Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny 2009  (Przeczytany 46762 razy)

Offline ZIKO178

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 15, 2009, 20:52:58 »
Panowie czy w Waszych komendach zostały pozmieniane już regulaminy zgodne z nowym  przepisem kwalifikacyjnym oraz kiedy i czy w ogóle  zostały złożone wnioski  awansowe na dzień strażaka? W pomorskim lipa! Regulaminy stare i wnioski awansowe według starych regulaminów. Podobno regulaminy zostaną zmienione dopiero na polecenie Komendanta Wojewódzkiego lub Komendanta Głównego, ale z tego, co widać oni specjalnie zwlekają i znów wstrzymają awanse, które nam się należą.

Offline SyNTheTiC

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 19, 2009, 13:40:28 »
w mojej komendzie - /wielkopolska/ 01 już zmienił regulamin oraganizacyjny i wysłał wnioski awansowe ... pozostaje czekać na to czy szanowny minister w natłoku obowiązków zdąży podpisać nasze awanse  :straz:

Jeszcze do kolegi ZIKO178 ... tu masz podstawę do zmian
Cytuj
Informuję , na podstawie pisma Komendanta Głównego PSP znak BK-IV-0754/1/09  z dnia 16 marca 2009 r. , że na ukończeniu są prace legislacyjne związane z wprowadzeniem nowego rozporządzenia MSW i A w sprawie stanowisk służbowych  w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej .
   Wobec powyższego proszę o wdrożenie prac związanych  z dostosowaniem etatyzacji zawartej w regulaminach organizacyjnych do nowych postanowień wynikających z przedmiotowego rozporządzenia. W szczególności proszę  , by poprzez  te działania,  wszędzie tam gdzie istnieje taka ewentualność, umożliwić  awanse  w stopniach  z okazji Dnia Strażaka  2009 .
   Jednocześnie informuję , że w szczególnie uzasadnionych i umotywowanych przypadkach, istnieje możliwość odstępstw od limitów w korpusach aspiranckich i oficerskich, ustalonych  dla komend powiatowych i miejskich w wyniku reorganizacji komend w 2007 r.
pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2009, 14:08:06 wysłana przez Butel »

Offline Robert33

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 20, 2009, 23:00:07 »
To dobrze, że wasz komendant już przeprowadził reorganizacje komendy. Nic tylko gratulować operatywności i tylko się cieszyć, że wasze wnioski poszły. U nas jak na razie cisza.

Offline Walczący z Ogniem

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 24, 2009, 10:12:47 »
Podobno to co wcześniej było pisane i jak było w tym projekcie klik
odnośnie załącznika nr.6 Klik
nie można już mianować na stanowisko bez wymaganego stopnia zgodnie z załącznikiem nr.3 klik
czyli
Cytuj
§ 2.
3. Stanowiska służbowe w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej,
maksymalne stopnie przypisane do poszczególnych stanowisk oraz dodatkowe wymagania w zakresie stażu służby lub pracy i wykształcenia ogólnego lub specjalistycznego dla stanowisk, na które możliwe jest mianowanie strażaka do dnia 31 grudnia 2013 roku, określa załącznik
nr 6 do rozporządzenia.

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 24, 2009, 11:00:02 »
Walczący z mojej KP ja i kolega ( obaj d-cy zmiany, aspiranci sztabowi, po studiach cywilnych) zostaliśmy poinformowani o wysłaniu naszych wniosków awansowych na pierwszy stopień oficerski.

Wszystko odbyło się ( podobno) na wniosek KW, i teraz czekamy na odzew z KG.

Offline bua_2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 24, 2009, 15:10:27 »
Czyli będąc aspirantem bez studiów mogę awansować na stanowisko z-cy d-cy zmiany czy nie??? Czy zależy od interpretacji danej komendy???

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 24, 2009, 15:21:13 »
do 2013 roku jeszcze możesz

Offline bua_2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 24, 2009, 15:24:42 »
Dzięki za odp., a jeżeli oficer zajmuje d-ce sekcji może do 2013 awansować w stopniu czy już nie???

Offline Walczący z Ogniem

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 24, 2009, 19:50:20 »
Cytuj
Walczący z mojej KP ja i kolega ( obaj d-cy zmiany, aspiranci sztabowi, po studiach cywilnych) zostaliśmy poinformowani o wysłaniu naszych wniosków awansowych na pierwszy stopień oficerski.
Wszystko odbyło się ( podobno) na wniosek KW, i teraz czekamy na odzew z KG.
ja pisałem że podobno
Cytuj
nie można już mianować na stanowisko bez wymaganego stopnia zgodnie z załącznikiem nr.3
a nie w stopniach.
Czyli dow. zmiany nie zostanie aspirant, chyba że awansuje na kapitana.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 24, 2009, 20:28:37 »
Walczący, jeśli tak
Czyli dow. zmiany nie zostanie aspirant, chyba że awansuje na kapitana.
to jak interpretować zał. nr 6?
STANOWISKA SŁUŻBOWE, MAKSYMALNE STOPNIE SŁUŻBOWE ORAZ DODATKOWE WYMAGANIA KWALIFIKACYJNE DLA STANOWISK, NA KTÓRE MOŻLIWE JEST MIANOWANIE STRAŻAKA DO DNIA 31 GRUDNIA 2013 ROKU
...
i dalej aspiranckie - dowódca zmiany
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2009, 20:32:04 wysłana przez zero-11 »

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline johnson1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 24, 2009, 22:02:07 »
mam pytanko!!jestem po kursie podoficerskim , skonczyłem przeszkolenie oficerskie w wawie, mam mł. kpt. czy jest teraz szansa awansowac na dowódce sekcji?
prosze o odpowiedź!!
z góry dziękuje:)

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 24, 2009, 22:51:07 »
jeśli masz stopień mł.kpt. to jest taka możliwość, o ile:
- masz wymagany staż - 1 rok,
- Wymagane posiadanie kwalifikacji, o których mowa w art. 36 ust. 3 lub ust. 5 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline Walczący z Ogniem

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 24, 2009, 22:53:56 »
Napisałem że "podobno" ale jednak prawie pewne.
A czytać należy ze zrozumieniem, bo to umyka uwadze.
Cytuj
Projekt Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia .. 2009 r. w sprawie stanowisk służbowych w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej (z terminem zgłaszania uwag do dnia 13 lutego 2009 r.)
Czy jest gdzieś Rozporządzenie a nie Projekt ?

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline adix998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 25, 2009, 10:46:53 »
Hej johnson1! Mam pytanie.... wiem że może nie tutaj, ale na innych forach rzadko ktoś się odzywa... Otóż po ilu latach służby udało Ci się zrobić przeszkolenie zawodowe w wawie na pierwszy stopień oficerski? Dodam, że jestem jeszcze na stażu, mam licencjata, ciągnę też magisterkę. Obecnie jestem po kursie szeregowców i w tym roku będę robił kurs podoficera... Chciałbym również odbyć przeszkolenie w wawie... może jakieś podpowiedzi czy wskazówki co robić? Pozdrawiam i przepraszam że zmieniam wątek...

Opcja Forum: <PW> !
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2009, 19:16:41 wysłana przez Ajax »

Offline Walczący z Ogniem

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 27, 2009, 18:27:46 »
Cytuj
Czytaj tu:
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,10128.msg128163.html#msg128163
no to u nas jest chyba ktoś nie doinformowany i wprowadza wszystkich w błąd  :-\

Offline johnson1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 27, 2009, 22:23:06 »
to znowu ja -  mam pytanko!! ( powtarzam się :)
jestem na etacie dowódcy zastepu, chciałbym awansowac na dowódce sekcji. Jestem po kursie podoficerskim i po przeszkoleniu w wawie. Na jaki przepis mógłbym się powołac chcąc awansowac na dowódce sekcji.
Czy moje kwalifikacje są wystarczające, czy istnieje możliwośc powołania na nowe stanowisko i możliwośc uzupełnienia kwalifikacji w ciągu trzech lat!!!!!???
Z góry dziękuuje!!!pozdro

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 28, 2009, 00:19:12 »
@johnson1 - jesteś oficerem, w zwiazku z tym rozumiem, że masz ukończone studia,a idąc dalej tym tropem dedukuję, że umiesz czytać ze zrozumieniem, to wystarczy tylko przeczytać ten przepis kwalifikacyjny i zapytać w Twojej KM w wydziale organizacyjnym - wówczas będziesz miał pogląd co zamierza zrobić Twój komendant, zapytaj również dowódcę JRG, czy zamierza wystąpić o mianowanie Cię na wyższe stanowisko, przecież kurwa myślenie nie boli !!!???  :tuba:

PS> Gdyby to ode mnie zależało, to facetowi, który nie rozumie przepisu i nie potrafi sam zainteresować się o swoją dupę w życiu nie powierzyłbym obowiązków dowódcy sekcji, ani zastępu też..i Ty masz później dowodzić ludźmi iprowadzić szkolenia ? Szok..
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 28, 2009, 09:56:39 »
johnson1, (nie)stety robard ma 100% w tym, co napisał. Czy naprawdę tak trudno jest zapytać przełożonych? To od nich zależy, czy otrzymasz awans, kwalifikacje kwalifikacjami, ale ostateczne zdanie mają Twoi przełożeni.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline johnson1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 28, 2009, 09:58:40 »
stary wiem o co chodzi!!! Chciałem z ciekawości popytac na forum!!!

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 28, 2009, 10:08:38 »
stary wiem o co chodzi!!! Chciałem z ciekawości popytac na forum!!!

Nie chcę być nie miły ale muszę zapytać - skoro wiesz o co chodzi to co znaczy te pytanie ?
Cytuj
Na jaki przepis mógłbym się powołac chcąc awansowac na dowódce sekcji.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline M_Walles

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 28, 2009, 10:46:44 »
stary wiem o co chodzi!!! Chciałem z ciekawości popytac na forum!!!

"Z ciekawości" to zapytaj swojego plecaka, skoro wstydliwy jesteś popytać w kadrach czy u przełożonego. Skąd ty się chłopie urwałeś?! Aspiranci (z wyższym wykształceniem) czekają lata na kurs w SGSP a ty po k. podoficerskim załapałeś się na kurs? :-0
"Ten kto biernie akceptuje zło, jest za nie tak samo odpowiedzialny jak ten, co je popełnia."
— Martin Luther King

Offline spongebob

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 28, 2009, 13:34:58 »
Witam. Z tym 31.12.2013 to jest różnie. Jedni uważają, że można nadać awans do tego terminu a inni myślą, że tylko do tego terminu można awansować ( czyli z dniem 1 stycznia 2014 zdejmą cię ze stanowiska). Następny przepis, który będą sobie interpretować jak im się podoba. Chyba, że KG zinterpretuje go i poleci stosować w jednej wersji. Pozdrawiam.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 28, 2009, 21:18:10 »
Witam. Z tym 31.12.2013 to jest różnie. Jedni uważają, że można nadać awans do tego terminu a inni myślą, że tylko do tego terminu można awansować ( czyli z dniem 1 stycznia 2014 zdejmą cię ze stanowiska). Następny przepis, który będą sobie interpretować jak im się podoba. Chyba, że KG zinterpretuje go i poleci stosować w jednej wersji. Pozdrawiam.

ci inni to myślący w sposób alternatywny; przeraża mnie, jak wielu można ich znaleźć w PSP:(
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie