Autor Wątek: Równoważnik Za Brak Lokalu  (Przeczytany 4213 razy)

Offline czeczen

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Równoważnik Za Brak Lokalu
« dnia: Luty 04, 2005, 15:17:45 »
Mam pytanie:
Czy należy mi się równoważnik za brak lokalu na moje dziecko własne i będące na moim utrzymaniu. Należy tutaj nadmienić że nie mam zalegalizowanego związku małżeńskiego - na dzień dzisiejszy.
Komendant wydał mi odmowną decyzję tłumacząc się że muszę mieć zawarty związek małżeński.

Offline Seba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 209
    • http://
Równoważnik Za Brak Lokalu
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 04, 2005, 17:28:38 »
że tak powiem jak masz je w dowodzie to tak ...  

Offline pielgrzym

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
    • http://
Równoważnik Za Brak Lokalu
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 04, 2005, 18:46:58 »
Cytuj
Komendant wydał mi odmowną decyzję tłumacząc się że muszę mieć zawarty związek małżeński.
A czy Komendantowi wyjaśnień przepisów nie podpowiada czasem kapelan?  :lol:
zgodnie z rozporządzeniem MSWiA w sprawie wysokości i szczegółowych zasad przyznawania strażakom Państwowej Straży Pożarnej równoważnika pieniężnego za remont zajmowanego lokalu mieszkalnego i równoważnika pieniężnego za brak lokalu mieszkalnego oraz szczegółowych zasad ich wypłaty i zwrotu.
§ 8. 1. Wysokość równoważnika pieniężnego za brak lokalu mieszkalnego wynosi:
  1)  dla strażaków posiadających rodzinę - 7 zł dziennie,
  2)  dla strażaków samotnych - 3,50 zł dziennie.
2. Kwoty wymienione w ust. 1 podlegają corocznej waloryzacji o prognozowany w ustawie budżetowej na dany rok wskaźnik średniorocznego wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych.
3. Równoważnik pieniężny za brak lokalu mieszkalnego przysługuje w okresie od dnia powstania uprawnień do jego pobierania do dnia, w którym nastąpiła utrata tych uprawnień.
4. Wypłata równoważnika następuje w okresach miesięcznych, do dnia 10 każdego miesiąca.

Tak więc jeśli to jest twój dzieciak i jesteś w jego metryce wpisany jako ojciec nie jesteś strażakiem samotnym, i powinieneś dostać pełną stawkę równoważnika, niestety jeśli to kapelan doradza komendantowi albo komendant ukończył teologie  :ph34r: ciężko ci będzie go przekonać, ewentualnie pozostanie ci zmiana komendy w której pełnisz służbę, pytanie tylko kto tam ma wpływ na kierownictwo  ;)
Pozdrawiam

 
Pomyśl zanim coś powiesz, jeśli nie masz czasu zamilknij.

Boże chroń mnie od "mundrych" którzy są wszystkowiedzący i uważają, że nikt i nic już ich niczego nie nauczy.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Równoważnik Za Brak Lokalu
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 04, 2005, 22:02:50 »
seba- w nowym dowodzie nie mam nikogo.....:)

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Równoważnik Za Brak Lokalu
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 05, 2005, 13:41:35 »
pielgrzym przytoczyłeś paragrafy ale już o prawnym wyjaśnieniu zapomniałeś
otóż: strażak posiadający rodzinę to osoba będąca w związku małżeńskim lub rozwiedziona lecz posiadająca na utrzymaniu członków rodziny
w/g mnie czeczenowi sie nie należy gdyż nie zalicza się do osoby posiadającej rodzinę w/g prawa(bo przecież i kawalerowi by sie należało bo przecież matka, ojciec ,brat , siostra to rodzina - czyż nie tak pielgrzym?

Offline pielgrzym

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
    • http://
Równoważnik Za Brak Lokalu
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 05, 2005, 15:17:53 »
Cytuj
pielgrzym przytoczyłeś paragrafy ale już o prawnym wyjaśnieniu zapomniałeś
otóż: strażak posiadający rodzinę to osoba będąca w związku małżeńskim lub rozwiedziona lecz posiadająca na utrzymaniu członków rodziny
w/g mnie czeczenowi sie nie należy gdyż nie zalicza się do osoby posiadającej rodzinę w/g prawa(bo przecież i kawalerowi by sie należało bo przecież matka, ojciec ,brat , siostra to rodzina - czyż nie tak pielgrzym?
bartek powiedz gdzie znalazłeś taką definicję strażaka posiadającego rodzinę?? :blink:
jeśli chcesz  prawnego wyjaśnienia to zajrzyj do przepisów w ustawie o PSP, czy w k.r.o (kodeks rodzinny i opiekuńczy) bo z twojej wypowiedzi wynika, że tylko małżeństwo jest warunkiem posiadania rodzinny, więc jeśli mam dziecko a nie ożeniłem się z jego matką to nie muszę płacić alimentów. Zastanów się o czym piszesz. Poza tym w ustawie o PSP mówi się cyt.:
Art. 75. Członkami rodziny strażaka, których uwzględnia się przy przydziale lokalu mieszkalnego, są pozostający ze strażakiem we wspólnym gospodarstwie domowym:  
  1)  małżonek,
  2)  dzieci, o których mowa w art. 67 ust. 2,
  3)  rodzice strażaka i jego małżonka będący na jego wyłącznym utrzymaniu lub jeżeli ze względu na wiek, całkowitą lub częściową niezdolność do pracy albo inne okoliczności są niezdolni do wykonywania zatrudnienia; za rodziców uważa się również ojczyma i macochę oraz osoby przysposabiające.

więc jak widzisz, ustawa uznaje za członków rodziny również rodziców, dzieci własne, dzieci przysposobione i przyjęte na wychowanie, nie warunkując przyznania lokalu mieszkalnego czy wypłaty świadczenia za brak lokalu, zawarciem związku małżeńskiego.
Z twojej definicji, wybacz te ostre słowa wynika, że stopień oficerski którym się chwalisz w innych postach, dostałeś po ukończeniu seminarium duchownego, albo szkoły dla ortodoksyjnych szyitów. :ph34r:
Pozdrawiam
Pomyśl zanim coś powiesz, jeśli nie masz czasu zamilknij.

Boże chroń mnie od "mundrych" którzy są wszystkowiedzący i uważają, że nikt i nic już ich niczego nie nauczy.

Offline pielgrzym

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
    • http://
Równoważnik Za Brak Lokalu
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 05, 2005, 15:20:56 »
A aby rozwiać wszelkie wątpliwości poniżej cytat ustawy o PSP art. 67. w całości przywołany w poprzednim poście
Art. 67. 1. Za członków rodziny strażaka uprawnionych do świadczeń przewidzianych w art. 63 uważa się małżonka i dzieci.
2. Za dzieci uważa się dzieci własne, dzieci małżonka, dzieci przysposobione, dzieci przyjęte na wychowanie, które:
  1)  nie przekroczyły 18 roku życia, a w razie uczęszczania do szkoły - 24 lat albo 25 lat, jeżeli odbywają studia w szkole wyższej, a ukończenie 24 lat przypada na ostatni lub przedostatni rok studiów, albo
  2)  stały się całkowicie niezdolne do pracy oraz niezdolne do samodzielnej egzystencji przed osiągnięciem wieku określonego w pkt 1.

 
Pomyśl zanim coś powiesz, jeśli nie masz czasu zamilknij.

Boże chroń mnie od "mundrych" którzy są wszystkowiedzący i uważają, że nikt i nic już ich niczego nie nauczy.

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Równoważnik Za Brak Lokalu
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 05, 2005, 17:54:14 »
Cytuj
Cytuj
pielgrzym wczytaj się dokładnie w artykuły które podałeś a potem obrażaj.
proponuje zapoznać się z rozporządzeniem MSWiA z grudnia 97 r w sprawie przydziału mieszkania,norm zaludnienia......zwłaszcza &3 ust.3 pkt.1

Offline pielgrzym

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
    • http://
Równoważnik Za Brak Lokalu
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 05, 2005, 19:49:57 »
cóz pozostaje mi powiedzieć??  :lol: "nieznajomość prawa szkodzi"
Bartku utwierdzasz mnie w przekonaniu że z twoją ilością postów i ich jakością powinien istnieć kolejny stopień wtajemniczenia, czyli "grafoman" nieważna jakość ale ilość.  :D
Przeczytałem i wspominany przez ciebie przepis i on również powołuje zacytowany powyżej artykuł 75 ustawy o PSP. Tak więc i w nim istnieje zachowanie obowiązującego porządku prawnego i hierarchiczności aktów prawnych (gdybyś nie wiedział to jest następujący: 1.Konstytucja, 2. Ustawy, 3. Rozporządzenia, 4. Zarządzenia i inne akty wykonawcze)
Więc muszę cię przeprosić   B)  z twoją znajomością prawa masz pełnie kwalifikacji aby zostać conajmniej Komendantem Powiatowym(Miejskim), i tego awansu życzę ci jak najprędzej, wtedy i twoi podkomendni będą pisać o tobie na tym forum :lol:  :lol:  
Pomyśl zanim coś powiesz, jeśli nie masz czasu zamilknij.

Boże chroń mnie od "mundrych" którzy są wszystkowiedzący i uważają, że nikt i nic już ich niczego nie nauczy.

