Autor Wątek: Co Sądzicie O Samochodach Magirus-deutz?  (Przeczytany 8935 razy)

Offline BigJaro

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Co Sądzicie O Samochodach Magirus-deutz?
« dnia: Styczeń 26, 2005, 15:24:35 »
Chcemy zakupić samochód do mojej OSP i zastanawiamy się co wybrać, bo na nowy nas nie stać, dlatego proszę o opinię na temat Magirusów :)
Z góry wszystkim dziekuję i pozdrawiam

Offline SeniorSiara

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
Co Sądzicie O Samochodach Magirus-deutz?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 27, 2005, 00:15:57 »
Witam Big Jaro!

Posiadam w jednostce Magirusa, kupionego od pośrednika (Prometeusz).
Porównując Magirusa z polskimi samochodami (nawet tymi po karosacji) to naprawdę Magirus wypada bardzo dobrze.
Magirusy jak pewnie wiesz to "wiatrołapy"(chłodzone powietrzem). Ma to swoje plusy i minusy, a mianowicie:
-minusem jest to że długo się nagrzewa i jak jest zimny nie ma przyspieszenia.
-natomiast na plus przemawia fakt że auto jest praktycznie nie do przegrzania , a zimą nie musisz martwić się o zamarzającą wodę w chłodnicy.
Silniki pomimo to że są troszkę za słabe spisują sie nieźle (brak jakichkolwiek wycieków, między wymianami nie dolewam oleju, a wymieniam co rok, około 160 akcji)
Jeżeli Magirus stoi w garażu nie ogrzewanym to musi mieć naprawdę mocne baterie, i nie radze na dłużej gasić auta nawet przy włączonym oświetleniu kabiny.
Porównując Magirusa np. do mercedesów no to wiadomo ze MB jest lepszy.
Jeszcze jedno! Magirus (nawet z napędem przednim) nie nadaje się na teren piaszczysty i bagnisty. topi sie momentalnie(mała moc, cienkie opony itp)
Jeżeli masz jeszcze jakieś pytania to wal śmiało chętnie odpowiem i doradzę! ;)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2005, 00:18:09 wysłana przez SeniorSiara »

Offline BigJaro

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Co Sądzicie O Samochodach Magirus-deutz?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 27, 2005, 09:01:40 »
Dzięki za podpowiedź SeniorSiara  :)  Choć trochę mnie ta informacja zmartwiła, bo potrzebujemy samochód, który poradzi sobie również w terenie. A pytam o Magirusa, bo mamy mało kasiorki :( A może doradzisz mi cos fajnego i niedrogiego.

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Co Sądzicie O Samochodach Magirus-deutz?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 27, 2005, 10:01:58 »
Cześć,
słyszałem że z tanich zachodnich samochodów to Mercedesy 1113 są bardzo dobre w terenie, np tu masz ofertę http://www.bascco.lublin.pl/oferta.htm. (osobiście firmy i tego akurat samochodziku nie moge polecić bo moim zdaniem jest za drogi w stosunku do jakości - ale oglądałem go tylko z zewnątrz, już dosć długo stoi na placu, podałem go tylko jako przykład żeby było widac o jakim  samochodziku piszę). Inna sprawa że ogólnie MB 1113 są dość stare... ale jak się nie ma co się lubi.  Inna opcja to Tatra - tylko że tu to wybór jest czy potrzebujesz dużo wody i mało ludzi. Typowa Tatra to chyba 8 ton wody i 3 ludzi. Mój kolega opowiadał że kiedyś udało mu się wyjechać Tatrą która już się oparła na mostach (możliwe, że trochę przesadził).
My (podobnie jak cała nasza gmina - w sumie 6 jednostek) jeździmy samochodami z Holandii są to 2 Mercedesy 913, jeden 813, Magirus 110-16A , DAF 1300  i Iveco (jakieś takie malutkie). Raczej wszyscy są zadowolenie ale dla Ciebie podstawowa wada to to, że te samochody przewaznie nie są przeznaczone "w teren" - mają tylko jeden napęd. Trafiają się jednak wyjątki - pooglądaj sobie na stronce  http://www.fte.nl/, jak byś chciał się dowiedzieć konkretów o jakimś samochodzie to polskim przedstawicielem tej firmy jest http://www.steo.com.pl/.
Pozdrawiam i życzę udanych poszukiwań.
Sylwek
PS: sorry, że nie gadam na temety czyli o tytułowym Magirusie ale z wypowiedzi autora tematu się domyśiłem, że chodzi ogólnie o samochodziki używane a dobre w terenie...

