Autor Wątek: Kierownik sekcji??  (Przeczytany 4233 razy)

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Kierownik sekcji??
« dnia: Sierpień 06, 2008, 00:00:31 »
Sprawa miewa się następująco z dniem 1 maja zmienia się na polecenie KP schemat organizacyjny komendy. Tworzy się dwie sekcje (w zamian za dotychczasowe samodzielne stanowiska pracy). Osoby zajmujące dotychczasowe stanowiska posiadają stanowiska starszych inspektorów. I cóż w jednej sekcji KP odrazu czyni człowieka kierownikiem a w innej nie!!! Mówi że jak ędzie chciał to da mu to stanowisko jak nie to nie!!! Ot sprawa taka czy jest to zgodne z prawe? W schemacie Komendy Powiatowej kierownik sekcji a jednak nadal straszy inspektor! Kategoria komendy V, wykształcenie SGSP, mł. kpt. , 4 lata stażu???Proszę o zdanie kadrowców. Pozdrawiam! Zmiana stanowiska polega na skoku z grupy 7 na 9 (nadal korpus aspirancki). Czy może chodzi o staż??

Offline junior998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Kierownik sekcji??
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 06, 2008, 08:55:27 »
Cześć,
A co to za sekcje (od czego), ilo osobowe, czy na pewno tam są 9 grupy? Wszystko zależy od ilości osób mających pod sobą.
pzdr

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Kierownik sekcji??
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 06, 2008, 09:07:46 »
Kierownik sekcji w KP kat. III-V - wymagane 8 lat stażu
Podstawa:
Cytuj
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI)
z dnia 7 sierpnia 2007 r.
zmieniające rozporządzenie w sprawie stanowisk służbowych w jednostkach organizacyjnych
Państwowej Straży Pożarnej, maksymalnych stopni przypisanych do poszczególnych stanowisk
oraz dodatkowych wymagań kwalifikacyjnych, jakim powinni odpowiadac strażacy
na określonych stanowiskach służbowych

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Kierownik sekcji??
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 06, 2008, 09:40:37 »
a ja znowu znalazłem to stanowisko jako stanowisko oficerskie
i 5 lat stażu jako wymóg

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Kierownik sekcji??
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 06, 2008, 10:09:02 »
Jedna sekcja to kwatermistrzowsko techniczna a druga organizacyjno kadrowa, po 2 etaty w każdej. No właśnie staż potrzebny ale nikt nie patrzy na to że jest to stołek aspirancki, a są na nim oficerowie. Paranoja!!!!

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Kierownik sekcji??
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 06, 2008, 10:22:21 »
więc powtarzam raz jeszcze.
wg rozporządzenia jest to stanowisko OFICERSKIE!!

Offline junior998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Kierownik sekcji??
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 06, 2008, 11:58:34 »
cześć
w rozporządzeniu jest oficerskie, jadnak obowiązują regulaminy wewnętrzne Komend:)
pzdr

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Kierownik sekcji??
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 06, 2008, 12:18:09 »
... jadnak obowiązują regulaminy wewnętrzne Komend...
Jeżeli regulamin jest sprzeczny z rozporządzeniem, to z mocy prawa jest nieważny. Rozporządzenie jest wyższym aktem prawnym.  -_-
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

straz98

  • Gość
Odp: Kierownik sekcji??
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 06, 2008, 12:27:07 »
Aktualnie jest to chyba stanowisko łamane, czyli może być oficerskie lub aspiranckie. Więc regulamin danej komendy reguluje sprawę w konkretnym przypadku.

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Kierownik sekcji??
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 06, 2008, 12:40:10 »
qrcze jakby nie patrzeć jest to stanowisko oficerskie. Zarówno rozporządzenie z 2006r jak i projekt na rok kolejny określa Kierownika Sekcji jako stanowisko oficerskie. Regulamin Organizacyjny KM/P może jednak regulować 'poziom' stanowisk na oficerskie/aspiranckie/podoficerskie... Nie każda KM/P ma takie limity etatów oficerskich żeby każde stanowisko oficerskie takowym zostało.

straz98

  • Gość
Odp: Kierownik sekcji??
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 06, 2008, 12:44:04 »
W projekcie chyba nie ma stanowisk łamanych więc kierownik sekcji planuje się jako typowo oficerskie, natomiast obecnie według obowiązującego rozporządzenia kierownik to również stanowisko aspiranckie w Komendach kat.III-V

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Kierownik sekcji??
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 06, 2008, 12:50:09 »
a to przepraszam . faktycznie i aspiranckim stanowiskiem jest
mam nieaktualne rozporządzenie zapisane.
tu link do aktualnego:
http://www.lex.com.pl/serwis/du/2007/1085.htm

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Kierownik sekcji??
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 07, 2008, 22:53:58 »
Ponawiam pytanie: Będąc oficerem 4 lata stażu czy mogę zajmować to stanowisko. Skoro wg Rozporządzenia jest to w mojej kat. Komendy stanowisko aspirancjkie gdzie wymagany staż to 8 lat!!!Mam wyższe kwalifikacje ale niemam stażu więc jak to k...... jest to rozporządzenie jest do bani. Wiadomo odpowiedź prosta zmień miejsce pracy na taką Komende gdzie będziesz mógł zajmować stanowisko adekwatne do kwalifikacji. Słyszę te śpiewkę kilka razy w roku ale w najbliższych i dalszych powiatach niema molnych etatów:( O i tak to jest!!! Zlikwidować dzienne SGSP!!! To moje motto po jej ukończeniu. Kończąc aspirantkę pracując i studiująć zdobywasz staż no i jak CI się uda stopień oficerski po 4 latach. No bo wyżej dowódcy zastępu absolwent dziennej SGSP nie może liczyć bo STAŻU brak!!!No jest jeszcze jedno starszy specjalista ratownik!
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2008, 22:56:05 wysłana przez ttomipsp »

Offline biwak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Kierownik sekcji??
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 08, 2008, 07:03:56 »
Cytuj
Kończąc aspirantkę pracując i studiująć zdobywasz staż no i jak CI się uda stopień oficerski po 4 latach. No bo wyżej dowódcy zastępu absolwent dziennej SGSP nie może liczyć bo STAŻU brak!!!

Nie do końca jest to prawda. Ja skończyłem schp i na sgsp nie dostałem skierowania, a bez niego mnie tam nie chcieli  :angry:
Wszyskto jAK ZWYKLE zależy od 01 i tu kółko się zamyka.
dostałem podwyżke o 30%, 01 się do nas uśmiecha i rozmawia jak z ludzmi, nie ma różnic pomiędzy biurem a PB tylko.... cholera co robi ta kroplówka przy moim łóżku.

Offline arbelt

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Kierownik sekcji??
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 12, 2008, 12:53:31 »
kierownik sekcji jest stanowiskiem łamanym czyli może to być stanowisko oficerski lub aspiranckie ( w KM/P od III-V kat). wszystko zależy moim zdaniem od tego ile stanowisk (etatów) w codziennym rozkładzie służby jest stanowiskami oficerskimi i ile jest stanowisk aspiranckich. a to wszystko jest rozpisane w regulaminie organizacyjnym KM/P. To że w tabeli jest zapis taki, że Kierownik sekcji w KM/P III-V kat.  jest aspirant to nie znaczy że musi.  To oznacza, że w kat I - II to stanowisko jest oficerskie. jednocześnie w korpusie oficerów nie ma odnośników przy w/w stanowisku o tym w jakiej kategorii komend ma to być stanowisko oficerskie co moim skromnym zdaniem oznacza iż w każdej kategorii może być oficer na takim stanowisku jeżeli limit etatów oficerskich w crs umożliwia taką ewentualność.
moja rada jest taka by przestudiować dobrze regulamin org i wtedy będzie wszystko jasne.
Jeśli jesteś oficerem możesz po 4 latach być kierownikiem sekcji czy to jest stanowisko oficerskie czy aspiranckie.  Staż 8 lat dotyczy aspirantów którzy maja zakusy na stołek kierownika sekcji.  Skutkiem tego czy to stanowisko zostanie zapisane w RO do stanowisk aspiranckich czy do oficerskich jest awans w stopniu. Jeśli jesteś oficerem a stanowisko jest stanowiskiem aspiranckim to zapomnij o awansie. a odwrotnie wszystko jest możliwe czyli droga awansu stoi otworem.
 będziesz miał pytania pisz. postaram sie odpowiedzieć.
no no no..... PKP...........
nie wiem, nie umiem, nie pomogę

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Kierownik sekcji??
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 14, 2008, 23:01:24 »
Dzięki albert wszystko jasne. U mnie jest to stołek asp chodziło mi tylko o wymóg stażowy (8 lat). Ale jak twirdzisz że nie obowiązuje on mnie jako oficera to spoko dzięki. Tylko dalej chodzi mi po gowie pytanie skoro stanowisko w schemacie organizacyjnym istnieje to dlaczego wraz ze zmianą schematu nie otrzymałem tego stanowiska. Nadal jestem starszym inspektorem co jest niezgodne z regulaminem. Czy KP postępuje zgodnie z prawem?? Może mi dać stamowisko kierownika kiedy zechce?? Czy musi ale nie daje??Badź co bądź to różnica 3 grup.

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Kierownik sekcji??
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 15, 2008, 07:23:57 »
Komendant nie musi dawać awansów jeżeli nie widzi osoby, która na to zasługuje...
Więc albo nie spełniasz jego wymagań albo trzyma je dla kogoś innego.

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Kierownik sekcji??
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 16, 2008, 08:36:47 »
Jego wymagań tzn. jego widzimisie nigdy nie spełniałem i nie spełnie bo nie liże d.....! I mam swoje zdanie! A tak na marginesie sam mnie do biura przeniósł jak się dowiedział że zamierzam z kolegami ZZ założyć!!Dzięki za odpowiedzi!