Autor Wątek: Co o tym sądzicie??  (Przeczytany 7284 razy)

Offline fireman1990

  • Ochotnicza Straż Pozarna przyszłoscią PSP
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
  • " To ja i moje szczęscie"
Co o tym sądzicie??
« dnia: Wrzesień 11, 2008, 13:12:32 »
 Witam, możecie skomentowac te zawody??

Jakie błędy popełnili


oto linkm http://www.youtube.com/watch?v=09THKj4LSeA

Pozdrawiam
Ochotnicza Straż Pożarna przyszłością PSP

Offline salfk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Co o tym sądzicie??
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 11, 2008, 13:47:42 »
Co sądzicie? Po prostu tragedia. Przygotowanie leży (choćby tyczka wbita do ziemi, wręcz nie do przewrócenia), umundurowanie nieregulaminowe (gdzie w adidasach na zawody), w wyszkolenie też pozostawia ogrom do życzenia. Punktów naliczyłem chyba 10, możliwe, że coś pominąłem, bo jakość filmu jest bardzo słaba. Rozdzielaczy, chyba niech się cieszy, że nie ma czegoś uszkodzonego. Proponuje poćwiczyć trochę regulamin CTiF, to może nauczy się, jak nie robić zwijek na wężu. A innych błędów jest jeszcze sporo, ale to chyba najważniejsze.

Offline OSP Mogilno

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: Co o tym sądzicie??
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 11, 2008, 15:01:20 »
tragedia!!! nie do pomyslenia jest taka sztafeta w jakiej kolwiek innej jednostce a co dopiero dopuszczenie zawodników w takim stanie.... powinien byc przed każdymi zawodami sprawdzany poziom alkoholu w wydychanym powietrzu bo moze dojść do wielu wypadków...  :cooo:
małe OSP też wiele mogą : www.ospmogilno.pl

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Co o tym sądzicie??
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 11, 2008, 15:05:47 »
a kto tu mówi o tym, że oni byli pijani? Jak rozumiem kolego wnioskowałeś się fragmentem komentarza umieszczonym pod filmikiem:
Cytuj
swierchu (6 months ago)
napisze krotko- poziom sportowy tragedia. Sztafeta- biegaja jakby dzien wczesniej ostro zabalangowali. Zmiany robi sie po zewnetrznej.
etc

no a w kwestii błędów się nie wypowiadam bo jest ich multum, ale kilka treningów i będzie z nimi lepiej, może już jest bo filmik jest sprzed 4 lat:)
pozdrawiam

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline OSP Mogilno

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: Co o tym sądzicie??
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 11, 2008, 15:27:19 »
a kto tu mówi o tym, że oni byli pijani? Jak rozumiem kolego wnioskowałeś się fragmentem komentarza umieszczonym pod filmikiem:
Cytuj
swierchu (6 months ago)
napisze krotko- poziom sportowy tragedia. Sztafeta- biegaja jakby dzien wczesniej ostro zabalangowali. Zmiany robi sie po zewnetrznej.
etc

no a w kwestii błędów się nie wypowiadam bo jest ich multum, ale kilka treningów i będzie z nimi lepiej, może już jest bo filmik jest sprzed 4 lat:)
pozdrawiam

ale co i tak nie zmienia faktu ze alkomaty sa potrzebne:) a tak trzezwo mysląc to trzeba byc naprawde zdolnym do tylu błedów-aby zrobic w jednym starcie:P ^_^:)
małe OSP też wiele mogą : www.ospmogilno.pl

Offline salfk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Co o tym sądzicie??
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 11, 2008, 20:32:49 »
Widziałem drużyny, które potrafią zrobić więcej, w dodatku przy czasie łącznym rzędu 150-160s +punkty.