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Co Sądzicie O Samochodach Magirus-deutz?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 27, 2005, 21:14:18 »
co do tych samochodów to oglądając mam jedno negatywne spostrzeżenie--są obskurne wewnątrz i przestrzeń kabiny mnie przeraża - nie sprawia ciepłego ;) wrażenia
co do obsługi, jazdy itp. to uzytkownicy chwalą

Offline SeniorSiara

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
Co Sądzicie O Samochodach Magirus-deutz?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 28, 2005, 01:19:50 »
Witam Bartku!

Co do kabiny to się nie zgodzę!
Ja mam Magirusa z 1981r. z kabiną 1+1+7.
Kabina jest przestronna, obita beżowym skóropodobnym materiałem, siedzenia zastępu są co prawda drewniane, ale obite materiałem(można podłożyć gąbkę).
Podłoga wykonana z blachy ryflowanej inox. W części kierowca-dowódca podłoga wyłożona jest gumową matą tłumiącą odgłosy silnika.
Deska rozdzielcza jest wykonana z tworzywa sztucznego czarnego, "zegary" umieszczone są bardzo czytelnie!
Wcześniejsze kabiny miały nie ciekawą deską rozdzielczą (taką jak w Zile).
Pozdrawiam! ;)
 

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Co Sądzicie O Samochodach Magirus-deutz?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 05, 2005, 13:15:53 »
senior sory ale nie widziałem twojego autka ale jeśli jest tak jak opisałeś to gratuluję . ja wypowiedziałem sie o tych które miałem okazję zobaczyć- a parę sztuk na swoim powiecie mają osp
pozdrawiam

Offline PALTO

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Co Sądzicie O Samochodach Magirus-deutz?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 06, 2005, 21:02:17 »
jesli to mozliwe prosze o podanie jakis sensownych linkow do stron firm oferujacych uzywany sprzet pozarniczy. Jesli ktos jest w stanie polecic jakas firme oferujaca w/w sprzet chetnie skorzystam z rekomendacji. Moze wiecie gdzie kupic dobry i niekoniecznie drogi samochod pozarniczy (najbardziej interesuje mnie sredni gasniczy ale ciezkim tez nie pogardze) dzieki za odpowiedz
AUDACES FORTUNA IUVAT

Offline SeniorSiara

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
Co Sądzicie O Samochodach Magirus-deutz?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 07, 2005, 00:33:47 »
Witam brać strażacką!

Na pewno nie polecam firmy prometeusz(przepraszam jeżeli kogoś uraziłem ale na taką opinie zasługuje) Samochody są nieudolnie podpicowane, przeraźliwie drogie, no i brak jakiejkolwiek pomocy w przypadku awarii, nie mówiąc już o gwarancji.

Najlepiej szukać auta na własną rękę, ale to jest trudne! ;)

PS. Wiem gdzie stoi ciekawy pojazd pożarniczy średni (coś jak Unimog) tylko że 2 osoby siedzą w kabinie, a dwie za kabiną.  Jest to typowo leśny samochód terenowy zbudowany na Renówce. Cena około 5tyś euro. Jeżeli jest ktoś zainteresowany to na PW udziele informacji.
To auto miało trafić do mojej jednostki tylko się rozmyśliliśmy z powodu małej ilości miejsc.

