Autor Wątek: Ksiązka Działań Ratowniczo - Gaśniczych  (Przeczytany 7248 razy)

Offline hunter

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Ksiązka Działań Ratowniczo - Gaśniczych
« dnia: Styczeń 24, 2005, 20:54:05 »
kto z druhów prowadzi książkę działań ratowniczo - gaśniczych? u mnie w OSp dotychczas taka ewidencje prowadzilismy w zeszycie,ale teraz wymyslilem sobie,ze załoze "profesjonalny" rejestr:) jakie informacje powinny byc w nim zawarte poza oczywistymi jak np. godzina rozpoczecia, zakonczenia, data, miejscowość, opis zdarzenia, lista ratowników... czekam na informacje...
... i ósmego dnia Bóg stworzył strażaka..

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
Ksiązka Działań Ratowniczo - Gaśniczych
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 25, 2005, 10:30:00 »
z wszelkimi rejestrami jest taki problem że na początku zakłada sie ambitne założenia i rubryczek jest sporo- poźniej gorzej z wypełnianiem.   :D  ;)
 
moim zdaniem powinienes zapisać sobie numer meldunku- weźmiesz z PSK. może godziny wyjazdu i powrotu a nie rozpoczecia i zakończenia - nie zawsze jestes pierwszy i nie zawsze kończysz zdarzenie. napewno zapisz sobie nazwiska strazaków biorących udział, data miejsce  i krótki opis jak najbardziej.  jeśli macie dwa samochody to oczywiscie samochód. zapisuj sobie straty w sprzęcie (podaj też do meldunku PSK), ewentualnie sorbent czy mat. opatrunkowe - bedziesz mogł sie z nich rozliczyć. to tak na szybko ci mi sie wymyśliło

Pozdrawiam
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..

Offline ksiwek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 273
Ksiązka Działań Ratowniczo - Gaśniczych
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 25, 2005, 17:18:22 »
Gorex ma rację, rejestr musi być krótki.  Ja prowadzę rubryki jakie wymienił Hunter plus dodatkowo rubryka o innych uczestnikach, gdzie wpisuję inne jednostki straży, policję, służbę zdrowia itp. Nic poza tym. Taki rejestr mamy od kilku lat i całkiem wystarcza.

Offline KiM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Ksiązka Działań Ratowniczo - Gaśniczych
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 25, 2005, 22:08:35 »
U mnie jak wyżej plus praca sprzętu, np.: pilarka łańcuchowa, ponton z silnikiem, pompa plywająca "Niagara" agregat prądotwórczy itp.  i podaję czas pracy. Mam odnośnik do kart rozliczeniowych materiałów pędnych. :rolleyes:  

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Ksiązka Działań Ratowniczo - Gaśniczych
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 25, 2005, 22:44:19 »
ja mam tylko pare podstawowych rubryk + jeszcze cos tam. kazdy z was tak pisze . to "cos tam"  jest zawsze ciut inne, dostowane do waszych potrzeb.

taka ksiazka musi zawierac wlasnie te rubryki, ktorych akurat twoja osp potrzebuje.

mozesz prowadzic tez dwie ksiazki- jedna krotka szybka ksiazeczke na kilka wpisow a druga to prawdziwa ksiege dzialan ratowniczych. warto dokumentowac takie rzeczy by moc potem to przedstawic jako dowod aktywnosci.
poza tym ile czasu zajmie ci wypelnienie nawet 10 rubkryk w ktorych  bedziesz pisac sobie znanymi skrotami a legenda gdzies na boku. 10 mim po kazdej akcji?? to moze byc nawet ciekawe bo wymaga analizy akcji.
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Ksiązka Działań Ratowniczo - Gaśniczych
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 27, 2005, 21:02:56 »
bulon myśle że masz na myśli ksiegę w której w sposób dokładny powinno przedstawiać sie działalność osp nie tylko rozrywkową ale także z działań ratowniczo gaśniczych --proponuje też dołączać zdjęcia nie koniecznie z miejsca akcji ale chocby już po powrocie do bazy
bulon - czy tyu jesteś zawodowcem czy ochotnikiem?

