Autor Wątek: szkolenie nurków w borne silinowo????  (Przeczytany 3248 razy)

Offline mundek111

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
szkolenie nurków w borne silinowo????
« dnia: Wrzesień 11, 2008, 19:45:35 »
Mam pytanie czy ktoś ostatnio był na szkoleniu w bornem sulinowo głównie chodzi mi to co trzeba zabrać. I jak wygląda cykl szkolenia do której były zajęcia itp . Czy ktoś całość sprzętu rzeczywiście musi się mieć swoje słyszałem ze teraz obowiązują pełne maski +  twinsept. Proszę tylko moderatora żeby usuwał tematu oraz nie odsyłał mnie do tematów o bornie z 2005 r,gdyż informacje z tamtych wątków sa nie aktualne

Offline FIREMICHAL

  • Firenurek
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: szkolenie nurków w borne silinowo????
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 18, 2008, 21:25:39 »
Ja byłem jakis czas temu,ale juz wtedy obowiązywały maski pełne i twiny,ale jak zobaczyli ile osób ma piętnastki to dali sobie na luz,więc się nie przejmuj.Pomyś ile osób z twojego województwa musieli by odesłać do domu.

Offline dario251

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: szkolenie nurków w borne silinowo????
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 24, 2008, 22:23:22 »
Witam. Nie dawno byłem w Bornym, i rzeczywiście cały sprzęt jest wymagany. maska pełna, karabinki, kołowrotek,(kask,latarki,tablice dekompresyjne tylko żeby pokazać) plus cały osobisty (nóż, suchy,ABC).POZDRAWIAM i miłej zabawy

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: szkolenie nurków w borne silinowo????
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 06, 2008, 11:28:19 »
Ja w Bornym był sporo czasu temu , w tedy maski pełne nie było obowiązkiem posiadać , teraz podobno jest taki wymógł , ale da sie to załatwić jak nie masz  porostu pożyczysz , bo innego sposobu nie aby zaliczyć  wyciągnięcie wraku samochodu itp.. nie wiem czy jeszcze jest pan R ale  wtedy nie trzymał się ściśle obowiązującego sprzętu ..

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline neonerpin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: szkolenie nurków w borne silinowo????
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 27, 2008, 20:25:21 »
Byłem na początku września. Zajęcia odbywają sie od godz. 08:00 gdzieś tak do 14:30 na poligonie wodnym, później obiad w miejscu zakwaterowania i od ok. 16:00 do (to już wg. inwencji twórczej prowadzących), ale i zdarzało się że do 22:00 teoria na ośrodku szkolenia. I tak na okręte przez 6 dni w tygodniu. Jeśli wypadnie niedziela to zajęcia teoretyczne bez moczenia ;). Co do wyposażenia to lepiej mieć wszystko i wszystko sprawne , kompletne. Szczególnie pan R zwraca na to uwagę. Oczywiście pełne maski - dopuszczone były butelki 15, ABC i reszta szpeju;) Większość ćwiczeń będziecie wykonywać na maskach z ośrodka, chyba że macie moduł łączności to pewnie i na swoich będziecie mogli. Generalnie czasu wolnego za wiele nie ma i ze wszystkim trzeba się sprężać. Na ośrodku pracują kumate chłopaki i wiele można z nimi załatwić - pożyczyć. To tak w skrócie - miłej zabawy. Aha.., na początku zalewanie półmasek, wymiana półmaską z partnerem i zalewanie maski pełnej.