Autor Wątek: Fotografia  (Przeczytany 2493 razy)

Offline Kamil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
Fotografia
« dnia: Lipiec 05, 2008, 13:02:14 »
Jako zapaleniec fotografii wpadłem na pomysł, aby założyc temat, w którym każda osoba fotografująca będzie mogła się wypowiedziec i otrzymac fachowe porady. Mam na myśli podyskutowanie na temat techniki robienia zdjęc, kompozycji i ogólnych porad związanych z robieniem zdjęc. Dodatkowo można by porozmaiwac o sprzęcie na którym pracujemy, czyli o aparatach, obiektywach, zewnetrznych lampach błyskowych, filtrach i innych ciekawych rzeczach.
Chciałbym się skupic na fotografii której celem jest przedstawinie straży pożarnej. Mile widziane były by także tematy zdjęc nie związane z pożarnictwem.
Można by także porozmawiac o przepisach prawnych robienia zdjęc, programach do tworzenia galerii, czy różnych konkursach fotograficznych.
Mam nadzięję, że pomysł się Wam spodoba. Czekam na opinie. Pozdrawiam.

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
Odp: Fotografia
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 05, 2008, 17:38:13 »
Jako zapaleniec fotografii wpadłem na pomysł, aby założyc temat, w którym każda osoba fotografująca będzie mogła się wypowiedziec i otrzymac fachowe porady.

A czy subforum 'jaki samochod kupic' albo 'jak zaspokoic partnerke' tez bys widzial na naszym forum ? :)

Od fotografii sa inne fora - przede wszystkim polecam usenet, grupe dyskusyjna pl.rec.foto.cyfrowa , a takze opcje szukaj na tym forum - wielu forumowiczow i ja sam takze udzielalismy sporo rad na tematy fotograficzne.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Fotografia
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 05, 2008, 18:27:36 »
popieram 085 w całej rozciągłości - są od tego fora fotograficzne.

Oczywiście można by było porozmawiać o sztuce robienia zdjęć w aspekcie fotografii ratowniczej ale głębiej na razie nie wnikajmy. Szczegóły przecież wyjdą same....

Jeżeli jesteś takim specem od fotografii to zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym ogłoszonym w dziale KONKURSY.

Offline Kamil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
Odp: Fotografia
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 05, 2008, 22:50:37 »
Na początek dziękuję za opinie.
Drogi kolego 085 czy ja napisałem aby powstało subforum o fotografii. Zaczełem ten wątek specjalnie w dziale Dowolne tematy. Ostatnio był wątek dotyczący EURO 2008. Mógłbym przecież powiedziec, że są od tego fora sportowe. Dobrze wiem jakie się są fora dotyczące robienia zdjęc ponieważ bywam na nich często. Nie znalazłem tam jednak żadnego tematu związanego z fotografią pożarniczą.
Spokojnie kolego mario68 napewno weznę udział w konkursie, lecz termin przysyłania zdjęc upływa 31 października 2008 roku, więc mam jeszcze czas. Miałbym już na teraz dobre zdjęcia jednak wolałbym jeszcze poczekac. Jeśli chcesz zobaczyc zapraszam na PW.
Jako, że jest to dośc specyficzny rodzaj fotografii można by nad nim podyskutowac. Pozdrawiam.

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Fotografia
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 06, 2008, 23:28:45 »
jakby się ktoś nudził to zapraszam na moja skromną galeryjkę - http://pl.fotoalbum.eu/Siedemsetter - cudów nie ma, ale myślę że okiem rzucić warto :)
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Fotografia
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 06, 2008, 23:49:45 »
Pomysł nie jest zły, bo w jakim innym miejscu mozna spotkać tylu ludzi robiących zdjęcia sprzętu strażackiego oraz dokumentujących fotograficznie działania i ćwiczenia ?
Być może wybiegam za bardzo w przyszłość , ale mam wrażenie że coraz bliżej nam do czasów gdy do meldunków będzie konieczne dołączanie fotek z działań :)
Jest już jednak podobny temat , więc może warto je połączyć?
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,9657.0.html

Offline mlody.strazak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Fotografia
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 07, 2008, 19:03:05 »
Kamil nie przejmuj się, ja uważam że temat jest jak najbardziej na miejscu. Warto wymienić swoje doświadczenia, chociażby co do rodzaju sprzętu. Nie każdy aparat wytrzymuje "bojowe" warunki. No i są różne techniki robienia zdjęć.
Osobiście uważam, że aparat powinien mieć całkiem spore ISO i obiektywy szerokokątny i teleobiektyw.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Fotografia
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 08, 2008, 00:19:21 »
Cytuj
Osobiście uważam, że aparat powinien mieć całkiem spore ISO
A ja pytam: po co?

Offline TMK

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Fotografia
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 08, 2008, 00:34:50 »
Może nie do końca stwierdzenie dobrze sformułowane, ale sens jest w porządku. Powinien mieć jak najmniej szumiące wysokie wartości czułości (ISO), by w warunkach słabego oświetlenia uzyskiwać w miarę krótkie czasy naświetlania, nie korzystać z lampy i nie niszczyć całego klimatu sceny.

Offline Kamil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
Odp: Fotografia
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 08, 2008, 11:40:59 »
Wtedy to ja najczęsciej używam statywu :). Praktycznie jest wszędzie z mną. Daję ISO 100 lub ISO 200 i jest dobrze. Wada jest taka, że ta technika nadaję się głównie do robienia samochodów. Dobrze też miec jasny obiektyw. Pozdrawiam.

Offline mlody.strazak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: Fotografia
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 09, 2008, 20:35:37 »
Wtedy to ja najczęsciej używam statywu :). Praktycznie jest wszędzie z mną. Daję ISO 100 lub ISO 200 i jest dobrze. Wada jest taka, że ta technika nadaję się głównie do robienia samochodów. Dobrze też miec jasny obiektyw. Pozdrawiam.
Statyw i zdjęcia akcji (zazwyczaj w ruch), to chyba złe połączenie

Offline Kamil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
Odp: Fotografia
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 18, 2008, 07:49:59 »
Ta technika sprawdza się zazywczaj w robieniu zdjęc samochodów pożarniczych. Jeśli strażak nie będzie się mocno ruszał to efekty mogą byc dobre. Pozdrawiam.