Autor Wątek: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)  (Przeczytany 12456 razy)

Offline Pumba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 17, 2008, 13:42:20 »
U nas nigdy nie odmówiono wyjazdu,prezes jest praktycznie przy każdej akcji, raz sie zdarzyło że za kierowce pojchał strażak który do akcji nie mógł jechac ze względu na swój starszy wiek,ale jak przyjechał drugi zastęp na którym było dwóch kierowców to on przestał brać udział w akcji
Xyz

Offline Fredek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 449
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 18, 2008, 12:00:14 »
powiem tak:
Niech ten kierowca zarabia 1100 zł na miech
1100*12=13200
13200*2 kierowców= daje 26400zł
suma 26400 podchodzi pod cały budżet gminy przeznaczony na OSP na 10 jednostel...

Pomnóż to razy ok. 1,9, bo tyle wynoszą pochodne.
 Lepiej już dać pracę takiemu kierowcy w jakiejś firmie komunalnej, w szkole, w przedszkolu tak aby był do dyspozycji na miejscu. Ale nie zmieni się to niestety do czasu, aż burmistrz nie będzie ponosił odpowiedzialności za zabezpieczenie p. poż. swego terenu, łącznie z określeniem czasów dojazdu do miejsca zdarzeń. Dzisiaj spoczywa to na PSP, która raczej ma mierny wpływ na wyposażenie i mobilność, nawet jednostek KSRG. Słowa mojego burmistrza "...sypie wam się kadra z powodu braku ekwiwalentu, to niestety wasz problem nie mój..."

Moja jednostka do tej pory wyjeżdżała zawsze, czasami tylko z dwoma lub trzema osobami na pokładzie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2008, 12:03:38 wysłana przez Fredek »

Offline malybartus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 19, 2008, 08:27:25 »
Od kiedy jeste w strazy nigdy sie nie zdazylo aby jednostka nie wyjechala, mam tylko jedno pytanie przegladajac to forum zauwazylem jakies glupie przyzwyczajenie ze klucze od remizy sa w domu obok:/ U nas kazdy kierowca(jest ich 6) do tego prezes i naczelnik posiadaja swoj wlasny kaplet kluczy
pozdrawiam
Wyruszyć w podróż, prosta rzecz
Gorzej dojechać do celu.
Zdejmij nogę z gazu......
Oszczędź życie swoje i innych

Offline luki BSWD

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 19, 2008, 11:39:57 »
no unas jest problem z kierowcami mamy tylko 2 ale powoli wybiera sie i 3 ale to i tak za mało chodz wyjazdów nie mamy aduzo na rok ponad 30 ale tylko my tylko OSP jestesmy,  no i niestety pare razy nie wyjechaliśmy a co do kluczy to tak jak pisał kolega z góry klucze ma   kazdy kierowca

Offline Tomi 80

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 21, 2008, 18:50:02 »
Moja jednostka wyjechala w tym roku juz 60 razy...mamy 2 kierowcow i zazwyczaj zawszze jeden jest dyspozycyjny

Nie nt.!
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2008, 22:56:50 wysłana przez Ajax »

Offline OSP WRZOSOWA

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 13, 2008, 20:46:19 »
Nasza OSP w tym roku nie wyjechała 2 razy ---1 neutralizacja DK1 , jak sie okazało uszkodzona syrena , na PSK nie mieli błedu , 2 pożar śmietnika po północy prawie wszyscy kierowcy byli w domu ale niestety "sam jestem driverem" :piwo:

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 13, 2008, 20:57:13 »
Wrzosowa-Częstochowa ? jak tak to fajnie bo ja z Janowa kolo Olsztyna my w tym roku 1 gdzie nie bylo zalogi . . . jesli ta Wrzosowa o ktorej mysle to widzimy sie na kursie w niedziel  :klol:
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline MERCEDES1326

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 13, 2008, 21:50:50 »

Witam wszystkich i pozdrawiam.
Moja jednostka OSP w tym roku zaliczyła już 276 wyjazdów , były różne , wypadki, pożary
pompowanie wody, owady nawet koty na drzewie,fałszywych w tym roku jeszcze nie było.
Mamy trzy gaśnicze,technicznego,ambulans i dowodzenia.
Kierowców jest 8 każdy otrzymuje z gminy co miesiąc 100 zł /sto złotych/starszy kierowca ma 140/sto czterdzieści/ oprócz tego za każdą godzinę przy akcji po 10 zł
/dziesięć złotych/ i nie pamiętam takiej sytuacji aby moja jednostka nie wyjechała do
akcji.Alarmowanie za pomocą syreny i SMS a ci którzy nie mają telefonu komórkowego mają pagery.W straży jestem od 21 lat to chyba sytuacja awaryjana dosyć długo nam się
nie zdarzyła.


Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 14, 2008, 08:43:53 »
No to fajnie macie ciesz się że macie taką prężną jednostkę która wyjeżdża na wszystkie zdarzenia, oby tak dalej pozdrawiam.

PW!
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2008, 21:05:26 wysłana przez Ajax »

Offline pepe

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 14, 2008, 21:13:31 »
W mojej jednostce też się jeszcze nie zdażyło żeby nie wyjechała-może troche później ( nie wciągu np.2 czy 3 minut ) ale zawsze wyjeżdża.

Offline Pumba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 14, 2008, 21:58:39 »
U nas jak jest problem z wyjazdem to najczęściej jest z kierowcą,ale wtedy syrena jest na nowo uruchamiana,ale jakoś dziwnym trafem jak akcja jest w naszej jednostce to nie ma problemu z obsadą...Bóg czuwa nad moją miejscowością
Xyz

Offline czarek023

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 14, 2008, 23:39:43 »
moja jednostka wyjechała ok 50 razy czyli w sumie nie dużo ale to i tak najczęściej wyjeżdżająca jednostka w powiecie (taki powiat bezpieczny ) zawsze dyspozycyjna pomimo że nie mamy kierowcy na etacie a najgorszy jest brak wsparcia społeczności naszej miejscowości która aby czeka na nasze jakieś błedy i możliwość krytyki

Offline osp.kz.2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 17, 2008, 11:13:34 »
i jak narazie dzięki Bogu nam udaje sie w 100% wyjechać raz szybciej raz troszke dłużej, wyjazdów mamy w tym roku 40 pare na koncie biorąc pod uwage że w naszej miejscowości są dwie osp { jest to  wioska]   jedna w ksrg która w tym momęcia ma ok 90 wyjazdów :gitara:

Offline strazak90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 17, 2008, 17:16:07 »
i jak narazie dzięki Bogu nam udaje sie w 100% wyjechać raz szybciej raz troszke dłużej, wyjazdów mamy w tym roku 40 pare na koncie biorąc pod uwage że w naszej miejscowości są dwie osp { jest to  wioska]   jedna w ksrg która w tym momęcia ma ok 90 wyjazdów :gitara:

O to Kolego jest ciekawe, piszesz ze w Twojej miejscowosci sa dwie OSP,jestem ciekaw tego co napisałes :wacko: czyli Wasza wieś jest taka duza?? ze macie tam dwie OSP...jest to bardzo ciekawe i czekam na odpisanie :wacko: :piwo:

Offline martind

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 17, 2008, 18:18:10 »
W mojej na 9 tysięcy mieszkańców są 4 OSP  :wacko:, w tym dwie wyjeżdżające do akcji. Budżet na wszystkie 4 OSP to 50000zł, co nie starcza na podstawowe rzeczy jak ubrania czy inny sprzęt.
Jeszcze nie zdarzyło się żebyśmy nie wyjechali na jakąkolwiek akcję, czasem zdarzają się opóźnienia ale zazwyczaj do 4 - 5 minut wyjeżdżamy.

Offline strazak90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 17, 2008, 19:24:37 »
Ciekawe jest to co piszecie..pierwszy raz sie spotykam z tym ze w jednej miejscowosci sa np po 4 jednostki OSP :piwo:  a napisałes kolego ze z 4 dwie wyjezdzaja? czyli te dwie po co są?? tylko zeby były czy jak to jest tam u Was?? :wacko:

Offline martind

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 17, 2008, 21:00:51 »
Otóż sytuacja jest taka, że dwie z tych OSP wyjeżdżają już od wielu lat do akcji. Obydwie jednostki mają GBA 2,5/16. Trzecia jednostka posiada Stara 25, który jest cały czas sprawny jednak brakuje tam zarówno ludzi jak i sprzętu. Czwarta OSP została utworzona trochę ponad dwadzieścia lat temu (pozostałe mają od 80 do 99 lat istnienia), a jedyna ich działalność to orkiestra. :gitara:

Offline strazak90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 17, 2008, 22:44:44 »
OoOo dzięki Kolego:) juz wszystko wiem.zyczę tyle powrotów co wyjazdów,i oby ich było najmniej,oczywiscie wyjazdów :wacko: :gitara:

13.   Jeśli chcesz przekazać wiadomość tylko określonej liczbie osób, korzystaj z "Prywatnej Wiadomości".
* Ogólnie polecam Regulamin!
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2008, 22:49:14 wysłana przez Ajax »

