Autor Wątek: Hełmy Z Kadimex-u  (Przeczytany 6592 razy)

Offline mireks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Hełmy Z Kadimex-u
« dnia: Styczeń 28, 2005, 08:29:23 »
Kupiono nam hełmy Kadimex :(
Generalnie ciasne, skorupa wyłożona styropianem leży bezpośrenio na głowie, brak możliwości zamontowania mikrofonu kostnego, sprzączka od paska z maski SODO wbija się w głowę, pasek pod brodę za krótki.
A CNBOP dał pozytywną opinię... Ponoć tam pracują strażacy??  :angry:  
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla Ciebie. Zapytaj, czy mógłby tego nie robić.

Offline BigJaro

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Hełmy Z Kadimex-u
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 28, 2005, 10:11:19 »
Nam Zarzad Wojewódzki też zakupił takie hełmy. Są to (o ile dobrze sie orientuję) hełmy chorwackie. Stad wniosek, że Chorwaci mają małe głowy. Już myślałem nad zmianą tych pasków i chyba tak zrobie, przynajmniej w swoim, bo w przeciwnym razie poderżnę sobie gardło jak o coś zaczepię :)
 

Offline wacek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Hełmy Z Kadimex-u
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 28, 2005, 20:03:02 »
Cieszę sie, że ktoś ten temat zaczął . Nam też kupili takie hełmy , nie ma rewelacji.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2005, 16:24:12 wysłana przez wacek »

Offline kermit

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Hełmy Z Kadimex-u
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 28, 2005, 23:40:41 »
No to ja też sie pisze na tą rozmowę. Też je mamy dokładnie PAB PLASTIKA.
Już lepiej używać naszych z kalisza albo galletów, które są wprawdzie droższe ale lepsze. Płkać sie chce co sie w naszym państwie dzieje. Może napiszmy petycje albo co w tym stylu przestrzegającego przed kupowaniem takich rzeczy?????
« Ostatnia zmiana: Styczeń 28, 2005, 23:41:22 wysłana przez kermit »

Offline path

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Hełmy Z Kadimex-u
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 05, 2005, 18:52:29 »
Witam
ja mam kaliski, ostatnio poprawiony, tzn. przyłbica ( czy jak kto woli osłona) jest chowana do środka. Poprawili paski, zapięcia i trochę estetykę. Nie jest to co prawda Gallet ze złotymi wykończeniami, ale głowę chroni skorupa. A ten hełm ma na skorupę stosowne badania. I jest całkiem niedrogi. Zachodnie mają okres użytkowania do tzw. śmierci technicznej ( często tak  podają w reklamówkach) ale co jakiś czas trzeba wymieniać środek. Jest to trochę kosztowne.
Na razie jestem zadowolony, może nie wygląda najlepiej ale dobrze chroni głowę. I to chyba najważniejsze
path

Offline hunter

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Hełmy Z Kadimex-u
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 05, 2005, 19:19:45 »
ja mam kaliszanki i chwale je sobie:)sa dobre i niedrogie
... i ósmego dnia Bóg stworzył strażaka..

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 671
Hełmy Z Kadimex-u
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 06, 2005, 10:48:42 »
ja mam taki jak tu O takim mowił chyba path :)
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2005, 10:49:10 wysłana przez Feuerwehrmann »
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline antekstrazak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
    • http://
Hełmy Z Kadimex-u
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 06, 2005, 21:13:12 »
:( NAJWIEKSZY BADZIEW JAKI WIDZIAŁEM POD WPŁYWEM WYSOKIEJ TEMPERATURY ELEGACKI STYROPIAN ZACZYNA SIE TOPIC A SKORUPE MOZNA MODELOWAC JAK PLASTELINE ???????????POLECAM CHEŁMY PACYFIK 7 DYSTRYBUTOREM JEST FENZY

Offline UFO

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Hełmy Z Kadimex-u
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 08, 2005, 19:38:54 »
:o które z hełmów nie maja dopuszczenia? na etykietach poprzednich kaliszanek - był w instrukcji obsługi min, napis " chronić przed promieniami słonecznymi ...???, 5 lat gwarancji, a powłoka lakiernicza odprskiwała po tygodniu uzywania. Teraz, z uwagi na długowietrzność konkurencji - 10 lat?? Nowe hełmy po 3 słuzbach rozpadaja sie w rekach. KG i Kalisz wymsliły, że do i tak cięzkiego hełmu doczepić doczepią latarkę a nawet małą kamere. Powinni jeszcze zamontowac usztywniacz na szyję dla strazaka. (kolnierz z R1)
W między czasie Kadimex wystartował z czyms podobnym do hełmu. Styopian sie wtapia, wyglada jak ..... no ale ma dopuszczenie CNBOP i oczywiscie aprobate ZZ!!! Dlazczego - ...... .
Wspołczuc tylko kolega ktorzy musza meczyc sie w tym szmelcu - bo taki los zgotowali im przełożeni i ZZ. Ciesze sie ze pracuje w Galletach. <_<    

Offline hunter

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Hełmy Z Kadimex-u
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 08, 2005, 20:16:37 »
nie wiem czego chcesz od kaliszanek UFO? ja w mojej naprawde duzo czasu spedzilem i nic sie z nia nie dzieje.jestem bardzo zadowolony.jedyne odpryski jakie sie pojawily to po uderzeniach i nie bylo to delikatne stukniecie.skoro stac twoja jednostke na lepsze helmy to prosze bardzo.my jestesmy zadowoloeni z kaliskich i bedziemy w nich pracowac
... i ósmego dnia Bóg stworzył strażaka..

Offline path

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Hełmy Z Kadimex-u
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 09, 2005, 15:01:37 »
Witam
popieram huntera, sam chodzę w kaliskim, nie jest taki zły.
Nie wiem jak teraz ale dość niedawno temu Galety nie miały dopuszczenia CNBOP. Dlatego ich nie kupiliśmy. Strażak nie chodzi całej służby w hełmie, a to że są odpryski lakieru- no cóż może tak stać się w każdym hełmie.
Sądzę że ten nowy jest całkiem przyzwoity, Pewnie ze chciałbym mieć z najwyższej półki ale finanse są takie a nie inne.
Ja uważam że latarki można nie używać razem z hełmem, zresztą i tak u nas każdy ma indywidualną nie pasującą do tego hełmu.
UFO a jak wygląda przegląd Galetów, chodzi mi o czasokres wymiany środka czyli pasków.
path

Offline pucek9

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 186
Hełmy Z Kadimex-u
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 09, 2005, 17:07:01 »
A propo chorwackich to slyszyalem, ze w Chorwacji dopuszczone są one tylko jako cwiczebne. Dziwne ze w jednym kraju strazacy moga tylko cwiczyc w jakims sprzecie a w innym moga brac udzial w prawdziwych akcjach.

Offline mireks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Hełmy Z Kadimex-u
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 10, 2005, 13:50:21 »
przyjechał facet, obejrzał, uznał że nadają się do reklamacji i będziemy wymieniać na inny typ. Są szersze. Jak będzie dalej zobaczymy. Obiecuję opisać.
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla Ciebie. Zapytaj, czy mógłby tego nie robić.

Offline kermit

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Hełmy Z Kadimex-u
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 10, 2005, 22:11:04 »
Gdyby ktoś posiadał jakieś fotki dotyczące wyglądu omawianych hełmów po działaniu wysokiej temperatury niech pokaże je na forum.

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Hełmy Z Kadimex-u
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 23, 2005, 18:21:41 »
a ja nie narzekam na ten hełm dla mnie jest lepszy od kaliskiego nie pamiętam dokładnie ile już go mam (musiał bym sprawdzić w karcie) ale chyba dwa lata i nie widzę odkształceń wskutek wysokiej temperatury zalety tego hełmu wg mnie to
1.trzyma się lepiej głowy a nie tak jak w kaliskim zsuwa się
2.to samo z przełbicą
3.zwłaszcza w porze zimowej cieplej w główkę jak działa się dłuższy czas na mrozie
 

Offline kermit

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Hełmy Z Kadimex-u
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 23, 2005, 20:00:25 »
A ma ktoś może styczność z hełmem Draegera HPS 6100? Jeżli tak to niech go opisze.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2005, 20:01:09 wysłana przez kermit »

Offline alex

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
Hełmy Z Kadimex-u
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 23, 2005, 20:50:39 »
Witam.
Ja też nie narzekam na ten hełm. Może trochę cięższy od kaliskiego ale czuje się w nim bardziej pewnie, kaliszak lubiał czasami zjechać z głowy i trzeba było w nim mocno paski dociągać.  

Offline ksiwek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 273
Hełmy Z Kadimex-u
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 24, 2005, 16:39:01 »
W naszej straży w ubiegłym roku kupiliśmy 14 hełmów F 200 AUER. Są różne zdania na ich temat. Ale ja uważam, że są niezłe.  Hełmy kupilismy z dopłatą Zarządu Wojewódzkiego, choć handlowali innymi (Fenzy). Po prostu powiedzielismy, że chcemy Auery i nikt nie protestował.  Można było się dogadać.

Offline pitus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Hełmy Z Kadimex-u
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 05, 2005, 00:49:39 »
wystarczy zobaczyć zdjęcie tego chełmu....szkoda gadać jak wiele firm chce robic interes na strazy i wciska badziewie...fenzy,gallet,no i kalisz tez-poprawił sie ostatnio(dołożyli zapięcia do masek)

Offline bleve

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Hełmy Z Kadimex-u
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 27, 2005, 19:44:47 »
Chorwacki bubel. Niech nikt z normalną głową (gabaryty i proporcje) nie mówi, że jest to wygodne. Owszem, może i jest ale nie  z założoną na głowę maską i kominiarką. Ja mam maskę Auera i zdarzyło mi się, że klamry zaciskowe pasków od maski, te na skroniach, luzowały się pod tym hełmem same, powodując rozszczelnienie maski. Ciekawe czy w CNBOP ktoś założył sobie ten hełm na głowę zanim dopuścił go do użytkowania? :ph34r: