Autor Wątek: Przetarg na samochody  (Przeczytany 8009 razy)

Offline Raddemenes

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 760
Odp: Przetarg na samochody
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 28, 2008, 15:06:34 »

Kolega Raddemenes wyjaśnił w zasadzie na czym polega ominięcie przepisów z dystrybucją podwozi (jeden dostaje cenę 280 a drugi 350 – ale przecież każdy może kupić; szczegółów więcej nie poda bo straci pracę lub nie całkiem tą kuchnię ma opanowaną – w co raczej wątpię).

To jeden z kroków powszechnie znanych na rynku...
Hahahaha... to nie jest tajemnicą jak kolega ktk napisał - to rzeczywistość ale z odrobiną wiedzy właściwej...
Są struktury handlowe w kilku markach, którzy działają właśnie w ten sposób.
W większości przypadków są agresywni rynkowo, aby tylko sprzedać pojazd.

Ja funkcjonuję nieco inaczej, bo dobro klienta jest ważniejsze. Nie stać Pana na takie auto, nie ma Pan wiedzy to proszę - jest to siamto i owamto.... Jestem doradcą i czasem rozjemcą - nie wojownikiem rynkowym.
U mnie jest to nie do przyjęcia. Uczciwość ponad wszelkie układy - to zasada...

Co do postępowań przetargowych - aktualnie nie często w nich staję i napewno nie w przetargach strażackich (choć i takich kilka kiedyś zrealizowałem). A w postępowaniach cywilnych lub specjalnych - chyba zapomniałem już jak się przegrywa :) Nawet z wyższą ceną :)
Nie obawaj się stratę mojej pracy - pewną jak to nazwałeś "kuchnię" ma się ogarniętą - stąd tylko mogę pomóc, doradzić jak pewne sprawy powinny wyglądać od strony prawno-proceduralniej.
Znajomość ta pozwala trzeźwo spoglądać z przytomnym umysłem na pewne sprawy - stad Scania nie tylko pojawiła się po latach absencji na rynku polskim.
Jedni chcą Mana, inni nowość w straży - Scanię (obawa mocznika AdBlue), jeszcze inni kwiatki w ogródku... Pozostałym to nie przeszkadza i wybierają Mercedesa, Renault, Volvo czy Iveco...
Z wielkiej siudemki nieobecnym jest DAF.

Kwestia gustu - a o tym przecież się nie dyskutuje :)
Nie mniej służę każdemu swoją wiedzą...:)


"Optymista sądzi, że świat stoi przed nim otworem...
Pesymista wie co to za otwór..."

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Przetarg na samochody
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 08, 2008, 19:46:59 »
Prośba do MIKO.
Czy mógłbyś poinformować jaki będzie finał tego przetargu ? Oczywiście po ostatecznym rozstrzygnięciu ;)

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Przetarg na samochody
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 08, 2008, 22:05:13 »
ale się tam teraz narobiło :o a ostatni protest Moto-Trucku jest taki zawiły, że za cholerę nie mogę nic z niego zrozumieć :wacko: coś mi się widzi, że ten przetarg nie rozstrzygnie się prędzej niż w październiku :rolleyes:
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline Raddemenes

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 760
Odp: Przetarg na samochody
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 11, 2008, 22:22:23 »
..........Wiec koledzy męska decyzja:  to co chcemy , to co możemy,  czy to co nam przepisy każą kupić. ......


Zapytaj kolegów z KP PSP Zduńska Wola, którzy sami sobie zaprojektowali M-B Actros'a... Firma L. Chmiel to wykonała wg projektu, pytanie czy auto uzyskało certyfikat dopuszczenia CNBOP?
Być może ale jak nie zobaczę na własne oczy to raczej wątpię...

Źródło: http://www.kppspzdunskawola.pl/ > Wydarzenia > Ratownictwo i Technika Przeciwpożarowa" EDURA 2008 -
odbiór pierwszej nagrody w kategorii pojazdy pożarnicze 03.07.2008
W ubiegłym tygodniu na ten temat była również migawka w Teleexpresie...

A niektórzy się "duperelami" przejmują...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2008, 22:26:39 wysłana przez Raddemenes »

"Optymista sądzi, że świat stoi przed nim otworem...
Pesymista wie co to za otwór..."

Offline Antonio998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 283
  • By inni mogli żyć.
Odp: Przetarg na samochody
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 12, 2008, 13:35:49 »
..........Wiec koledzy męska decyzja:  to co chcemy , to co możemy,  czy to co nam przepisy każą kupić. ......


Zapytaj kolegów z KP PSP Zduńska Wola, którzy sami sobie zaprojektowali M-B Actros'a... Firma L. Chmiel to wykonała wg projektu, pytanie czy auto uzyskało certyfikat dopuszczenia CNBOP?
Być może ale jak nie zobaczę na własne oczy to raczej wątpię...

Źródło: http://www.kppspzdunskawola.pl/ > Wydarzenia > Ratownictwo i Technika Przeciwpożarowa" EDURA 2008 -
odbiór pierwszej nagrody w kategorii pojazdy pożarnicze 03.07.2008
W ubiegłym tygodniu na ten temat była również migawka w Teleexpresie...

A niektórzy się "duperelami" przejmują...

Według prospektów, które rozdawali na Edurze wynika, że ma certyfikat.
"Ten jest większy między ludźmi kto umie służyć i kto poświęca siebie dla dobra innych"

Offline Ogureczek1988

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Przetarg na samochody
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 29, 2008, 17:08:33 »
Tak jest Tylko w Polsce u nas firmy zajmujące sie  zabudową samochodów kupują podstawowe nadwozia Niemczech czy USA ta nadwozia są dostosowane przez producentów pod wymogi straży>A  U nas związki kupują co tańsze spełniają jakies specyfikacjie a potem osp sie męczy