego od dłuższego czasu pracujemy pełną parą. Gdy tylko coś się dzieje, operator wsiada do wozu razem ze strażakami i filmuje wszystko na gorąco. Wchodzimy niemal w pożar, by zdjęcia były atrakcyjne. Czasem to niebezpieczne, ale musimy ponieść ryzyko. Taki zawód. Trudno nam też nawet napisać wcześniej jakikolwiek scenariusz, bo wszystko dzieje się błyskawicznie. Nie wiemy, kiedy trzeba będzie znów złapać kamerę i jechać do pożaru.
Łódzcy strażacy stworzyli ekipie filmowej jak najlepsze warunki. - Operatorzy czekają na zgłoszenia niemal całą dobę razem z nami w miejskim stanowisku kierowania - informuje Piotr Jóźwiak, rzecznik łódzkich strażaków. - Wyposażyliśmy ich w ubrania ochronne i hełmy. Operator z kamerą zawsze jedzie pierwszym wozem. Jeśli jest taka możliwość, wjeżdża razem ze strażakami na wysięgniku. Gdy pożar jest duży, umieszczamy kamerę na hełmie strażaka, który jako pierwszy wchodzi do środka.
Filmowcy dotąd nakręcili m.in.: wypadek tramwaju z tirem na ul. Zgierskiej, pożar fabryki na ul. Andrzeja Struga i kilku łódzkich kamienic.
Jóźwiak: - Pierwszy raz ktoś pokazuje, jak wyglądają nasze działania od kuchni: od momentu zgłoszenia aż po ugaszenie pożaru. Widzowie będą mogli zobaczyć prawdziwe oblicze naszej pracy, a nie tylko inscenizowane scenki.

Zapowiada się ciekawie. Był już kiedyś serial pt. "strażacy" na TV4, teraz pora na kolejną produkcję. Ciekawe jak pójdzie z realizacją... "Operator z kamerą zawsze jedzie pierwszym wozem" - kamerzysta będzie zatem zajmował miejsce ratownika w samochodzie gaśniczym ?? "Wyposażyliśmy ich w ubrania ochronne i hełmy" - hmmm... Szczerze mówiać, nie wyobrażam sobie tego. Czas pokaże...
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2005, 11:36:30 wysłana przez Feuerwehrmann »
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
"najdzielniejsi"
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 17, 2005, 11:48:55 »
Brzmi nieźle. Z opisu wynika, że nie będzie to takie dno jak "strażacy" na TV4...

Witek

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline Jimmy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
"najdzielniejsi"
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 17, 2005, 12:08:28 »
Nie moge się już doczekać premiery :)

Jeżeli chodzi o seriale dokumentalne dot. straży to faktycznie ciekawych narazie nie było.

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 671
"najdzielniejsi"
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 17, 2005, 12:29:34 »
Zaczeło się od programu "Na ratunek", pózniej pojawiły się "Komenda" - o policjantach i "Strażacy", ale ten ostatni nie był za ciekawy. Nadchodzący serial zapowiada się interesująco i oby był taki naprawdę  :D  
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
"najdzielniejsi"
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 17, 2005, 13:24:40 »
OT: Macie archiwum tych programów?

nie pamietam w którym programie to było: ale szukam odcinka, rzecz sie działa w szczecinie, wrzucono człowieka do ssypu na śmieci wieżowcu.
dzieki za pomoc
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
"najdzielniejsi"
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 17, 2005, 13:24:48 »
mam nadzieje ze serial ukaze sie w ogolno dostepnej tv, a z tego co wynika bedzie on na prawde ciekway.. czekam z niecierpliwoscia

backdraft

  • Gość
"najdzielniejsi"
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 18, 2005, 07:25:59 »
trzeba uważać, żeby z tych emocji nie dostać hemoroidów...

BROKS

  • Gość
"najdzielniejsi"
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 18, 2005, 15:32:21 »
Ciekawe kto nadstawiał tyłka za tego operatora???Ile byłoby awantury gdyby "włos mu z głowy spadł"!!!No chyba że ten filmowiec podpisał jakąś umowę z PSP, że jeździ na własną odpowiedzialność....!!!!

Offline Gabryśka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
    • http://
"najdzielniejsi"
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 19, 2005, 11:53:03 »
gorex to bylo w "Strazacy" mlodego chlopaczka koledzy wrzucili do zsypu i zaklinowal sie bodajze miedzy trzecim a czwartym pietrem.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2007, 21:11:35 wysłana przez Gabryśka »

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
"najdzielniejsi"
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 19, 2005, 21:21:47 »
DZIEKI pamiętam- jak zdobyć ten materiał/
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
"najdzielniejsi"
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 23, 2005, 17:50:21 »
może koledzy z łodzi już teraz podzielili się swoimi przeżyciami/? interesyje mnie zwłaszcza czy nie przeszkadzała im kamera podczas działań?

Offline rademenes99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Milczenie jest złotem, mowa żródłem nieporozumień.
"najdzielniejsi"
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 13, 2005, 18:38:06 »
Mam nadzieje że program będzie na antenie ogólnopolskiej, ale Reality Tv to chyba nie będzie.... B)  
Ekspert to człowiek który przestał myśleć - on wie ;).

Offline Jimmy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
"najdzielniejsi"
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 13, 2005, 23:32:29 »
Cytuj
Mam nadzieje że program będzie na antenie ogólnopolskiej, ale Reality Tv to chyba nie będzie.... B)
Na reality TV jest .... ale dokument amerykański.

Offline Mateusz1990

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
"najdzielniejsi"
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 17, 2005, 17:54:21 »
super narescie jakis film o strazakach.niestety ale jeszcze w telewizji nie widzialem filmu o strazakach oprocz "ognisty podmuch".
pozdrawiam :D  

Offline rademenes99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Milczenie jest złotem, mowa żródłem nieporozumień.
"najdzielniejsi"
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 18, 2005, 10:41:00 »
ODP do Jimmy:Masz racje...to amerykański dokument...ale i od nich się mozna czegoś nauczyć... B)
 Już był "na ratunek" na TVN gdzie pojawiały się nasze akcje..., ale jedno jest pewne nie tak łatwo dodac realność danej akcji... mam nadzieje że realizatorom się to uda...
Pozdrawiam B)  
Ekspert to człowiek który przestał myśleć - on wie ;).

Offline marcinfire

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
    • http://www.smchrobry.lodz.pl/~marcinfire/index.htm
"najdzielniejsi"
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 18, 2005, 11:52:13 »
Witam!
Co do kręcenia tego programu..."najdzielniejsi" oczywiście jak najbardziej się to odbywa, ekipa jest, nawet u nas na jednostce, faktycznie mają swoje "ciuchy", są profesjonalnie przygotowani, program zapowiada się ciekawie, a po premierze zobaczymy jak go ocenią widzowie, bo to co było w TV4 to było dno totalne, fatalne nieprofesjonalne a czasem bzdurne komentarze które czytał lektor-narrator, chociaż kilka ciekawych akcji można było zobaczyć.

pozdrawiam

p/s witam wszystkich po mojej dośc długiej nieobecności na formu

Offline SeniorSiara

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
"najdzielniejsi"
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 18, 2005, 13:24:41 »
Witam Witam Marcifire!
Faktycznie długo nas kolega nie odwiedzał, ale pewnie był zajęty karierą aktorską w nowym filmie?? :P
Może powiesz cos więcej na temat nowego filmu! Jakiesz szczegóły techniczne!
Pozdrawiam!!!!
 

Offline marcinfire

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
    • http://www.smchrobry.lodz.pl/~marcinfire/index.htm
"najdzielniejsi"
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 18, 2005, 19:24:41 »
Witaj!!! Senior!!! Siara!!!
To fakt... byłem zajęty.... ale z całą pewnością nie karierą aktorską!! hehehe :D , czas by zadbać o karierę w robocie, ale jak wiadomo.... eciu peciu kleciu....
Co do szczegółów... to ich po prostu nie ma. Są prawie co zmiana ekipanci z kamerą lub dwiema, jazda do pożaru na naszej zmianie razem z nami i owszem ale... w aucie operacyjnym ze względów bezpieczeństwa i naszego i ich. Jazda do pożaru to jedno, a potem dojazd na miejsce, rozpoczęcie działań to drugie, każdy zawodowiec wie jak to się odbywa, więc wiadomo że z zewnątrz wygląda to jak niemałe zamieszanie, my wiemy co robić, mamy swoje gesty, nawyki w postępowaniu, oni tego nie wiedzą, więc może zarówno nam jak i reporterom stać się niechcąco krzywda itp. dlatego w przypadku gdy faktycznie coś solidnego się dzieje to dojeżdżają z "operacyjnym" na miejsce. Druga rzecz że operacyjny weźmie ich też na robotę do innej jednostki itd. W każdym razie jak na chwilę obecną na naszej zmianie jakimś zbiegiem okoliczności nie działo się nic wielkiego więc kariera aktorska z całą pewnością nie pochłonęła mnie "bez reszty" hehehe :D Ciuszki faktycznie dostali no i hełmik też ze względów bezpieczeństwa.
Ekipa bardzo sympatyczna, mili ludzie którzy wykonują swoją robotę i tyle.

Pozdrawiam
Marcin
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2005, 12:01:56 wysłana przez marcinfire »

Offline Jimmy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
"najdzielniejsi"
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 18, 2005, 19:45:37 »
Cytuj
ODP do Jimmy:Masz racje...to amerykański dokument...ale i od nich się mozna czegoś nauczyć... B)
 
Napewno można ale niestety wiele osób nie poisada tego kanału (w tym ja)

Offline Pączek998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
    • http://strazak998psp@wp.pl
"najdzielniejsi"
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 20, 2005, 18:09:16 »
Super !!!Naprawdę dobry pomyśl kiedyś było "na ratunek, ale to było o pracy ratowników medycznych i my strażacy tylko występowaliśmy w roli drugoplanowej tzn. w czasie wypadku:D a teraz serial o prawdziwej pracy strażaków!!! Gratulacje dla autorów już nie mogę się doczekać, kiedy będzie na antenie:D aha a kiedy premiera??



pozdro. druch Łukasz  

Offline strazanka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
"najdzielniejsi"
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 20, 2005, 18:27:00 »
O przepraszam na ratunek bylo o pracy pracy pogotowia ratunkowego a nie ratownikow medycznych!!!!!!!!!!!!!!!A fakt strazakow to mało jak narazie w tv.

Offline zefirek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
"najdzielniejsi"
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 24, 2005, 15:30:15 »
No i co z ta premierą??? Posty sa prawie z przed pol roku i juz o tym serialu nic nie slychac? Chyba nie powiecie ze juz byl??? chyba ze na kanale ktorego nie mam :(

Offline Pioter

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
"najdzielniejsi"
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 25, 2005, 19:34:34 »
Zefirek ma rację! Co z tym serialem :(  ja chcę tego serialu! Jeśli jest ktoś kto wie kiedy i na jakim kanale będzie emitowany ten program to bardzo proszę  :D  Pozdro

Offline Jimmy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
"najdzielniejsi"
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 25, 2005, 20:19:47 »
Pewnie będzie od września razem z nowymi ramówkami. Pół roku temu dopiero zaczynali robić.

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
"najdzielniejsi"
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 25, 2005, 23:07:08 »
Bardzo dobry pomysł, bo filmów o strażakach jak na lekarstwo, mało kto przedstawia naszą pracę. Tylko jak rozwiązano przewożenie osób postronnych bez przeszkolenia samochodem i do tego będącym w akcji. Jeśli to nie tajemnica to proszę o odpowiedź. U nas też kiedyś byli, ale jeździli za nami swoim środkiem transportu.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.