Autor Wątek: Urządzenia Do Wyważania Drzwi!  (Przeczytany 7227 razy)

BROKS

  • Gość
Urządzenia Do Wyważania Drzwi!
« dnia: Luty 15, 2005, 15:22:06 »
Chciałbym się dowiedzieć kto a Was użytkuje w swojej JRG urządzenie (kilka jego nazw słyszałem m.in. "rabbit") do wyważania drzwi i jak ocenia ten sprzęt??? Jaki komplet posiadacie, chodzi mi o producenta oraz rodzaj ręcznej pompy                (hydrauliczna czy też pneumatyczna) oraz parametry samego "otwieracza". Jakie trudności mieliście podczas użytkowania przy forsowaniu różnych drzwi. Zadaje takie pytanie bo co jakiś czas jeździmy do "otwarcia mieszkania" i bywa że trzeba się sporo napocić zanim je wywarzymy a koszem z drabiny mechanicznej nie zawsze można wszędzie dojechać...a czasem cenne są te minuty....!!!!

BROKS

  • Gość
Urządzenia Do Wyważania Drzwi!
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 15, 2005, 15:32:07 »
Zaznaczam że nie mamy w JRG takiego sprzętu!Ale widziałem kilka typów i się zastanawiam jaki były najlepszy...najporęczniejszy i najmniej awaryjny!!!!

Offline Seba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 209
    • http://
Urządzenia Do Wyważania Drzwi!
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 15, 2005, 17:24:23 »
u nas jest coś takiego bodajże Lukasa (nigdy nie sprawdzałem etykiety producenta a cały sprzęt w SCRT jest tej firmy) używany dla zabawy :) z nieznanych mi powodów jeździ na ciężkim techniku, a on rzadko jedzie w pierwszym rzucie do pożaru mieszkań :) (to oczywiście sarkazm) jest to taka drewniana skrzynka w której jest z 20 elementów, poskładanie zestawu z zegarkiem w ręku zajmuje 10 minut :) wnioski co do tego konkretnego modelu (sprawdze to napisze) wyciągnij sam, w SGSP pamiętam że jeździło coś takiego na pierwszym wyjeździe cały czas złożone, popąpować i drzwi miały lecieć ale czy ktoś tego użył w akcji?? tego też niestety nie wiem ....

PS myśle że takie urządzenie mogło by się sprawdzić tylko jak pod anty-włamaniowymi drzwiami zrobić szczelinę na włożenie go?  

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
Urządzenia Do Wyważania Drzwi!
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 15, 2005, 17:52:54 »
Rabbit Tools firmy Hurst, pompa hydrauliczna nożna, w torbie w zestawie z żabką, i jakims młotkiem. wkładało się  żabke (ewentualnie pomagało młotkiem) robiło szczeline, a potem króliczek dawał rade :D naprawde fajne narzędzie..

cały problem to dobre włożenie - koło zamka..
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
Urządzenia Do Wyważania Drzwi!
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 15, 2005, 18:18:01 »
Pracowalem z zestwawem hydraulicznym w szkole aspirantow, w akcji nie uzywalem ale do otwierania kompanijnych drzwi czesto sie4 uzywalo....
reczna hudrauliczna pompka i silowink, ktory wprowadza sie w szczeline drzew w okolicy zamka - dla mnie to urzadzenie jest super. w kilka sekund otwieralo sie kazde drzwi, sprawienie sprzetu tez blyskawiczne - szybkozlaczka pomiedzy silownikiem i pompa.
Niezbedna jest obsluga przez 2 ratownikow.
ja osobiscie polecam i bede dazyl zeby w mojej jednostce taki sprzet sie pojawil.
 

Offline rafisz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
    • http://
Urządzenia Do Wyważania Drzwi!
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 16, 2005, 19:53:30 »
Witam serdecznie! Mam taki sprzęt na wyposażeniu pierwszego GBA i bardzo dobrze sie sprawdza podczas działań. Jest to pompa hydrauliczna ręczna, przewód  oraz szczeki służace do otwierania pomieszczeń oraz młotek. Wszystko mieści sie w małej torbie i jest firmy Lukas.
Podaje link do sprzetu tego:http://www.procom.waw.pl/lukas/pokaz.php?tyt=LUKAS%20-%20otwieracze%20drzwi&sc=..&mi=./ratowniczy/hts

Młodzik

  • Gość
Urządzenia Do Wyważania Drzwi!
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 16, 2005, 21:54:10 »
Ile takie urzadzonko kosztuje mniej wiecej??

Przy okazji... slyszalem ze bardzo dobrym narzedziem do otwiernia drzwi sa inopory/inotopry, oczywiscie trzeba umiec sie nimi poslugiwac.. czy ktos z Was posiada jakies informacje na ten temat? jak? gdzie? i w jaki sposob sie nim obslugiwac?

pozdrawiam

Offline path

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Urządzenia Do Wyważania Drzwi!
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 18, 2005, 21:59:06 »
Witam
Mamy taki zestaw Holmatro.
Wyważacz, + ręczna pompa. Podłączenie 5 sekund
na razie nie było drzwi które stawiłyby opór. Wywala aż miło patrzeć.
U nas to jeździ na samochodzie tzw. miejskim.
path

Offline alex

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
Urządzenia Do Wyważania Drzwi!
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 13, 2005, 09:56:31 »
Witam.
 Nie mamy sprzętu hydraulicznego, za to mamy łom  typu  "holigan" to co widać na amerykańskich filmach podczas wyważania drzwi. Ramię długości ok. 1,2 m jest w stanie sobie poradzić z większością drzwi, poza tym sprzęt jest przydatny do innych celów można go używać zamiast  bosaka.

Offline kotu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Urządzenia Do Wyważania Drzwi!
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 27, 2005, 10:11:39 »
witam
ja polecam zestaw holmatro 'hrk 10 u' - dobra skrzynka, tyle ze troche ciezka. modyfikacja jest wziac do wora pompe reczna/nozna krotki waz oraz ze dwa rodzaje koncowek, a reszte miec pod reka w samochodzie. z nim pracuje i zawsze bylo dobrze ...
nowym niewiem czy dobrym rozwiazaniem jest hdo (tu link hdo )
 a tu  masz po ang. razem z hdr hdr & hdk
to sa tylko przyklady z hollmatro ....
mam nadzieje ze pomoglem
pamietaj tylko zeby przed wywazeniem drzwi, zapukac!
pozdrawiam
|. _ __. | .*.       |\_/|        .....................
|/|. | | |  | .*      ( *^*)_{\    .................
|\|_| | |_|..*.       (_|_)__)  ................ kot1000@<na>wp.pl
...nie sprzeczaj sie z idiota, sprowadzi cie do swego poziomu i pokona doswiadczeniem ...

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Urządzenia Do Wyważania Drzwi!
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 04, 2005, 20:38:38 »
Zestaw HRK 10 U nie jest typowym zestawem do wyważania drzwi. Tak samo jak tym urządzeniem można wyważać drzwi rozpieraczem hydraulicznym czy kolumnowym. HRK 10 U to typowy zestaw dwóch podnośników o udźwigu 10 t o różnej długości wysuwu z zestawem przedłużających rur, adaptorów końcowych i szczęką rozwierającą o sile 0,5 t. Lepiej spisuje się przy wypadkach w miejscach gdzie nie wejdzie kolumnowy niż przy wyważaniu drzwi, chociaż jak się strażak uprze to zrobi niemal wszystko. Do wyważania drzwi służą specjalistyczne urządzenia lukasa i holmatro, są dość dobre i nie spotkałem drzwi, które by się im oparły, ważne jest tylko aby łapy rozwierające były dobrze zamocowane między drzwiami a futryną.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline kotu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Urządzenia Do Wyważania Drzwi!
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 22, 2005, 11:55:45 »
nowy: zestaw wielofunkcyjny hrk 10 U jak sama nazwa wskazuje jest wielofunkcyjny (czyli do drzwi tez). przygladajac sie zdjeciom HDO lub HDR firmy holatro(podanych notabene w moim o poscie powyzej), zauwazyc mozna ze posiadane przez nie 'koncowki' (adaptory koncowe lub 'szczeki') sa bardzo bardzo podobne (jesli nie takie same) jak te w zestawie HRK 10 U.

wolalbym posiadac HDO i HDR i ich uzywac, ale jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma .....  
|. _ __. | .*.       |\_/|        .....................
|/|. | | |  | .*      ( *^*)_{\    .................
|\|_| | |_|..*.       (_|_)__)  ................ kot1000@<na>wp.pl
...nie sprzeczaj sie z idiota, sprowadzi cie do swego poziomu i pokona doswiadczeniem ...

Offline krzyhens

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 197
Urządzenia Do Wyważania Drzwi!
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 22, 2005, 22:40:10 »
u mnie na to mówi się inopór, fajne to urządzenie... wg mnie idealne do ratownictwa

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Urządzenia Do Wyważania Drzwi!
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 24, 2005, 00:12:08 »
Kotu dynamitem też można otworzyć drzwi, tak jak HRK 10U ale to nie oznacza, że do tego służy. Ta jak piszesz końcówki są podobne, ale nie takie same. Zestaw jest normalnym zestawem podnośników. Broks pyta o urządzenie do wywarzania drzwi, a nie czym można wywarzyć drzwi. Bo drzwi można wywarzyć prawie wszystkim co jest na SRT. Je nie pisałem, że HRK 10 U nie można, tylko, że do tego nie służy. Efekt po HRK 10 U będzie prawie taki jak po bucie i to wszystko.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline kotu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Urządzenia Do Wyważania Drzwi!
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 18, 2005, 16:44:14 »
IMHO adaptor w urzadzeniu holmatro "HDO 100" sluzacym do wywazania drzwi rozni sie od adaptora dostepnego w zestawie "HRK 10U", tylko rozmiarem wysuwu. (co jak kazdy wie przy pompowaniu recznym nie ma roznicy ... )

manuale manuale manuale
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2005, 09:18:52 wysłana przez kotu »
|. _ __. | .*.       |\_/|        .....................
|/|. | | |  | .*      ( *^*)_{\    .................
|\|_| | |_|..*.       (_|_)__)  ................ kot1000@<na>wp.pl
...nie sprzeczaj sie z idiota, sprowadzi cie do swego poziomu i pokona doswiadczeniem ...