Autor Wątek: Ciekawa propozycja ZOSP - miejsce na strone www  (Przeczytany 2750 razy)

Offline beniok

  • Podkarpacie
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 277
    • Ochotnicza Straż Pożarna Majdan Królewski
Ciekawa propozycja ZOSP - miejsce na strone www
« dnia: Wrzesień 06, 2008, 21:39:55 »
Związek Ochotniczych Straży Pożarnych R.P stworzył teraz specjalny serwer na którym możesz umieścić stronę internetową swojej OSP.
Sam zamieszczasz na serwerze swój serwis i sam nim administrujesz.

Zamieszczenie oraz utrzymanie serwisu www na serwerze jest dla OSP bezpłatne.

Otrzymujesz do dyspozycji:

    * Wydajny serwer internetowy.
    * Darmową domenę twoja_nazwa.osp.org.pl .
    * Przestrzeń dyskową na zawartość serwisu www i konto e-mailowe – 50Mb.
    * Konto pocztowe.
    * Obsługę skryptów PHP5.
    * Dostęp do bazy MySQL.
    * Dostęp do strony www przez konto FTP.
    * Zabezpieczenie antyspamowe (SpamAssasim).
    * Skaner antywirusowy.
    * Dostęp do poczty przez SMTP/POP3 oraz z poziomu przeglądarki WWW.
    * Możliwość przekierowania DNS.
    * Kopię bezpieczeństwa (raz na tydzień).

Serwer przeznaczony jest dla małych stron internetowych. W celu zapewnienia pracy serwera z oczekiwaną szybkością, OSP posiadające strony z dużą ilością grafik i animacji proszone będą o ograniczenie ich ilości..

Jeżeli Twoje OSP nie posiada jeszcze strony internetowej, już wkrótce będziesz mógł ją stworzyć samodzielnie przy pomocy specjalnie przygotowanych kreatorów.

http://www.zosprp.pl/?q=node/944

adres będzie wyglądał

www.nazwa.osp.org.pl

To moze  być ciekawa propozycja dla OSP które nei maja a chcą mieć stronę


http://www.ospmk.info
bk(małpka)ospmk(dot)info

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Ciekawa propozycja ZOSP - miejsce na strone www
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 06, 2008, 21:48:25 »
Podobną propozycje, z tego co mi wiadomo, ma też Porta na swojej remizie.com a już niedługo może my będziemy mogli zaproponować coś w stylu WWW.NAZWA.STRAZ.ORG.
Ale to na razie nic pewnego.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Ciekawa propozycja ZOSP - miejsce na strone www
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 06, 2008, 21:57:54 »
50 MB pojemności dyskowej to nie tak dużo, no chyba że strona będzie w stylu wizytówki bez rozwijającej się galerii i newsów - winno starczyć. Projekt na Remiza.com.pl będzie miał w zamiarze coś podobnego (na razie oczekuje na realizacje). Nasza-Remiza.pl - będzie to zakładanie podstrony o własnej OSP (historia, galeria, aktualności itp), a dana strona OSP będzie miała taki adres nowawies.nasza-remiza.pl - przykładowo.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline beniok

  • Podkarpacie
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 277
    • Ochotnicza Straż Pożarna Majdan Królewski
Odp: Ciekawa propozycja ZOSP - miejsce na strone www
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 06, 2008, 22:07:53 »
50mb w sam raz na wizytówkę i drobny opis jakaś mała galerie i info o jednostce
W sam raz żeby zaistnieć w sieci.
Jeśli dołożą do tego jakiś kreator to myślę będzie atrakcyjne

http://www.ospmk.info
bk(małpka)ospmk(dot)info

Offline straż998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Ciekawa propozycja ZOSP - miejsce na strone www
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 07, 2008, 18:26:39 »
@Porta a u Ciebie jakie pojemnosc na stronke bedzie wiesz juz cos ??

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Ciekawa propozycja ZOSP - miejsce na strone www
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 07, 2008, 18:34:03 »
Ja nie będę proponował kont WWW pod strony internetowe jednostek, a jedynie dawał możliwość prezentacji danej jednostce. Dany użytkownik będzie mógł założyć własną podstronę w domenie nasza-remiza.pl, na tej podstronie znajdą się informacje takie jak (wedle uznania) historia, sprzęt, członkowie, itp. Będzie mógł też dodać zdjęcia oraz jak się uda prowadzić dział "aktualności". Trudno mi powiedzieć teraz jak to będzie w 100% wyglądać i jaki limit będę mógł udostępnić. Wiadomo, że wszystko trzeba mieć wtedy pod kontrolą, a wszelkie zmiany będą wprowadzane po akceptacji specjalnych moderatorów.

