Autor Wątek: upierdliwy lekarz  (Przeczytany 1884 razy)

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
upierdliwy lekarz
« dnia: Czerwiec 19, 2008, 15:30:59 »
jak w temacie bylem jakies 2 tyg. temu na badaniach okresowych do osp lekarz ktory mi te cale badania wykanczal zrobil mi EKG i stwierdzil ze mi za wolno serce bije i mi tych badan powiedzial ze bez konsultacji z kardiologiem nie zaliczy.Bylem dzisiaj na echo serca i wyszlo dobre a ten upierdliwy lekarz znowu robil problemy i podpisal mi badania tylko na rok.Czy wy tez macie takie problemy?

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
Odp: upierdliwy lekarz
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 19, 2008, 18:09:49 »
upierdliwy lekarz znowu robil problemy i podpisal mi badania tylko na rok.Czy wy tez macie takie problemy?

Nie. Jezeli wiesz (lepiej od lekarza ;) ), ze masz serducho w porzadku, idz po prostu do innej przychodni medycyny pracy.

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: upierdliwy lekarz
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 19, 2008, 18:24:35 »
no i tu wlasnie zaczynaja sie problemy bo tylko z tym lekarzem ma kontrakt podpisany gmine

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 671
Odp: upierdliwy lekarz
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 19, 2008, 19:10:28 »
jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o .....  :mellow:
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline Pumba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: upierdliwy lekarz
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 19, 2008, 20:43:56 »
Ja Ci powiem tak,postaw jeśli kardiolog powiedział że wszystko jest OK to kup lekarzowi koniak;)
Xyz

Offline michal

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: upierdliwy lekarz
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 19, 2008, 22:54:48 »
Z tego co mi powiedziano w komendzie PSP to lekarz może podbić badania, okres ważności tych badań określa rozporządzenie ministra (czyli 2 lata), a lekarz nie ma uprawnień do zmiany tego rozporządzenia. Bo u nas lekarz nam podbił na 3 lata, a komenda odpowiedziała jak wcześniej.

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
Odp: upierdliwy lekarz
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 19, 2008, 23:21:53 »
Ja Ci powiem tak,postaw jeśli kardiolog powiedział że wszystko jest OK to kup lekarzowi koniak;)

Dałbym koledze minusa, ale nie chcę, bo żadnego pożytku z tego nie będzie.

Chcialbym za to NAPIĘTNOWAĆ taką postawę - nawet w żartach. Gadanie, że jak lekarz robi kłopoty, to należy dać mu flachę (albo w łapę) to przykład polskiego piekła - rzygać mi się chce, jak nawet tu widzę promowanie korupcji. Po co takie p...dolenie ?

Zresztą - michal pisze, że czas ważności badań określa rozporządzenie ministra (faktycznie, 2 lata) - więc lekarz nie ma tu nic do gadania. A jak będzie gadał, to w zależności od nastroju postawić się i oprzeć na paragrafach, albo przyjść za rok... niech gmina płaci - a jeżeli nie chcesz, żeby gmina finansowała TAKIEGO lekarza, idź do gminy i powiedz, że lekarz łamie rozporządzenie MSWiA, narażając gminę na koszty.

Offline krzysiek 998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 274
Odp: upierdliwy lekarz
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 20, 2008, 00:29:47 »
Z tego co mi powiedziano w komendzie PSP to lekarz może podbić badania, okres ważności tych badań określa rozporządzenie ministra (czyli 2 lata), a lekarz nie ma uprawnień do zmiany tego rozporządzenia. Bo u nas lekarz nam podbił na 3 lata, a komenda odpowiedziała jak wcześniej.
Rozporządzenie mówi, co ile mają być przeprowadzane badania. A nie, że lekarz musi. To on decyduje o następnych badaniach.
4. Lekarz medycyny pracy może zlecić przeprowadzenie dodatkowo badań profilaktycznych w innym zakresie niż określony w ust. 2, w tym badań psychologicznych, jeżeli stwierdzi, że ze względu na stan zdrowia lub płeć strażaka jest to niezbędne dla orzeczenia o zdolności do prawidłowego wykonywania obowiązków służbowych. Lekarz medycyny pracy może też wskazać wcześniejszy termin kolejnych badań profilaktycznych.

pozdro

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: upierdliwy lekarz
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 20, 2008, 12:30:18 »
no wiecie mialem troszke problemow z tym lekarzem niby mam jakies szmery na sercu ale kardiolog powiedzial ze to nie grozne i moge byc w osp spokojnie ,a lekarzowi zwyklemu nadal to nie wystarczalo wiec musialem zrobic echo serca i takie tam pierdoly stracilem 350 zl bo chodzilem prywatnie, wiec juz nie mialem sily sie klocic z tym durnym lekarzem

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: upierdliwy lekarz
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 20, 2008, 13:32:53 »
o shit
to już jakaś porażka w ogóle. Może jeszcze powie że masz krzywy zgryz i z tego powodu nie możesz jeździć. Tym lekarzom to już się w dupach po przewracało i uważają się za święte krowy. Nie dawaj mu kasy!!! Nie wiem czym się zajmujesz zawodowo, ale przypuśćmy że jesteś spawaczem. Nikt do ciebie nie przychodzi i nie daję Ci łapówek za spawanie, bo jesteś w pracy i otrzymujesz za to wynagrodzenie, a oni to niby inny zawód wykonują. Taka sama praca jak inna. Dosyć że społecznie wykonujesz pracę i chronisz takiemu pacanowi dupę przed ogniem, powodzią to jeszcze tyle kasy musisz wywalić. Ręce opadają.

Taniej było by Ci zrobić te badania u innego lekarza z odpowiednimi papierami oczywiście.

Można powiedzieć że istnieje jeszcze na tym świecie skaner, Photoshop i drukarka :D