Offline jasiuf

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Co o tym sądzicie??
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 11, 2008, 21:05:22 »
Niektórzy z was to chyba wszystkie rozumy pozjadali i wydaje im się, że są najlepsi na świecie. Owszem chłopy popełniły kilka błędów i co w tym takiego strasznego. To że startowali w adidasach - widocznie organizatorzy z komisją sędziowską uznali, że ich dopuszczą do startu w takim obuwiu (może w OSP maja tylko ciężkie obuwie specjalne do akcji a do sportu nie - więc nie róbmy z igły widły), to że tyczka jest wbita - no cóż skoro organizatorom "wypadła" jedna z tyczek to dali co mieli - dobre chęci tez się liczą. Dlaczego niektórzy z was twierdzą, że zawodnicy byli pod wpływem... przecież na takim filmiku wcale tego nie widać. Koleś spadł z równoważni - wielkie mi cuda - takie sytuacje zdarzają się na każdych zwodach, fontanna wody na rozdzielaczu - także żadna nowość. Jakiś fachura pod filmem poucza, że prądownicy przed ściana nie wkłada się za pasek - a dlaczego nie???, widziałem całe mnóstwo zawodników, którzy tak właśnie czynią, nawet z PSP!!!.
Tak więc niech niektórzy nie przesadzają i nie robią z siebie mistrzów świata.
PS. Nie mam nic wspólnego z tą OSP - nawet nie za bardzo wiem gdzie jest ten Szczepanów.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Co o tym sądzicie??
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 11, 2008, 21:21:11 »
popieram jasiufa, jeśli wszystkie drużyny startowały na tych samych zasadach to nawet wbita tyczka nie robi różnicy - przecież każda z drużyn miała takie same warunki.
Buty - hmmm, regulamin niby to określa, ale też nie trzeba zniechęcać ludzi do brania udziału w zawodach. Co do odstępstw od regulaminu to można też się dogadać z kierownikami drużyn przed zawodami. pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Co o tym sądzicie??
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 12, 2008, 16:41:47 »
Czy ktos z was wogole obejrzał fil do końca...jest wyraznie napisane ze jest to druzyna młodzieżowa, wiec jak dla mnie pobiegli lepiej niz niejedna druzyna seniorska...
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline salfk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Co o tym sądzicie??
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 12, 2008, 17:47:06 »
Tego, że to MDP to już nawet komentować nie chce. U nas też MDP biegało wg tego regulaminu, do czasu. Nie daleko miał miejsce wypadek i wtedy nikt się nie pytał, czy były chęci, czy nie. Pierwsze pytanie było, kto jest za ten "burdel" odpowiedzialny. MDP ma swój regulamin i wg niego mają biegać. Tam akurat chłopaczek (chyba 14 lat) złamał nogę i odszkodowania mu odmówili, bo "jemu nie wolno było w tym startować". A co do adidasów, to w razie wypadku pada to samo stwierdzenie, jak w przypadku akcji - dlaczego było nieregulaminowe umundurowanie. Więc niestety, ale nie jest to przesada wytykanie tych błędów. 

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Co o tym sądzicie??
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 16, 2008, 09:57:39 »
Nie twierdzę ze przesadą jest wytykanie błędów. Twierdze jedynie, ze jak na druzynę mlodzieżową to mozna przymknac oko na bledy jakie popelnili. a co do tego ze MDP nie powinna biegac wg tego regulaminu...po niekąd masz racje. U mnie w jednostce osobiscie się teo nie praktykuje, ale mysle ze niektore jednostki chcą juz od małolata uczyć te dzieci regulaminu "polskiego" po to aby mieć zaplecze na przyszlośc, i nie zaczynać z nimi wszytskiego od nowa, wtedy kiedy dopiero beda mieli lata upowazniajace ich do biegania w tym regulaminie.
Ale dlaczego mowie ze poniekąd masz rację...bo to ze taka druzyna biega to jest przedewszystkim wina organizatora, a nie samych zawodnikow i trenerów. W wielu gminach, startuje mala liczba druzyn, wiec organizator dopuszcza takie druzyny MDP w ramach "pokazówki". Tylko wlasnie tak jak napisales, jesli pozniej cos sie komus stanie....pozdrawiam:)
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Co o tym sądzicie??
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 16, 2008, 23:53:04 »
Tego, że to MDP to już nawet komentować nie chce. U nas też MDP biegało wg tego regulaminu, do czasu. Nie daleko miał miejsce wypadek i wtedy nikt się nie pytał, czy były chęci, czy nie. Pierwsze pytanie było, kto jest za ten "burdel" odpowiedzialny. MDP ma swój regulamin i wg niego mają biegać. Tam akurat chłopaczek (chyba 14 lat) złamał nogę i odszkodowania mu odmówili, bo "jemu nie wolno było w tym startować". A co do adidasów, to w razie wypadku pada to samo stwierdzenie, jak w przypadku akcji - dlaczego było nieregulaminowe umundurowanie. Więc niestety, ale nie jest to przesada wytykanie tych błędów. 
Na spotkaniach regionalnych przed ostatnim zjazdem, postulowaliśmy aby przygotować krajowy regulamin zawodów MDP. Członkowie zarządu głównego poinformowali nas, że takie regulaminy na szczeblu gminy i powiatu możemy sami uchwalać i stosować. Tak też uczyniliśmy, modyfikując istniejące regulaminy polskie oraz jeden niemiecki. Wprowadzając je stosowną uchwałą zarządu. Oczywiście zabawa kończy się na szczeblu powiatu. Dla bardziej ambitnych i bogatszych (tor i sprzęt) jest CTIF. Jeśli położy się nacisk na dokładność (odpowiedni dobór punktów karnych), to prawidłowych zachowań i nawyków też można młodych nauczyć, nawet lepiej niż za pomocą CTIF.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2008, 23:56:19 wysłana przez Fredek »

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Co o tym sądzicie??
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 17, 2008, 09:55:31 »
Toż przeciez krajowy regulamin MDP już był kilka lat temu. Wycofano go kiedy wszedł CTIF i raczej nie zapowiada sie aby miał znów istniec. Coraz wiecej jednostek specjalizuje sie w CTIF, bo widzą iż jest to przyszłosciowy regulamin, na ktorym z roku na rok startuje coraz wiecej druzyn, startuje sie na nim w wielu krajach, a zawody nie koncza sie na szczeblu krajowym. A sam pamietam czasy kiedy kilkanascie lat temu smigałem w polskim regulaminie jako mdp, i napewno bylo to mniej widowiskowe, i tak naprawde nie dawalo żadnego wyszkolenia w śród młodzieży ( no moze po za sprawnym łączeniem prądownicy z wężem). Prawda jest taka że zosp patrzy na ten problem z podobnego punktu widzenia. mlodziez w CTIF uczy sie przedewszytskim dyscypliny i dokładności, a także znajomosci samej armatury, wężłów co pozniej przekłada sie na wyuczone nawyki, postawy w "seniorskim" CTIF, na który właśnie stawia z przyszłością zosp. Dla porównania mogę polecić do konfrontacji pozim organizacji MP w CTIF i MP w "polskiej". Ilość, drużyn( czyli kasa za "wpisowe"), nagrody dla zwodnikow, organizacja techniczna na zawodach i wiele innych aspektów. Kto było to wiem, odrazu rzucało się w oczy, na jakim regulaminie bardziej zalezy zosp. pozdrawiam:)
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline salfk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Co o tym sądzicie??
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 17, 2008, 17:59:09 »
Vasilij zgadzam się. Ostatnie zawody krajowe wg CTiF były całkiem niezłe włącznie z nagrodami.

Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Co o tym sądzicie??
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 17, 2008, 22:18:49 »
Cytuj
Toż przeciez krajowy regulamin MDP już był kilka lat temu. Wycofano go kiedy wszedł CTIF i raczej nie zapowiada sie aby miał znów istniec. Coraz wiecej jednostek specjalizuje sie w CTIF, bo widzą iż jest to przyszłosciowy regulamin,
Skoro tak to dlaczego u wszystkich sasiadów, łącznie z Niemcami i Austriakami (nie muszą używać niestandardowych węży) w zawodach stosuje sie regulaminy krajowe? "Widowiskowość" CTIF miałem okazję podziwiać ostatnio na zawodach wojewódzkich - widzów nie było prawie wcale, drużyn tylko z połowy powiatów w województwie, nagrody owszem pozazdrościć. Chcąc prowadzić zajęcia z młodzieżą w małej jednostce z GLM druhowie powinni mieć taką mozliwość korzystając tylko w wyposażenia tego pojazdu i tak powinien być opracowany regulamin. Jakoś bogaci Niemcy nie muszą mieć tego problemu http://www.jugendfeuerwehr.de/64-0-Wettbewerbe.html regulaminy do wyboru.

