Autor Wątek: Egzaminy do szkół pożarniczych w roku 2009!  (Przeczytany 86306 razy)

Offline pucek9

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 186
Odp: Egzaminy do szkół pożarniczych w roku 2009!
« Odpowiedź #125 dnia: Luty 04, 2009, 20:17:24 »
Raczej na pewno sa układane i nikt nie ma do nich dostepu ;)nieraz zdarza sie ze pytania sie powtarzaja

Offline mr_javelin

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Świat Jest Zbyt Wielki, By Byc Małym
Odp: Egzaminy do szkół pożarniczych w roku 2009!
« Odpowiedź #126 dnia: Luty 04, 2009, 20:23:43 »
a sposrod tych 3 szkol aspirantow w Polsce ktora jest uwazana za najlepsza?? a do ktorej najlatwiej sie dostac??

Offline metode

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: Egzaminy do szkół pożarniczych w roku 2009!
« Odpowiedź #127 dnia: Luty 04, 2009, 23:24:20 »
Ja wybieram SAPSP w Krakowie, słyszałem troche o innych szkołach
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,8583.0.html
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,8047.0.html
( nie wiem ile w tym prawdy) musisz poszukać na forum osób które ukończyły takie szkoły, popisać na PW i dokonać wyboru. Ja wybieram Kraków :straz:

A jeśli chodzi o ilość miejsc to raczej wszędzie jest mniej więcej tyle samo chętnych

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Egzaminy do szkół pożarniczych w roku 2009!
« Odpowiedź #128 dnia: Luty 05, 2009, 11:51:10 »
Chetnych niekoniecznie tyle samo w kazdej ze szkol....
Ta sama liczba miejsc, to predzej. 8)
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline mr_javelin

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Świat Jest Zbyt Wielki, By Byc Małym
Odp: Egzaminy do szkół pożarniczych w roku 2009!
« Odpowiedź #129 dnia: Luty 05, 2009, 14:03:25 »
a jakie wyniki macie w przygotowaniach do egzaminu sprawnosciowego??:) albo jakie wyniki mieliscie (ci ktorzy sie dostali)???;p

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Egzaminy do szkół pożarniczych w roku 2009!
« Odpowiedź #130 dnia: Luty 05, 2009, 16:56:48 »
ci, którzy się dostali na pewno podciągnęli się 10 razy, na pewno pobiegli na 1000 m poniżej 3,35 min oraz poniżej 7,65 na 50. Tego możesz być pewien ^_^  ^_^  ^_^

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline metode

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: Egzaminy do szkół pożarniczych w roku 2009!
« Odpowiedź #131 dnia: Luty 05, 2009, 17:23:34 »
ci, którzy się dostali na pewno podciągnęli się 10 razy, na pewno pobiegli na 1000 m poniżej 3,35 min oraz poniżej 7,65 na 50. Tego możesz być pewien ^_^  ^_^  ^_^

ja bym nie był tego taki pewnien...


Testów sprawnościowych nie da się ominąć, wszystko jest nagrywane na kamerach, musisz co najmniej wyrobić minimum aby przejść dalej i  myśleć o :straz: :straz: :straz: :straz: :straz:

Grześ89

  • Gość
Odp: Egzaminy do szkół pożarniczych w roku 2009!
« Odpowiedź #132 dnia: Luty 05, 2009, 17:28:32 »
Cytuj
Testów sprawnościowych nie da się ominąć, wszystko jest nagrywane na kamerach, musisz co najmniej wyrobić minimum aby przejść dalej i  myśleć o
nie byłbym tego taki pewien różne cuda widziałem i o różnych słyszałem. Jeden fakt mnie zastanawia dlaczego w tm roku w CSPSP nie dano nam biec drógi raz 50m jak rok temu pozwolono. Jak tacy mądrzy jesteście to wytłumaczcie to jakoś (@agusiaczek, @metode) kombinujcie. Daje woam pole do popisu heheh

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Egzaminy do szkół pożarniczych w roku 2009!
« Odpowiedź #133 dnia: Luty 05, 2009, 18:09:33 »
ej no nie zaczynajmy tego tematu od początku:):) już to wałkowaliśmy, garby były, są i będą, raz mniej, raz więcej, najlepiej patrzeć własnego nosa, żyłować się ile da i być pewnym swoich umiejętności oraz wiedzy:)

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Egzaminy do szkół pożarniczych w roku 2009!
« Odpowiedź #134 dnia: Luty 05, 2009, 18:36:07 »
bylem rok temu na naborze,i tak jak napisala agusiaczek czy ktos wszystko jest nagrywane i w ogole sprawnosciowke trzeba zaliczyc!!! Na pewno jest jakis procent aspirantow co mialo plecy ale na sprawnosciowke te plecy moga sobie wsadzic ,,,, CWICZCIE I SIE uczcie a bedzie dobrze z strazackim pozdrowieniem Hubert

Grześ89

  • Gość
Odp: Egzaminy do szkół pożarniczych w roku 2009!
« Odpowiedź #135 dnia: Luty 05, 2009, 18:37:30 »
Cytuj
ej no nie zaczynajmy tego tematu od początku:):) już to wałkowaliśmy, garby były, są i będą, raz mniej, raz więcej, najlepiej patrzeć własnego nosa, żyłować się ile da i być pewnym swoich umiejętności oraz wiedzy:)
ale bez tego tematu to nudno na forum ;p

Offline mr_javelin

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Świat Jest Zbyt Wielki, By Byc Małym
Odp: Egzaminy do szkół pożarniczych w roku 2009!
« Odpowiedź #136 dnia: Luty 05, 2009, 18:55:21 »
heh widze ze troszke zboczyliscie z tematu:P
na 1000 biegam w ok 3 min i podciagam sie ok 30 razy (bardziej technicznie niz silowo ale technika chyba tez sie liczy heh;p) a na 50m trudno mi powiedziec jaki mam czas bo tego jeszcze nie biegalem... widzialem wielu ktorzy maja czasy ok. 3.30 na 1000m i chca schodzic nizej i widzialem 2.50 i tez narzekaja.. wiec np. moj czas okreslicie za wystarczajacy, czy moze zdecydowana wiekszosc chetnych do dostania sie do szkoly biega w takim czasie??

Offline z1ma

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Egzaminy do szkół pożarniczych w roku 2009!
« Odpowiedź #137 dnia: Luty 05, 2009, 19:52:43 »
za drazek juz masz 18 do przodu o ile zaliczą wszystkie podciagniecia a z tym różnie bywa  :rofl:
na kilosa jest git i pewno 50 tez pojdzie dobrze ;)) powiem Ci ze za 1 konkurencje (drążek) juz byś mial wiecej pkt niz ja za cala sprawnosciowke  ^_^
a jesli sprawnosciowka slabo pojdzie to zawsze mozna nadrobic punktami z testu  :wacko:
Bądź gotów zrobić wiecej, niż myślisz że możesz !

baares

  • Gość
Odp: Egzaminy do szkół pożarniczych w roku 2009!
« Odpowiedź #138 dnia: Luty 05, 2009, 21:22:43 »
a czy ty kolego dostałeś się do aspirantki? Bo jeśli tak, to czy mógłbym z Tobą na gg porozmawiać, startuję w tym roku i mam kilka pytań. Pozdro

Offline z1ma

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Egzaminy do szkół pożarniczych w roku 2009!
« Odpowiedź #139 dnia: Luty 05, 2009, 21:57:00 »
gdybym sie nie dostał bym nie pisał przykładu z życia  ^_^
Bądź gotów zrobić wiecej, niż myślisz że możesz !

Offline Johny112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Egzaminy do szkół pożarniczych w roku 2009!
« Odpowiedź #140 dnia: Luty 05, 2009, 22:31:07 »
Do Grześ_ratownik, już raz się wypowiadałem na ten temat ale powtórze się. Cały czas najeżdżasz na wszytskich i ich obwiniasz, że Ty się nie dostałeś. Miałeś pecha i poprostu, jak to się mówi w SA PSP "życie...". Obrażając innych pragnę Cię tylko poinformować, że jak w tym roku dostaniesz się do CS to napewno jest kilku forumowiczów, z twoich starcy, którzy Cię "docenią". Pozdrawiam

Grześ89

  • Gość
Odp: Egzaminy do szkół pożarniczych w roku 2009!
« Odpowiedź #141 dnia: Luty 06, 2009, 14:19:24 »
Ale ja się nie dostane do CSPSP z prostego powodu nie będę startował hehe ;p

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Egzaminy do szkół pożarniczych w roku 2009!
« Odpowiedź #142 dnia: Luty 06, 2009, 14:38:46 »
Hmmm...ciężko za Tobą nadążyć, tu nie startujesz, w opisie masz
Cytuj
"COjaBYMdałŻEBYpracowacWtejINSTYTUCJIiNAtymSPRZĘCIE"
w podpisie
Cytuj
"Prawko na C już jest (zdane z pierwszym razem) teraz przyczepa i może za rok powtórka z rozrywki."
czyli domniemany ponowny start do szkoły. Ale nic to. W sumie nie tylko kobieta zmienną jest.

