Służba > Forum zawodowców

Oficer PodziaŁowy A Biurowy

(1/5) > >>

BROKS:
Czy u WAS też jest zauważalna różnica w traktowaniu oficera z podziału a oficera z komendy przez szanownie panującego KOMENDJANTA??? Skoro podobno wszyscy strażacy to jedna rodzina a oficerowie to już wogóle miodzio hahaha...to czemu tak jest??? Jako młody oficer pracuje kilka lat w JRG stojącej obok komendy  (d-ca sekcji, chwalę sobie tą robotkę) i widzę i czuję że oficerowie z komendy są przez naszego "ukochanego" KOMEDJANTA traktowani na innych (czyt. lepszych) zasadach - chodzi o czysto ludzkie traktowanie !!!Jednak wkurza mnie to jak przychodzi do komendy koleś po politechnice i zaczyna zajmować się kwatermistrzostwem i techniką i zaraz robią go oficerem po kursie!!!Okej niech już sobie on będzie tym "pompowanym" oficerem ale śmieszne jest to że ON to PAN KAPITAN a ja to ŚMIERDZIUCH I BRUDAS (wybaczcie ale między wyjazdami na słuzbie nie zawsze jest czas się umyć i wyperfumować haha!!!).CZY TO CHOROBA TYLKO MOJEGO KOMEDJANTA CZY U WAS TEŻ TAK JEST?????

misiek_331:
Kolego to nie tylko u Ciebie się tak zdarza. U nas każdy, kto pracuje na podziale bez względu na staż pracy i to, co ma na pagonach jest traktowany jak brudas. Często zdarza nam się to odczuć na własnej skórze i usłyszeć te ubliżające wypowiedzi na własne uszy. Nas ludzi, którzy pracują na podziale traktuję się gorzej, chociaż nie jednokrotnie mamy większe wykształcenie niż Ci, co pracują w biurze w systemie dziennym. Nasz stary swego czasu głosił wszem i wobec że będzie dążył do zatarcia różnic pomiędzy podziałem bojowym a systemem 8-o godzinnym. W efekcje zamiast być lepiej jest jeszcze gorzej mamy teraz państwo w państwie tak skończyły się jego zapowiedzi. A w sumie może oto chodzi naszym przełożonym żebyśmy niebyli jednością.
Można powiedzieć żę urodziłem się i wychowywałem się w straży, moja cała rodzina jak sięgam pamięciom to pożarnicy z krwi i kości. Ja sam nie wyobrażałem sobie, że mógłbym w życiu robić coś innego, ale kiedyś była atmosfera!! tam chciało się iść pracować to tam spędzało się nawet wolne chwile a teraz człowiek ucieka z tamtą jak najdalej i czeka dnia aby odejść na emeryturę, niech się teraz inni męczą. Czytając wypowiedzi na tym forum wniosek jest tylko jeden – bardzo źle dzieje się w tej naszej formacji!!!!!!!!!!!!!!! I niema porządnej miotły, która by zrobiła porządek na ty maszy podwórku.
 

Mark1:
Podstawowa zasada działania komendy to zaufanie ludzi do siebie, jeżeli komendant daje wolną rękę ludziom z biur to tylko w jednym celu a mianowicie, najlepiej się rządzi ludźmi skłóconymi, którzy nie mają do siebie zaufania i o to chodzi. Jeżeli nie ma zaufania jednego do drugiego łatwo można takimi ludźmi manipulować.  

strazak998:
Czy Panowie trochę sie zagalopowali i nie przesadzają???
Jest to kolejny etap doszukiwania się różnic poędzy strażakami 8 a 24 godzinnymi. Śmiech na sali. Ja jakoś takich różnic nie odczuwam. Może dlatego, że Komendanci kiedyś tż też zaczynali od podziału i pamiętają tamte czasy.  

Ajax:
Oj!!! Tu akurat trudno się zgodzić z galopem. Potwierdzam również, że niestety funkcjonariusze tzw. biura mają u mnie niemal wolną rękę w zakupach, wyjściach, korzystaniu z pojazdów itd.... oraz nielimitowany czas pracy. Pisałem już o tym wcześniej w różnych postach i nie chcę się powtarzać. Mimo, że sam de fakto jestem obecnie przypisany do biura /jakby II kat./ doskonale znam i widzę na codzień te różne układy /niuanse/. Nie chcę narzekać i pomstować /dosyć tu tego/, ale taka jest niestety obecnie rzeczywistość. W wielu jednostkach mimo wzniosłych zapewnień o równości i codziennej przyjaźni /spotkania i narady/ dzieje się tak naprawdę na codzień,  zupełnie co innego.
Jeżeli faktycznie każdy przyszły K-dt, D-ca zaczynał  od służby na podziale była by to chyba idealna rzeczywistość. Jest to narazie tylko nierealną mrzonką. Zreszta nie tylko o to tu chodzi - lecz głównie o osobowość danego funkcjonariusza. Jego m.in. wiedzę, doświadczenie, poczucie realiów i nade wszystko kulturę osobistą. Umiejętność kierowania pewnym zespołem ludzi. Z tym narazie jest bardzo różnie.  ;)
To tak króciutko jeszcze w tym temacie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej