Autor Wątek: Wstęp do Osp  (Przeczytany 2141 razy)

Offline mlodszykapitan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Wstęp do Osp
« dnia: Sierpień 11, 2008, 22:58:29 »
Co trzeba zrobić aby można prawnie jeździć do akcji w osp oprócz skończenia 18 lat ??

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Wstęp do Osp
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 11, 2008, 23:05:00 »
Aktualne badania lekarskie (w gestii OSP), kurs podstawowy ukończony pozytywnie zdanym egzaminem... masa na forum jest tematów o tym..
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline mlodszykapitan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Wstęp do Osp
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 11, 2008, 23:05:38 »
A skierowanie na taki kurs i badania kto daje ??

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: Wstęp do Osp
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 11, 2008, 23:12:08 »
i ubezpieczenie

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Wstęp do Osp
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 11, 2008, 23:14:01 »
kolego skierowanie na kurs pierwszego stopnia daje naczelnik twojej OSP ale PSP musi organizować takowy kurs lecz z tym jest różnie... osobiście u mnie PSP spisuje się na medal.
Badania lekarskie również najlepiej jak naczelnik Cię skieruje ponieważ musi załatwić na urzędzie gminy/miasta środki na taki cel.
Ubezpieczenie.
Szkolenie BHP ale teraz jest to organizowane podczas kursu szeregowych więc z tym nie ma chyba problemu.
Pozdrawiam.

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Wstęp do Osp
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 12, 2008, 11:48:07 »
u mnie kurs podstawowy był chyba dwa lata temu a następny będzie może w przyszłym roku :/ (tylko z mojej jednostki jest chyba z 12 osób "w kolejce"
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Wstęp do Osp
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 12, 2008, 13:07:28 »
no a po kursie podstawowym stopnia 1 i 2 można robić kursy specjalistyczne ale jakie kursy możesz zrobić to zależy od OSP gdzie działa jak działa itp. No i u mnie w OSP na kursy specjalistyczne wysyłani są oczywiście tylko strażacy, a nie członkowie OSP którzy wyjadą 1 czy 2 razy do akcji w roku

MichuSAA

  • Gość
Odp: Wstęp do Osp
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 12, 2008, 15:08:53 »
Wiadomo, że wysyła się kogoś kto "żyje strażą", aktywnie uczestniczy, przybiega na alarmy. A sztuką nie jest wydać kase na różne kursy jak ta osoba np za rok przestanie chodzić do straży i się interesować. Podałem tylko przykład.
Pozdrawiam:)

kapselek2

  • Gość
Odp: Wstęp do Osp
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 14, 2008, 23:16:17 »
No nie wiem, ostatnio rozmawiałem ze strażakiem i mówil mi , że nie trzeba od razu robić kursów na ratownika.
Więc z tego co się orientuję, to ubezpieczenie, no i skończenie 18 lat oraz badania lekarskie... A z kursem to już sam nie wiem... Bo tu czytam , że trzeba , a ktoś mi mówi , że nie... Więc może w każdej remizie jest inaczej... Zresztą w czasie kursu to i tak by Cię dopuścili jeśli byłby wielki pożar... :)

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Wstęp do Osp
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 15, 2008, 00:13:03 »
No nie wiem, ostatnio rozmawiałem ze strażakiem i mówil mi , że nie trzeba od razu robić kursów na ratownika.
Więc z tego co się orientuję, to ubezpieczenie, no i skończenie 18 lat oraz badania lekarskie... A z kursem to już sam nie wiem... Bo tu czytam , że trzeba , a ktoś mi mówi , że nie... Więc może w każdej remizie jest inaczej... Zresztą w czasie kursu to i tak by Cię dopuścili jeśli byłby wielki pożar... :)

Kursy musi mieć każdy lecz rozumiem że nie wiesz jak z tym jest naprawe skoro ci różnie rozmawiają. Spróbóję to tak + - objaśnić. W jednostkach KSRG dpouszczeni sa do akcji wyłącznie osoby po kursie (wyjątki są oczywiście jak wszędzie), a w jednostkach poza KSRG wydaje mi się że też potrzeba kursu choć oni bardziej pomagają lecz z własnego doświadczenia i obserwacji wiem że takie jednostki do akcji puszczają bez kursów, a co gorsze nawet MDP biorą do akcji z powodu braków kadrowych ale cóz i tu są oczywiście wyjątki. To co przytoczyłem sa wyłącznei moją obserwacją z okolicy jak jest gdzie indziej to niewiem.

kapselek2

  • Gość
Odp: Wstęp do Osp
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 15, 2008, 00:20:03 »
dh Kuba - więc tak naprawdę nie wiadomo... Zresztą mam jeszcze 2 lata do OSP, więc wszystkiego się dowiem...
Po drugie, ostatnio był pożar pod Kaliszem ( miejscowość Petryki ) - zdjęcia i opis można zobaczyć na 112.pl.
Byłem z kolegą na tym pożarze, no i wyskoczyło takich dwóch chłopców, lichutkich mniejszych od nas... Z przodu kierowca no i jakiś starszy strażak i tak się właśnie zastanawiłem czy oni czasem nie są z MDP... Bo tacy młodzieniaszki, że naprawdę:/

Offline masterekk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Wstęp do Osp
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 15, 2008, 01:18:38 »
napewno trzeba mieć 18lat badanie lekarskie i ubezpieczenie ale to zalatwia naczelnik i tylko kieruje cie na badanie z kursem bywa róznie zazwyczaj biora bez kursów tez wyjezdzasz wiesz zawsze to szkolenie praktyczne  teoretycznie trzeba miec kurs ale koledzy z jednostki chyba za bardzo tak nie bede tego przestrzegac skoro kurs np ma byc za rok trzeba samemu szkolic młodszych zastepców bo ci młodzi czesto przybiegaja do strazy bo starzy nie zawsze moga 
„Wiesz jak rozpoznać strażaka
w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną
stronę niż wszyscy inni…”

kapselek2

  • Gość
Odp: Wstęp do Osp
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 15, 2008, 07:45:37 »
Lepszy młodzik, niż pusty samochód z kierowcą :)

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Wstęp do Osp
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 15, 2008, 08:10:38 »
Lepszy młodzik, niż pusty samochód z kierowcą :)
A świat jest ładniejszy zza krat - prokurator może być innego zdania.  ^_^
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe