Autor Wątek: Pomoc w pozyskaniu auta.  (Przeczytany 2012 razy)

Offline Tomcio1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 114
Pomoc w pozyskaniu auta.
« dnia: Sierpień 19, 2008, 12:56:25 »
Witam. W niedługim czasie chciałbym podjąć się pomocy w pozyskaniu auta, jednej z jednostek OSP do której nie należę. Jednostka przykuła moją uwagę całkiem przypadkowo, gdy przejeżdżałem przez miejscowość w której działa. Mała, bardzo zniszczona remiza - widok straszny. Na początku myślałem, że straż została już dawno zlikwidowana. Postanowiłem zrobić rozeznanie na Gadu - Gadu podczas rozmowy z mieszkańcami wioski. Okazuje się, że tamtejsza straż działa nadal, na wyposażeniu posiada samochód GLM marki Żuk z motopompą (najprawdopodobniej PO5) i kilkoma wężami. Z tego co się dowiedziałem strażacy mają chęci do działania lecz nie ma na nic pieniędzy. Z relacji mieszkańców wynika, że ich OSP nie jest dysponowana do żadnych zdarzeń, a chłopacy choć chcą nie mają na czym działać. Jedynym dowodem na istnienie jednostki jest ich coroczne uczestnictwo w zawodach oraz sprawdzanie co jakiś czas ich samochodu. O dziwo w jednostce działa nawet Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza! Tak jak już mówiłem chciałbym pomóc jednostce w pozyskaniu auta. Ponieważ miejscowość otaczają lasy oraz przechodzi przez nią droga krajowa ma ona doskonały teren do częstych działań. W OSP dysponującej jednym garażem przydałby się samochód spełniający wymogi auta gaśniczego i technicznego. Mocno myślałem o aucie Ford Transit zabudowanym przez Stolarczyka, który wyposażony byłby w sprzęt ratownictwa technicznego oraz jakiś mały zbiorniczek z wodą. Mój plan pozyskania auta wygląda następująco. Najpierw chciałbym wywalczyć od PSP to, aby przedmiotowa OSP była dysponowana do możliwie jak największej ilości akcji. Potem załatwić jakieś szkolenia dla ochotników, które należą im się "jak psu zupa". Gdy samorząd zobaczyłby że chłopacy chcą działać mimo tego, że nie mają czym uderzylibyśmy do nich o kasę. Chciałbym także zaangażować w to Fundusz Ochrony Środowiska, PZU itp. Pytań  mam wiele. Czy macie jakieś inne pomysły, aby jak najszybciej pozyskać auto, skąd jeszcze wziąć środki na jego pozyskanie? Może polecacie inne auto? I podstawowe pytanie - ile kosztuje taki Ford Transit zabudowany przez Stolarczyka?
Być może tekst jest mało czytelny - przepraszam. Mam w tej sprawie tak wiele pomysłów i pytań, że nie mogłem tego napisać bardziej czytelnie. Mam nadzieję, że kolejne pytania, domysły, sugestie wyjdą podczas dyskusji.

Offline PiLu23

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Pomoc w pozyskaniu auta.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 19, 2008, 14:56:58 »
Chciałbym się "podłączyć" do tematu szanownego kolegi :) skąd pozyskać jakiekolwiek środki dla małych OSP które chcą coś zrobić a nie mają za co :( ??
"BOGU NA CHWAŁĘ ,LUDZIOM NA POŻYTEK "


Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Pomoc w pozyskaniu auta.
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 19, 2008, 16:17:07 »
Ford Transit kosztuje około 130tys zł +VAT (napęd na jedną oś) i do tego wspomniany sprzęt ratownictwa technicznego, Gaz Gazella (4x4) bez zbiornika kosztuje około 95tys zł , ze zbiornikiem i agregatem 120tys /tylko nie wiem czy to z Vat-em/ , jeżeli ochotnicy nie posiadają szkoleń to raczej możesz zapomnieć o wyjazdach, więc najpierw skoncentrowałbym sie na zakupie umundurowania tak aby mogli oni uczestniczyć i skonczyć kursy, następnie można myśleć o wyjazdach i pozyskiwaniu nowego auta... to tak z doświadczenia.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2008, 16:19:39 wysłana przez max[] »

Offline Tomcio1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 114
Odp: Pomoc w pozyskaniu auta.
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 19, 2008, 17:08:24 »
Umundurowanie tamtejsza OSP posiada. Dostali je z okazji wygrania jakiś zawodów pożarniczych. Jeśli chodzi o cenę Forda Transita jest chyba troszeczkę za wysoka. Myślę, że w takim razie będzie jakiś Magirus Deutz, Star 244 lub podobne auto.

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Pomoc w pozyskaniu auta.
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 20, 2008, 10:41:18 »
na Twoim miejscu to porozmawiałbym jeszcze z wójtem tamtejszej gminy... bo co z tego, że załatwisz im auto, jak gmina nie będzie chciałą jego utrzymywać...

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Pomoc w pozyskaniu auta.
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 20, 2008, 10:45:54 »
Umundurowanie tamtejsza OSP posiada. Dostali je z okazji wygrania jakiś zawodów pożarniczych. Jeśli chodzi o cenę Forda Transita jest chyba troszeczkę za wysoka. Myślę, że w takim razie będzie jakiś Magirus Deutz, Star 244 lub podobne auto.

AMW niebawem opchnie takowego Stara.

http://www.amw.com.pl/rsm_tenders_info.php?tender_info=461
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline PiLu23

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Pomoc w pozyskaniu auta.
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 20, 2008, 21:32:54 »
wielkie dzięki za te linki dużo mi pomogły :) a podania składać osobiście pocztą czy przez internet??
"BOGU NA CHWAŁĘ ,LUDZIOM NA POŻYTEK "

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Pomoc w pozyskaniu auta.
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 20, 2008, 21:52:56 »
Wszystko musi być na piśmie. No i oczywiście jednostka musi mieć porządek w papierach i założone konto bankowe (a z tym bywa różnie), żeby starać się o jakie kolwiek pieniądze.

Offline Peter

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
Odp: Pomoc w pozyskaniu auta.
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 31, 2008, 10:17:56 »
Umundurowanie tamtejsza OSP posiada. Dostali je z okazji wygrania jakiś zawodów pożarniczych. Jeśli chodzi o cenę Forda Transita jest chyba troszeczkę za wysoka. Myślę, że w takim razie będzie jakiś Magirus Deutz, Star 244 lub podobne auto.
To chodzi o auto lekkie czy średnie :pyt: