Autor Wątek: Jak i czym uzupełniamy środek pianotwórczy w samochodach??  (Przeczytany 1909 razy)

Offline cotusiedzieje

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Jak i czym uzupełniamy środek pianotwórczy w samochodach??
« dnia: Czerwiec 20, 2008, 13:43:12 »
Witam,
      Moje pytanie związane jest z rozwiązaniami technicznymi jakie stosujecie podczas napełniania samochodów w środek pianotwórczy. zakładamy, że środek mamy zmagazynowany w beczkach 200l lub w kontenerach 1000 l.
     W jaki sposób ułatwiacie sobie tą czasami uciążliwą czynność?? Stosujecie pompy ręczne(jakie)? pompy elektryczne (chemiczne czy zwykłe) połączone "kawałkiem" węża od pompy do zbiornika samochodu, a może podnosicie beczki (nie rękoma oczywiście)  ponad dach samochodu i wlewacie bezpośrednio z niej do zbiornika?
     Które z rozwiązań jest waszym zdaniem najlepsze?? Zapraszam do podzielenia się rozwiązaniami.


Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Jak i czym uzupełniamy środek pianotwórczy w samochodach??
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 20, 2008, 14:09:17 »
Sądzę że mowa o PSP. Można wziąć pompkę z chemika jeśli taki stoi w garażu. Jak nie to produkowane są pompki ręczne. Można kupić bo to wydatek 150 zł. Ja mam taką ręczną do paliwa w domku i super sprawa, tylko wężyk trzeba sobie we własnym zakresie przedłużyć.

Offline Kamil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
Odp: Jak i czym uzupełniamy środek pianotwórczy w samochodach??
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 21, 2008, 18:05:23 »
A jaką wydajnośc ma taka pompka? Bo uzupełnienie ją 200 litrów środka pianotwórczego to chyba nie problem. Jak jednak uzupełnic 4000 litrów środka pianotwórczego. Pozdrawiam.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Jak i czym uzupełniamy środek pianotwórczy w samochodach??
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 23, 2008, 12:13:59 »
Stosujemy pompę beczkową z chemika. Mamy również pompkę ręczną - wtedy przepompowujemy środek do mniejszych zbiorników i ręcznie na dach ^_^ (no cóż, ograniczona długość węża).

Co do tankowania w środek ciężkich wozów, praktycznie ruchomych baz środka pianotwórczego, czyli tych przewożących po 4000 litrów, to raczej napełnianie powinno odbywać się automatycznie w bazach-magazynach środka pianotwórczego. Która jednostka ma na stanie 4000 litrów środka w beczkach??

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline Kamil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
Odp: Jak i czym uzupełniamy środek pianotwórczy w samochodach??
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 23, 2008, 12:55:08 »
Trochę odbiegając od tematu, to gdzie znajdują się bazy-magazyny środka pianotwórczego. Pozdrawiam.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Jak i czym uzupełniamy środek pianotwórczy w samochodach??
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 23, 2008, 13:00:08 »
Moim zdaniem każda KW powinna mieć taką bazę, lecz szczerze nie wiem jak wygląda to w rzeczywistości.
Natomiast w każdym województwie istnieją bazy sprzęt specjalistycznego (jasno wiadomo, gdzie jaki sprzęt specjalistyczny się znajduje).

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline PiotrekMDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Jeden za wszystkich ...
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie
Odp: Jak i czym uzupełniamy środek pianotwórczy w samochodach??
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 04, 2008, 11:31:40 »
moja osp pobiera beczki 200l z komendy powiatowej (oddalona o 9km) a oni z kąt biorą to nie wiem