Offline SeniorSiara

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
Ksiązka Działań Ratowniczo - Gaśniczych
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 28, 2005, 01:26:19 »
Cytuj
proponuje też dołączać zdjęcia nie koniecznie z miejsca akcji ale chocby już po powrocie do bazy
Święte słowa Bartku!
Zdjęcia to niesamowita pamiątka i dokumentacja.
Bardzo często robiliśmy zdjecia (moze nie podczas gaszenia domu, bo głupio by to wyglądało) ale niestety aparat uległ zniszczeniu i teraz nie ma czym. Myślimy o jakiejś cyfrówce, ale to troche kosztuje.
Pozdrawiam i zachęcam do robienia zdjeć! ;)  

Offline bulon

  • Elitarny spamer :)
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.521
  • www.heartsaver.pl
    • Kursy pierwszej pomocy
Ksiązka Działań Ratowniczo - Gaśniczych
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 28, 2005, 10:30:20 »
Cytuj
bulon - czy tyu jesteś zawodowcem czy ochotnikiem
juz dawno powinienes domyslic kim jestem natomiast ja juz nie mam pojecia kim ty jestes. podobno oficerem ale to chyba jakas plota, prawda??
Prywatnie zdanie wyrażam pisząc kolorem czarnym.

Moderuje przy pomocy koloru navy.
Każdy moderator ma swój kolor.

Offline Szamil

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
    • http://www.osp.szczepanow.pl
Ksiązka Działań Ratowniczo - Gaśniczych
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 29, 2005, 21:11:16 »
Cytuj
Cytuj
zniszczeniu i teraz nie ma czym. Myślimy o jakiejś cyfrówce, ale to troche kosztuje.

 
Za 200 - 300 zł jakiegos pasciaka z allegro mozan kupic - w sam raz nadaje sie na akcje. Za 100 zł mozna kupic obudowe wodoszczelna. My uzywamy takiej do zwyklego apartu.
Szamil
Walczyć - często, dać się pobić - czasami, dać się zniszczyć - nigdy!

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Ksiązka Działań Ratowniczo - Gaśniczych
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 12, 2005, 22:48:31 »
Juz od kilku lat w naszej osp prowadzona jest ksiazka dzialan rat-gas. Moim zdaniem to dobry pomysl. Nasza ksiązka zawiera. Godzine alarmowania, wyjazdu, powrotu, wyjazdu poszczegolnych sekcji, opis zdarzenia, dane poszkodowanych lub samochodów, kto jechal na wozie, przepracowany czas oraz kto przybyl na alarm, a w akcji nie uczestniczył. Pozdrawiam!

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Ksiązka Działań Ratowniczo - Gaśniczych
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 13, 2005, 19:27:20 »
Takie ksiazki to sami zaprojektowaliscie czy mozna gdzies takie kupic?
Bylem w posiadaniu zakupionej BT ZOSP ksiazki naczelnika i stwierdzilem ze jest bardzo odlegla od praktyki, zreszta wiele rzeczy co robi ZOSP jest odlegle od praktyki. Dzis jej nie prowadze.
Obecnie kazdy dowodca po akcji wypelnia druk meldunku zaprojektowanego przeze mnie, jest w nim: data, wykaz druhów, dokladny adres, godz wyjazdu i powrotu, uzyte pojazdy do dzialan, rodzaj zdarzenia, krotki opis, wlasciciel poszkodowany, zuzyto srodka gasniczego, uwagi, podpis dowodcy.  

Offline SeniorSiara

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
Ksiązka Działań Ratowniczo - Gaśniczych
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 13, 2005, 19:57:28 »
Witam Kolegów!

Kiedyś kupiłem w ZW ZOSP książkę działań OSP, ale do niczego się ona nie przydała, bo jest zbyt uogólniona.
Także nie polecam!

Zrobiłem  tak jak Ty samemu opracowałem druk karty zdarzenia, która zawiera najpotrzebniejsze informacje (podobne do twojej).
Pozdrawiam.
 

