Autor Wątek: Nowo przyjęty  (Przeczytany 12579 razy)

Offline młody998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Nowo przyjęty
« dnia: Sierpień 17, 2008, 10:55:57 »
Witam wszystkich jestem tu po raz pierwszy ponieważ dostałem się w elitarne szeregi strażaków:) w związku z tym chciałbym dowiedzieć się kilku rzeczy: na czym polega szkolenie na które mam iść od września? co dostanę na początek (chodzi mi o umundurowanie), ile trwa szkolenie? no i oczywiście co powinienem wiedzieć w związku z przyjęciem mnie do służby i chdzi mi tu o jakieś oficjalne i nie oficjalne rzeczy:) z góry dzieki za odpowiedź ^_^

Offline colo44

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Nowo przyjęty
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 17, 2008, 12:05:27 »
Jesteś skierowany przez urząd pracy?

Offline młody998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Nowo przyjęty
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 17, 2008, 12:23:13 »
brałem udział w normalnej procedurze przyjęcia tzn test sprawnoścowy rozmowa itp

Offline sobek7

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Nowo przyjęty
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 17, 2008, 13:03:04 »
gdzie idziesz do jakiego ośrodka szkolenia?????
miłość to nie żaden cud, bo miłować kazał bóg, skoro taka wola nieba to strażaków kochać trzeba :)):)):))

Offline młody998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Nowo przyjęty
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 17, 2008, 13:05:52 »
Do ośrodka szkolenia w Lublinie.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Nowo przyjęty
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 17, 2008, 13:34:52 »
dostaniesz wszystko-kompletne umundurowanie bo takie jest wymagane na kursie szeregowych, po kursie będziesz stażystą-a resztę się dowiesz na jrg. A co powinieneś wiedzieć-ustawa o psp o rozporządzenie o ksrg to podstawa !!

pozdrawia i powodzenia

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Nowo przyjęty
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 17, 2008, 15:54:15 »
A po kursie modlić się o przeniesienie do służby stałej ;-)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline młody998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Nowo przyjęty
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 17, 2008, 21:54:56 »
kompletne tzn np mundur wyjściowy także dostanę? bo czytałem na jakimś forum że stażyście nie przysługuje wyjściowe ubranko :huh: a  jak jest na kursie bardzo dają w kość? te egzaminy to ściema czy można ich nie zdać?

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Nowo przyjęty
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 17, 2008, 22:09:50 »
Egzamin -jak sama nazwa wskazuje służy do zdania a nie jest jakąś tam ściemą.
Kto Ci naopowiadał takich głupot o ściemach. Trzeba się nauczyć rzemiosło pożarniczego bo kto za Ciebie będzie węże taczał. Przekonasz się że to nie jest takie proste jak Ci się wydaje. Wiem coś na ten temat.
POZDRAWIAM

Offline młody998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Nowo przyjęty
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 17, 2008, 22:19:05 »
Głupi nie jestem więc mam nadzieje że dam sobie rade chce po prostu jak najwięcej dowiedzieć się o służbie zanim jeszcze tam trafie:)

Offline boszo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 267
Odp: Nowo przyjęty
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 17, 2008, 22:53:28 »
Witam.
Najlepiej porozmawiaj ze swoimi przyszlymi kolegami z JRG w ktorej bedziesz pracowal - szczegolnie z tymi, ktorzy niedawno zakonczyli kurs podstawowy - oni sa na biezaco.
Pozdrawiam i powodzenia zycze
boszo
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz.
Julian Tuwim

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nowo przyjęty
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 18, 2008, 11:16:01 »
Cytuj
kompletne tzn np mundur wyjściowy także dostanę? bo czytałem na jakimś forum że stażyście nie przysługuje wyjściowe ubranko
A kto będzie na uroczystości państwowe i kościelne ze sztandarem chodził ??  ^_^

Dasz sobie rade.


Cytuj
Tylko nie zwijaj Ws110 w podwójny krąg
PS. Przy stojaku hydrantowym nie szukaj gwintu. (w studzience też) ;)


Powodzenia.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Nowo przyjęty
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 18, 2008, 12:06:39 »
kompletne tzn np mundur wyjściowy także dostanę? ...
W służbie przygotowawczej mundur wyjściowy nie przysługuje, dostaniesz mundur służbowy.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline młody998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Nowo przyjęty
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 18, 2008, 19:52:55 »
No i właśnie o to chodzi że są różne wersje :huh: no ale nie długo się przekonam -_-

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Nowo przyjęty
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 18, 2008, 21:33:39 »
Napewno dasz radę, nie tacy przechodzili :).

