Autor Wątek: wypadek wozu OSP  (Przeczytany 15975 razy)

Offline Rafaello-OSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
wypadek wozu OSP
« dnia: Lipiec 27, 2008, 14:45:00 »
Telewizja TVN 24 pokazała relacje z wypadku OSP Bolków, wypadkowi uległ samochód Star Man, rannych zostało 3 Strażaków którzy jechali do wypadku, co do marki samochodu moge sie mylic, jak macie wiecej info lub foty to piszcie tutaj.      http://fakty.interia.pl/news/trzech-strazakow-rannych-w-wypadku,1152669?source=rss

Offline tommy

  • We fight what you fear!
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Miejsce na Twoją reklamę! :D
Odp: wypadek wozu OSP
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 27, 2008, 16:15:37 »
Widziałem relację, był to rzeczywiście Star Man z OSP.
Jednego strażaka zabrał śmigłowiec do szpitala w Legnicy. Jak podaje TVN 24, strażakom nie zagraża już niebezpieczeństwo. Cóż, taki zawód...
Cytuj
Ciekawa koncepcja.
Przy zderzeniach czołowych proponuje tak pociąć samochód, żeby nie wrócił na drogę, bo potem znowu do niego pojedziemy.

Offline szybki

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
    • O.S.P Główczyce

Offline krzysiek 998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 274
Odp: wypadek wozu OSP
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 27, 2008, 19:05:51 »
Szkoda chłopaków. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: wypadek wozu OSP
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 27, 2008, 19:47:46 »
od piątku w Bolkowie odbywa się coroczny festiwal muzyki gotyckiej "Castle PArty". Może im wylazł pod koła jakiś "got" albo "gotka" :) . To tak żartem - na szczęście nikomu nic sie nie stało

Fakt jest taki że ruch drogowy jest tam w tej chwili masakryczny. I nie ma pewności że wszyscy użytkownicy pojazdów są trzeźwi.
De facto na pewno jechali z zabezpieczenia imprezy ....

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: wypadek wozu OSP
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 27, 2008, 20:22:13 »
Polecą na mnie gromy za to pytanie, ale nie wie ktoś może czy... chłopaki zapięli pasy?

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: wypadek wozu OSP
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 27, 2008, 20:33:51 »
Dużo znasz ochotników którzy zapinają pasy (pomijając oczywiście Twoje OSP)?
Ba! Czy dużo znasz strażaków PSP którzy zapinają pasy?

Offline przemo571

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: wypadek wozu OSP
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 27, 2008, 20:42:39 »
Fajnie jak by jeszcze we wszystkich wozach były pasy...

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: wypadek wozu OSP
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 27, 2008, 21:01:18 »
Fajnie jak by jeszcze we wszystkich wozach były pasy...

przemo i co zapinał byś się w te pasy... jakoś nie umie sobie tego wyobrazić.

Większość z nas brzydko mówiąc olewa zapinanie pasów w samochodach osobowych czyt. prywatnych a co dopiero jadąc na akcje dochodzi do tego adrenalina, nie jedno krotnie ubieranie AODO w niezbyt wygodnych kabinach i jeszcze kupa innych czynności jakie wykonujemy  w drodze do zdarzenia. Fakt fajnie by było gdyby wszyscy stosowali się do takiej teorii wsiadam zapinam się i dopiero jadę ale to jest życie i jeszcze długo nic nie zmieni się w tej kwestii.

Pozdrawiam.

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: wypadek wozu OSP
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 27, 2008, 21:13:27 »
Dużo znasz ochotników którzy zapinają pasy (pomijając oczywiście Twoje OSP)?
Ba! Czy dużo znasz strażaków PSP którzy zapinają pasy?

Wiem, wiem. To było raczej pytanie retoryczne.
Byle byśmy tym argumentem nie zaczęli się usprawiedliwiać (nie twierdzę, że kogoś usprawiedliwiasz).
Wyniki sondy mówią, że 80% strażaków nie zapina pasów jadąc do akcji.

Większość nie zawsze ma rację!

Dużo zdrowia dla chłopaków!
A my uczmy się z tego. Oby ich cierpienie nie poszło na marne...

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline Antonio998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 283
  • By inni mogli żyć.
Odp: wypadek wozu OSP
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 27, 2008, 21:19:58 »
Fajnie jak by jeszcze we wszystkich wozach były pasy...

przemo i co zapinał byś się w te pasy... jakoś nie umie sobie tego wyobrazić.

Większość z nas brzydko mówiąc olewa zapinanie pasów w samochodach osobowych czyt. prywatnych a co dopiero jadąc na akcje dochodzi do tego adrenalina, nie jedno krotnie ubieranie AODO w niezbyt wygodnych kabinach i jeszcze kupa innych czynności jakie wykonujemy  w drodze do zdarzenia. Fakt fajnie by było gdyby wszyscy stosowali się do takiej teorii wsiadam zapinam się i dopiero jadę ale to jest życie i jeszcze długo nic nie zmieni się w tej kwestii.

Pozdrawiam.
Zdziwiłbyś sie, ale chociaż nie mamy pasów w samochodzie to nawet jadąć na akcję mam już taki odruch, że automatycznie sięgam po pas, zapinam nawet w pracy przejeżdzając ok. 500 m z parkingu pod zakład.
"Ten jest większy między ludźmi kto umie służyć i kto poświęca siebie dla dobra innych"

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: wypadek wozu OSP
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 27, 2008, 22:13:51 »
http://wiadomosci.onet.pl/1796118,11,item.html Tylko nie czytajcie komentarzy, żeby Was krew nie zalała  :angry:
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: wypadek wozu OSP
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 27, 2008, 22:42:14 »
Mnie od pasów bardziej interesuje dlaczego puściły zaczepy kabiny – bo raczej nie powinna być w takiej pozycji – pomijam że pasy przy takim ułożeniu kabiny mogły by narobić również niezłego ambarasu .

Pozdrawiam MIKO

Offline wicher

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 167
Odp: wypadek wozu OSP
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 28, 2008, 08:58:45 »
Tylko nie czytajcie komentarzy, żeby Was krew nie zalała  :angry:

Kolega widzę wziął w obornę druhów, najlepiej naprawdę nie czytać komentarzy bo są one żenujące i tak jest pod każdym artykułem ale mniejsza z tym. Szybkiego powrotu do zdrowia  dla kolegów z OSP. I oby nie było wypadków w drodze do akcji.

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: wypadek wozu OSP
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 28, 2008, 09:19:59 »
Widzę że sami specjaliści się wypowiadają :D. Jakoś ranni w wypadku nie pytają strażaków o ich wykształcenie, ponieważ nie to jest wtedy ważne :P Każdy umie mordę zdzierać jak się przygląda na działaniom ratowniczym. Podam tu analogie do PIT STOPu w wyścigach- niby chaos a wszystko załatwione w kilka sekund. Tak samo wygląda wypadek samochodowy, gaszenie pożaru oczyma laika stojącego z boku i głoszącego herezje co to by on nie zrobił. Może należy dać mu sprzęt i niech pokaże co umie.

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: wypadek wozu OSP
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 28, 2008, 11:16:12 »
oto czesc jednego z komentarzy widac jaki poziom prezentuje ta osoba co pisze,a jeszcze do strazakow sie dowala     "strażaki za  szybko  jezdzą, nie  raz  sie  widzi  kupa  dymu  za  starem  [17]           27.07.2008 23:15
bo  jadom  jak  najeci a pali  sie  altanka  jakas  "Wyksztalcenie chyba ponad przecietne  -_-

Offline tommy

  • We fight what you fear!
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Miejsce na Twoją reklamę! :D
Odp: wypadek wozu OSP
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 28, 2008, 13:10:45 »
Już się przyzwyczaiłem do tego typu komentarzy, ciekawe tylko, czy jak się temu delikwentowi altanka zapali, to czy zadzwoni pod 998 i powie do dyspozytora "przyjeżdzajcie szybko, bo mi się ogień z altanki na garaż przenosi?" czy "nie musicie się spieszyć, nic sie nie stanie jak stracę te zabudowania" ?
Cytuj
Ciekawa koncepcja.
Przy zderzeniach czołowych proponuje tak pociąć samochód, żeby nie wrócił na drogę, bo potem znowu do niego pojedziemy.

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: wypadek wozu OSP
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 28, 2008, 16:49:50 »
Mnie od pasów bardziej interesuje dlaczego puściły zaczepy kabiny – bo raczej nie powinna być w takiej pozycji – pomijam że pasy przy takim ułożeniu kabiny mogły by narobić również niezłego ambarasu .

Pozdrawiam MIKO

Tez sie nad tym zastanawiałem dlaczego puściły zaczepy. Aż mnie ciarki przeszły jak to zobaczyłem tym bardziej , że też mamy takiego  . Wygląda na to , że przekozłowali , troszkę te uszkodzenia są dziwne dach kabiny cały a jest z plastiku ....itd Zna ktoś więcej szczegółów tego nieszczęśliwego zdarzenia ???
Uczestnikom wypadku życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2008, 16:52:56 wysłana przez superfire »

Offline Maciej JG

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: wypadek wozu OSP
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 28, 2008, 19:11:59 »
tu macie coś więcej na temat tego wypadku http://www.jelonka.com/news,single,init,article,16187 pozdrawiam

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: wypadek wozu OSP
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 28, 2008, 20:35:42 »
A tu macie nieco więcej w artykule z Gazety Wrocławskiej:
http://www.e.gazeta.wroc.pl/
 Artykuł na stronie 11 wydania z dnia dzisiejszego  (28.07.2008r)

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: wypadek wozu OSP
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 28, 2008, 21:34:41 »
Witam! Mieszkam nie daleko Bolkowa i w tym wypadku brał udział mój kolega...wiec mam informacje z pierwszej reki i od środka...Kierowca zjechał do rowu ponieważ chciał uniknac zderzenia czołowego z innym autem na łuku drogi. wypadli z drogi i dwa razy przekoziołkowali. W czasie koziołkowania wypadł z samochodu jeden z członków załogi i kierowca.Jeden strażak ma połamane obie nogi i miednice a kierowca w stanie bardzo ciężkim leży na chirurgii w Legnicy. I smutne że stało sie to w drodze do innego wypadku samochodowego w Sadach Dolnych do którego jechali...Koledze na całe szczęście nic sie nie stało:)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2008, 21:36:12 wysłana przez ślizki »

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: wypadek wozu OSP
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 28, 2008, 22:19:42 »
W czasie koziołkowania wypadł z samochodu jeden z członków załogi i kierowca.Jeden strażak ma połamane obie nogi i miednice a kierowca w stanie bardzo ciężkim leży na chirurgii w Legnicy.

Czy ten strażak co wypadł na zewnątrz to ten sam co ma połamane nogi?

Nie pamiętam już ile razy przytaczałem a dyskusji dotyczącej zapinania pasów opisy wypadków samochodów pożarniczych z USA, w których strażacy wypadali z kabiny i niestety ginęli. Sprawa stara jak świat...
Może mnie ktoś poprawi, ale sądzę, że zapięcie pasów raczej uniemożliwia wypadnięcie na zewnątrz samochodu.

DUŻO zdrowia dla chłopaków!

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: wypadek wozu OSP
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 29, 2008, 00:36:28 »
Witold może i masz wiele racji – może teoretyczne dane statystyczne potwierdzają konieczność zapinania pasów . Jednak moje doświadczenia  z autopsji są mieszane i optował by osobiście za 50/50.  Widziałem dziesiątki  ludzi którzy zginęli lub doznali poważnych obrażeń bo niemieli zapiętych pasów , ale widziałem równie wielu którzy przeżyli bo ich nie zapieli , a wręcz zginęli bo je zapieli . Miałem przypadek gdy pas przeciął  człowieka gdy by go nie zapiął  nie był by nawet draśnięty , znam kilka przypadków gdzie to że człowiek wypad z samochodu uratowało mu życie , tak samo że mógł się rzucić na siedzenie pasażera  w pasach było by to niemożliwe .

Nie ma  reguły w każdym razie od lat szukam jednoznacznego potwierdzenia za i przeciw i co wypadek szala się przechyla to w jedną to w drugą stronę .

Osobiście jeżdżąc po okolicy nie zapinam , jadąc w dalszą trasę tak .

Pozdrawiam MIKO

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Odp: wypadek wozu OSP
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 29, 2008, 00:49:43 »
tak tak
nie zapiecie pasow uratowalo zycie
tak tak
pasy go przeciely
a to ze jechal 150 km na h na drodze na ktorej normalna osoba nie pojechala by 60 to juz nie wazne.
jaka musi byc predkosc samochodu by wyleciec przed przednia szybe?

osobiscie jestem przeciwko obowiazkowemu zapinaniu pasow. to sprawa kazdego z nas. jednak uwazam, ze ten kto ich nie mial zapietych powinien sam placic za calosc swojego leczenia a w przypadku z powodu urazow u innnych odpowiadac w zaleznosci od odniesionych obrazen ( oraz rowneiz placic~)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2008, 00:51:55 wysłana przez bulon »
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: wypadek wozu OSP
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 29, 2008, 00:54:26 »
a my pasow nie zapinamy z bardzo prozaicznej przyczyny na Starze i Jelczu nie mamy pasow z tylu za stare wersje (chyba ze sa pochowane i nie widzialem bo szczegolnej uwagi na nie nigdy nie zwrocilem),
co prawda na Fordzie (GL) sa i z przodu sa zapinane na wyjazdach "nie bojowych"  w dluzsza trase, ale w akcji tez nikt o nich nie mysli,
a prywatnie to zapinam na dluzsza trase ale z mysla bardziej o policji niz o wlasnym bezpieczenstwie,
a co do wypadkow to zdecydowanie wiekszosci ratuja zycie (chociarz klatka czesto polamana) oczywiscie przy rozsadnej predkosci
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2008, 00:56:24 wysłana przez malpa151 »