Offline salfk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Co o tym sądzicie??
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 17, 2008, 23:29:57 »
Fredek znam jednostkę, która sama nakładem niecałego 1000 zł zrobiła sama cały komplet przeszkód dla MDP do CTIF. I chyba przeszkody są niezłe, skoro potrafili się załąpać na czołówkę Europy.

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Co o tym sądzicie??
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 18, 2008, 18:29:59 »
Cytuj
Skoro tak to dlaczego u wszystkich sasiadów, łącznie z Niemcami i Austriakami (nie muszą używać niestandardowych węży) w zawodach stosuje sie regulaminy krajowe?

To tak jak ja bym się zapytał prezesa Listkiewicza dlaczego wszyscy nasi sąsiedzi mają stadiony a my nie...tak samo i w tym wypadku odpowiedz jest prosta-KASA. ZOSP nie stac by było na "utrzymywanie" dwuch regulaminów. To samo tyczy się jednostek. Lepiej doposażyć dana jednostkę w kompletny sprzęt do jednego regulaminu, niz do obu byle jak.
Oczywiscie mozesz zapytać: To dlaczego nie zdecydowano się na zostawienie regulaminu polskiego i nie wprowadzanie CTIF. Odpowiedz jest prosta: Jesteśmy w zjednoczonej europie w tzw "Unii Europejskiej" której kraje są włączane do zrzeszenia CTIF. ZOSP nie mogl postapic inaczej niz zrezygnowac z polskiej na rzecz CTIF. Gdyby postapil inaczej po 1 zamkną by drogę druzynom z polski na wystepy na arenie miedzynarodowej, a po drugie...znów KASA. Kraje zrzeszone w CTIF dostają od zrzeszenia pieniadze na rozwój i popularyzaacje CTIF w swoim kraju.

Co do widowiskowosci zawodów...no cóż wszytsko zalezy od organizatora. Dotrzec do ludzi mozna na wiele sposobów, reklama w dzisiejszych czasach czyniu cuda:) A Ci co by przyszli i obejrzeli raz, naprwno powrócili by i na nastepne zawody, wszak nie mów ze sztafeta z rurą nie jest widowiskowa.
Po za tym jesli jest malo druzyn...znow pole popisu dla organizatora. Moze zaprosci goscinnie do startu po za konkurencja druzyny z sasiednich województw, np. mistrza wojewodztwa w celu sparingu. Wiem ze wiele druzyn tyko czeka na takie zaproszenia i z checia chce brac udzial.