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Grześ89

  • Gość
Odp: Egzaminy do szkół pożarniczych w roku 2009!
« Odpowiedź #143 dnia: Luty 06, 2009, 14:45:22 »
Prawko na c+e zrobiłem bo miłem iśc jeździć na tzw TIRy ale dopiero od 21 roku życia można zarobkowo wykonywać przewóz drogowy a nie będę startował bo powiedzmy że mi odeszło to hehe ale o straży nie mogę zapomonieć chyba się zakochałem eheh

q-bash

  • Gość
Odp: Egzaminy do szkół pożarniczych w roku 2009!
« Odpowiedź #144 dnia: Luty 06, 2009, 14:59:02 »
a może chce zastosować zasadę - "nikt nie wie że startuję to się dostanę"  :milcz:

Grzesiu_ratowniku nikomu łaski nie zrobisz. Jak Ci jak to Ty mówisz "odeszło" po jednej nieudanej próbie to może dobrze. Gorzej jakby Ci "odeszło" po 1 roku służby.. Najwidoczniej wytrwałość w dążeniu do celu to Twoja mocna strona. Są ludzie co startowali po 3 razy i w końcu się udało. I nie obrażali się na cały świat bo jak ONI mogli się nie dostać.. Może zrealizujesz się na TIR-ach. życzę powodzenia (już nie ironicznie)

Offline bodzio206

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: Egzaminy do szkół pożarniczych w roku 2009!
« Odpowiedź #145 dnia: Luty 07, 2009, 08:30:05 »
Ja się zbieram trzeci raz, za pierwszym nie dużo brakło, a że byłem żółtodziobem to tak poszło. Drugim razem bogatszy o doświadczenia i.....też się nie dostałem, bo....spocząłem na laurach. A teraz mam dylemat: Czy startować w tym roku i przerwać studia, czy w przyszłym jak już będę miał licencjat.
Co byście mi radzili??
Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi?? Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni.

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Egzaminy do szkół pożarniczych w roku 2009!
« Odpowiedź #146 dnia: Luty 07, 2009, 08:39:18 »
jest jeszcze opcja, że za rok, gdy skończysz studia straż Ci odniepadnie lub się nie dostaniesz, albo wiek Cię już nie puści - dobrze sobie oblicz. Startuj w tym roku - nic nie stracisz, na bruku nie zostaniesz w razie czego, a jeśli wszystko będzie pozytywnie, to wtedy się zastanowisz co z obecną szkołą.

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: Egzaminy do szkół pożarniczych w roku 2009!
« Odpowiedź #147 dnia: Luty 07, 2009, 11:49:45 »
Ja bym startowal do strazy i olal studia...ale to jestem ja, ktory zycia bez strazy nie widzi 8)

jak sie w tym roku nie dostaniesz, to wiadomo, bedziesz kontynuowal nauke..
jesli sie dostaniesz to moze jakas dziekanka czy cos ?? (nie znam sie)
w najgorszym wypadku porzucisz je na rzecz SA...

zalezy jeszcze co studiujesz ? bo moze ten kierunek kreci Cie tak samo jak pozarnictwo ?
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

q-bash

  • Gość
Odp: Egzaminy do szkół pożarniczych w roku 2009!
« Odpowiedź #148 dnia: Luty 08, 2009, 08:04:59 »
Oglądałeś "chłopaki nie płaczą"? musisz sobie odpowiedzieć na jedno zaj....iście trudne pytanie: co chcesz w życiu robić i zacznij to robić - powiedział laska..

ja rzuciłem (olałem) studia dla SGSP na 3 roku jak już miałem pracę licencjacką do oddania i nie żałowałem tej decyzji ani przez sekundę. Żałuję tylko że tak późno wystartowałem bo dziś już bym się szykował do promocji oficerskiej :kwit: a takich osób jak jest więcej u mnie na kompanii -_-

tak jak agusiaczek powiedziała startuj teraz - nic nie tracisz a później może Cię wiek ograniczyć.

Pozdro

Offline Backdraft;)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Egzaminy do szkół pożarniczych w roku 2009!
« Odpowiedź #149 dnia: Luty 08, 2009, 16:05:49 »
startować możesz.. nawet jak się nie dostaniesz to jest jakieś doświadczenie... mi do SGSP brakło 1 sek... dostałem ofertę pójścia na cywilne do SGSP... zrezygnowałem bo dla mnie liczy się tylko mundur... byłem cholernie zły jak się nie dostałem... byłem zły na siebie bo mogłem zrobić więcej... ale dziś nie żałuje że tak wyszło... poznałem żołnierskie życie... zrobiłem dodatkowe kursy i szkolenia... zobaczyłem zieleń trawy z odległości z jakiej nigdy wcześniej nie widziałem... nic w życiu nie dzieje się bez przyczyny... więc nie ma się co poddawać i narzekać... róbmy swoje... to wszystko;) powodzenia
...walcze, biegne przed siebie... w sercu Czerwień i Biel...