Autor Wątek: Przepis kwalifikacyjny 2009  (Przeczytany 46763 razy)

Offline ego

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 26, 2009, 09:49:50 »
Witam
Rzeczywiście "rozporządzenie paradoksów", powiem więcej paranoja indukowana przez KG, zaopiniowana przez trzy niezależne związki zawodowe działające w imieniu i na rzecz strażaków.  Może ktoś z opiniodawców przedstawi właściwą wykładnię przedmiotowego rozporządzenia. Pozdrawiam

ZSI31

  • Gość
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 26, 2009, 10:24:15 »
Podejżewam że nic w tym temacie nie ruszy dopóki : władni KG nie ustalą albo 1. Wyłącznie oficerowie po cywilu.
2.Wyłącznie po SGSP. 3 Wszystko jedno czy to czy to "Są równi". Ile będą podziały na cywil i SGSP do nikad nie zajdziemy, coprawda kończyłem ale mnie to lotto czy 2 czy 3 jak w/w. ważne by było jasne i przejrzyste dla całości.

Offline ego

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 26, 2009, 11:06:48 »
Witam
Podobnie uważam, że w projekcie (jeszcze projekcie) tego aktu prawnego występują sytuacje kolizyjne, rozporządzenie napisane jest w sposób niejasny i niespójny; rozjaśnia sytuację poprzez zaciemnienie. W związku z niejasnościami i wątpliwościami przy interpretowaniu zapisów przywołanego rozporządzenia, może ktoś z pozytywnie opiniujących ten projekt ( mam na myśli centrale trzech niezależnych związków zawodowych, rzekomo reprezentujących interesy wszystkich strażaków) dokona wiążącej wykładni w kontekście wątpliwości zawartych w tym wątku. Pozdrawiam   

Offline darek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 319
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 26, 2009, 22:04:00 »
Wykładnię wiążącą poda MSWiA, ew. KG. Będzie ona taka, jaka intencja autora rozporządzenia...
tak mi kołacze.... rywin....jakubowska....te klimaty...

strazak220

  • Gość
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 27, 2009, 19:29:27 »
Witam! popieram że rozporzadzenie to lipa! nic jasnego! nie jest powiedziane kto jakie stanowiska ma zajmować! mam pytanko czy stanowisko zastepcy dowódcy zmiany mogą zajmować aspiranci(podobno stanowisko oficerskie) jezeli na zmianie są oficerowie którzy mogli by zajmować to stanowisko!!!drugie pytanko czy stanowisko zastępcy dowódcy zmiany bedzie wprowadzone kosztem jednego stanowisko dowódcy sekcji u mnie na zmianie jest dwóch dowódców sekcji krążą  słuchy że tak może być?????

Offline ratownik 112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 27, 2009, 21:18:10 »
Im więcej niejasności ,tym więcej interpretacji....

Offline Walczący z Ogniem

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 27, 2009, 23:14:45 »
ja tam wyczytałem że kto teraz zajmuje dane stanowisko mimo niższego stopnia to dalej będzie je zajmował. http://bip.mswia.gov.pl/download.php?s=4&id=4194  § 4, jedynie gdy np. człek po SGSP trafi na podział to na określonym stanowisku będzie mógł otrzymać stopień max jaki jest przypisany do danego stanowiska. Tak ja to wyczytałem i zrozumiałem.
A jak jest w końcu z tym przepisem kwalifikacyjnym kiedy wchodzi (ma wejść) czy już coś bliżej wiadomo ?

Tak nawiasem to w tytule mały chochlik się wdarł :)  "Projekt przepisu kawlifikacynjnego".
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2009, 23:18:41 wysłana przez Walczący z Ogniem »

Offline biwak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 03, 2009, 08:57:14 »
witam z ciepłej emki  :rofl:

we wtorek dowiedziałem się od kolegi z jednej z KW, że otrzymano pismo  :komp:z KG w którym to KG prosi o wykaz WSZYSTKICH strażaków, którzy mogą otrzymać awans w tym roku wg. NOWEGO rozporządzenia. Pismo przesłano do KP, a otrzymane odpowiedzi wysłano dalej do KG.
Sądząc po piśmie KG sonduje, ilu jest takich strażaków i czy zdąży rozpatrzyć wnioski. :tuba: :cooo: :komp:

pozdrawiam Emeryt Biwak.


dostałem podwyżke o 30%, 01 się do nas uśmiecha i rozmawia jak z ludzmi, nie ma różnic pomiędzy biurem a PB tylko.... cholera co robi ta kroplówka przy moim łóżku.

Offline Zbycho

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 03, 2009, 09:07:23 »
Opublikowany :
http://dokumenty.rcl.gov.pl/D2009054044801.pdf
Jest juz podstawa do składania wniosków.

Offline kasey

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 05, 2009, 11:45:43 »
obecnie jestem asp-d-cą zastępu w tym roku powinienem awansować na st.asp. czy wedle nowego rozporządzenia  które dopiero co weszło powinienem dostać gwiazdke już na dzień strażaka czy dopiero na listopada(chodzi o wnioski awansowe które sa planowane napewno przy ustalaniu budżetu i napewno poszły do KW przed wejściem rozporządzenia)
osoby będące w temacie proszę o odpowiedż

Offline Robert33

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 10, 2009, 18:15:40 »
Witam wszystkich. Chciałem się zapytać czy zmieniane są u was w jednostkach stanowiska po opublikowaniu przepisu kwalifikacyjnego a konkretnie mi chodzi o awans na zastępce szefa zmiany i czy związku z tym jest możliwość dostania stopnia oficerskiego w maju bieżącego roku. Jak wasi komendancji i dowódcy jednostek podchodzą do tych zmian. Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 10, 2009, 18:27:25 »
Rozporządzenie nie zostało chyba jeszcze opublikowane w dzienniku ustaw, więc na razie formalnie nie ma stanowiska z-cy d-cy zmiany.
Ponadto wnioski awansowe już powinny zostać złożone, więc raczej w tym maju już za późno na awans, który byłby możliwy na stanowisku z-cy d-cy zmiany.
Jednak do końca 2013 roku można awansować w stopniu mając dowódcę sekcji (do kpt. włącznie w KP/KM).

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 10, 2009, 18:48:58 »
Wcześniejsze pismo do KP:

     
Cytuj
Informuję , na podstawie pisma Komendanta Głównego PSP znak BK-IV-0754/1/09  z dnia 16 marca 2009 r. , że na ukończeniu są prace legislacyjne związane z wprowadzeniem nowego rozporządzenia MSW i A w sprawie stanowisk służbowych  w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej .
   Wobec powyższego proszę o wdrożenie prac związanych  z dostosowaniem etatyzacji zawartej w regulaminach organizacyjnych do nowych postanowień wynikających z przedmiotowego rozporządzenia. W szczególności proszę  , by poprzez  te działania,  wszędzie tam gdzie istnieje taka ewentualność, umożliwić  awanse  w stopniach  z okazji Dnia Strażaka  2009 .
   Jednocześnie informuję , że w szczególnie uzasadnionych i umotywowanych przypadkach, istnieje możliwość odstępstw od limitów w korpusach aspiranckich i oficerskich, ustalonych  dla komend powiatowych i miejskich w wyniku reorganizacji komend w 2007 r.

Wszystko jest w rękach twojego KM/P.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2009, 18:52:17 wysłana przez grzela »

Offline pagon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 10, 2009, 18:49:17 »
Tak, zgadza się. Do końca roku 2013 można awansować w stopniu mając dowódcę sekcji (dotyczy wyłącznie KP/KM) pod warunkiem, że w regulaminie organizacyjnym Twojej komendy stanowisko dowódcy sekcji jest etatem oficerskim. Jeżeli jest etatem aspiranckim to w korpusie oficerskim nie możesz awansować.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 10, 2009, 19:20:46 »
Rozporządzenie nie zostało chyba jeszcze opublikowane w dzienniku ustaw, więc na razie formalnie nie ma stanowiska z-cy d-cy zmiany.
Ponadto wnioski awansowe już powinny zostać złożone, więc raczej w tym maju już za późno na awans, który byłby możliwy na stanowisku z-cy d-cy zmiany.
Jednak do końca 2013 roku można awansować w stopniu mając dowódcę sekcji (do kpt. włącznie w KP/KM).

Rozporządzenie zostało już opublikowane:

http://www.zgnszzpp.republika.pl/
http://www.zzsflorian.pl/pokaz.php?code=prawo_akty_wyk

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 10, 2009, 21:41:17 »
mam nadzieję ( to chyba z okazji świąt Wielkiej Nocy), że 01 wystąpi o awans. :kwit:
chyba że coś wymyśli przeciw, jak to już bywało........
wesołych i spokojnych świąt :straz:

Offline alex

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 12, 2009, 15:43:12 »
No i zaczynają się schody. Jak to zwykle bywa interpretacja przepisu jest różna. Sytuacja u mnie w komendzie wygląda mniej więcej tak: niedługo zwolni się stanowisko dowódcy zmiany, jest oficer po SA i studiach cywilnych. Pracuje u nas oficer po prawie i w jego interpretacji można dać stanowisko D-cy zmiany temu pierwszemu ale bez możliwości awansu (brak przeszkolenia zawodowego). W komendzie wojewódzkiej interpretacja wygląda tak: - niestety nic nikt nie może dostać ( ha ha ). Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie?

Offline daniel2210

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 13, 2009, 21:27:31 »
Witam
Mam do szanownych kolegów takie o to pytanie. Jak sądzicie czy jeżeli prauję na PSK i ukończę studia Raownika Medyczneg mam szansę na uzyskanie stopnia oficerskiego? Z óry dziękuję za wzelkie odpowiedzi. Pozdrawiam

Offline majki997

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 13, 2009, 21:47:24 »
nie ma takiej możliwości a to że skończyłeś studia z RM to tylko chwała i pokłony dla Ciebie ale PSP i tak Ci tego nie będzie honorowała.

