Autor Wątek: Wypadki w służbie a emerytura????  (Przeczytany 1450 razy)

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Wypadki w służbie a emerytura????
« dnia: Lipiec 06, 2008, 19:31:23 »
Witam serdecznie i z góry zaznaczam ,jeśli gdzieś na forum jest odpowiedź na moje pytanie , bardzo proszę o info  :rolleyes: sprawa pilna!!!!!

  Czy w przypadku odejścia na emeryturę , podczas komisji lekarskiej przedstawiamy dokumentację z wypadków związanych ze służbą?I czy są podstawy do procentowego podniesienia naszego świadczenia?                                                                                   Pozdrawiam


Ps.Proszę o wyrozumiałość jeśli uważacie moje zapytanie za coś  ^_^  ^_^.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Wypadki w służbie a emerytura????
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 06, 2008, 21:18:05 »
W chwili odejścia na emeryturę nie masz komisji lekarskiej.
Na komisję stajesz na swój wniosek aby ustalono czy służba miała wpływ na trwały uszczerbek na zdrowiu.
A na to jak najbardziej wypadki związane ze służbą mają ogromny wpływ.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Wypadki w służbie a emerytura????
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 06, 2008, 23:49:14 »
mario68
Nie wiem jak u Ciebie, bo co Kraj to obyczaj, ale u mnie obligatoryjnie / z urzędu/ każdy <emeryt> jest kierowany na Komisje w celu jw. :mellow:
Papiery trzeba mieć, zbierać. Dużo! Wypadki, wyniki, leczenie, sanatoria, itd... Najlepiej z Poliklinik MSWiA, bo inne zwykle "olewają". :angry:
Sporo ludzi w zależności od wielu czynników /staż, dokumenty itp../ dostaje min. 5% do emki na 3 lata i znów>>>  Musi to zatwierdzić jeszcze - w moim np. przypadku Sz.Komisja w Katowicach, ale to proforma.  -_-
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline MisiaczekM

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: Wypadki w służbie a emerytura????
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 07, 2008, 22:45:27 »
  Czy w przypadku odejścia na emeryturę , podczas komisji lekarskiej przedstawiamy dokumentację z wypadków związanych ze służbą?I czy są podstawy do procentowego podniesienia naszego świadczenia?                                                                                   Pozdrawiam


Ps.Proszę o wyrozumiałość jeśli uważacie moje zapytanie za coś  ^_^  ^_^.
Przy wysyłaniu na badania o przydatności do służby sporządzana jest notatka oprócz skierowania, która zawiera wszystkie terminy badań okresowych, wszystkie stanowiska i związane z nimi szkodliwości.... oraz wszystkie wypadki związane ze służbą (komisje lekarskie, procent uszczerbku i paragrafy związane z tym wypadkiem..)
Pozdrawiam,
 () ()
 ( o )   MisiaczekM
()_() 
 () ()