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Równoważnik Za Brak Lokalu
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 05, 2005, 20:31:33 »
pielgrzym ja proponowałem ci żebyś się wczytał dokładnie w podane przez siebie jak i mój przepis a nie mnie obrażał ---to tyle
jeśli nie wiesz o co mi chodzi to część ci podpowiadam
otóż podane przez ciebie artykuły nie odnoszą się do spraw związanych z równoważnikiem za brak lokalu--i proszę daj się wypowiedzieć innym w tym temacie np. biurówka zna się na przepisach to może wyjaśni
ja dalej twierdze że czeczenowi się nie należy

Offline pielgrzym

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
    • http://
Równoważnik Za Brak Lokalu
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 05, 2005, 21:21:40 »
Niestety Bartku pozwolę sobie jeszcze raz obrazić twoją inteligencję. Nie znasz ustawy o PSP, bo gdybyś znał wiedziałbyś, że cytowane przezemnie artykuły są z rozdziału 8, który zatytułowany jest "Mieszkania strażaków w służbie państwowej" i bezpośrednio poprzedzają artykuł 78 tejże ustawy, który mówi o przysługującym strażakowi równoważniku pieniężnym, jeśli strażak lub członkowie jego rodziny nie posiadają lokalu mieszkalnego w miejscu pełnienia służby lub miejscowości pobliskiej. Artykuł ten w kolejnym punkcie daje delegację ministrowi do określenia w drodze rozporządzenia zasad wypłaty tego równoważnika.
Cytuj
otóż podane przez ciebie artykuły nie odnoszą się do spraw związanych z równoważnikiem za brak lokalu
A zacytowanym powyżej fragmentem twojej wypowiedzi dałeś świadectwo maksymalnej ignorancji przepisów dotyczących pytania czeczena. Tak więc przeproś go za wprowadzanie go w błąd i nie wypowiadaj się w każdym temacie na forum, bo większość twoich wypowiedzi świadczy o twojej niewiedzy a tylko chęci napisania czegokolwiek. I dopiero teraz w zdaniu powyższym miałem zamiar i chęć cię obrazić, bo poprzednie posty i uwagi były jedynie żartem i próbą zmuszenia cię do myślenia. Jak widzę nie udało mi się to   <_<
Zacytuję tylko jednego z naszych kolegów z forum:
Lepiej milczeć i wydać się głupim niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
więc Bartku proszę zamilknij choć w tym temacie.
Pomyśl zanim coś powiesz, jeśli nie masz czasu zamilknij.

Boże chroń mnie od "mundrych" którzy są wszystkowiedzący i uważają, że nikt i nic już ich niczego nie nauczy.

Offline gambit

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 148
    • http://
Równoważnik Za Brak Lokalu
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 07, 2005, 19:38:04 »
Kolego „czeczen” ze szczonkowych informacji, które przestawiłeś w poście oczywiście nie można jednoznacznie stwierdzić czy równoważnik za brak lokalu Ci się należy.
Przypuszczać można jedynie, analizując decyzję K-ta, że uprawia on politykę spychologii – niech martwi się organ odwoławczy, bo ja pieniędzy publicznych nie wydam.
Poradzić mogę tylko jedno nie przekrocz terminu 14 dni, w którym przysługuje Ci odwołanie do wyższej instancji czyli KW lub KG ( za pośrednictwem swojej komendy ).
W odwołaniu udowodnij, że spełniasz kryteria określone w art. 63 ustawy o PSP ( dotyczy dziecka ) oraz to, że przebywacie we wspólnym gospodarstwie domowym ( np. zameldowanie ) i czekaj na rozstrzygnięcie.
Powodzenia !!!
 

Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Równoważnik Za Brak Lokalu
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 09, 2005, 16:00:51 »
Witam Szanownych kolegów.
Szczegolnie "czeczena"
Powiem Wam jak w pewnym województwie z tak zwanej Polski B rozwiązano problem "bezdomnych" (tak nas nazywano) .

Otóż zaproponowano kazdemu pokolei lokal mieszkalny w dawnej szkole podoficerskiej za duże pieniądze.Lokalik taki z 90m2.
Oczywiście nie stać nikogo było na zapłacenie tak kolosalnych sum za czynsz energię itp, więc każdy odmówił. Tak postąpiono ze wszystkimi "bezdomnymi" jeden dostawał dezyzję o zabraniu równoważnika drugi decyzje o przydziale mieszkania . i tak pokolei aż wykosili wszystkich.
Tak więc czeczen ciesz się że masz połowę . Bo u nas w województwie nie dostaje już nikt . A tak wogóle to nie wiem czy postąpiono tak zupełnie legalnie
pozdrawiam