Autor Wątek: Jakie są wymagania dla zbiornika wodnego??  (Przeczytany 2100 razy)

Offline grzesiekstrazak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Jakie są wymagania dla zbiornika wodnego??
« dnia: Lipiec 02, 2008, 14:39:08 »
Pytanie jak w temacie. W miejscowości jest błotko które w dzierżawie ma OSP jako zbiornik p-poż. Czy są jakieś normy lub kryteria jakie musi spełniać taki zbiornik?

Offline dawid_a

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: Jakie są wymagania dla zbiornika wodnego??
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 02, 2008, 15:14:34 »
Pytanie jak w temacie. W miejscowości jest błotko które w dzierżawie ma OSP jako zbiornik p-poż. Czy są jakieś normy lub kryteria jakie musi spełniać taki zbiornik?

Fajnie ze temat padł - ja trochę drepcze u wojta aby nasze blotko poglębił i naprawił studzienkę ktora reguluje ilość wody w basenie.
Dobrze będzie więc poczytać cos w tym temacie

Offline salfk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Jakie są wymagania dla zbiornika wodnego??
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 02, 2008, 22:50:04 »
Poczytaj PN-82/B-02857. Tam są wszystkie wymagania. Poza tym sporo znajdziesz w Rozporządzeniu MSWiA w sprawie przeciwpożarowego zaopatrzenia w wodę i dróg pożarowych z 16 czerwca 2003r. (Dz. U. z 2003 r Nr.121 Poz. 1139).

Offline dawid_a

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: Jakie są wymagania dla zbiornika wodnego??
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 06, 2008, 14:18:17 »
salfk - thx
grzesieksrażak - macie basen w dzierżawie czy użyczeniu?

Offline grzesiekstrazak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Jakie są wymagania dla zbiornika wodnego??
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 10, 2008, 10:32:28 »
W dzierżawie 0,4 hektara i w umowie jest zapisek że traktowany jako zbiornik p-poż

Offline dawid_a

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 97
Odp: Jakie są wymagania dla zbiornika wodnego??
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 14, 2008, 09:15:58 »
Sptyalem bo my np mamy remize w użyczeniu - ma to ponoć ułatwić nam pozniej w US.
Przy dzierżawie nie wiem jak to jest (poza tym ze wszelkie grunta i budynki są zwolnione z podatku).

Offline grzesiekstrazak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Jakie są wymagania dla zbiornika wodnego??
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 15, 2008, 10:56:37 »
Zadałem pytanie o wymagania i kryteria bo u nas jest to jedyny zbiornik znajdujący się w środku miejscowości. Problem jest tego typu że trzeba wiedzieć gdzie wrzucić ssawne bo inaczej PO-5 pociągnie mułu. Z pływającą też jest problem bo na wodzie unosi się rzesa, glony i inne paskudztwa. ciężki dostęp do wody z jedej strony, brak podestu albo chociaz studzienek i ich ewentualnego oznaczenia. Niby to jest zbiornik p-poż ale środkiem prawdy wygląda jak jakieś bajoro a raczej przerośnieta kałuża która może tylko zaszkodzic sprzetowi.

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Jakie są wymagania dla zbiornika wodnego??
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 15, 2008, 11:54:03 »
Może by tak spróbować to jakoś oczyścić z tych glonów i na własną rękę podest zrobić.<to tylko taki pomysł mój
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...