Autor Wątek: Baretka OSP  (Przeczytany 1500 razy)

Offline OSP Mogilno

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Baretka OSP
« dnia: Lipiec 21, 2008, 19:44:13 »
witam zwracam sie z uprzejmą prosba kiedy i co należy zrobic aby można było nosić baretke na mundurze wyjsciowym??? czy jest ona przyznawana  za zasługi czy też tylko funkcyjni moga ja nosic prosze o odpowiedz jesli cos wiecie:) pozdrawiam
małe OSP też wiele mogą : www.ospmogilno.pl

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Baretka OSP
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 21, 2008, 20:06:51 »
witam
wszystko jest zapisane w regulaminie umundurowania OSP
Ubiór wyjściowy z baretkami nosi się podczas:
a) uczestniczenia w posiedzeniach władz statutowych OSP i oddziałów ZOSP RP.,
b) występowania w charakterze przedstawiciela OSP lub oddziałów ZOSP RP
na oficjalnych spotkaniach i imprezach
a kto moze nosic ? tak na chlopski rozum..masz medal..to masz prawo nosic baretke tego medalu..oczywiscie wszystko zgodnie z regulaminem ; )...

pozdr

Offline fireman90

  • Jajakobyły...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Baretka OSP
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 22, 2008, 09:42:22 »
czy jest ona przyznawana  za zasługi czy też tylko funkcyjni moga ja nosic
Baretek się nie przyznaje tylko się je kupuje. Oczywiście pod warunkiem, że wcześniej miałeś przyznaną stosowną odznakę. Szczegóły masz w załączniku nr 1 do Regulaminu umundurowania tu : http://www.zosprp.pl/php/regulaminy/umundurowanie.pdf
punkty 4 do 4.3
a producenta baretek masz np. tu: http://medal.kroscienko.pl/oferta.htm
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2008, 09:57:46 wysłana przez fireman91 »

Offline Meku

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 413
    • OSP w Kruszwicy
Odp: Baretka OSP
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 22, 2008, 21:01:03 »
Moi poprzednicy przekierowali kolegę do regulaminu a ja myślę, że koledze należy wytłumaczyć podstawy tzn. co to w ogóle jest baretka.  Jest to po prostu skrót medalu, a dokładniej centymetrowy pasek odzwierciedlający szarfę medalu, który jest nam przyznany. Bo to że każdy typ medalu ma swoje barwy szarfy i kolory to chyba rzecz jasna.
Wyobrażasz sobie np.sędziów na zawodach w sporcie pożarniczym ubranych w mundury galowe (rzecz jasna) i każdy ma po kilka medali przy klapie. A tu trzeba kawałek podbiec, pochylić się podskoczyć, to z tymi medalitkami sędzia kojarzyłby się bardziej z owcą na pastwisku  ^_^  a nie z poważnym stanowiskiem służbowym.  Na taką okoliczność zakłada sie mundur z skrótami poszczególnych  odznaczeń zwanymi baretką.
Medal dostajesz wraz z legitymacją, ale baretę jeśli chcesz nosić to na własny koszt kupujesz. (ceny zbliżone do 1 browar /medal) :wacko:
Temat noszenia baretek nie jest ściśle wymuszany więc to zależy bardziej od Twojej woli i chęci.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2008, 21:04:23 wysłana przez Meku »
ZSR  +  ZOSP  +  OSP
          http://www.ospkruszwica.pl

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Baretka OSP
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 23, 2008, 09:25:47 »
Meku zgadzam się z Twoją wypowiedzią :) Pozdrawiam