Pomysł ten czeka w kolejce do realizacji i myślę, że będzie przydatny dla wielu jednostek, które chcą zaistnieć i pochwalić się "swoim" w internecie.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Ciekawa propozycja ZOSP - miejsce na strone www
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 08, 2008, 08:52:34 »
My umieściliśmy stronę w republice.pl (darmowa) i muszę stwierdzić że w zupełności wystarcza. Jeśli ktoś chce zasypywać widzów zdjęciami to zawsze mu będzie mało.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Ciekawa propozycja ZOSP - miejsce na strone www
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 08, 2008, 09:11:29 »
Tak od razu zasypywać? Nie w tym rzecz, zresztą http://www.remiza.com.pl/news/450/Darmowe_konta_WWW_dla_Ochotniczych_Strazy_Pozarnych_.html - tutaj masz moje zdanie na ten temat, polecam !
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline dawid_a

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: Ciekawa propozycja ZOSP - miejsce na strone www
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 08, 2008, 23:20:59 »
Związek Ochotniczych Straży Pożarnych R.P stworzył teraz specjalny serwer na którym możesz umieścić stronę internetową swojej OSP.
Sam zamieszczasz na serwerze swój serwis i sam nim administrujesz.

....adres będzie wyglądał

www.nazwa.osp.org.pl

Ciekawe czy można przeforwardować ten adresik - alias na swoją stronę - nie widzą mi się przenosiny z obecnego serwera ale adresik kusi ;)
Bardziej by kusiło www.nazwa.osp.pl albo www.osp.nazwa.pl - chodzi o łatwość zapamiętania.
O przenosinach nie myślę bo nie wiadomo jak wyjdzie z awaryjnością usługi oferowanej przez Związek.

Offline dogun

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Ciekawa propozycja ZOSP - miejsce na strone www
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 19, 2008, 12:08:02 »
Okazuje się, że zarejestrowało się już prawie 50 OSP.

Tutaj zamieszczają listę zarejestrowanych stron z wyszukiwarką.

https://www.osp.org.pl/hosting/katalog.php

Offline prezi0

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: Ciekawa propozycja ZOSP - miejsce na strone www
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 13, 2009, 19:21:10 »
Wywaliłem z ftp. kreator, bo chciałem wrzucić naszą wcześniejszą stronę. Nie udało się - ograniczenia. Przeniosłem zatem z powrotem pliki kreatora na serwer, które wcześniej dla pewności skopiowałem na swój dysk. Po zalogowaniu kreator działa, ale nie mogę dokonać żadnych zmian. Nie mogę ani usunąć, ani dodać żadnych plików lub treści. Nie wiem czy to przyczyna złego skopiowania. W każdym razie prosiłbym osoby, które mają kreatory "jeszcze surowe", o skopiowanie, spakowanie w archiwum i wysłanie na upload lub na pocztę. Będę wdzięczny. 
Może ktoś miał z Was ten problem lub jest biegły w tych sprawach?

PS. Zostawiłem zgłoszenie we "Wsparciu technicznym OSP". Koledzy z IT nie odpisują nic.

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Ciekawa propozycja ZOSP - miejsce na strone www
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 13, 2009, 20:46:24 »
Powiem tak a propos tych niby darmowych stron od zosp...
Działa to to tragicznie. Jak na razie nie ma za dużo możliwości - a tzw. "pomoc" ZOSP  w sprawie www nie odpowiada na pytania...
Mój kolega założył tam stronkę i nerwy mu wysiadły. Próbowałem mu pomóc ale zdecydowałem że lepiej będzie odczekać jakieś pół roku - albo ZOSP zrobi konkretny helpline albo jednak pomysł padnie.

Offline prezi0

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 147
Odp: Ciekawa propozycja ZOSP - miejsce na strone www
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 16, 2009, 21:44:11 »
Hmmm, nie jest tak źle. Wystarczyło trochę poczekać. Dostałem odpowiedź, umieszczę ją tu. Może w przyszłości komuś się to przyda:

Cytuj
Aby wszystko zadziałało trzeba ustawić prawa do edycji wszystkich plików w katalogu data tak, aby mógł je edytować serwer WWW Apache.

Kiedy wgrywa się pliki przez FTP, ich domyślne ustawienia to prawa do odczytu dla wszystkich użytkowników systemu i prawo do zapisu tylko przez właściciela, czyli Pana. Strona internetowa działa, ale nie można jej edytować - ponieważ serwer WWW Apache może odczytać jej zawartość, ale nie może nic w niej zmienić.

Ponieważ to żmudna robota przez FTP, zmieniłem te uprawnienia za Pana

Faktycznie, wcześniej prosiłem o pomoc mojego kolegę i on też stwierdził że chodzi o prawa dostępu. Zmieniał, ale sobie nie poradził.
Chciałbym publicznie na forum podziękować Panu Administratorowi IT za pomoc.
Życzę całemu zespołowi IT wszystkiego dobrego. Niech wasza praca służy wszystkim jednostkom związku. Niech te nasze "darmowe strony" pomogą popularyzacji OSP i pożarnictwa. Pozdrawiam gorąco!
Prezio
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 29, 2009, 10:38:54 wysłana przez prezi0 »