Offline ZIKO178

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 13, 2009, 23:03:14 »
Witam! Mam pytanie do "grzela" gdzie znalazłeś to pismo KG z 16.03.2009?

Gorąco ^_^. Polecam opcję PW,@!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2009, 23:25:04 wysłana przez Ajax »

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 14, 2009, 10:50:33 »
daniel2210
Cytuj
Witam
Mam do szanownych kolegów takie o to pytanie. Jak sądzicie czy jeżeli prauję na PSK i ukończę studia Raownika Medyczneg mam szansę na uzyskanie stopnia oficerskiego? Z óry dziękuję za wzelkie odpowiedzi. Pozdrawiam

Oczywiście, że masz szansę. Mianowanie na pierwszy stopień oficerski w gównej mierze zależy od zajmowanego stanowiska, jeżeli jest to etat oficerski, to jak najbardziej Twój komendant może wystepować o nadanie stopnia. W mojej komendzie stopień oficerski otrzymało dwóch strażaków ze stanowiska kierowania, po tych studiach własnie. Pozdrawiam i trzymam kciuki.

majki997
Cytuj
nie ma takiej możliwości a to że skończyłeś studia z RM to tylko chwała i pokłony dla Ciebie ale PSP i tak Ci tego nie będzie honorowała.
Jesli kolega nie jest pewny co do prawdziwosci swojej wypowiedzi, to proponuje nie zabierać głosu w sposób tak jednoznaczny.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2009, 11:34:26 wysłana przez robard »
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 14, 2009, 10:55:59 »
daniel2210
Cytuj
Witam
Mam do szanownych kolegów takie o to pytanie. Jak sądzicie czy jeżeli prauję na PSK i ukończę studia Raownika Medyczneg mam szansę na uzyskanie stopnia oficerskiego? Z óry dziękuję za wzelkie odpowiedzi. Pozdrawiam

Oczywiście, że masz szansę. Mianowanie na pierwszy stopień oficerski w gównej mierze zależy od zajmowanego stanowiska, jeżeli jest to etat oficerski, to jak najbardziem Twój komendant może wystepować o nadanie stopnia. W mojej komendzie stopień oficerski otrzymało dwóch strażaków ze stanowiska kierowania, po tych studiach własnie. Pozdrawiam i trzymam kciuki.

no i oczywiście pod warunkiem że posiadasz już stopień z korpusu aspiranckiego (lub go zdobędziesz...)
:rofl:

pozdro
mario

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 14, 2009, 19:47:19 »
Nie wiem czy jestem na właściwej drodze, ale wydaje mi się, że z tego rozporządzenia wynika, że pełniąc służbę w podziale bojowym mł. kpt. nie dostanie awansu na pełnego kpt. zanim nie dorobi się stanowiska z-cy dowódcy zmiany. Mam nadzieję, że się mylę.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 14, 2009, 20:05:12 »
może dostać do końca 2013 r. (patrz ostatni załącznik).

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline Walczący z Ogniem

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Przepis kwalifikacyjny 2009
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 15, 2009, 11:03:01 »
Cytuj
Nie wiem czy jestem na właściwej drodze, ale wydaje mi się, że z tego rozporządzenia wynika, że pełniąc służbę w podziale bojowym mł. kpt. nie dostanie awansu na pełnego kpt. zanim nie dorobi się stanowiska z-cy dowódcy zmiany. Mam nadzieję, że się mylę.
zgadza się ale po 2013r
§ 4.  dotyczy osób które posiadają niższe stopnie niż wymagane na danym stanowisku

§ 2.
1. Stanowiska służbowe w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej,
maksymalne stopnie przypisane do poszczególnych stanowisk oraz dodatkowe wymagania w
zakresie stażu służby lub pracy i wykształcenia ogólnego lub specjalistycznego określają
załączniki do rozporządzenia:
       3) nr 3 - w komendach powiatowych (miejskich) Państwowej Straży Pożarnej;

3. Stanowiska służbowe w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej,
maksymalne stopnie przypisane do poszczególnych stanowisk oraz dodatkowe wymagania w zakresie stażu służby lub pracy i wykształcenia ogólnego lub specjalistycznego dla stanowisk, na które możliwe jest mianowanie strażaka do dnia 31 grudnia 2013 roku, określa załącznik
nr 6 do rozporządzenia.

§ 3.
Do wymaganego stażu służby dla określonego stanowiska służbowego nie wlicza się okresu
służby kandydackiej.
§ 4.
1. Strażacy mianowani lub powołani na stanowiska służbowe przed wejściem w życie
niniejszego rozporządzenia zachowują dotychczasowe stanowiska, nawet jeśli nie spełniają
wymagań kwalifikacyjnych określonych w rozporządzeniu.
2. Strażacy, którzy zachowali prawo do zajmowania stanowiska służbowego pomimo
niespełnienia wymagań kwalifikacyjnych określonych w rozporządzeniu zachowują,
stosownie do posiadanych kwalifikacji zawodowych, prawo do nadania kolejnego wyższego
stopnia w korpusie właściwym dla stopnia który posiadają, jednak nie wyższego niż
określony dla danego stanowiska w rozporządzeniu.