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nowo przyjęty
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 18, 2008, 21:57:59 »
jeśli chodzi o rzeczy które Ci się należą w służbie przygotowawczej to znajdziesz je tu: http://isip.sejm.gov.pl/prawo/index.html
polecam też przejrzeć: Prawo w PSP/OSP
pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline jeremiasz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: Nowo przyjęty
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 19, 2008, 16:00:06 »
Trzeba było pomyśleć o wojsku tam jest przyszłość, straż pożarna schodzi na psy niedługo odbiorą nam wcześniejsze emerytury i pozostałe przywileje i zostaną tylko urzędnicy którym straż życie uratowała. ^_^

Offline młody998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Nowo przyjęty
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 19, 2008, 16:39:12 »
Z wojska dopiero wyszedłem i mam narazie dość:) wszyscy są tam zakręceni i nikt niczego nie wie:)

A propo tego umundurowania to znalazłem takie coś: "strażakowi w służbie przygotowawczej można na okoliczność promocji lub zakończenia szkolenia wydać
przedmioty ubioru wyjściowego, na poczet przyszłych należności związanych z mianowaniem na stałe" takie coś znalazłem w rozporzadzeniu mswia w sprawie umundurowania strażaków PSP

Jak chcesz coś dopisać, użyj funkcji "MODYFIKUJ"
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2008, 18:04:34 wysłana przez Butel »

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Nowo przyjęty
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 19, 2008, 21:04:18 »
A propo tego umundurowania to znalazłem takie coś: "strażakowi w służbie przygotowawczej można na okoliczność promocji lub zakończenia szkolenia wydać
przedmioty ubioru wyjściowego, na poczet przyszłych należności związanych z mianowaniem na stałe" takie coś znalazłem w rozporzadzeniu mswia w sprawie umundurowania strażaków PSP
Dostaniesz na pewno to co masz dostać, nie zawracaj sobie głowy tym, że nie dostaniesz munduru wyjściowego. Nie przysługuje Ci na stażu więc temat zamknięty. Będziesz jako młody miał tyle rzeczy do nauczenia się i do zrobienia, ze nie powinieneś zawracać sobie głowy takimi szczegółami (że ewentualnie z jakiejś tam okazji mógłbyś coś dostać...).
pozd
EGO = 1 / wiedza

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nowo przyjęty
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 20, 2008, 01:54:18 »
Cytuj
Trzeba było pomyśleć o wojsku tam jest przyszłość, straż pożarna schodzi na psy niedługo odbiorą nam wcześniejsze emerytury i pozostałe przywileje i zostaną tylko urzędnicy którym straż życie uratowała.
no jeremiasz co jak co, ale zachęcić to Ty potrafisz ;)

Offline dziadzia

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Nowo przyjęty
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 20, 2008, 12:33:27 »
kompletne tzn np mundur wyjściowy także dostanę? ...
W służbie przygotowawczej mundur wyjściowy nie przysługuje, dostaniesz mundur służbowy.

Jak napiszesz,dobrze umotywujesz, dostaniesz...tylko czy bedzie Ci on tak potrzebny?
Podobno w niektórych jednostach, potracaja za to z mundurówki,; pierwszy sort mundurowy nalezy Ci sie komplety , otrzymujesz go od Państwa w ktorym bedziesz słuzył i niósł pomoc jogo mieszkańcom.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2008, 12:36:35 wysłana przez dziadzia »

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Nowo przyjęty
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 20, 2008, 15:14:36 »
Jak napiszesz,dobrze umotywujesz, dostaniesz...
Zanim zaczniesz pisać głupoty, poczytaj zapisy rozporządzenia w sprawie umundurowania strażaków PSP > § 15. 1. Strażak mianowany na stałe otrzymuje przedmioty ubioru wyjściowego i służbowego wraz z odpowiednimi dystynkcjami na własność.
   2. Strażak w służbie przygotowawczej nabywa prawo własności przedmiotów ubioru służbowego po upływie okresu ich używalności.

oraz załącznik Tabela należności nr 3 przedmiotów ubioru służbowego dla strażaka w służbie przygotowawczej  -_-
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline boszo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 267
Odp: Nowo przyjęty
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 20, 2008, 22:28:35 »
Witam.
Piotr998, z calym szacunkiem, ale Dziadzia dobrze pisze: u mnie w JRG byly takie przypadki - na przyklad slub...
Rozporzadzenie rozporzadzeniem, a zycie zyciem.
Pozdrawiam
Boszo
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz.
Julian Tuwim

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Nowo przyjęty
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 21, 2008, 13:48:43 »
Kolego młody998 narazie zajmij sie tym co ważne - gdzie chciałbyś paradować w tym mundurze?? do panny, żony, kościoła??? Pomyśl o tym jak się przyłożyć na kursie do nauki, żeby wyjść z tamtąd z podniesioną głową i nie strzelać różnych głupot później w JRG a na mundur przyjdzie czas
Powodzenia życzę

Offline młody998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: Nowo przyjęty
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 21, 2008, 19:40:11 »
Do czego jak do czego ale do nauki strażackiego rzemiosła mam zamiar przyłożyć konkretnie:) w końcu może kiedyś czyjeś życie w moich rękach...