Autor Wątek: Stanowiska Kierowania 2009  (Przeczytany 25131 razy)

Offline Obccy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Stanowiska Kierowania 2009
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 21, 2009, 10:15:42 »
Witam  wszystkich Dyżurny operacyjny (w KP III, IV i V kat.)
Bardzo zirytował mnie ten projekt z 22.12.2008 - czy to żart -prezent na Mikołaja
Komu zawdzięczamy ten wynik - Zrozumiałem ,że to związkom zawodowym się nie podobało?
Proponuje mobilizacje

Offline Rebus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Stanowiska Kierowania 2009
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 21, 2009, 11:02:52 »
Witam
Jeżeli według związków i ich zopiniowaniu na nie podwyższenia grupy jest jak to się mówi OKI i że idzie ku dobremu a miejscami jest dobrze brak nadgodzin odciążenia w obowiązkach. To jedno proste pytanie czemu nikt nie chce tu przyjść dobrowolnie na służby CO!!!!!! Nie znam KP gdzie dobrowolnie by kogoś z podziału znaleźli nikt nie chce tu siedzieć z PB nikt !!! I to powinno wystarczyc na odpowiedź dla związków szkoda dalszego zagłębiania się i tłumaczenia im co i jak.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Stanowiska Kierowania 2009
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 21, 2009, 11:06:06 »
W policji ZZ dogadały się ze stroną służbową i wszystkim dyżurnym podwyższyli grupę.
Przynajmniej w tych służbach mundurowych nie bazują na wartościowaniu stanowisk przeprowadzone przez Instytut Pracy w Łodzi w roku 1998 i potrafią dostrzec specyfikę pracy:

Cytuj
w komendach powiatowych/miejskich/rejonowych i komisariatach Policji:
− dyżurni, z grupy 5 i 7 odpowiednio na 6 i 8,
− zastępca dyżurnego, z grupy 5 na 6,
− pomocnik dyżurnego, z grupy 3 na 4 (zmiana dotyczy również pomocników dyżurnego w KGP
i KWP).

http://bip.mswia.gov.pl/portal/bip/178/17872/Projekt_Rozporzadzenia_Ministra_Spraw_Wewnetrznych_i_Administracji_z_dnia__2009_.html
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2009, 11:11:18 wysłana przez grzela »

Offline maz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Stanowiska Kierowania 2009
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 21, 2009, 11:36:24 »
Wystarczy zauważyć z jakiego powodu podwyższono grupę dla Stanowisk Kierowania w Policji.

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI1)
Cytuj
Zaszeregowanie ww. stanowisk o jedną grupę wyżej w zależności od występowania danego
stanowiska w strukturze jednostek Policji jest efektem zgłaszanych uzasadnionych sugestii przez
samych policjantów jednostek organizacyjnych Policji
;

Ponadto grupie zaszeregowania Dyżurnego w policji (po zmianach) - 8 -  odpowiada wskaźnikowi  1,85 do 2 w zależności od kategorii komendy.
W PSP wskaźnik dla równoznacznego stanowiska i grupy zaszeregowania  wynosi 1,425

A więc tam związki słuchały i myślały logicznie i nie zburzyło to ich "hierarchii stanowisk" bazujących na badaniach sprzed 11 lat.                          Zepsuć zawsze łatwiej niż zbudować, a wystarczy pomyśleć.

Offline speedfire

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Stanowiska Kierowania 2009
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 21, 2009, 13:29:44 »
Witam wszystkich.
Mam takie pytanie odnośnie otrzymania grupy po ukończonym stażu. Czy należy się grupa 4 czyli dyspozytor jeżeli spełnia się określone warunki. Nadmieniam iż są wolne  etaty na PSK (4) a 01 nagradza funkcjonariusza za zaangażowanie grupą 2-młodszy technik. Jest to prawnie jakoś uwarunkowane.
Z góry dzięki za odpowiedź.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Stanowiska Kierowania 2009
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 21, 2009, 20:13:57 »
Cytuj
Nadmieniam iż są wolne  etaty na PSK (4)
Hehee!!!
Będzie już w 2009 (niebawem nie tylko u Ciebie) znacznie więcej i <szczucie marchewką na kiju> w postaci zwiększenia dodatków nic nie DA. Dziś są jest, jutro nie ma.  :'(.
Chyba pierwszy raz w historii: tzw. strona rządowa chce - po wielu obietnicach w końcu sama dać, a ZZ nie...
Im /Dyż./ nie potrzeba! To niesprawiedliwie, nieuczciwie, itd. W sumie: "Brak akceptacji ZZ"   :krzyk: Normalnie nie do pomyślenia w żadnym (nieco) cywilizowanym państwie. Przewodniczący i reszta S-ki lecą "alarmowo na zbity pysk". Niestety nie u Nas!  :-\. Wielu ich samych już wcześniej odeszło. Z tym, że na wysokie e-mki!  :gwiazdki: Teraz więc mają bronić pracowników?   :o
Wciąż więc powtarzam <To nadal bardzo egzotyczny Kraj>.  :wall:
Wystarczy jednak trochę poczytać posty jw. nt oraz Forum i wszystko stanie się jasne.  :pomysl:
Dołużcie NAM, coś jeszcze ekstra w zamian  :wacko:. Poza wcześniejszymi pomysłami - zadaniami (m.in., obsługa sekretariatu,112, języki obce,dozór obiektów, itp.)  :rofl:
Może np. Poza OSP ( o co i tak często jest krzyk), za każdym razem dodatkowo ustalanie obsady (imiennej) osobowej i odpowiedni wybór /ilość miejsc/ pojazdów w zależności od konkretnego zdarzenia? A, co idzie przecież ku temu!
Acha! Koniecznie zabierzcie również (gdzie się uchował) TV, radio, tapczan, kuchenkę, itd. Po co? I tak się przecież (ponoć) nie wyrabiają.  ^_^ Za tą kasę ( z podwyżek i oszczędności) dołoży się kolejny monitoring, wymieni w biurze kompa  :komp:, a poprzednie na SK - niech nie mówią... Coś tam jeszcze się znajdzie.  :cooo:
Nie robimy z siebie jakiś nadludzi i nic ująć PB, K/M/P, ale skoro podwyższa się gr. d-com, itd. to dlaczego nie TU. Wiem,wiem... jw. Dlatego obecnie trudno już znaleźć <doświadczonych> chętnych do służby w SK. Dobrowolnie NIKT się nie zamieni /czyt. przejdzie/.  :angry:
Pozdr.

Ps.
Osobiście jak i inni od początku br. wszystkie faxy, maile, itp. przychodzące ze strony ZZ na SK. Od razu wywalam/y/, bez najmniejszych skrupułów do kosza i niszczarki.  :milcz:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2009, 22:44:24 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline rapapap

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Stanowiska Kierowania 2009
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 21, 2009, 22:32:02 »

Ps. Szczególnie polecam "Komentarz" p. Roberta O. w dziale Zw.Zaw. - wiele mówi, świadczy o kompletnym braku odpowiedzialności i zrozumienia służby na tym stanowisku! To chyba 1 - oby ostatni przypadek w historii PSP i nie tylko... W końcu KG (władza) chce dać, a Związki nie chcą w imię tzw. sprawiedliwości społecznej, zawodowej, itp.  Szkoda jednak, że nieco wcześniej nie miał/y/ takich obiekcji m.in.w stosunku do siebie / były 1-miesięczny doradca KG (17 gr.) i **** :gwiazdki:/.
Cóż - Ja się szczególnie nie dziwię! Nawet pies zwykle nie kąsa, a łasi się do ręki Pana, która <papu> daje.  :wacko:

niestety nie jest to jedyny przypadek , gdzie władza chce dać a związki nie chcą się zgodzić. U mnie kiedyś szef chciał podwyższyć dodatki na MSK a związki się nie zgodziły. Odpowiedź związkowca - nie bo nie. Do dzisiaj pisze sam meldunki a jak coś spieprzy ( a pieprzy często) to WSKR łączę bezpośrednio do niego. Widać to już taka tradycja związkowa.
nie dyskutuj z idiotami - najpierw sprowadzą cię do swojego poziomu a potem pokonają doświadczeniem

Offline (M)psk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Stanowiska Kierowania 2009
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 22, 2009, 19:28:42 »
Jeszcze jedna mała dygresja,
pozwolę sobie zacytować słynnego Elektryka Wysokich Napięć  :szalony:"jestem bardzo wylewny i boli mnie..." że za składki płacone przeze mnie przez kilka lat ("za darmo piniądze biorą, moje piniądze..") panowie z zz poparli podwyżki dla kolejnych Superspecjalistów przez bardzo duże "S" i innyh naczelników... jednocześnie obniżając rangę SK wszystkich szczebli i kategorii.
Zacytuje jeszcze pewnego Pana piastującego wysokie stanowisko w SGSP (nazwijmy go fish), który na jednym z wykładów tak zachęcał studentów zaocznych-funkcjonariuszy do wstępowania w szeregi zz: :tuba: "...Walczcie panowie o swoje, protestujcie, a przy okazji nam wywalczycie wyższe pensje..." (nie wiem tylko czy przy okazji czy raczej przede wszystkim) w każdym razie szacun za szczerość.

