Autor Wątek: radiotelefon stacjonarny  (Przeczytany 9187 razy)

Offline Motorola

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: radiotelefon stacjonarny
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 14, 2008, 21:18:59 »
Przepraszam lecz wysyłałem wiadomość dwa razy i za każdym razem w trakcie pisania miałem zerwane połączenie co skutkowało tym że cały tekst napisany i wysłany jako wiadomość został wyrzucony w kosmos,mam dosyć .krótko TERMINALI nie trzeba stosować tam gdzie do odbioru nie jest on stosowany czyli jeżeli stacja bazowa posiada system digitexa z terminalem wpiętym do PC to jest taka konieczność . Można wykorzystać same radia do wysyłania statusów bez konieczności montowania terminali ,prawdą jest to że terminal jest wygodniejszy w użytkowaniu od posługiwania się samym radiotelefonem .Do zmiany kanałów podczas wysyłania komunikatów można użyć ustawień alarmowych i wtedy radiotelefon wyśle informacje na określonym kanale i powróci na poprzedni .O tetrze jepiej zapomnieć z powodów ekonomicznych ,należy taki system zbudować od podstaw ponieważ nic z tego co mamy nie jest do wykorzystania .Jeżeli chodzi o stacje jakie są montowane przez digitexa  nie mam pojęcia lecz może to być możliwe (większy zysk dla firmy)

Jeżeli o czymś zapomniałem to przepraszam

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: radiotelefon stacjonarny
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 15, 2008, 10:27:52 »
Przy okazji zadam takie pytanko. Na dwóch autach posiadamy terminale http://www.platan.pl/radio_dts2001.html (podpięte do GM360) wraz z odbiornikami GPS. CPR zna na bieżąco nasze położenie. I teraz pytanie: w jaki sposób wysyłane jest informacje o naszym położeniu? Czy motorola cały czas nadaje nasze współrzędne? Czy odbywa się to na kanale powiatowym? Na powiatowym na pewno lecą statusy. Z góry dzięki za odp. :-)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline ospstrażak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: radiotelefon stacjonarny
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 16, 2008, 16:53:36 »
witammamy zamiar kupic jakis w miare tani radiotelefon stacjonarny do naszego wozu i do tego jakąś antene
stacjonarny do wozu??? ciekawa sprawa


Dop. moderatora: najpierw poczytaj, potem pytaj - kilka postów niżej od tego cytowanego przez Ciebie jest:
Jeśli do samochodu to raczej przewoźny , a nie stacjonarny ;)
Inna sprawa że i tak w zasadzie chodzi o ten sam radiotelefon , bo przewoźny od stacjonarnego najczęściej różni się tylko osprzętem (zasilanie, antena, mikrofon). [...]
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2008, 18:09:52 wysłana przez Sylwek »

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: radiotelefon stacjonarny
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 17, 2008, 22:16:41 »
stacjonarny do wozu??? ciekawa sprawa

O ile się nie mylę nie słyszałem o Rtf stacjonarnym.. heh.. wydaje mi sie że stacjonarny to może być telefon w domu a rtf może być bazowy :) To już jakoś lepiej brzmi :)
pzdr

Koledze wcześniej chodziło o przewoźno - bazowy . Ale powiedział stacjonarny więc nie ma co wydziwiać  " stacjonarny do wozu?? " .
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2008, 22:19:00 wysłana przez malina998 »

Offline Motorola

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: radiotelefon stacjonarny
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 18, 2008, 23:23:01 »
Jest kilka możliwości przesyłania danych pakietowych jedna to gprs druga to rt na zgóry określonym kanale .Wydaje mi się jednak że w waszym przypadku dane cyfrowe lecą po GPRS jest to dodatkowy moduł z kartą telefoniczną .Jeżeli chodzi o temat stacjonarny samochodowy ,,,,,,,,wszyscy wiemy o co chodzi a staramy się dowalić drugiej osobie i przy okazji jeszcze błysnąć .Ja pamiętam radiotelefony stacjonarne Radmora,tzw szafa ,teraz też są produkowane przez firmę Motorola, Kenwood i kilka innych .Cena takiego radiotelefonu jest kilkukrotnie większa od samochodówki .

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: radiotelefon stacjonarny
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 13, 2009, 19:29:39 »
Mam pytanie:

Czy ktoś z was używa radiotelefonów (nasobnych i bazowych) firmy HYT? Są dość tanie (nasobny od 400zł) więc noszę się z zamiarem kupienia kilku ale nie chcę się "wpakować" w jakiś chiński "szajs".
Tak, że bardzo proszę o opinię.

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: radiotelefon stacjonarny
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 13, 2009, 19:34:02 »
Hmmm Pedros pomogę ci w jeden sposób jeżeli to radio jest bezpieczne żeby z nim wejść do pomieszczenia  zagrożonego wybuchem wiesz zapewne o co sie rozchodzi? :) To powiem ci że tylko takie kupujcie no i sprawdź serwisy z tego co ja słyszałem i sprawdziłem parę opinii na temat tej firmy to nie polecam jest to tzw. tani zwykły szajc który chce się wbić na rynek polski i to mu się nie uda lepiej dołóż te drugie tyle i kupcie  Motoroli wersji CP też są tanie i zarazem sprawdzone i dobre:)
Pozdrawiam