Autor Wątek: Po5  (Przeczytany 2227 razy)

Offline patcoks

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Po5
« dnia: Styczeń 22, 2005, 01:23:38 »
Witam!!!
Jestam nowy na tym forum i nie wiem czy taki tamat byl poruszany, a chodzi mi o to, czy stosujecie jakies przerobki w motopompach, uzywanych do zawodow sportowo-pozarnczych?

pozdrawiam patcoks ;)  firemani rulezzzz

Offline czapi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Po5
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 23, 2005, 23:01:20 »
Temat przeróbek pomp na zawody był już poruszany. Na temat przeróbek pompy na zawody nikt Ci dokładnie nie powie jakie ma zastosowane w swojej motopompie. Każdy walczy o sekundy w bojówce i chociaż wg regulaminu wszyscy mają startować na sprzęcie jednakowym (nie przerobionym, fabrycznym) to i tak przeróbki takie czy inne stosują. Wszyscy wiedzą że pompy są przerobione i przymykają na to oko. Jest kilka firm, które za odpowiednią kasę przerobią pompą typowo na zawody. Moim zdanie mija się to trochę z celem tej konkurencji, bo to już nie zależy w takim stopniu od zgranie czy sprawnego wykonanie ćwiczenie a od tego ile siana wyłożysz na przeróbki. Pozdrawiam i miłego tuningu pompy.

 

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Po5
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2005, 09:15:09 »
Sprawa przeróbek pomp do zawodów jest jedną z tych, które sprawiły, że całkowicie zraziłem sie do zawodów. To już całkowicie mija się z celem i coraz mniej ma wspólnego z pożarnictwem. Może prościej byłoby grać w piłkę? Tym bardziej, że często taka przeróbka, polejgająca mniej więcej na tym, że robi się otwory w chłodnicy by woda szybciej była zasysana (nie jestem mechanikiem, ale coś tak mi się kojarzy), powoduje, żę pompa praktycznie nie może być używana podczas innych działań - przegrzewa się po kilku miniutach...

Witek

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Po5
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 24, 2005, 11:03:36 »
Cześć,
konkretnie to tu: http://www.strazak.pl/forum/index.php?show...30&hl=motopompa o tym było. Następnym razem możesz użyć funkcji przeszukania forum tylko zaznacz czas napisania posta "kiedykolwiek".
Co do podkręcania motopompy w naszym wydaniu (kiedyś bo ostatnio to nas już to przestało bawić) to podstawa to dobre uszczelnienie. Zmiana paliwa na świeże (niektórzy coś tam dolewają) zmiana świec na nowe. Słyszałem ze szybkość ssania poprawia zamknięcie zaworów do manometrów (te "profesjonalnie rasowane" mają je zaślepione na stałe).
Przeróbka chłodnicy, jak napisał Witek, całkowicie eliminuje motopompę z użycia na dłuższy czas (słyszałem o zatartej motopompie, kiedy komisja sędziowska poprosiła o wypompowanie wody ze zbiornika przez ostatnią ze startujacych drużynę).
Dodatkowo zabawa ze smokiem - tak żeby był mnieszy opór przy ssaniu (oczywiście podparcie takze wyklucza go z normalnego użycia).
Pozdrawiam, Sylwek