Offline stary21

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Stanowiska Kierowania 2009
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 23, 2009, 21:50:59 »
Myślę, że  rok 2009 będzie rokiem zmian.  Czas żegnać się ze stanowiskiem dyżurnego operacyjnego ( V kat ). Nadeszła już pora aby napisać raport o przeniesienie na PB. Nie ma sensu też narzekanie na panów ze związków zawodowych bo oni mają nas głęboko w d.....  Gdzie od dziś i ja ich mam.
aspirant 23 lata służby

Offline joker1970

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Stanowiska Kierowania 2009
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 18, 2009, 14:51:52 »
Na stronie zz pojawiła się informacja o akceptacji podniesienia grupy z-cy dowódcy zmiany poniżej 36 etatów na gr.9. Dyżurny operacyjny (kat.3) dalej grupa 8. To się zaczyna robić chore. Czas chyba pisać raport o przeniesienie na podział.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Stanowiska Kierowania 2009
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 18, 2009, 16:12:03 »
Hm...
Cytuj
Myślę, że  rok 2009 będzie rokiem zmian.  Czas żegnać się ze stanowiskiem dyżurnego operacyjnego
Cytuj
Na stronie zz pojawiła się informacja o akceptacji podniesienia grupy z-cy dowódcy zmiany poniżej 36 etatów na gr.9. Dyżurny operacyjny (kat.3) dalej grupa 8. To się zaczyna robić chore. Czas chyba pisać raport o przeniesienie na podział.
Cytuj
Nadeszła już pora aby napisać raport o przeniesienie na PB. Nie ma sensu też narzekanie na panów ze związków zawodowych bo oni mają nas głęboko w d.....  Gdzie od dziś i ja ich mam.
Podpisuję się obiema rękoma, choć doskonale widać jw.
Jest tylko "mały" problem - bynajmniej u mnie NIKT z decydentów nie wyrazi (dobrowolnie) zgody na przejście z SK na PB i odwrotnie nikt z potencjalnych kandydatów (w zamian) z PB do SK.  :szalony:
Tym bardziej teraz!!!
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Stanowiska Kierowania 2009
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 20, 2009, 21:35:31 »
ajax a raport napisałeś może akurat uda się !  :gwiazdki:
może ktoś nawiedzony stworzony do pracy na 1-osobowym stanowisku chce z podziału przejść na SK.  :szalony:
Pozdr.


Ja napisałem... bynajmniej u mnie NIKT. Powodzenia w wytrzymaniu- dotrwaniu!
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2009, 20:36:39 wysłana przez Ajax »
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline ramdzio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Stanowiska Kierowania 2009
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 21, 2009, 19:44:23 »
Był taki czas, że z powodów personalnych(szkolenia, choroby) pracownicy biurowi zastępowali dyżurnych SK. Poznali lub przypomnieli sobie specyfikę pracy i raptem przestali narzekać że na SK nie ma nic do roboty. Bardzo szybko chcieli powrotu do swoich cichych posadek. Niestety równie szybko co przypomnieli sobie tak szybko i zapomnieli. Ciągle przybywa na SK obowiązków, ilości zgłoszeń, zapytań, programów do obsługi. A coraz mniej pomocy i zrozumienia nie mówiąc o rekompensacie finansowej(grupa). SK jest traktowana(przynajmniej u mnie) jako zło konieczne. Cóż możemy próbować to zmienić, ale jak skoro nawet związki nie chcą nam pomóc, uważają że nie ma sprawy jest OK.


Offline straszak 1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Stanowiska Kierowania 2009
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 01, 2010, 09:56:42 »
Minęło prawie 2 lata i nadal nie ma zmian na stanowisku dyżurnego MSK/PSK. Chyba trzeba wystosować oficjalne pismo do ZZ lu Komendanta Głównego. Proponował bym zebranie podpisów w swoich Komendach wszystkim którzy pracują jako dyżurni MSK/PSK wysłanie ich do jednej osoby, która napisze do KG PSP.

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Stanowiska Kierowania 2009
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 12, 2010, 09:04:25 »
W tej chwili dyżurni 3 kategorii traktowani są na poziomie dowódcy zastępu w JRG ale to normalka w oczach przełożonych. (dot. nagród i innych wyróżnień) - może w kraju jest inaczej ??
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline ddjss

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Stanowiska Kierowania 2009
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 28, 2010, 04:41:30 »
Dajmy CPR'y! K...a z KG. Zaczną - w końcu coś robić - a nie słuchać Millera i Tuska! Nam świat! Nikt, nigdy nie przypisał problemów służb mundurowych! Cisza jak MAKIEM zasiał! A... GMACH MSWIA śpi w przerwie świątecznej;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2010, 04:47:35 wysłana przez ddjss »
Jestem nieuczciwy i kłamliwy, ale potrafię oszukać tylko siebie samego.

Eech

  • Gość
Odp: Stanowiska Kierowania 2009
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 21, 2011, 20:03:15 »
U nas w KP PSP niezależnie czy z biura czy podziału mówią: dyżurni oeracyjni mają za małą grupę i oczywiście jak najdalej od PSK
Szkoda gadac .....