Autor Wątek: Brak prądu, a akcja??  (Przeczytany 6563 razy)

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Brak prądu, a akcja??
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 16, 2008, 16:18:23 »
Cytuj
... jestem Naczelnikiem OSP nie posiadam prawojady kat. C , wiec pojechaliśmy SLRt VW Transporterem, nie posiadam uprawnieniń do prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych. Czy dobrze zrobiłem waszym zdaniem że pojechałem jako kierowca do zdarzenia??
Dodam jeszcze raz mi się zdarzyło przy braku kierowcy pojechać GBA 2,5/16 do pożaru, bez prawa jazdy kat C i bez uprawnienień na uprzywiliejowane!
Czy lepiej jest aby samochó nie wyjechał czy aby wyjechał powoli ale prowadzony przez osobę która nie posiada uprawnień???
SLRt wyjechałeś jako kierowca zgodnie z posiadaną kategorią prawa jazdy i jest ok. z zastrzeżeniem, że nie używałeś sygnałów świetlnych i dźwiękowych (nie kierowałeś samochodem uprzywilejowanym w ruchu). Wyjazd GBA był niezgodny z obowiązującym prawem, świadomie popełniłeś wykroczenie/przestępstwo?
Odpowiadając na Twoje ostatnie pytanie - moim zdaniem lepiej żeby samochód nie wyjechał > prokuratorowi nie wykręciłbyś się dobrymi chęciami. Podobnie, odpowiedz sobie na pytanie czy kierowca po kilku kielichach, jeszcze nie ululany lecz ruszony może wyjechać samochodem?  ^_^ :wub:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline natalii

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Brak prądu, a akcja??
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 16, 2008, 16:20:52 »
U nas klucze ma naczelnik (jeden z kierowców), drugi kierowca, gospodarz i prezes, który jak jedzie do pracy zostawia je w domu, więc jakby syrena zawyła to jego żona jest w 2 minuty w remizie.

Offline przemo571

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Brak prądu, a akcja??
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 16, 2008, 16:34:53 »
A u nas gospodarz ma obok domu (50m od remizy) tajną skrytkę :mellow:

Offline ksiwek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 273
Odp: Brak prądu, a akcja??
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 16, 2008, 19:17:21 »
W czasach anomalii pogodowych takie sytuacje będą niestety występować. W tym i ubiegłym roku mieliśmy po dwa wyjazdy nocne bez prądu i przy silnej wichurze. Osoby mieszkające najdalej od remizy mają pagery i te osoby stawiają się na alarm. Potem dzielimy się na osoby, które przy pomocy łańcuchów otwierają bramy roletowe i te, które próbują komórkami zebrać więcej ludzi. Chociaż w zeszłym roku i komórki nie działały a na pager stawiły się tylko cztery osoby.  Pojechaliśmy do wywalonych przez wiatr drzew. Na miejscu okazało się, że na drodze (odcinek ok. 2 km) leży ze 20 buków.  Na szczęście po jakimś czasie zadziałały telefony i tą drogą zebraliśmy drugi zastęp.
Klucze do remizy ma naczelnik, zastępca, dwaj kierowcy i jeden strażak mieszkający blisko remizy. To jak na razie wystarcza. Większy problem to kierowcy. Mamy w jednostce 9 osób z prawem jazdy kategorii C ale prawie wszyscy pracują poza swoją miejscowością, ci którzy akurat są nie zawsze mogą opuścić pracę i kłopot gotowy.
 

Offline Pumba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Brak prądu, a akcja??
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 16, 2008, 19:29:33 »
W mojej gminie dwa lata temu była taka syuacja że nie było prądu,lecz testowane były terminale GSM i te wysłały smsy do prezesa naczelnika i kierowców a tamci pozbierali resztę ekipy i pojechali usuwać zniszczenia.A w tym roku przed walnym zebraniem<2 Marca> też nie było prądu ale naszczęscie byliśmy w strażnicy i przez smsy dostaliśmy zgłoszenie,był to wyjazd do zniszczonego domu przez wichure
Xyz