A jesli chodzi Twoja wypowiedz ze druchowie powinnie miec mozliwosc cwiczenia na sprzecie znajdującym sie na wypposarzeniu samochodu to mnie troche rozbawiłeś:) zmieścisz równoważnie i sciane na samochód?? nie nie to był żart oczywiście.
Ale nie myl cwiczeń do zawodów na sprzęcie z samochodu, z cwiczeniami jakie się przeprowadza ze znajomosci i obsługi sprzętu biorącego udział w akacjach.
Pozdrawiam:)
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Co o tym sądzicie??
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 18, 2008, 22:30:18 »
vasilij zaitzsew nie musisz mnie przekonywać do regulaminu CTIF bo  dziewczyny z mojej miejscowości (zakładowej OSP) w 72 r. na olimpiadzie CTIF w Trieście zdobyły tytuł wicemistrza. Kiedy byłem w MDP starsi koledzy rozgrywali zawody wg tego regulaminu, osiągając szczebel wojewódzki.  Lecz dziś nie stać nas, aby 19 jednostek w gminie wyposażyć chociażby w węże ssawne 1,6m, potrzebne tylko do zawodów, byłoby to wyjątkowe marnotrawstwo. Uważam, że CTIF ze względu, również na stopień skomplikowania regulaminu jest dla wybranych, mających ambicje przede wszystkim sportowe. Obecnie bardziej skupiamy sie na ratownictwie niż sporcie, brakuje czasu. W 1996 byłem jako opiekun na obozie MDP w Niemczech, nikt tam nawet nie zająknął się na temat CTIF. Ćwiczyliśmy wg ich bardzo ciekawego regulaminu, jedyny niestandardowy element to wbity do ziemi kołek z nasadą 52 oraz prosty sprzęt lekkoatletyczny. Nowego sprzętu do sztafety nie trzeba kupować ponieważ prawie we wszystkich komendach jest jeszcze ten do regulaminu  1/85. Dzisiaj  cały mój powiat nawet nie wystawia drużyny do zawodów woj. w CTIF. Widowiskowość? Przecież żaden widz nie rozumie tego co dzieje się na płycie. Niedawno przeczytałem wypowiedź, bodajże na stronie ZOSP czy w Strażaku, druha Henryka Matuszka (sędziego i pasjonata CTIF, trenera i eksperta w tej dziedzinie), który posłużył się mniej więcej takimi słowami "kolejna komplikacja już i tak skomplikowanego regulaminu".
Myśmy w naszej gminie właśnie przede wszystkim ze względu na pieniądze uchwalili własny regulamin MDP.
Cytuj
Po za tym jesli jest malo druzyn...znow pole popisu dla organizatora. Moze zaprosci goscinnie do startu po za konkurencja druzyny z sasiednich województw, np. mistrza wojewodztwa w celu sparingu. Wiem ze wiele druzyn tyko czeka na takie zaproszenia i z checia chce brac udzial.
Istotą zawodów na szczeblu gminy powinna być ich powszechność, każda jednostka powinna wystawić drużynę. Zapisany w regulaminie cel organizowania zawodów nie jest bez znaczenia. Kto chce niech ćwiczy wg CTIF powinna być jednak alternatywa dla tych bez sportowych ambicji.
A tak na marginesie to, jak przeczytałem, ze względu na opady komisja sędziowska na zawodach krajowych postanowiła usunąć wszystkie przeszkody z toru sztafety i pozostał tylko lekkoatletyczny sprint. Słyszałem kiedyś o takiej OSP, która do zawodów krajowych skorzystała z zawodników klubu lekkoatletycznego. W tym roku miałaby ułatwione zadanie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2008, 22:38:32 wysłana przez Fredek »

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Co o tym sądzicie??
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 18, 2008, 22:56:02 »
Niedawno widziałem wojewódzkie zawody OSP wg CTiF. W kategorii seniorów startowały reprezentacje 5 powiatów, a w kategorii chłopców 8. A w województwie jest ponad 20 powiatów.   

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Co o tym sądzicie??
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 18, 2008, 23:18:26 »
Cytuj
Słyszałem kiedyś o takiej OSP, która do zawodów krajowych skorzystała z zawodników klubu lekkoatletycznego. W tym roku miałaby ułatwione zadanie.

Chyba wiem o jakiej drużynie myślisz:)

A co do tematu widowiska: zgadzam się z Tobą w  że widz, nie za bardzo wie o co chodzi, dlatego na trybunach są tylko , działacze, i seniorzy fanatycy  mimo wieku nie   sie ze sportem.

