Autor Wątek: Kontrole z Komendy Głównej  (Przeczytany 14596 razy)

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Kontrole z Komendy Głównej
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 17, 2008, 23:20:41 »
Witam!
Zdecydowanie Jestem tego samego zdania jak m.in robn i piotr998!!!
Zwykle te w/w kontrole nic nowego nie wnoszą prócz dodatkowego stresu /czyt. szargania nerwów/, którego i tak nie brak w codziennej służbie. Później nie raz różnych problemów jak wyżej opisane. Tylko, czy to akurat interesuje SzP. z KG i KCKRiOL?
Nie powiem... Zwykle starają się dobrze wykonać Swoja <pracę>, ale...   Właśnie to małe ale! Chyba wielu wie w czym rzecz? :angry:
Kol. Alchemik zarzuca innemu np. sarkastyczny  ton, a sam zachowuje się b.podobnie:
Cytuj
I daruj sobie ten sarkastyczny ton.
Są w PSP bardzo istotne zagadanienia, do wykonywania których praca podziałowa i jej znajomość jest powiedzmy zbędna.
Hm... Czy to więc tzw. kontrola kompleksowa - może więc faktycznie, co niektórzy w PSP powinni być cywilami!
lub
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,10373.msg103441.html#msg103441
Z drugiej jednak strony przyznaje, że:
Cytuj
Fakt - trzeba się streszczać, ale priorytetem powinno być właściwen wykonanie zadania.
No to już chyba wiem...  :wacko:  cyt. "Komuno wróć" /warty,sekundy.,dachy,priv., itd./ , bo i tak obecnie u Nas znów ważniejsze podobnie!
Pozdr.
Ps. Acha i serdecznie przepraszam urażonych za ten (może) sarkastyczny ton.  :wub:
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Kontrole z Komendy Głównej
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 18, 2008, 10:31:23 »
A ilu z panów zabierających głos w tym temacie brało udział w takiej inspekcji, którą przeprowadzała KG?

Bo odnoszę wrażenie, że znacie to tylko z opowieści kolegów i dopisujecie do tego swoje ideologie. Ja akurat miałem przyjemność brać udział w takiej inspekcji. I szczerze powiem nie było aż tak źle. I pomimo że cała zmiana była zajęta innymi sprawami, to wyrobiliśmy się w czasie i jak powiedzieli kontrolujący są jednostki, i to sporo które łapią się tym czasie. Kontrola przebiegła w sposób bardzo sympatyczny, w przeciwieństwie do tych które przeprowadza KW, gdzie się próbuje udowodnić strażakom z PB że są do bani, bo tu panowie z KW wiedzą lepiej. 
Inspekcja z KG po zaalarmowaniu zebrała cała zmianę przed wozami, przedstawili się, powiedzieli o zakresie kontroli, o tym, że jest to jeszcze w fazie testowania. Spisali nazwiska ludzi ze zmiany, sprawdzili dokumenty itp. To co w zakresie. Potem było jakieś rozwinięcie i omówienie. I po strachu. Owszem stres jest bo to przecież KG, ale w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Nie chcę tu nikogo bronić, bo nam osobiście te 60 sek. też nie bardzo sie podoba, ale jest to tylko poglądowe, a nie żeby kogoś z definicji uwalić. Trzeba było porozmawiać z kontrolującymi. U nas po wszystkim jak zakończyło się omówienie było mnóstwo pytań i wywiązała się pogadanka z kontrolującymi, w której nam wyjaśnili to i owo.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2008, 10:35:14 wysłana przez strazak998 »

Offline jaras

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 200
Odp: Kontrole z Komendy Głównej
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 18, 2008, 11:20:17 »
Źródło: WIKIPEDIA.
Kontrola - ogólnie porównywanie stanu faktycznego ze stanem założonym. W innym sensie nadzór nad czymś i dopilnowywanie, aby to funkcjonowało zgodnie z ustalonymi zasadami. kontrola w administracji-weryfikacja- kontrolujący weryfikuje działania kontrolowanego.

Taka już rola KG i KW - dopilonwywać, aby funkcjonowało. To nie znaczy, że z założenia nie funkcjonuje, ale kontrolujący chcą mieć wiedzę jak to jest naprawdę (najlepsza forma sprawdzić praktycznie).