Offline osp.kz.2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 18, 2008, 10:19:31 »
Tak jak napisałem nasza miejscowośc jest dosć rozległa i są w niej dwie osp dość dobrze działajace, poza tymi jednostkami są jeszcze 4 na terenie gminy ale te praktycznie nie działaja w akcjach ratowniczo gasniczych, Dwie w jednej miejscowości, Jedna KSRG   GBA 2,5/16 SLRt Renault Master Slop Polonez i moja osp GBAM2,5/16/32    Slop Polonez  a i jesycye Nyska 


Dop. moderatora: No dobra ale to już nie ma zbyt wiele wspólnego z tematem wątku. /Sylwek
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2008, 14:51:45 wysłana przez Sylwek »

Offline Zalesny

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
    • OSP Poręba Spytkowska
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 18, 2008, 18:50:59 »
Nasza jednostka przeważnie wyjeżdża do akcji  :mellow:

Offline Azama

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
  • ratownik medyczny :]
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 18, 2008, 19:08:52 »
Z tego co mi wiadomo moja jednostka 1 tylko nie wyjechała do akcji, ale nie było to związane z brakiem kierowcy czy też innego zdarzenia losowego tylko  paliwa: burmistrz mojej miejscowości stwierdził, że zbyt zbyt dużo paliwa "wykorzystujemy" i za drogo go to kosztuje. Wiec chłopaki pojechali na stację i chcieli z własnej kieszeni zapłacić ale okazało sie, że burmistrz zabronił im w ogóle sprzedawać paliwa, no to wszyscy sie wkurzyli zadzwonili i wycofali wszystkie samochody z podziału bo przecież na wodę nie pojadą (dodam, że miało to miejsce na wiosnę w okresie pożarów traw). Gdy na remizie zaczęły sie urywać telefony od ludzi, że ogień podchodzi już pod domy(trochę to trwało zanim jednostki z innych miejscowości dojeżdżały a pożarów, u nich przecież też się paliło)- jednym słowem paranoja, to nasz kierowca grzecznie odpowiadał, że nie maja paliwa i to nie jest nasza wina tylko burmistrza. Ludzie zaczęli więc wydzwaniać do burmistrza i "nagle znalazły" sie pieniądze. Od tamtej pory a było to może 4 lata wstecz nie zdażyło sie nam nie wyjechać do akcji
Do not search for us, we will find You.
Do not wait for us, we are here... all ready.
Do not ask about our name, You know it well.
We are Your Guardian Angels.

MichuSAA

  • Gość
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 18, 2008, 20:02:43 »
I prawidłowo zrobiliście, a burmistrz dostał nauczke i ludzie też wszystkich psów na was nie wieszają tylko na nim:) Zasłużył sobie. Jak można być aż tak oszczędnym.

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 18, 2008, 20:09:00 »
Nasza jednostka w tym roku nie wyjechała raz. Było to w momencie gdy:prezes, naczelnik byli na weselu, a zastępca naczelnika miał coś z ręką (czyszczone kanaliki nerwowe czy coś takiego). Z PSK dzwonili po kolei:prezes (nic)>naczelnik (nic)>z-ca naczelnika odebrał i z jedną ręką sprawną pojechał do remizy. Jego syn pojechał po mnie i też pojechałem. Po dojeździe do remizy nie wiedzieliśmy co jest grane: bezpieczniki całe, niepoprzepalane i pytanie co jest grane. Po 20 minutach sprawdzania każdego bezpiecznika po kolei okazało się, że jeden malutki bezpiecznik jest "wybity". Z-ca naczelnika zadzwonił na PSK czy mamy wyjeżdżać, ale dyspozytor wysłał jeden zastęp z JRG i w ten oto sposób minął nas jeden wyjazd. Gdyby bezpieczniki były wszystkie wł. to byśmy na pewno wyjechali.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline kaziu109

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 18, 2008, 20:11:31 »
znając naszą społeczność to i tak połowa powie że to wasza wina a nie burmistrza.

Offline Azama

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
  • ratownik medyczny :]
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 19, 2008, 14:27:42 »
Ale o dziwo tak nie było, wszystko poszło na burmistrza bo ludzie zbyt dobrze nas znają i wiedzą, że mogą na nas polegać. On dostał nauczkę, że należy szukać oszczędności gdzieś indziej a nie w straży. Niestety najwyraźniej nie potrafił tego zrozumieć dopiero musiał wydarzyć się taki incydent
Do not search for us, we will find You.
Do not wait for us, we are here... all ready.
Do not ask about our name, You know it well.
We are Your Guardian Angels.