Autor Wątek: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)  (Przeczytany 12455 razy)

Offline OSP kreda

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Odwaga jest dobra, lecz wytrwałość lepsza.
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 19, 2008, 14:53:08 »
moja jednostka w tym roku nie wyjechała raz z powodu braku kierowcy:(
Należy zawsze stosować wydatki do dochodów, bo jeżeli człowiek nie urządzi się tak, aby żył uczciwie ze swej pracy, to będzie zmuszony żyć nieuczciwie z pracy drugich.

Offline Ogureczek1988

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 25, 2008, 16:56:07 »
W mojej OSP nie a problemów zawsze jest na miejscu kierowców i na dźwięk syreny  zjawi się skład na 2 wyjazdy.I prezes największej firmy w naszej miejscowości nie robi problemów i puszcza swoich pracowników do akcji!Wiec zawsze jest 3 pewnych ratowników medycznych!

Offline Grzybiarz11

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 25, 2008, 17:30:24 »
U mnie w jednostce jest 2 kierowców z czego jeden jest obecnie niedostępny(złamana ręka) także teoretycznie jest jak na razie jeden ale mimo to nie zdarzyło się jeszcze nigdy jak w OSP jestem żebyśmy nie wyjechali do akcji.

Offline michas

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 30, 2008, 20:17:57 »
nasza jednostka wyjezdza do kazdego zdarzenia nie ma opcji by braklo kierowcy czy tez by ratowników
michaś

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 12, 2008, 14:53:15 »
Nasza jednostka wyjeżdza do każdego wezwania. Kierowce mamy zawsze, bo mieszka przy remizie. Ostatnio mieliśmy nie ciekawy przypadek, była to sobota koło godziny 1 w nocy. Syrena zawyła kierowca wyjechał strażą ale nie było rot. Bo większość ludzi była na imprezach i tak po 8 minutach był dopiero wyjazd.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 12, 2008, 15:17:37 »
Mamy 10 kierowców z czego 3 to d-cy sekcji i 2 naczelników. Nie ma problemów z kierowcami, dowódcami a o ratownikach nie wspomnę.
W ubiegłym roku mieliśmy tylko przypadek że piorun walnął w syrenę i spaliło nam całe DSP więc jeden wyjazd w związku z tym nam uciekł.
 
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline star266

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
    • OSP Przemków
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 12, 2008, 18:04:01 »
Mamy 10 kierowców z czego 3 to d-cy sekcji i 2 naczelników. Nie ma problemów z kierowcami, dowódcami a o ratownikach nie wspomnę.
W ubiegłym roku mieliśmy tylko przypadek że piorun walnął w syrenę i spaliło nam całe DSP więc jeden wyjazd w związku z tym nam uciekł.
 

A dlaczego dyżurny PSK nie próbował zaalarmować was telefonicznie drzwoniąc do naczelnika lub kierowców?

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 13, 2008, 08:24:13 »
bo centrala dyspozytorska nie pokazała mu błędu. Ale zadzwonił do naczelnika dlaczego nikt się nie zgłosił i wtedy wszystko wyszło ale już nikt nie wjechał bo pagery nie działały i syrena też nie kręciła.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline MAGIK8311

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Bogu na chwałe,ludziom na pożytek...
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 13, 2008, 10:27:08 »
może się zdarza ale nie powinno nigdzie się tak zdarzyć jeżeli do czegoś takiego dochodzi to można się zastanowić po co osp

matej

  • Gość
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 14, 2008, 20:32:58 »
przyznajac sie bez Bicia w mojej OSP na dzien dzisiejszy jest 117 wyjazdów i w tym roku tylko raz zdarzylo sie nie wyjechać do akcji ale to dlatego ze wszycy z jednego zastepu Byli przy pozarze i nie bylo obsady na GCBA. to był kwas dla nas poniewaz co roku mamy najwiecej wyjazdów w powiecie :)

Offline star266

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
    • OSP Przemków
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 14, 2008, 21:19:09 »
przyznajac sie bez Bicia w mojej OSP na dzien dzisiejszy jest 117 wyjazdów i w tym roku tylko raz zdarzylo sie nie wyjechać do akcji ale to dlatego ze wszycy z jednego zastepu Byli przy pozarze i nie bylo obsady na GCBA. to był kwas dla nas poniewaz co roku mamy najwiecej wyjazdów w powiecie :)

To jeszcze idzie zrozumieć, nie zawsze jest dwóch kierowców i na tyle ludzi, zresztą byliście przy innym zdarzeniu.

Offline piotrek-p

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 16, 2008, 09:22:29 »
Moja jednostka w całym swoim okresie istnienia zaczynająć od bycia strażą zakładową a na osp kończąc z tego co mi wiadomo nie wyjechała tylko raz a to z powodu awarii pojazdu wyjeżdzał do akcji był juz na drodze i poszły satelity w tylnym moście napędowym ,poprostu pech.Nie zdarzyło sie jeszcze aby nie było obsady czy kierowcy. :mellow:

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 22, 2008, 22:29:45 »
W tym roku nie wyjechalismy 1 raz do pozaru lasu;)

Offline will10

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 23, 2008, 11:37:26 »
Nie wyjechaliśmy w tym roku raz z powodu błędu dyspozytora PSK. Nasz wóz był wycofany z powodu awarii a mimo to syrena została załączona.

Offline przemo571

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 23, 2008, 14:56:50 »
Nie wyjechaliśmy w tym roku raz z powodu błędu dyspozytora PSK. Nasz wóz był wycofany z powodu awarii a mimo to syrena została załączona.
Chyba nie wyjechaliście z powodu awarii wozu :)

Offline will10

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 23, 2008, 16:47:41 »
Zgadza się, ale gdyby nie błąd dyspozytora, wyjechałaby wtedy inna jednostka i nie byłoby sytuacji, że my nie wyjechaliśmy.

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 24, 2008, 17:43:52 »
U nas się zdarzyła awaria ostatnio paliła się stodoła o 5 nad ranem i  dyżurny PSK zadysponował od nas 2 auta (GCBA oraz GBA) niestety drugiemu kierowcy nawaliło autko prywatne i nie miał czym dojechać więc pojechało tylko GCBA. Jak narazie cisza nikt nie ma o to pretensji.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów:)

Offline vibi12

  • Naczelnik OSP
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 30, 2010, 08:43:34 »
Naszej OSP nigdy nie zdarzyło się nie wyjechać jesteśmy na każdy gwizdek do tej pory było 5 kierowców a teraz jeszcze doszedłem ja z kumplem więc jest nas 7 w razie "W" tylko 4 kierowców ma klucze i jeśli zdarzy się że żaden z nich nie przyjedzie to wtedy może być li[pa ale jak na razie taka sytuacja nigdy nie miała miejsca i miejmy nadzieje że nadal tak będzie ale są plany nad wyposażeniem każdego kierowcy w klucz od remizy zawsze będzie trochę szybciej

Offline kuba_strazak998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #68 dnia: Lipiec 04, 2010, 11:55:17 »
u mnie w jednostce był jeden przypadek, kiedy auto nie odpaliło (słabe baterie, ale stał na drugim wyjeździe magirus z dobrymi i przełożyliśmy  :mellow:). pompowanie studni wtedy było. notabene w tym roku to było