Co do kryterium czasowego - musi ono być, bo osoby potrzebującej pomocy nie interesuje, że strażacy akurat grali w piłkę, ping-ponga albo nie mają ześlizgu czy bram otwieranych automatycznie. Chodzi o to, by zebrać się i wyjechać jak najszybciej to możliwe. Z tym chyba nikt nie będzie dyskutował.
Co do okoliczności wpływających na wydłużenie czasu - najważniejsze jest ludzkie podejście - kontrolujący powinni wziąć pod uwagę okoliczności, warunki lokalowe itp.
Wracając do definicji kontroli - porównianie stanu faktycznego z założonym. Było by super, gdyby zrobiono coś, by dążyć do stanu założonego (usprawnienie alarmowania, wprowadzenie automatyki, samochody odpalane za pierwszym dotknięciem itp. itd.).
Zawsze warto postawić się po drugiej stronie - niech kontrolujący zrozumie kontrolowanego i vice versa.
KONTROLER Z KG ;) - żart

Offline kapitano

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Kontrole z Komendy Głównej
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 18, 2008, 22:33:13 »
Naprawdę z tego co widzę jeśli chodzi o czas wyjazdu (zaznaczam tylko o czas wyjazdu) cofamy się do czasów ZSP. Dobrze że  nie wymagają jeszcze na obecnych kontrolach tej "białej książeczki" o której pisał „Intruder” (starsi strażacy wiedzą o jaka chodzi), ale za to mają do obliczenie sporo wzorów matematycznych żeby napisać końcowy wynik kontroli :wacko:. Kontrole są  potrzebne, a my na podziale musimy być perfekcyjnie przygotowani aby nieść pomoc, ale wprowadzenie 60 s na wyjazd ? Niby czemu to ma służyć ? I na starcie kontroli dobrze przygotowanej teoretycznie i praktycznie jednostki   daje się jej w zasadzie stopień negatywny. Pamiętam czasy gdzie na wyjazd z garaży w dzień było 30 s, a w nocy 60 s było  kilka sytuacji gdzie mało brakowało by doszło do wypadków bo załoga wpadała do  samochodu (bo czas jest najważniejszy) jak on już ruszał!!!!!. Tylko że wtedy do akcji jechało się w tym co się chodziło po koszarach (moro, skutery,) a nie jak teraz w ubranie i buty ochronne które zakłada się przed wejściem do samochodu. Jeżeli wyjedziemy za 79 sekund to coś  zmieni? (nie mówię 5 minutach jak ktoś napisał bo to już przegięcie), ale i tak możemy zaraz stanąć w korku na krzyżówkach w godzinach szczytu na 59 sekund, 126 sekund itp............... lub przejechać bez zatrzymywania do akcji. Jeżeli mamy być tacy szybcy i wyrobić się w 60 s ok. ale z drugiej strony można zadać pytanie. W jakim czasie ma się zebrać grupa operacyjna (KP,KW,KG) i wyjechać za bramę ? Gdzie są dla nich te kryteria czasowe ? Oni przecież też jadą ratować ludzkie życie (bo nie jeżdżą tylko po kontrolach). Kontrolę KG też miałem i nie mam co do jej przeprowadzania zastrzeżeń tak jak i oni do naszej zmiany ale ten czas wyjazdu................to jest chore. Każdy musi wiedzieć ze ma jak najszybciej wyjechać do akcji a czy to będzie 28, 56, czy 72 sekundy (bywają różne sytuacje o których piszą poprzednicy) a przez taką właśnie pierdołę dyskwalifikuje się jednostkę do pozytywnej oceny (wg najnowszych wytycznych kontroli KG)

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Kontrole z Komendy Głównej
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 19, 2008, 14:14:56 »
Może się mylę ale ostatnio zauważyłem w wielu wątkach pewną grupę Formowiczów , którzy zaciekle zaczynają bronić strony służbowej i są aktywni od krótkiego okresu czasu. Czyżby przy KG powstał fan klub mający udowadniać nam że nasze miejsce w szeregu jest daleko z tył i to co powiedzą nam młode wilki jest prawdą i tylko prawdą .Dziś powołuję grupę śledczą do zbadania tej sprawy, świadków proszę o składanie zeznań na forum. 
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline zorro1971

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kontrole z Komendy Głównej
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 24, 2008, 21:22:23 »
Witam wszystkich  użytkowników i moderatorów
Mam pytanko czy ktoś może mi napisać gdzie i kiedy były ostatnio przeprowadzane kontrole z KG
No i przede wszystkim w jakich godzinach głównie oni urzędują?
Piszcie jak możecie dzięki i pozdrawiam wszystkich

Offline pagon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Kontrole z Komendy Głównej
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 24, 2008, 22:13:40 »
Ja też mam pytanie odnośnie tych kontroli z KG.
Jak przyjeżdża kontrola z KG to oni się jakoś legitymują?
Pokazują jakieś zgody, rozkazy Komendanta Głównego lub jego Zastępców i pozwolenie na kontrole? Muszą chyba mieć takie bo chyba to że są pracownikami KG PSP nie oznacza od razu że mogą kontrolować podział bojowy?
Jak to jest?

