Autor Wątek: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)  (Przeczytany 12464 razy)

Offline strazak90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« dnia: Sierpień 14, 2008, 17:39:14 »
Jestem ciekaw czy w Waszych jednostkach jest taki problem ze brak kierowców powoduje czasami nie wyjechanie do akcji.jak to jest u Was?? dzieki z dóry ^_^ :wacko:

Offline viper371

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • www.facebook.com/OspPustynia
    • www.facebook.com/OspPustynia
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 14, 2008, 18:18:40 »
jak do tej pory w tym roku nie zadażyło nam sie nie wyjechać do akcji :) i na brak kierowców nie narzekamy na dzień dzisiejszy mamy 4 kierowców :)




                                                                                           Pozdrawiam :)

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 14, 2008, 18:51:03 »
U nas jest 10 kierowców, a w sąsiedniej jednostce, która jest chyba najczęściej alarmowana (60-100 alarmowań rocznie), do dzisiaj nie wyjechali około 20 razy. Mają 2 kierowców, kiedyś jeden ( teoretycznie 3 kierowca) jeździł bez prawka nawet i go wreszcie złapali...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2008, 19:05:42 wysłana przez Michaszs »
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

MichuSAA

  • Gość
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 14, 2008, 19:20:00 »
W sumie zawsze na szczęscie wyjeżdżamy do akcji, ale raz mieliśmy nieciekawą sytuację: Jeden zastęp GLBARt pojechał na osy do wioski oddalonej o 6 km. A chwile poźniej dostaliśmy zgłoszenie, że w mieście pali się piwnica w domu. No i GLBARt zaczeło się cofać, a GBA z naszej jednostki wyjechał dopiero po jakiś 7 minutach. Czekaliśmy za kierowcą. Co ciekawe GLBARt dojechał prędzej niż my wyjechaliśmy GBA.

POZDRAWIAM.

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 14, 2008, 19:23:51 »
no my w KSRG a w tym roku 2 razy:(

Offline mieszko

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 237
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 14, 2008, 19:38:12 »
Od kąd ja jestem w straży czyli od 95 roku raz się tylko zdarzyło że wyjechaliśmy po ok 20 min bo jeden z kierowcow byl ładować butle od PSP R-1 W KPPSP a kierowców tylko 2 wyjazdów też dużo w tym roku to juz 94

Offline salfk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 14, 2008, 22:21:18 »
No ja w straż od 97 roku działam i tylko raz mieliśmy wyjazd po około 10 minutach. Inna sprawa, że wiedzieliśmy że do trawy i póki co nie ma dużego zagrożenia, ale problem był w znalezieniu kluczy do remizy bo jeden był zamknięty w środku.

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 14, 2008, 22:24:09 »
Mój sąsiad jest zastępcą naczelnika od 7 lat, od 92r. w OSP a parę akcji temu miał przypadek, a właściwie ja miałem, że nie było klucza do remizy, bo babka która mieszka od razu obok remizy gdzieś pojechała a naczelnik i prezes byli w robocie. Na szczęście żona naczelnika znalazła klucz do remizy w domu.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline natalii

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 14, 2008, 23:11:24 »
U nas pamiętam kilka takich sytuacji, że nie wyjechaliśmy do akcji. Ale od kilku lat to się nie przydarza, bo w sumie jeden kierowca jest zawsze na miejscu.

Offline star266

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
    • OSP Przemków
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 14, 2008, 23:53:23 »
umnie jak niema kierowców to sie drzwoni na PSK i sie mówi ze jest brak kierowców do tej i do tej godziny

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 15, 2008, 12:01:31 »
parę miesięcy temu mieliśmy taką sytuację: Podczas obchodów 100-lecia jednej z OSP z mojego miasta przeszła straszna nawałnica, więc niektóre jednostki wyjechały do pompowań (zastęp z mojej jednostki zabezpieczał w tym czasie koncert) ale po powrocie tych jednostek na imprezę wszyscy z powrotem "świętowali" co skutkowało dużą liczbą strażaków na %. w nocy nad miastem przeszła potężna burza, co skutkowało wyłączeniem prądu w dużej części miasta. aż tu nagle MSK przyjęło zgłoszenie o pożarze domu (uderzenie pioruna). Sekcja gaśnicza z JRG to było jednak zbyt mało i dysponowano po kolei jednostki ochotnicze z terenu miasta. cztery nie odpowiedziały (brak prądu -> nie działająca syrena), wóz z mojej jednostki nie mógł wyjechać gdyż... z powodu braku prądu nie otwarła się brama a korba awaryjna została zdemontowana przez firmę, która założyła bramę bo ta... zepsuła się podczas poprzedniego użycia, więc strażacy wzięli sprzęt na prywatne samochody i pojechali na miejsce (wspierali ich nasi strażacy mieszkający w pobliżu). mógłbym tu skończyć, ale żeby dokończyć historię to napiszę jeszcze, że w ciemnościach (brak prądu -> nie działające latarnie, brak oświetlenia w domach) znalezienie hydrantów (umiejscowionych w polach) było prawie nie możliwe, więc wezwano sekcję gaśniczą z pobliskiej JRG i dopiero po jej przyjeździe akcja przebiegała w pełni sprawnie i ugaszona budynek. dopiero pod koniec akcji jakimś cudem "dokulał się" wóz z ostatniej OSP w mieście, ale było już właściwie po zawodach.
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline wons

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
  • wrrrr...
    • http://www.osp-polczyn.nazwa.pl
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 15, 2008, 13:32:41 »
 W straży od 1995 roku jestem i pametam tylko jeden przypadek, gdy do wypadku pojechał SlRd a GBA nie miał kierowcy. Dziś na 4 samochody w jednostce (2 ciężarowe i 2 busy) mamy 4 kierowców "C" + 6 "B" . Nawet jak jest planowana jakaś impreza strażacka to zawsze jest ochotniczo wybiearna obsada jednego wozu, która nie pije i jest uchwytna. Wezwań w tym roku już 147, większość to wypadki.
Zapraszam na oficjalną stronę OSP Połczyn-Zdrój
Forum poszukiwaczy Historii... Historia, Przygoda,Pasja...

Offline 266

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 15, 2008, 14:57:18 »
Witam. u mnie sytuacja nie jest za ciekawa, mamy 5 kierowców w OSP a żaden znich nie słysz syreny... w tym roku udało sie nam 48 razy wyjechac, a 5 razy zabrakło kierowcy który był w domu... planujemy założy druga syrene na wiosce i wzmocnic sie SMSami... czy to poskutkuje to zobaczymy... w tamtym roku 2 razy nie wyjechalismy... Moblinosc przez 24 godzien mamy dobra, bo od rana do do wieczora jest dwóch kierówców ktrzy maja prywatne firmy i zawsze zrywaja sie od pracy... ale trzeba po nich dzownic, bo nie słysza "buczka"

Offline strazak90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 15, 2008, 15:36:05 »
Dzięki chłopaki za swoje wypowiedzi :wacko: u mnie w tym roku mamy koło 35 wyjazdów i 3 razy nie wyjechalismy bo nie było kierowcy.np wczoraj była taka sytuacja ze babka z PSP zadzwoniła do naczelnika i zapytała sie czy jest kierowca,a ze on był w robocie to powiedział ze jego nie ma i niech właczy selektywne ale ona nie właczyła,i z tego powodu nie wyjechalismy a nóż by był jakis kierowca.u nas jest 4 i tez nie ma problemu bo jak potrzeba naprawde to jakis zawsze urywa sie z pracy, i do tego nie jestesmy w krajówce a mamy duzo wyjazdów bo jesteśmy mobilna jednostka, mamy terminal SMS i polecam go wszystkim, tak jak kolega tu pisał ze nie zawsze kierowcy słysza,wiec proponuje takie cus założyć u Was i będzie wszystko cacy :wacko: Pozdrawiam.

Offline michal

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 15, 2008, 17:03:08 »
Ja nie pamiętam takiej sytuacji u nasz. Chociaż dwa lub trzy lata temu minęło około 12 - 15 min, zanim znalazł się kierowca.

Offline BM

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 432
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 15, 2008, 19:42:54 »
Był u nas gościem na walnym zastępca Kom. Powiatowego. Jak zawsze miał coś powiedzieć do zebranych. I tak mówił że: jak zwykle jesteśmy najbardziej mobilni, mamy najlepszy sprzęt, ponad 400 wyjazdów w ubiegłym roku, czołówka województwa, ble, ble i takie tam. Ale mówi na koniec : ubolewam że jednostka 5 razy nie wyjechała, nigdy wcześniej się to nie zdarzyło... I wszyscy zdziwienie, bo nikt nie wie o co chodzi. Nie pamiętamy żeby była taka sytuacja, zresztą mamy zatrudnionych całą dobę kierowców, wiec to nie możliwe, ale im wyszło że 5 razy nas alarmowali, a my nie wyjechaliśmy. Może ktoś się spotkał z podobną sytuacją ?

Offline strazak90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 15, 2008, 20:40:45 »
A Wiecie co :huh:.Mysleliscie np o tym ze było by najlepiej jak w takiej dobrej jednostce był by zatrudniony przynajmniej jeden kierowiec. :wacko: Moim zdaniem dobre by to było, takie rozwiazanie czemu nie. Ja był bym zadowolony z takiego rozwiązania, nie wiem jak Wy? Gmina by opłacała takiego kierowce i nie było by takiego zdarzenia ze jakas jednostka nie wyjechała.nie mowie tu o wszystkich jednostkach ale o takich mobilnych. która ma dobry sprzęt i rozsadnych ludzi..co Wy o tym myslicie?jakie jest Wasze zdanie na ten temat:) -_- Pozdrawiam.