19 jednostek w gminie powiadasz...no to faktycznie był by spory koszt.  alternatywą było by zakupienie jednego zestawu na gminę, i i  go jednostkom chętnym do treningu na jednym z boisk gminnych. No ale to tak jak   by tylko dla zapaleńców których mówisz że u was brakuje. Pozatym wiadomo...jeden zadba o sprzęt, a drugiemu cos się może przydać...;)

Zaciekawiła mnie natomiast kwestia że
Cytuj
Myśmy w naszej gminie właśnie przede wszystkim ze względu na pieniądze uchwalili własny regulamin MDP
Mam rozumieć że zawody wg tego regulaminu rozgrywacie tylko na terenie gminy i na tym kończy się przygoda młodzieży ze sportem pożarniczym?? Czy może wywieracie  nacisk na tą kwestie na władze powiatowe??
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Co o tym sądzicie??
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 19, 2008, 00:22:19 »
Cytuj
Mam rozumieć że zawody wg tego regulaminu rozgrywacie tylko na terenie gminy i na tym kończy się przygoda młodzieży ze sportem pożarniczym?? Czy może wywieracie  nacisk na tą kwestie na władze powiatowe??
Właśnie  tak, tylko że obecnie trzeba ujednolicić regulaminy w gminach. W jednej wogóle nie organizują zawodów MDP. Być może będzie to jakąś motywacją. Wcale nie wykluczam, że kolejnym etapem dla ambitnych może być CTIF.

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Co o tym sądzicie??
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 19, 2008, 20:19:24 »
Ciekawi mnie tylko kwestia finansowania takich zawodów na szczeblu powiatowym( jesli by się odbyły) wszak skoro coś oficjalnie nie istnieje ( regulamin "polski" mdp) to jak mozna to finansowac.
CTIF jest nie tylko dla ambitnych, ale i dla wytrwałych:) he he czasem ambicje trzeba odłożyć na bok, aby stworzyć zgraną "dziesiątkę"
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline Mala_figlarka_666

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Mała Figlarka 666
    • Mój fbl :)
Odp: Co o tym sądzicie??
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 25, 2008, 10:21:22 »
U na były lepsze cuda, ale to dzięki sędziom-znieśli punkty karne... Czułam się jak na treningu... :/

Ciekawi mnie tylko kwestia finansowania takich zawodów na szczeblu powiatowym( jesli by się odbyły) wszak skoro coś oficjalnie nie istnieje ( regulamin "polski" mdp) to jak mozna to finansowac.
CTIF jest nie tylko dla ambitnych, ale i dla wytrwałych:) he he czasem ambicje trzeba odłożyć na bok, aby stworzyć zgraną "dziesiątkę"

Nie porównujmy CTIFu do polskiego regualminu... :) Ale powiem, że u nas ciężko było zebrać ludzi na CTIFy


Posty połączono
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2008, 11:40:05 wysłana przez firewife »
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek- OSP RP.

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Co o tym sądzicie??
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 25, 2008, 15:35:00 »
Cytuj

Nie porównujmy CTIFu do polskiego regualminu... :) Ale powiem, że u nas ciężko było zebrać ludzi na CTIFy

A czy ktoś tu porównuje...Ci co sie znaja na rzeczy nie musza porównywac bo znają róznice:)



Poprawione znaczniki cytowania/Sylwek
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2008, 15:40:12 wysłana przez Sylwek »
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Co o tym sądzicie??
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 25, 2008, 22:44:43 »
Ciekawi mnie tylko kwestia finansowania takich zawodów na szczeblu powiatowym( jesli by się odbyły) wszak skoro coś oficjalnie nie istnieje ( regulamin "polski" mdp) to jak mozna to finansowac.
CTIF jest nie tylko dla ambitnych, ale i dla wytrwałych:) he he czasem ambicje trzeba odłożyć na bok, aby stworzyć zgraną "dziesiątkę"
Ty to mógłbyś być urzędnikiem,  :rofl: piętrzenie problemów to chyba Twoja specjalność. Jak nie ma regulaminu? Jest uchwała oddziału jest regulamin wprowadzony tą uchwałą. Gdzie jest napisane, że zawody mogą być rozegrane tylko wg regulaminu CTIF lub  tzw. "polskiego" ? Jeśli można je finansować na szczeblu gminy jaki niby ma być problem na szczeblu powiatu? Problemem jest awans do wojewódzkich, ale póki co nie ma na razie takich  ambicji.
Pozdrawiam