 

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Co Sądzicie O Samochodach Magirus-deutz?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 07, 2005, 10:27:13 »
Cytuj
jesli to mozliwe prosze o podanie jakis sensownych linkow do stron firm oferujacych uzywany sprzet pozarniczy. Jesli ktos jest w stanie polecic jakas firme oferujaca w/w sprzet chetnie skorzystam z rekomendacji. Moze wiecie gdzie kupic dobry i niekoniecznie drogi samochod pozarniczy (najbardziej interesuje mnie sredni gasniczy ale ciezkim tez nie pogardze) dzieki za odpowiedz
Cześć,
nie chce powtarzac tego co już było pisane - zerknij do tematu http://www.strazak.pl/forum/index.php?show...ywane+samochody.
Pozdrawiam, Sylwek

Offline shpaco

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: Co Sądzicie O Samochodach Magirus-deutz?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 23, 2012, 23:36:01 »
przepraszam za odkopanie tematu ale mam pytanie odnośnie Magirusa a nie chce zakładać nowego wątku.

Jak jest z odpalaniem Magirusa w zimie? Mamy jednego na oku i jak jest zimny (akumulatory dobre) to ciężko odpala i kopci na biało, może to wina filtrów paliwa?

Witam brać strażacką!

Na pewno nie polecam firmy prometeusz(przepraszam jeżeli kogoś uraziłem ale na taką opinie zasługuje) Samochody są nieudolnie podpicowane, przeraźliwie drogie, no i brak jakiejkolwiek pomocy w przypadku awarii, nie mówiąc już o gwarancji.



zgadzam się z tym, z tym że w oddziale Prometeusza w Chełmnie mamy zapewniony serwis w 24 godz :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2012, 11:21:48 wysłana przez shpaco »

Offline Mongo_Psc

  • Skarbnik
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
Odp: Co Sądzicie O Samochodach Magirus-deutz?
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 24, 2012, 13:11:30 »
W zimę często auto może kopcić na biało przez niskie temperatury. Ale jest też poważniejszy tego powód. Sprawdźcie czy przypadkiem do oleju nie dostaje się płyn chłodzący, możliwe że poszła uszczelka pod głowicą.
F/StrazPszczolki

Offline shpaco

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: Co Sądzicie O Samochodach Magirus-deutz?
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 24, 2012, 20:14:52 »
płyn sie nie dostaje bo to silnik chłodzony powietrzem, uszczelka to już poważniejszy problem, mogą być jeszcze jakieś inne przyczyny?

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Co Sądzicie O Samochodach Magirus-deutz?
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 25, 2012, 09:51:42 »
płyn sie nie dostaje bo to silnik chłodzony powietrzem, uszczelka to już poważniejszy problem, mogą być jeszcze jakieś inne przyczyny?
Tak, wypalanie wody z wydechu ;) Nic poważnego, o uszczelce nie myśl raczej ;)
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline shpaco

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: Co Sądzicie O Samochodach Magirus-deutz?
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 10, 2013, 20:38:25 »
koledzy gdzie wozicie niagare w magirusie 170 D 11 ? nigdzie nie chce nam wejść. Mile widziane fotki różnych rozwiązań bo nic nie moge znaleźć, a jak narazie jedynym wyjściem jest przerobienie żaluzji.

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Co Sądzicie O Samochodach Magirus-deutz?
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 10, 2013, 20:42:11 »
na dach(z tylu na zabudowie)? zrobić obramowanie zapinać ją paskiem i gotowe(nie które jednostki na samochodach tak mają)
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline shpaco

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: Co Sądzicie O Samochodach Magirus-deutz?
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 10, 2013, 22:46:22 »
ja już mam dość wożenia niagary na dachu, mieliśmy tak w starze 200 i zdejmowanie było uciążliwe, musiałbym wiedzieć jakie patenty mają uzytkownicy takiego magirusa jak ten: http://otomoto.pl/magirus-tlf-16-4x4-blokada-mostu-pozarniczy-T3411789.html