Autor Wątek: SGSP po SA PSP  (Przeczytany 2205 razy)

Offline Sniegus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
SGSP po SA PSP
« dnia: Czerwiec 25, 2008, 00:47:47 »
Jak wygląda możliwość zdobycia pierwszego stopnia oficerskiego po ukończeniu, już Szkoły Aspirantów?
Jest to w ogóle możliwe? Niestety nigdzie na forum nie mogłem znaleźć jednoznacznej odpowiedzi, być może słabo szukałem...
Z góry dzięki za odpowiedź.

Offline Peter

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
Odp: SGSP po SA PSP
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 25, 2008, 08:50:00 »
Nie wiem jak ale u mnie w KP PSP jest taki przypadek.

Offline Sniegus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: SGSP po SA PSP
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 25, 2008, 10:30:29 »
Wobec tego inaczej sformułuje pytanie.
Czy po szkole aspirantów można kontynuować naukę w innej szkole?  :huh:

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.142
Odp: SGSP po SA PSP
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 25, 2008, 12:56:37 »
Oczywiście, że można. Na zaocznych studiach w SGSP. Warunkiem jest chyba skierowanie przez odpowiedniego przełożnego na te studia. Skończysz to dostajesz mł.kpt.
Są też przypadki mianowania na stopień oficerski bez ukończenia studiów ale to naprawdę trzeba się zasłużyć.

Offline Sniegus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: SGSP po SA PSP
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 25, 2008, 22:02:46 »
Czy podczas pracy w PSP można studiować zaocznie, czy też ukończenie szkoły aspirantów zamyka możliwość kształcenia się gdziekolwiek ?
Może wydaje się to trochę dziwne ale różni ludzie mają różne aspiracje :)

Szczerze powiedziawszy, osobiście chce być strażakiem, nieważne w jakim stopniu, jeśli "siła wyższa" zechce abym był podoficerem to nim będę, najważniejsze żebym mógł jak najskuteczniej nieść pomoc innym  -_- Ale z drugiej strony, fajnie by było w życiu osiągnąć trochę więcej...

Pozdrawiam, Sniegus.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2008, 22:23:27 wysłana przez Sniegus »

Offline fatuous

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: SGSP po SA PSP
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 26, 2008, 10:55:47 »
Nikt nie ma prawa zabronic ci dalej sie uczyc. Ale i nikt nie zagwarantuje ci, ze ukonczenie uczelni daje stopien oficerski (chyba ze dostaniesz skierowanie od swojego komendanta na SGSP). Komendant moze dac rowniez zgode na studia, wtedy zapewnia ci wolne kiedy jedziesz na uczelnie. Jesli zgody nie da to kombinujesz z chlopakami ze zmiany i zamieniasz sie tak, zeby byc jak najczesciej na uczelni. Powiem jeszcze wiecej- chlopaki nawet kombinuja nad dziennymi politechnikami juz podczas pracy. Damy rade :)

Offline NoFearMan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Cel: CSPSP
Odp: SGSP po SA PSP
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 26, 2008, 11:23:28 »
JA czytałem gdzies ze po aspirantce mozna awansowac na coraz to wyzsze stopnie ale po konkretnie przebytym stazu w okreslonej jednostce PSP, wtedy przelozony kieruje cie na szkolenie i automatycznie po zdaniu odpowiednich testow awansujesz na wyzszy stopien w zaleznosci od ilu lat juz sluzysz w danej jednostce ale to dosc powolny proces. Mysle ze po to sa studia zaoczne na SGSP by mogli sie tam ksztalcic aspiranci, itp. a wiec raczej masz droge wolna do bycia mł.kpt. Powodzenia i pozdro. ^_^

Offline PSP fan

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: SGSP po SA PSP
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 21, 2008, 00:51:50 »
Koledzy dobrze ci podpowiedzieli. Jeśli ukończysz Szkołe Aspirantów i pracując w straży chcesz się uczyc to jest jak najbardziaj możliwe. Warunkiem jest zgoda Komendanta. Jeżeli skieruje cię na zaoczne studia do SGSP (Szkoły Głównej Służby Pożarniczej) to po ukończeniu uczelni (4-5 lat) otrzymujesz stopień mł.kpt. Tylko musisz się liczyc z taką możliwością że nie tylko ty będziesz chciał się dokształcic. Więc w tej kwestii najwięcej do powiedzenia ma dowódca twojej jednostki.

Tutaj masz link do SGSP i działu rekrutacja:
http://www.sgsp.edu.pl/studia/wibp/zsz_pf/opis_zsz_pf.php

Offline keri26

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: SGSP po SA PSP
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 27, 2008, 13:38:38 »
witam!!
mam kilka pytań w zwiazku ze studiami dla funkcjonariuszy kiedyś przeczytalem na forum że KG zakazał opłacania studiów z kasy komendy. Czy wiecie coś na ten temat, czy faktycznie tak jest?
Czy trudno jest sie utrzymać i ukończyć te studia zaoczne może jesteście już po nich więć byłyby to informacje z pierwszej ręki? Niestety nie mogę poszukać odpowiedzi na powyższe pytania prosiłbym o pomoc.Pozdrawiam