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Ksiązka Działań Ratowniczo - Gaśniczych
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 13, 2005, 20:45:52 »
My projekt ksiązki stworzyliśmy w excelu całkowicie dopasowany do naszych potrzeb. Drukowaniem i oprawom zajął się kolega druh, który pracuje w drukarni. Pozdrawiam!

Offline hunter

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Ksiązka Działań Ratowniczo - Gaśniczych
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 13, 2005, 20:49:22 »
moze podeslecie mi taki druk? mimal@2poczta.fm dziekuje i pozdrawiam
... i ósmego dnia Bóg stworzył strażaka..

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Ksiązka Działań Ratowniczo - Gaśniczych
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 16, 2005, 22:58:07 »
postaram sie w sobote wieczorem wyslac do HUNTER

Offline Pączek998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
    • http://strazak998psp@wp.pl
Ksiązka Działań Ratowniczo - Gaśniczych
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 02, 2005, 20:05:09 »
U nas w jednosce mamy dobrego informatyka i opracował program który bardzo nam pomaga. Jest to baza danych w ktorej mozna sprawdzic nawet akcje z kilku lat wtecz. W każdej chwili moża wydrukowac gotowe raporty ktore przydaja sie np. na walne zabranie :) Po każdej Akcji jest zakładany nowy formularz w którym są takie informacje jak:
 
- data Akcji
- rodzaj Akcji ( Pożar, Wypadek, Miejscowe zagrożenie itd.)
- czas zadysponowania przez PSK
- czas powrotu do remizy
- łączny czas pracy
- ilość użytej wody i środków gasniczych
- rodzaj pojazdu w akcji
- ilość przejechnaych kilometró
- miejsce Akcji
- rodzaj i przebieg prowadzonych czynośći ratowniczych
- ilość osób w przy Akcji (imię i nazwisko)
- ilość osób ktore przybyły na alarm (imię i nazwisko)

Wszystko jest opracowane w 100% i zamieszczone w fajnej szacie graficznej



pozdro. druh. Łukasz

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Ksiązka Działań Ratowniczo - Gaśniczych
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 02, 2005, 20:28:42 »
do Pączek998.. ile taki program zajmuje miejsca. I czy jest możliwość, abyś mi go przesłał... ;)  

Offline hunter

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 172
Ksiązka Działań Ratowniczo - Gaśniczych
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 03, 2005, 17:01:27 »
ja tez chętnie go przetestuje:)
... i ósmego dnia Bóg stworzył strażaka..

Offline Pączek998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
    • http://strazak998psp@wp.pl
Ksiązka Działań Ratowniczo - Gaśniczych
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 03, 2005, 21:44:42 »
No byla by taka mozliwosc ale na początek musze sie spytac w jednosce a dokladnie autora. Jesli odpowiedz bedzie pozytywan wysle wam !! :D  acha w tym programi nawet zapisywac takie dane jak :

- dokladne dane strazaka tj. np. nawet nr. buta czy rozmiary, fotka , czy nawet odznaczenia ktore dany druch posiada. :D



pozdro. druh. Łukasz

P.S. moze wie ktos skad mozna sciagnac film Bacdraft - ognisty podmuch"

Offline osposie

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 516
    • http://www.7stref.pl
Ksiązka Działań Ratowniczo - Gaśniczych
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 03, 2005, 23:14:39 »
do Pączek998.. niech autor nada programowi nazwę.. zamieści go na jakiejś stronie www i wszyscy ochotnicy będą mieli z niego pożytek.. czekam na pozytywne rozpatrzenie sprawy.. Pozdrawiam!

Offline maniek1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Ksiązka Działań Ratowniczo - Gaśniczych
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 07, 2005, 18:16:14 »
też chciałbym go przetestować oczywiście za zgodą autora

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Ksiązka Działań Ratowniczo - Gaśniczych
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 11, 2005, 00:26:01 »
Ostatnio będąc na stronie ZWZOSP w Gdańsku (Ci sami co "produkują" - "ABC Strażaka Ochotnika") natrafiłem na ofertę kupna Książki Działań Ratowniczo - Gaśniczych, więc jeśli byłby ktoś zainteresowany zakupem to podaję adres:

     www.zwzospgdansk.prv.pl
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz