Autor Wątek: Nagrody na zawodach.  (Przeczytany 4996 razy)

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Nagrody na zawodach.
« dnia: Lipiec 01, 2008, 11:43:23 »
Witam!

Z tego co się orientuję w każdym powiecie a nawet gminie wygląda to inaczej. Jeśli możecie - napiszcie co w waszej gminie jednostki otrzymują za 1, 2, 3 miejsce na zawodach gminnych. Czy nagrody rzeczowe (jakie) czy może talony, bony, itp...
I najważniejsze - czy jesteście z tych nagród zadowoleni. Bo ja już nie mam pomysłu co kupować drużynom a słyszę, że nie zawsze są zadowoleni z nagród. Kiedyś wprowadziliśmy talony do supermarketu jako nagrodę i to było chyba najlepsze wyjście ale od talonów trzeba płacić podatek co znacznie zwiększa koszty zawodów.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nagrody na zawodach.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 01, 2008, 12:00:25 »
U nas w tym roku wójt za sponsorował nagrody pieniężne:
I miejsce - 1500,-
II miejsce - 1300,-
III miejsce - 1000,-
pozostałym za udział 500,- przez co na 6 jednostek startowało 11 drużyn

Jest to jakieś rozwiązanie.
Faktycznie ciężko zadowolić jest drużyny startujące w zawodach (ograniczenia finansowe).
U nas na zawody gminne kupujemy nagrody rzeczowe-pomysły powoli się już kończą.
Na zwody powiatowe kupujemy drużynom sprzęt p.poż. (pompy,piły,prądownice,węże itp.)
Oczywiście dla wszystkich okazałe puchary i dyplomy.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2008, 13:10:30 wysłana przez grzela »

Offline szeregowy

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 145
    • OSP Olszanica
Odp: Nagrody na zawodach.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 01, 2008, 12:24:47 »
U nas nawet na powiatowych nie ma żadnych nagród :D
"By inni mogli żyć.."

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Nagrody na zawodach.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 01, 2008, 12:33:25 »
hehehe  ^_^ dobry temat, u nas sprawa nagród wygląda następująco czy to zawody miejskie czy też powiatowe nagrody są jednakowe pucharki plastikowe za 5,25zł :pp + dyplom a i najważniejsze uścisk dłoni starosty powiatowego  ^_^

Offline strazakbj998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Nagrody na zawodach.
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 01, 2008, 12:40:32 »
na gminnych dyplom i kasa  :
1 - 600 zł
2 - 500 zł
3 - 400 zł
dla pozostałych 200-300 zł
na powiatowych ostatnio był agregat, piła i węże, oraz oczywiście dyplomy, puchary i jakaś kasa nie wiem dokładnie ile.

Offline salfk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 418
Odp: Nagrody na zawodach.
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 01, 2008, 12:50:11 »
U nas na gminie na ogół jest jakiś sprzęt - hełmy, węże, prądownice, koszarówki. A za udział każdy dostaje rękawice i węża. Na powiecie są promesy na sprzęt na kwotę od 3000 zł do 1000, a za udział dyplom.

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Nagrody na zawodach.
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 01, 2008, 13:07:20 »
Myślę że najlepszym orziązaniem jest jednak kasa...druzyna wtedy dzieli sie nia po rowno i kupują sobie to co im potrzebne. Lub za całą sumę kupuja sprzęt do strazy taki jaki im brakuje i jest potzrebny. Sam z doswiadczenia wiem, jak to jest jak organizatorzy nie potrafia trafić z nagrodami...węży w strazy tyle ze kazdy strazak moglby wziasc sobie kilka do domu do podlewania ogródków:) Piły spalinowe juz 3 stoją, kilak motorolek ...poprostu organizatorzy chcąc dobrze, dla jednostki kupujątakie sprzęty, jest to dobre jesli wygrywa jakas druzyna słabsza gorzej wyposarzona. Ale jesli od kilkunastu lat, w powiecie i wojewodztwie wygrywa ta sama druzyna, to wszytsko co najelsze spywa do nich a inni nie maja nic, bo nagrody rzeczowe zazwyczaj są za miejsca na podium. Oczywiscie mozna pozniej taki sprzęt przekazac innym jednostkom z terenu gminy, ale z tym tez sa czasem problemy. Dlatego uwzam ze kasa jest najlepsza, bo kzady kupi to co jest naprawde potrzebne.
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline Tiger

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
    • PeeM
Odp: Nagrody na zawodach.
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 01, 2008, 13:31:20 »
U nas nawet na powiatowych nie ma żadnych nagród :D
No to dziwna sprawa, zazwyczaj starostwa mają na takie cele zabezpieczone środki, trzeba tylko o nie w odpowiednim czasie wystąpić - u nas na przykład to się odbywa na początku roku, ogłaszany jest konkurs ofert.

W naszej gminie od kilku lat dogadujemy się ze sklepami, oferującymi sprzęt ppoż, następnie drużyny otrzymują talony wartościowe. Moja jednostka np. w tym roku uzbierała takich talonów na 900 zł - z wszystkich kategorii wiekowych. Z tymi talonami udajemy się do sklepu, wybieramy sprzęt, jaki nas interesuje za tę kwotę, a następnie sklep fakturę wystawia i wysyła do UG. W tym roku do dyspozycji mieliśmy w całej gminie 3000 zł. Myślę, ze sposób jest całkiem całkiem - gdybyśmy otrzymywali nagrody rzeczowe, to często musiałyby być to drobiazgi, bo jak inaczej za 3 000 zł zapewnić na 8 kategorii nagrody za 3 pierwsze miejsca. A tym sposobem nazbierało nam sie - od HDP chłopców bodaj 300,dziewczyn  200 i seniorów 400.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2008, 13:35:14 wysłana przez Tiger »

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Nagrody na zawodach.
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 01, 2008, 20:28:02 »
Jaka zauważyłem wielu z was pisze o jednej nagrodzie dla całej drużyny albo o sprzęcie dla jednostki. A nie ma nigdzie nagród dla zawodników? U nas kasa (talony) lub nagrody rzeczowe kupowane są z myślą o zawodnikach (torby, plecaki, radia, itd...) tylko właśnie to wymyślanie nagród jest najgorsze...


Offline Raddemenes

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 760
Odp: Nagrody na zawodach.
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 01, 2008, 20:35:51 »
... tylko właśnie to wymyślanie nagród jest najgorsze...

Z tym muszę się zgodzić...
Ale i tragedii nie ma.
Na ostatnich dwóch zawodach w moim mieście  jako nagrody były i laptopy, i super torby podróżne, i GPSy, i zegarki, i noże ratownicze, i kupa innych ciekawostek. Oczywiście dla każdego z zawodników nagradzanych.
A dla startujących setki koszulek, czapeczek oczywiście w kolorze czerwonym, latarki czołowe...
Da się - tylko trzeba chcieć :)

"Optymista sądzi, że świat stoi przed nim otworem...
Pesymista wie co to za otwór..."

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Nagrody na zawodach.
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 01, 2008, 21:00:17 »
Z tym muszę się zgodzić...
Ale i tragedii nie ma.
Na ostatnich dwóch zawodach w moim mieście  jako nagrody były i laptopy, i super torby podróżne, i GPSy, i zegarki, i noże ratownicze, i kupa innych ciekawostek. Oczywiście dla każdego z zawodników nagradzanych.
A dla startujących setki koszulek, czapeczek oczywiście w kolorze czerwonym, latarki czołowe...
Da się - tylko trzeba chcieć :)
Z takim sponsorem jak ty można zrobić wszystko!!!!! :mellow:

Offline Raddemenes

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 760
Odp: Nagrody na zawodach.
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 01, 2008, 21:12:45 »
To nie moja zasługa... Wielu sponsorów było :)
Grunt że zawodnicy zadowoleni

"Optymista sądzi, że świat stoi przed nim otworem...
Pesymista wie co to za otwór..."

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Nagrody na zawodach.
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 01, 2008, 22:50:08 »
A my na zawodach dostajemy po kawałku kiełbasy, musztarda, ketchup, i chleb do tego+zgrzewka napoi do tego na drużynę i dyplomy za udział lub za podium. Do tego podium dostaje "puchary"
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline vasilij zaitzsew

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 225
Odp: Nagrody na zawodach.
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 01, 2008, 23:35:53 »
Jaka zauważyłem wielu z was pisze o jednej nagrodzie dla całej drużyny albo o sprzęcie dla jednostki. A nie ma nigdzie nagród dla zawodników?


Kazdy zawodnik dostaje jakąś nagrodę typu wiertarka, szlifierka, namiot, piłki itp. Tylko ze to sa narody są za 30 zl ktore sie zaraz popsuja. To ładnie wygląda z widowni, jak jest tyle nagrod itp.. Ale to jest na pokaz troszke jak dla mnie, bo jest duzo i dla kazdego. A to ze jak najtanszym kosztem to wie tylko organizator bo tak naprawde zakup nagrod dla druzyny wynosi ok 250 zl. To nie lepiej dac juz te 500 zł ( na gminnym szczeblu juz takie stawki są, a im dalej tym wiecej) i kupic cos dla strazy, lub ewentualnie podzielic sie miedyz siebie. Bo naprawde czasem dostajemy( my zawodnicy) rzeczy ktore sa nam zupelnie nie potrzebne, lub mamy juz tego po kilka sztuk...
"Błogosławiony jesteś Boże,który dajesz mi siłę i wolę walki.
Jesteś moją fortecą, moją ostoją i zbawieniem.
Jesteś moją tarczą."

Offline Tiger

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
    • PeeM
Odp: Nagrody na zawodach.
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 02, 2008, 11:53:21 »
Nagrody dla zawodników - tego u nas nigdy nie było. Tylko, podobnie jak pisze @Michaszs - każdy otrzymuje talon na kiełbasę i drugi na napój - z pianką lub bez, w zależności od wieku. Do tego, w mojej np jednostce - uśmiech naczelnika ;) (ewentualnie o.p.r. jak który zasłużył) na ognisku czy grillu organizowanym dla uczestników zawodów zwykle tydzień czy dwa po nich.

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Nagrody na zawodach.
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 02, 2008, 12:10:40 »
A myślałem, że tylko u mnie tak jest.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Nagrody na zawodach.
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 30, 2010, 21:57:26 »
Witam !

U nas na zawodach 1,2,3 miejsce puchar i dyplom oraz nagrody rzeczowe wszystkie drużyny ale bardzo kiepskie.  :'(

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Nagrody na zawodach.
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 31, 2010, 12:49:26 »
A myślałem, że tylko u mnie tak jest.
u mnie też tak to wygląda
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline Keniek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Strażak to nie zawód...To sposób na życie...
Odp: Nagrody na zawodach.
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 31, 2010, 14:00:32 »
Na gminnych I, II i III miejsce dostają puchar, dyplom + 500-600 zł/drużyna...a na powiatowych podobnie z tym, że zamiast pieniędzy od organizatora jest nagroda rzeczowa (np. w tym roku dostaliśmy 10 par butów gumowych OFICER)... ew. jak jakiś poseł ma "chęć" to rzuci nagrodę pieniężną dla I miejsca grupy A, a dla MDP jakieś piłki, itp.
W pełni świadom obowiązków strażaka uroczyście przyrzekam czynnie uczestniczyć w ochronie przeciwpożarowej majątku narodowego, być zdyscyplinowanym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej dbałym o jej godność, ofiarnym i mężnym w ratowaniu życia ludzkiego i mienia. Przyrzekam wiernie służyć Rzeczpospolitej Polskiej.

Offline PatiMDP

  • Pati... ale już nie MDP :)
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 292
  • Członek Zarządu, ratownik - kierowca
    • OSP Praszka
Odp: Nagrody na zawodach.
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 01, 2010, 19:31:22 »
Gminne I II III puchar i kasa 600 400 200zł, jak jest jedna drużyna w kategorii to 300zł za udział. A na powiatowych ostatnio były medale, puchary, maskotka Żarek dla najmłodszego zawodnika i nagrody rzeczowe: myjki ciśnieniowe i piły łańcuchowe Stihl i takie składane pachołki drogowe ze światełkami. A o kasie nic mi nie wiadomo, może i była.
Mercedes Benz Atego 1629 GCBA 4,5/16
Mercedes Benz 409 GLBA 1/8+RD
IFA SD30