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 15, 2008, 21:46:12 »
To moze niech PSP zatrudni dodakowych kierowcow i porozstawia ich do newrlagicznych OSP,moze by i przyokazji dali wieksze srodki na utrzymanie tych samochodow. (wiem ze to narazie nie realne :))

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 15, 2008, 21:51:11 »
A Wiecie co :huh:.Mysleliscie np o tym ze było by najlepiej jak w takiej dobrej jednostce był by zatrudniony przynajmniej jeden kierowiec. :wacko: Moim zdaniem dobre by to było, takie rozwiazanie czemu nie. Ja był bym zadowolony z takiego rozwiązania, nie wiem jak Wy? Gmina by opłacała takiego kierowce i nie było by takiego zdarzenia ze jakas jednostka nie wyjechała.nie mowie tu o wszystkich jednostkach ale o takich mobilnych. która ma dobry sprzęt i rozsadnych ludzi..co Wy o tym myslicie?jakie jest Wasze zdanie na ten temat:) -_- Pozdrawiam.
Co ja o tym myślę? Myślę tylko: $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ i €€€€€€€€€€€€€€€€€

W mojej jednostce jest dwóch kierowców, pn-pt., każdy ma 8-godzinny dyżur, 6:00 -14:00 oraz 14:00 - 22:00 (na zmianę, tygodniowo), także zawsze od poniedziałku do piątku 6:00 - 22:00 jest przynajmniej jeden kierowca.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline strazak90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 15, 2008, 21:55:16 »
I tak Panowie powinno byc, jak tu Kolega pisał od poniedziałku do piątku zawsze kierowca jest,i to mi sie podoba:) ze tu liczy sie kasa,kasa ,kasa to nie powinno miec to znaczenia. moim zdaniem w kazdej mobilnej jednostce powinno tak byc 2 kierowców i było by Git Majonez :wacko:

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 15, 2008, 22:00:53 »
Niestety, w niektórych gminach ważniejsze są skurwiałe 5-dniowe festiwale folkloru, na które idzie od ręki 60.000 a na straż nie ma kasy cały czas.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline 266

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 15, 2008, 22:05:22 »
powiem tak:
Niech ten kierowca zarabia 1100 zł na miech
1100*12=13200
13200*2 kierowców= daje 26400zł
suma 26400 podchodzi pod cały budżet gminy przeznaczony na OSP na 10 jednostel...

Offline strazak90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 15, 2008, 22:08:39 »
Dokładnie Kolego.na jakies głupie imprezy kasa jest ale na Straż nie ma,i inne służby ratownicze:(. tego koszt taki wielki tez nie jest bo nie mowimy tu o kazdej jednostce,tylko np jak u mnie w gminie 4 OSP i przynajmniej jedna taka, która ma zatrudnionego kierowce od pn-pt.wiadomo ze w weekend zawsze ktos jest :wacko:

W mojej kolego gminie na 4 OSP np w 2007 r. bylo przeznaczone cos koło 300 tys. w poprzednich latach było znacznie mniej.a w tym roku jestem pewny ze tez około 200-250 tys zł jest przeznaczone na Straż  a np jeden kierowca od 8- 18 powinien byc.w nocy wszyscy sa raczej:) 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2008, 22:17:54 wysłana przez MIKO »

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 15, 2008, 22:32:19 »
A wiecie czemu panowie nie ma dodatkowej kasy na kierowcow i straz, z tej prostej przyczyny bo pomimo braku kasy to funkcjonuje i nawet jezeli z danej miejscowosci nie wyjedzie samochod to z sasiedniej przyjada i jest na tyle sprzetu ze raczej go nie brakuje; gdyby nagle sie okazalo ze nie ma w calej gminie kierowcow, to by sie kasa znalazla, ale ze ludzie maja jakies tam odchyly i lataja na dzwiek syreny do strazaka za darmola to po co im kase dawac. Takie jest przynajmniej moje przemyslenie na ten temat.

Offline 266

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Ile Wasza jednostka nie wyjechała do akcji? tak mniej więcej:)
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 16, 2008, 14:56:17 »
w mojej OSP Kilkanascie kacji w okresji wakcji było od godziny 7 do 14,15... i naszczescie prawie do kazdej wyjechalismy, oprócz jednej bo zabrakło nam kierowcy-pożar trawy....
Kierowca na etacie był w jedne OSP, ale zwolnił sie bo chyba za mało kasy dostawał... Pozdrawiam