Offline mariano998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Kontrole z Komendy Głównej
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 25, 2008, 23:12:29 »
Witam wszystkich  użytkowników i moderatorów
Mam pytanko czy ktoś może mi napisać gdzie i kiedy były ostatnio przeprowadzane kontrole z KG
No i przede wszystkim w jakich godzinach głównie oni urzędują?
Piszcie jak możecie dzięki i pozdrawiam wszystkich
Z tego co wiem to w kujawsko-pomorskim byli już w Rypinie i Włocławku. W Rypinie byli rano zaraz po zmianie służby.

Offline biały

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Kontrole z Komendy Głównej
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 26, 2008, 12:05:57 »
We Włocławku pojawili się około 16.Zadzwonili na MSK,przedstawili się,kazali ogłosić alarm inspekcyjny dla JRG 1.Dokładnych szczegółów nie znam ale podobno mieli jakieś założenie(pożar wewnęrzny budynku),sprawdzenie dokumentacji na wozach oraz dokumentów strażaków.Posiedzieli do 21.

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Kontrole z Komendy Głównej
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 07, 2008, 18:40:31 »
czy to prawda, że podczas inspekcji rozwiązywane są również testy sprawdzające wiedzę???

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Kontrole z Komendy Głównej
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 07, 2008, 20:52:55 »
to zależy od kontrolującego ale takie testy czy też sprawdziany pojawiają się praktycznie na każdej kontroli

Offline Polifon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Kontrole z Komendy Głównej
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 07, 2008, 23:23:30 »
Miałem inspekcję w tym tygodniu. Było sprawdzenie czasu wyjazdu, kontrola dokumentów w tym także książki podziału bojowego, test i rozwinięcie na placu. Test skaładał się z 10 pytań w większości wybranych z tego obszernego zestawu. Jak mówili kontrolujący nie jest to regułą. Wszystko zależy od szefa zespołu inspekcyjnego. To on dobiera sobie pytania. Jeśli chodzi o same pytania to dużo głupsze przywozi ze sobą KW. Z resztą kontrolujący sami mówili że zdają sobie sprawę, że na podstawie 10 pytań nie są w stanie ocenić naszej wiedzy. Generalnie cała inspekcja przebiegała w przyjaznej atmosferze. Dużo wyjaśniali co, jak i dlaczego. Końcowa ocena zależy od wielu czynników. Mają opracowany arkusz w exelu w którym zaznaczają odpowiedzi na konkretne pytania dot. jednostki. Ocena końcowa to średnia ważona obliczona na podstawie wszystkich wyników. I wcale czas wyjazdu nie jest decydujący. My nie zmieściliśmy się w 60 s. a całość zakończyliśmy z dobrym wynikiem. Po wykonaniu ćwiczenia odbyło się spotkanie całej zmiany gdzie całość była dokładnie omówiona. Wytykają błędy, ale jednocześnie pytają dlaczego tak zrobiłeś a nie inaczej, jak dobrze to uzasadnisz to wszystko jest ok. Najwięcej oczywiście wymagają od dowódcy. Musi dokładnie opowiedzieć jakie decyzje podjął i dlaczego. Tyle spostrzeżeń nasuwa mi się na chwilę obecną. Jeśli macie jakieś pytania to chętnie odpowiem.

Offline cudik

  • st.str.
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • HELL HATH NO FURE LIKE A FIREFIGHTER
Odp: Kontrole z Komendy Głównej
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 08, 2008, 10:44:47 »
Mam Pytanie odnośnie kontroli
Jak wiadomo KG robi takie kontrole podobno miały dotrzeć do JRG testy nie wiem czy dobrze napisza ale około 1000 czy ponad 1000 pytań na które trzeba znać odpowiedz wiecie coś więcej an ten temat i ewentualnie gdzie można znaleźć te pytania bo miała je go komend dostarczyć KW i pózniej KM po JRG ale u mnie nic nie ma o co Komon dzieki.
ÓSMEGO DNIA BÓG STWORZYŁ STRAŻAKA

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Kontrole z Komendy Głównej
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 08, 2008, 10:49:53 »
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,10969.0.html
tu jest wątek o tych pytaniach.
Poza tym w pewnych Komendach od tych pytań już się odeszło gdyż zawierają wiele błędów

Offline obserwator112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Kontrole z Komendy Głównej
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 08, 2008, 13:33:56 »
u mnie w tamtym tygodniu tez była kontrola i z tego co mówili, to pytania poszły do KWcelem wniesienia ewentualnych uwag, a w KW ktoś nadgorliwy puścił to niżej do nauczenia. Inspekcyjni mówili że są to pytani z różnych dziedzin i sa przeznaczona dla nich żeby z tych 1500 pytań mogli wybrać odpwoiednie dla specjalizacji jednostki - techniczna, chemiczna, nurkowa itp. A że w KW nie chciało się ich przeglądać to spuścili robotę na dół. Także nie ma się co stresować.
A co do samej inspekcji to mamy raczej dobre zdanie na jej temat. Nie zmieściliśmy się co prawda w czasie wyjazdu ale ocena za całość dobra. Zestresowani wszyscy byli bo to sama KG do nas zawitała, ale podczas podsumowania mozna było porozmawiać jak równy z równym. Wyjasnili nam pewne rzeczy, odpowiedzieli na pytania, ogólnie było ok. Nikomu krzywdy nie zrobili.

Offline ghostdooog

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Kontrole z Komendy Głównej
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 19, 2008, 18:12:56 »
u nas była kontrola z KG jakoś jesienną porą (druga w mieście w przeciągu kilku miechów) w godzinach rannych tj. od 9 do 16, a gdzie indziej szanowna komisja pofatygowała się w sobotni!!! wieczór i zrobili kontrolę w godz. 21-4 w nocy...
oczywiście w czasie 60s się nie wyrobiliśmy (niewiele brakło), później były ćwiczenia i odpytywanka  :tuba: z teorii, ale zgadzam się z "obserwatorem112" iż po ćwiczeniach można było pogadać z komisją jak równy z równym i dyskutować na różne tematy zaciekle.... ogólnie było w porządku (a bynajmniej ten zespół, który był u nas)...
także panowie nie ma się czego bać, w końcu pracujesz na codzień w swoim zawodzie i ze sprzętem wszelakiego typu, a co do pory kontroli to nie znacie dnia ani godziny... :cooo:

Offline obserwator112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Kontrole z Komendy Głównej
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 19, 2009, 12:03:59 »
W zeszłym tygodniu na woj. mazowieckim znowu była Inspekcja z KG. Kontrola dopadła tym razem Siedlce. Z informacji uzyskanych od kolegów z pobliskich Siedlec zostali oni ostrzeżeni przez swojego dawnego kolegę który obecnie pracuje w KG. Ponoć całe kierownictwo w trybie natychmiastowym udało się na urlop. Jaja jak berety.

Offline kuba311

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Kontrole z Komendy Głównej
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 20, 2009, 09:11:10 »
witam 1 polowa maja zamosc woj. lubelskie,  nikt nikogo nie ostrzegal
Panowie z KG kontrole prowadzili od godz. 9.00 do poznego wieczora

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Kontrole z Komendy Głównej
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 20, 2009, 10:34:34 »
w kwietniu szły Kielce

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline rescue

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Kontrole z Komendy Głównej
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 20, 2009, 21:50:50 »
 :wall: :stop:
...Z informacji uzyskanych od kolegów z pobliskich Siedlec zostali oni ostrzeżeni przez swojego dawnego kolegę który obecnie pracuje w KG. Ponoć całe kierownictwo w trybie natychmiastowym udało się na urlop. Jaja jak berety.
:stop:

Dobry jesteś, kolego ^_^
Czy jest ktoś kogo nie potrafisz wsadzić na minę?
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2009, 21:54:23 wysłana przez rescue »

Offline strazakbj998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Kontrole z Komendy Głównej
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 20, 2009, 21:57:03 »
witam 1 polowa maja zamosc woj. lubelskie,  nikt nikogo nie ostrzegal
Panowie z KG kontrole prowadzili od godz. 9.00 do poznego wieczora
dokładnie do 23

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Kontrole z Komendy Głównej
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 20, 2009, 22:04:14 »
Hm...
Daj Boże również taki "zapał" w kontrolach kompleksowych Komend. Wówczas potrwają, co najmniej 1/2 krócej.  ^_^ No... ale właśnie <pracę> trzeba szanować - szczególnie na wyższych szczeblach.  :rofl:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline fenix998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kontrole z Komendy Głównej
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 21, 2009, 13:02:04 »
Swego czasu dość głośno było też kierowcy z KG, który powiadomił swoich znajomych o kontroli, ale dzwonił na 998. Tamten chyba wyleciał za to z KG, ciekawe co zrobią z tym?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Kontrole z Komendy Głównej
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 15, 2010, 14:50:31 »
Ramowe wytyczne w sprawie sposobu przeprowadzania inspekcji gotowości operacyjnej JRG i stanowisk kierowania komendanta wojewódzkiego/powiatowego/miejskiego PSP 

http://www.straz.gov.pl/data/other/ramowe_wytyczne_do_inspekcji.pdf

Wytyczne Komendanta Głównego PSP w sprawie sposobu przeprowadzania inspekcji gotowości operacyjnej podmiotów, których siły tworzą centralny odwód operacyjny - marzec 2010

http://www.straz.gov.pl/data/other/wytyczne_11.pdf
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2010, 14:54:28 wysłana przez grzela »