Autor Wątek: Pomarańczowy przycisk w radiotelefonie i inne dodatki.  (Przeczytany 1101 razy)

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Pomarańczowy przycisk w radiotelefonie i inne dodatki.
« dnia: Lipiec 31, 2008, 12:19:50 »
Najpopularniejsze chyba u nas radiotelefony nasobne (Motorole GP) mają taki mały pomarańczowy przycisk. Poczytałem w instrukcji i wychodzi na to, że przycisk ten służy do zaprogramowania sygnału alarmowego (radiotelefon wysyła sygnał alarmu z podaniem swojego numeru), na wypadek kłopotów. Moje pytanie - czy gdzieś ktoś to wykorzystuje?

Kolejna sprawa to funkcja Samotnego Pracownika. Radiotelefon ma możliwość przejścia w tryb alarmowy (rozumiem, że nadawany jest sygnał alarmowy z podaniem numeru radiotelefonu odpowiadającym pracownikowi) w przypadku gdy na nadane ostrzeżenie osoba obsługująca radiotelefon nie zareaguje.

Trzecia sprawa płytka rozszerzająca ManDown dostępna do niektórych modeli. Płytka ta to coś takiego jak sygnalizator bezruchu wbudowany w radiotelefon. Myślę, że wprowadza radiotelefon w tryb alarmowy w przypadku, gdy użytkownik przestaje się ruszać. Kiedyś dyskutowaliśmy za sprawą Witka o sygnalizatorach bezruchu niesłyszalnych gdy się je zakryje a tu na tacy takie rozwiązanie.

Zdaję sobie sprawę, że w tej chwili pisanie o tych funkcjach jest dość futurystyczne - nie spotkałem się, żeby gdziekolwiek były wykorzystywane.

Szkoda, bo oprogramowanie pomarańczowego przycisku chyba powinno być dość prostą sprawą dla osób zajmujących się radiotelefonami... mamy środek poprawiający bezpieczeństwo na wyciągnięcie ręki prawie bez dodatkowych kosztów i nie korzystamy z niego.

Dodano:
Na stronie Horpolu w strefie dla zarejestrowanych użytkowników jest film reklamowy radiotelefon HYT TC-700 gdzie pokazano między innymi właśnie te funkcje alarmowe: Trzeba wejść na stronę, zarejestrować się, zalogować i wejść w Filmy i prezentacje do pobrania: http://www.horpol.com
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2008, 12:37:04 wysłana przez Sylwek »